Annem, Erkek Arkadaşımı Ve Ailesini İstemiyor.

Teşekkür ederim yorumunuz için.
Ben de sizin gibi düşünüyorum tam olarak. Daha yaşım zaten çok küçük evlilik için falan. Ailesiyle de yüz yüze görüşmedim hiç. Dediğiniz gibi tanımadığım insanlar o yüzden bilmiyorum anlayışlılar mı değiller mi. Hadi beni ailenle tanıştır da diyemiyorum doğal olarak. Meraklı gibi gözükmemek için.

Anneniz haklı mı bilemiyorum ama. Benim ablam bizim aile yapımıza oldukça ters biriyle evlendi. Biz ne kadar rahatsak onlar o kadar tutucuydu. Benim babamda dahil hepimiz üniversite mezunuyuz onlar hepsi ilkokul mezunu insanlar. Sonuç boşandı. Mesela bizde erkek bayanlar karışık yemek yerler. Ama onlar kesinlikle aynı ortamda bulunmaz. Ablam uyum sağlayamadi. Mesela eniştem annemle gideceksin her yere falan derdi. Biz kuzenlerimle çıkar gezeriz erkek kadın karışık kuzenim ablamı aramış diye eniştem vurmuştu değişikti

Bu da biraz bile bile lades olmuş sanki.

Ailenin tek erkek evladının biricik hanımı olarak mesafeyi koruyabileceğini sanmıyorum. Korusan bile bu kez “soğuk gelin, gelin bizi beğenmiyor, gelin oğlumuzu bizden koparmaya çalışıyor” olacak. O arkamda durur sandığın adam da anacı çıkacak. Yani evet, büyük bir sorun.

Erkek arkadaşınızın bölümü nedir?
Siz de mi beğenmiyorsunuz? Yazmamışsınız da.

Aile farklılıkları varsa aileniz haklı, sorunlar çıkabilir ileride. Ha çıkmayadabilir.
Bunun için erken zaten yarın evlenecek değilsiniz.
Bu kadar ailenize duyurmasaydınız. Belki de siz bambaşka sebeplerden ayrılacaksınızdır zaten.
Kısaca henüz erken.

İs hic de annenizin soyledigi gibi degil. Gunumuzde belirli 3 universite var muhendislikte sana cok para kazandirabilecek. onlardan mezun degilsen zaten baslangic maasin max 2500-3000 arasidir, aci ama gercek. Kulturel kisma gelince benim de erkek arkadasimin ailesi benimkilerden cok farkli. Ama ben bir insanin kendisini ne kadar yetistirip donanimli hale getirebildigine bakarim acikcasi eskiden oldugu gibi kabile hayati yasanmiyor hicbir sekilde bu yuzden de ailesiyle ilgilenmem. Ve zaten ailelerin cok iyi uyusup samimi olmalarina gerek yok aileleriniz degil siz evleneceksiniz zaten tabi eger evlenirseniz yasiniz daha cok kucuk zaten bunlari dusunmek icin onunuzde rahat 5-6 sene var. O vakit geldiginde hala ayni kisiyle birlikte olursaniz bunlar o zaman dusunulecek seyler.

Aşk, sevgi güzel evet. İkinizde üniversite okuyomuşsunuz. Kimin nereye geleceği nerde ne konumda çalışacağı belli olmaz. Hem ayrıca ''herkes iş bulacak diye bişeyde yok..'' Maalesef ülke bu durumdayken şaka bi yana kimin ne kadar maaş alacağı meçhul. Ama herşeyden önemlisi ailenin kültürel farklılıkları. En baştan aileler ortak paydada buluşamayabilir. Senin yaşam tarzın ne kadar rahat bilemeyiz,belki sevgilinin aileside fotoğraflardakinden farklı insanlardır. Yüzyüze gelmeden bilemezsin. Fotoğraflarla insanları yargılamakta doğru değil.

Turizm okuyor. Bin pişmanım zaten anneme bu kadar açtığıma bu konuyu.

Kesinlikle büyütülebilinicek bir sorun tecrube ile sabit !

Okul bitine kadar bekle bakalım hala birlikte olacak mısınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…