Annem, Erkek Arkadaşımı Ve Ailesini İstemiyor.

kaçıncı sınıfsın? kim bilir ne zaman mezun olacaksın ne gerek var koştur koştur ailelere anlatmaya.
belki seneye sen vazgeçeceksin sevmekten. ille ilk sevgilimizle evlenecek olsaydık kırk kere boşanmıştık.

Sanki yarın evlenmeyi düşünüyormuşsunuz gibi...ben de bir anneyim. Adı konsun istemiş olabilir bunu anlayabilirim. Şimdi sana kolay geliyor ama kültür farkı çok önemli bir mesele. Bir kaç ay önce bir üye konu açmıştı. Kullanıcı adını hatırlamıyorum. Üniversiteden sonra evlenmişler. Evin tek erkeği, görümceler okumamış ve her seferinde okumuşsun da ne olmuş diye aşağiliyorlarmış konu sahibini. Üstüne maaşını versin diye de baskı yapıyorlarmış. Buarada eşi evlendikten sonra 180 derece değişmiş onu da belirteyim.

bence daha ortada fol yok yumurta yokken bunları düşünmenize gerek yok.belki haftaya çok başka bir sebepten ayrılacaksınız?

Üniversite okudum. Esim liseyi bile aciktan okuyordu tanıştığımız da. Ben egeli,o karadenizli . 6 erkek kardesler ustelik. Kulturel fark coktu ama sevgim daha coktu. Evlendim şükür, ne kültürüne, ne ailesine,ne maasina baktim. Lise mezunu esim suan cok iyi bir pozisyonda calisiyor, ben üniversite mezunu is bulamadigim icin calismiyorum. Yani ne oldum dememeli insan. Bir anda tepe taklak olursunuz . Bosverin annenizi,seviyorsaniz annenizin sizi etkilemeesine izin vermeyin

Turizm okuyor. Bin pişmanım zaten anneme bu kadar açtığıma bu konuyu.

Nerede hangi turizm

Kuzenim Boğaziçi turizm işletmeciliği kazandığında da komşu teyzeler sen çalışkandın yazık neden oraya girdin seneye tekrar girerdin vs demişlerdi de

Turizmde dil vs öğrenme imkanı iyi bir okul ise ve kendini geliştirme potansiyeli de varsa müthiş olabilir bölüm

Issiz veya asgari ucretle calisan muhendis sayisindan annenize biraz bahsedin.

Kultur farki varsa zor olabilir. Aileleri ne kadar uzak tutabileceginize bagli... (biz esimle farkli ülkelerdeniz, ailelerle mesafeliyiz ve bir sorun olmuyor)

Keske ben de turizm okusaydim

Diyetisyenim ama turizm sektorundeyim. Diyetisyen maasina tenezzul etmem

Bir tur rehberinin, otel yöneticisinin, mutfak sefinin, acenta calisanlarinin maas degilse bile priminin ne kadar oldugunu arastirin derim :)

Bölümü çok kötü değil.
Ayrıca bence sorun okuduğu bölüm değil.
Maaş konusuna gelince de belki sizden fazla kazanır. Misal okulu bitirince; boyu varsa, atletikse girer Pomem sınavına; polis olur, komiser olur alır 6 bin tl.
Bence asıl sorun kültür uyuşmazlığı.
Aileler birbirinden çok farklıysa anlaşmanız çok kolay olmaz.
Ve her türlü huzursuzluk sizin ilişkinize yansır.
Bir de anneniz baştan çok ön yargılı.Bu çok negatif bir durum. Ailesi çok iyi de olsa annenizin gözüne batacak.
Bence şu an bu konuyu beklemeye alın.
Zaten yaşınız çok genç.

Okulunuza odaklanın.

Son düzenleme:
Benim ailemde kabul etmedi en azından tanisin istiyorum dedim gerçi 30 yaşındayım ben. Ben üni mezunuyum nişanlım ilk okul (açık liseye basladi). Şuanda nişanlımı çok seviyorlar ama ailesini sevmiyorlar kabul de etmiyorlar 7 kardeşler onlarda.babasi çok kaba annesi hiç bisi bilmeyen biri ama herseyi kendinin bildigini düşünür. Eğer sevgilinizden eminseniz birakmayin. Eskiden aileler hep kasabamınmış bir aradayasiyolarmis. Ben 2 kardeşim ama kuzenlerimle büyüdüm kalabalik ortama aliskinim. Kendinizden ve sevgilinizden eminseniz birakmayin.

Tek erkekse sıkıntı. Görümceler için stajyer kaynana diyorlardı bi arA kk da

Dunyanin binbir turlu hali var . Kizim olsa konustugu kisiyi bana anlatmasini isterdim ama onun 20 li yaslarda evlenecegim demesini kabul etmezdim.

Son düzenleme:
Yarın bir gün iş bulabilirseniz maaş kıyaslaması yaparsınz demeye gelmiştm ama benden önce çok kişi bu konuda yorum yapmış ben kaçayım

Tanımak yok, yaşanmışlık yok.
İnsanlara karşı önyargılı olması hoş değil.
Burada her gün nice okumuş öküzler okuyoruz.
Okumak yetmez.
İnsanlıktan nasip kitaplardan alınmıyor, bakkalda da satılmıyor maalesef.

Bu kadar kafasına takıyor madem fotoğrafa bakıp yorum yapacağına otursunlar dışarda bir cafede.
Hiç değilse kv adayıyla tanışsın.
Yani yazık insanları harcamak çok yanlış bilmeden.

Annenizin yerinde olsam diger mevzulari degil asıl 20 yasinda evlilik kararı almasina tepki koyardim çocuğuma...

Annem de erkek arkadaşımın babasını araştırıyordu sosyal medyadan. Adam ailemin siyasi görüşüne de taban tabana zıt ve yazdıklarına bakılırsa da körü körüne de savunan biri düşüncelerini. Annemşn sevmemesinde bu da bir etken. Sevgilimden eminim ama burada da neler neler okuyoruz. Evlendikten sonra inanılmaz değişen erkekler, edilen hakaretler küfürler gırla gidiyor. Bizde iki kardeşiz ve kuzenlerimle falan da hep mesafeli olduğumuz için alışkın değilim kalabalığa ama bakalım artık. Umarım sizin için de en hayırlısı olur

Bende bu şekilde söyledim ama diyor ki "Ne görüşmesi, tanışması daha şimdiden. Ne gerek var yüz göz olmaya". Ailesini tanımayı geçtim bana da diyor ki eğer tanışmak isterlerse falan geçiştir bir şekilde kabul etme.

Maaş, meslek konusunda annenize katılmıyorum. Eşler illa eşit olacak diye bir şey yok. Ama kültür farkı çok önemli. Ben bu kültür farkından her anlamda muzdaribim mesela.

Tek erkekse sıkıntı. Görümceler için stajyer kaynana diyorlardı bi arA kk da

Yani nasıl insanlar bilemiyorum tabi ama bazen laf arasında erkek arkadaşım diyor ki " Sen de ablamlar gibi düşünüyorsun tanışsanız seversiniz birbirinizi" falan. Sosyal medya hesaplarından takip ettiğim kadarıyla da düzgün insanlar ama bilemiyorum

Maaş, meslek konusunda annenize katılmıyorum. Eşler illa eşit olacak diye bir şey yok. Ama kültür farkı çok önemli. Ben bu kültür farkından her anlamda muzdaribim mesela.

Ne gibi mesela biraz örnek verebilir misiniz rica etsem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…