Annem, Erkek Arkadaşımı Ve Ailesini İstemiyor.

Öncelikle tabiki kültür birliği yaşam seviyeleri evlilikte gerçekten önemli oluyo.
Annenize tabiki hak vermiyorum hoş olmayan şekilde eleştirmiş. Henüz bence yaşınız evlilik için erken. Görüşmenizin boyutunun ciddi olması güzel ama acele etmeyin . Evlilik sürecinin her aşamasında hem eş adayinjzin hem ailesinin farklı yönlerini görürsünüz . Yaşınız gereği nişan sürecini uzun tutun eğer illede adını koyalım derseniz.
Söylediklerim hoşunuza gitmeyebilir ama inanın şimdi hiç sorun teşkil etmeyen durumlar evlilikte önem kazanıyor. Dediğim gibi annenize hak veremem o bi anne evladının iyiliğini istiyor ama annenize tamamen haksız da diyemem . Bu durumda olup çok mutlu olanlar da vardır ama bu durumda olup huzuru kalmayanlar da var. Temel değer karşılıklı anlayış yani şuan siz anlayışla yaklaşıyorsunuz maaşı benden düşük olsun ne önemi var ki bu kesinlikle öyle eğitimi benimki kadar iyi değil ne önemi var ki ,bu da gayet mantıklı ama eş adayinjz ve ailesi de aynı anlayışa sahip mi? Tanımadan bilemezsiniz

Teşekkür ederim yorumunuz için.
Ben de sizin gibi düşünüyorum tam olarak. Daha yaşım zaten çok küçük evlilik için falan. Ailesiyle de yüz yüze görüşmedim hiç. Dediğiniz gibi tanımadığım insanlar o yüzden bilmiyorum anlayışlılar mı değiller mi. Hadi beni ailenle tanıştır da diyemiyorum doğal olarak. Meraklı gibi gözükmemek için.

Anneniz haklı mı bilemiyorum ama. Benim ablam bizim aile yapımıza oldukça ters biriyle evlendi. Biz ne kadar rahatsak onlar o kadar tutucuydu. Benim babamda dahil hepimiz üniversite mezunuyuz onlar hepsi ilkokul mezunu insanlar. Sonuç boşandı. Mesela bizde erkek bayanlar karışık yemek yerler. Ama onlar kesinlikle aynı ortamda bulunmaz. Ablam uyum sağlayamadi. Mesela eniştem annemle gideceksin her yere falan derdi. Biz kuzenlerimle çıkar gezeriz erkek kadın karışık kuzenim ablamı aramış diye eniştem vurmuştu değişikti

Anneniz haklı mı bilemiyorum ama. Benim ablam bizim aile yapımıza oldukça ters biriyle evlendi. Biz ne kadar rahatsak onlar o kadar tutucuydu. Benim babamda dahil hepimiz üniversite mezunuyuz onlar hepsi ilkokul mezunu insanlar. Sonuç boşandı. Mesela bizde erkek bayanlar karışık yemek yerler. Ama onlar kesinlikle aynı ortamda bulunmaz. Ablam uyum sağlayamadi. Mesela eniştem annemle gideceksin her yere falan derdi. Biz kuzenlerimle çıkar gezeriz erkek kadın karışık kuzenim ablamı aramış diye eniştem vurmuştu değişikti

Bu da biraz bile bile lades olmuş sanki.

İşte ben de bundan bahsediyorum iyi insanlar derken. İster istemez hayat görüşlerimiz farklı olacak dediğiniz gibi. Ancak bu gerçekten büyük bir sorun mu yani mesafeyi koruduktan, içli dışlı olmadıktan sonra bile olmaz mı yapamaz mıyım?

O konuda aksini iddia etmiyorum zaten annem modern bir kadın değil. "Daha çok erken ne evlenmesi" dediğimde "Eğer evlenmeyeceksen ne işin var bu çocukla, niye boşuna "adını çıkarıyorsun" diye sorgulayan biri.

Ailenin tek erkek evladının biricik hanımı olarak mesafeyi koruyabileceğini sanmıyorum. Korusan bile bu kez “soğuk gelin, gelin bizi beğenmiyor, gelin oğlumuzu bizden koparmaya çalışıyor” olacak. O arkamda durur sandığın adam da anacı çıkacak. Yani evet, büyük bir sorun.

Erkek arkadaşınızın bölümü nedir?
Siz de mi beğenmiyorsunuz? Yazmamışsınız da.

Aile farklılıkları varsa aileniz haklı, sorunlar çıkabilir ileride. Ha çıkmayadabilir.
Bunun için erken zaten yarın evlenecek değilsiniz.
Bu kadar ailenize duyurmasaydınız. Belki de siz bambaşka sebeplerden ayrılacaksınızdır zaten.
Kısaca henüz erken.

İs hic de annenizin soyledigi gibi degil. Gunumuzde belirli 3 universite var muhendislikte sana cok para kazandirabilecek. onlardan mezun degilsen zaten baslangic maasin max 2500-3000 arasidir, aci ama gercek. Kulturel kisma gelince benim de erkek arkadasimin ailesi benimkilerden cok farkli. Ama ben bir insanin kendisini ne kadar yetistirip donanimli hale getirebildigine bakarim acikcasi eskiden oldugu gibi kabile hayati yasanmiyor hicbir sekilde bu yuzden de ailesiyle ilgilenmem. Ve zaten ailelerin cok iyi uyusup samimi olmalarina gerek yok aileleriniz degil siz evleneceksiniz zaten tabi eger evlenirseniz yasiniz daha cok kucuk zaten bunlari dusunmek icin onunuzde rahat 5-6 sene var. O vakit geldiginde hala ayni kisiyle birlikte olursaniz bunlar o zaman dusunulecek seyler.

Aşk, sevgi güzel evet. İkinizde üniversite okuyomuşsunuz. Kimin nereye geleceği nerde ne konumda çalışacağı belli olmaz. Hem ayrıca ''herkes iş bulacak diye bişeyde yok..'':KK48: Maalesef ülke bu durumdayken şaka bi yana kimin ne kadar maaş alacağı meçhul. Ama herşeyden önemlisi ailenin kültürel farklılıkları. En baştan aileler ortak paydada buluşamayabilir. Senin yaşam tarzın ne kadar rahat bilemeyiz,belki sevgilinin aileside fotoğraflardakinden farklı insanlardır. Yüzyüze gelmeden bilemezsin. Fotoğraflarla insanları yargılamakta doğru değil.

Erkek arkadaşınızın bölümü nedir?
Siz de mi beğenmiyorsunuz? Yazmamışsınız da.

Aile farklılıkları varsa aileniz haklı, sorunlar çıkabilir ileride. Ha çıkmayadabilir.
Bunun için erken zaten yarın evlenecek değilsiniz.
Bu kadar ailenize duyurmasaydınız. Belki de siz bambaşka sebeplerden ayrılacaksınızdır zaten.
Kısaca henüz erken.

Turizm okuyor. Bin pişmanım zaten anneme bu kadar açtığıma bu konuyu.

Hepinize iyi günler hanımlar. Günlerdir kafamı kurcalayan bir konu hakkında sizlerden görüş almak istiyorum. Ben 20 yaşındayım ve mühendislik öğrencisiyim.(Bunu belirtmemin nedeni var.) Benim bir de 8 aydır beraber olduğum bir erkek arkadaşım var. Gayet iyi anlaşıyoruz. Onu seviyorum. Anlayışlı, kibar ve bana değer veren, saygı duyan, yapıcı biri. Ancak annem bu ilişkiyi asla onaylamıyor ve ayrılmamı istiyor. Nedeni ise onun okuduğu bölümün benim bölümüme göre daha basit kalması (Elbette ki anneme göre) ve ileride maaş konusunda aramızda fark olması. Ayrıca onun ailesini de istemiyor fotoğrafta gördüğü kadarıyla . Erkek arkadaşımın ailesi kalabalık 5 kardeşler ve içlerinde tek erkek o. Anne babası okumamış insanlar bu yüzden de onlara karşı önyargılı annem ve memleketlerine kadar laf ediyor kesinlikle istemiyor. Evet farkındayım aile yapısı benimkinden farklı ama bu gerçekten bu kadar büyütülecek bir sorun mu? İyi insanlar olduktan sonra geçinemez miyim? Anneme göre asla geçinemem o kadar kalabalıkla, ailesiyle baş edemezmişim. Sizin görüşünüz nedir bu konuda? Bu durumda nasıl davranmalıyım?
Kesinlikle büyütülebilinicek bir sorun tecrube ile sabit !

Okul bitine kadar bekle bakalım hala birlikte olacak mısınız?

X