Anneden vazgeçmek zorunda kalmak

Yazınızı okudum çok üzüldüm çok sinirlendim haksızlık bu daha çok şey söylerdim de ceza almak istemiyorum. Umarım en hızlı şekilde hayrınıza olarak bu durumdan kurtulun🙏ve diğer yorum yapanlarında yorumlarını haklı buldum , sizi sıkıştırmak gibi düşünmezseniz seçeceğiniz yolu merak ediyorum, harekete geçmelisiniz

Annem bana bir kere şey demişti, kardeşin üniyi bitirmeden evlenirsen yüne ona harçlık vermeye devam eder misin😂😂 annem ona çok aşık ilginç
Benimde senin gibi sorunlu bir kardeşim var ama benimkine teşhis koyan olmadı daha. Çok yüz versem benimkilerde tepeme çıkardı ama hep durdurdum. Yapma sakın bak.

Kardeşin hastalıktan öte şımarık. Annen şımartmış ve devam ediyor şımartmaya.
Yemeyip içmeyip dersaneye göndermiş miş.. Dersaneyle değil kendi çabanla ve yeteneğinle kazanmışsın işini, kariyerini.
Annen evlat ayırıyor. Şehzadesiyle başbaşa bırak.
Babanı dinle.
Babanı dinle.
Daha neler neler var da sığmıyor sayfalara

Konunuzu okuyunca çok üzüldüm. Doğduğun ev kaderindir sözü meğer ne kadar doğruymuş. Sen de isterdin düzenini kurmuş bir kardeşin olmasını. Versem dahasini istiyor vermesen annene zarar verme ihtimali var. Vermezsen eğer ve Allah korusun annene zarar verse bu sefer bunun vicdan azabı da var. Çok zor. Rabbim yardımcınız olsun 🙏

Yazınızı okudum çok üzüldüm çok sinirlendim haksızlık bu daha çok şey söylerdim de ceza almak istemiyorum. Umarım en hızlı şekilde hayrınıza olarak bu durumdan kurtulun🙏ve diğer yorum yapanlarında yorumlarını haklı buldum , sizi sıkıştırmak gibi düşünmezseniz seçeceğiniz yolu merak ediyorum, harekete geçmelisiniz
Ben yolumu seçtim aslında sadece kendimi rahatlatmak için yazdım, bu bir seçim değil hayatta kalmak için mecburiyet, kardeşim olacak kişiye kardeş olarak görmediğimi ve görüşmek istemediğimi söyledim, beni ciddiye almadı kendi bilir,evime gelme planları hala yüzsüz, anneme bu konuyka alakalı bir istek veya söz duyarsam onunla da konuşmayacağıma ve kardeşimin ona eziyet etmesine izin verirse de görüşmeyeceğime yemin ettim, zaten oturduğum evden 2 ay sonra taşınıyorum tahliye davam var, annem söz verdi bana zorla hastaneye yatıracağına bu son söz anne yoksa ben yokum dedim
Kardeşin hastalıktan öte şımarık. Annen şımartmış ve devam ediyor şımartmaya.
Yemeyip içmeyip dersaneye göndermiş miş.. Dersaneyle değil kendi çabanla ve yeteneğinle kazanmışsın işini, kariyerini.
Annen evlat ayırıyor. Şehzadesiyle başbaşa bırak.
Babanı dinle.
Babanı dinle.

Konunuzu okuyunca çok üzüldüm. Doğduğun ev kaderindir sözü meğer ne kadar doğruymuş. Sen de isterdin düzenini kurmuş bir kardeşin olmasını. Versem dahasini istiyor vermesen annene zarar verme ihtimali var. Vermezsen eğer ve Allah korusun annene zarar verse bu sefer bunun vicdan azabı da var. Çok zor. Rabbim yardımcınız olsun 🙏
Annem ayrımcılık yaptı, o hasta diye sürekli manevi olarak da ilgilenmemi istedi, bir yerde yeter artık demek onun da görevi değil miydi?

Annemin bana acıması olmadığını çok iyi biliyorum beni aramış diyor ki deden zorda kalmış 10.000 lazım ağlıyor baban vermiyor hatırım yok muydu diyor, ulan dedim babam kredi kartını ben ödüyorum banane dedemin borcundan, dayılarım var 20 torunu var bir ben miyim enayi, bunu da mı benden isteyeceksin, hadi normal aile olsak iste biz normal miyiz oğlun bitti baban mı başladı dedim çok bozuldu kendi için dememiş, psikolojisi bozukmuş düşünememiş, aa ne güzel bir tek beni düşünemiyorsun aferin sana dedim
Siz anlayin yeter anneniz anlamasin vicdan yapmayin kendinizie isinize gucunuze sahip cikin ailenizden uzak durun kardesiniz asalak hasta falan degil bence uzulmeye degmez hastalik altina saklanmis asalak gibi yasiyor bosverin

Annem başka yönlerde de toksik, izinli günlerimde saate bir mesaj atıyordu naptın ne yedin uyudun mu? Ya insan 24 saat annesiyle mi mesajlaşır anne evde iş yaptırmıyorsun küsme ama sana mı yetişicem bir gün açıp bir dizi mi izlicem yazma bana 24 saat diyorum, canım sıkılıuor diyor, örgü ör o zaman dedim, yeni yeni bıraktı peşimi mecburen

Annem başka yönlerde de toksik, izinli günlerimde saate bir mesaj atıyordu naptın ne yedin uyudun mu? Ya insan 24 saat annesiyle mi mesajlaşır anne evde iş yaptırmıyorsun küsme ama sana mı yetişicem bir gün açıp bir dizi mi izlicem yazma bana 24 saat diyorum, canım sıkılıuor diyor, örgü ör o zaman dedim, yeni yeni bıraktı peşimi mecburen
Hiç seni sana bırakmıyor...Seni kendi uzantısı gibi görüyor..kendini ilgilendiren hersey seni de ilgilendiriyor sanıyor. Babasına, ogluna üzüluyor ama kızını görmüyor bilr..
İçimdeki boşluk diye bir kitap var..Onu okumanı tavsiye ediyorum.Icinde varsa suçluluk duygusu dayan geçecek.Yasadiklarin sana yaptıkları asla asla normal değil.. Buna müsaade etme.. vicdan adı altında hayatına çökmüşler.
Geçecek..o evin tek kurbanı sensin..Ve sadece kendini kurtar kendinin kurtarıcısı ol..

Hiç seni sana bırakmıyor...Seni kendi uzantısı gibi görüyor..kendini ilgilendiren hersey seni de ilgilendiriyor sanıyor. Babasına, ogluna üzüluyor ama kızını görmüyor bilr..
İçimdeki boşluk diye bir kitap var..Onu okumanı tavsiye ediyorum.Icinde varsa suçluluk duygusu dayan geçecek.Yasadiklarin sana yaptıkları asla asla normal değil.. Buna müsaade etme.. vicdan adı altında hayatına çökmüşler.
Geçecek..o evin tek kurbanı sensin..Ve sadece kendini kurtar kendinin kurtarıcısı ol..
İnanın bunları uzun yıllardır görüyor ve biliyorum
Hatta çocukluğumdam beri biliyorum, ama anlatması zor annem çok acılar çekti hiçbirne ben sebep olmadım ama yine de bir kıyamıyordum ancak kendisi iyice zıvanadan çıkacaktı müdahele etmesen
Anneannemi örnek alıyor işte evde ne gördüyse o
Geçen gün aynısını söyledim ben senin bir uzantın değilim kolun bacağın değilim ayrı bir insanım dedim, haklısın kızım diyip susuyor bu seferde

Diyaloğu kesin polis çağırın zabıt tutturun bence.Bıkana kadar devam edin.benim dayımda böyleydi.yıllarca sırtımızda taşıdık, bizden aldığı borç parayı vermesi gerekince evi basıp anneme silah doğrulttu,pusuda bekledi elinde silahla.günlerce evde hapsolduk.ileride travmasız kendi güzel aileniz olması için lütfen polis çağırın şikayetçi olun.kardeşiniz hasta değil arsız bir alışmış.hasta olsa size böyle başkasına öyle davranamaz illaki afişe olur.

Dahası ne olsa hemen arayıp bana anlatırdı, anne bugün izinliyim arkadaşlarla dışarı çıkıcam sen nasılsın, baban bana onu dedi baban bana bunu dedi çok üzüldüm ya banane banane babamdan boşan ben sana destek olucam dedim çocukken bile boşanmadın ben napabilirim, devreye yine halam girdi anneme demiş ki sen kızı arayıp sürekli olanı biteni anlatma orası artık ayrı bir ev bunu kabullen, sağolsun ki akıllı bir halam var

İnanın bunları uzun yıllardır görüyor ve biliyorum
Hatta çocukluğumdam beri biliyorum, ama anlatması zor annem çok acılar çekti hiçbirne ben sebep olmadım ama yine de bir kıyamıyordum ancak kendisi iyice zıvanadan çıkacaktı müdahele etmesen
Anneannemi örnek alıyor işte evde ne gördüyse o
Geçen gün aynısını söyledim ben senin bir uzantın değilim kolun bacağın değilim ayrı bir insanım dedim, haklısın kızım diyip susuyor bu seferde
Insanlari sözleriyle değil davranışlarıyla değerlendirmek daha doğru olur..Benim annem de bu örneğe çok yakındı..hep acı hep yapamadıkları hep biseyler..Ama davranışları okuduğumda ben zarar gördüğümü anladım.. çok keskin bir sınır çektim.Bunlar kolay olmadı.. suçluluk duygusuyla mücadele ettim.Nankorum dedim..Bunlar bozulan vicdan ve adalet duygusundan kaynaklanıyordu.Yardim aldım.. Sınırlarımı farkettim..Herkesin hayatı kendi sorumluluğunda..benim de yaşamam gerekn bir ömür var..
Şimdi hersey olması gerektiği gibi..Kendi hayatını farklı lütfen..Kardeşin bitiyor deden çıkıyor o bitse babanın borcu başlar.. Annenin karakteri bu..Sorun çözme işini sana yüklüyor..kendi hayatında kendi sorumlulugunda olan şeyler..
Umarım en kısa zamanda feraha çıkarsın

Insanlari sözleriyle değil davranışlarıyla değerlendirmek daha doğru olur..Benim annem de bu örneğe çok yakındı..hep acı hep yapamadıkları hep biseyler..Ama davranışları okuduğumda ben zarar gördüğümü anladım.. çok keskin bir sınır çektim.Bunlar kolay olmadı.. suçluluk duygusuyla mücadele ettim.Nankorum dedim..Bunlar bozulan vicdan ve adalet duygusundan kaynaklanıyordu.Yardim aldım.. Sınırlarımı farkettim..Herkesin hayatı kendi sorumluluğunda..benim de yaşamam gerekn bir ömür var..
Şimdi hersey olması gerektiği gibi..Kendi hayatını farklı lütfen..Kardeşin bitiyor deden çıkıyor o bitse babanın borcu başlar.. Annenin karakteri bu..Sorun çözme işini sana yüklüyor..kendi hayatında kendi sorumlulugunda olan şeyler..
Umarım en kısa zamanda feraha çıkarsın
Ben de destek alacağım, onlarla iletişimim sınırlansa bile içimde çok derin yaralar var, içim gerçeği biliyor çünkü ve kendimi kandırdığım için de ayrı bir üzgünüm

Dahası ne olsa hemen arayıp bana anlatırdı, anne bugün izinliyim arkadaşlarla dışarı çıkıcam sen nasılsın, baban bana onu dedi baban bana bunu dedi çok üzüldüm ya banane banane babamdan boşan ben sana destek olucam dedim çocukken bile boşanmadın ben napabilirim, devreye yine halam girdi anneme demiş ki sen kızı arayıp sürekli olanı biteni anlatma orası artık ayrı bir ev bunu kabullen, sağolsun ki akıllı bir halam var
Hele ki daha evde eşyalarıma karışmasına yeni eve çıktığımda kendi geldiğinde yatacak yer ayarlayacak şekilde eşya alması sonra benim onları çöpe atıp kendi beğendiklerimi almam, her geldiğinde eve bir eşya getirmesi onları geri yollamam, iyi niyetse iyi niyet 1 odalı evde oturuyorum geldiği zaman burdaki eşyalar yeter, tenceremede karışmazsın ya aç kalmayız

Hele ki daha evde eşyalarıma karışmasına yeni eve çıktığımda kendi geldiğinde yatacak yer ayarlayacak şekilde eşya alması sonra benim onları çöpe atıp kendi beğendiklerimi almam, her geldiğinde eve bir eşya getirmesi onları geri yollamam, iyi niyetse iyi niyet 1 odalı evde oturuyorum geldiği zaman burdaki eşyalar yeter, tenceremede karışmazsın ya aç kalmayız
En sonunda anne senin bir evin var düzenine de kimse karışmıuor burası benim evim burası benim yaşam alanım bidaha kullanmadığın çöpleri buraya asla getirmeyeceksin dedim öyle durdu

Çok yakınımda bu hastalık var . Ve çocuğundada çıktı . Böyle hastalar kesinlikle evlenmemeli ama aileler saklıyor bile . Etrafındaki insanlarında çok iyi manipüle ediyorlar bir kişiyi yanına çekiyor herkesi onla küs ediyordu . Bir tane dokta gidiyordu , başka doktora gitmiyordu . Bakırköy hastanesinde yattı , eve ambulanslar geldi . Doktor bu hastalıkta olan kişiler yaşıyorlar birşey olmuyor ama çevresindeki insanları hasta ediyorlar ,demişti . arkadaşlarda demiş adresini değiştir iletişimini kes bunun sonu yok . Kendini düşünmelisin hadi gençsin şimdi , yarın birgün yardıma ihtiyacın olsa kimse yanında olmaz . Kendi sağlığım için uzak durmalısın . Yoksa bu kadar stress üzüntü sağlığını bozar. Yurt dışında bu hastalar rehabilita ediyorlar ama türkiyede yok diye biliyorum

X