Anneden vazgeçmek zorunda kalmak

Konu sahibi, çok geçmiş olsun Allah şifa versin. Ama böyle bir hastalık yaşaması, sizlere babalık yapmamasının, sorumluluklarını yerine getirmemesinin bahanesi olmuyor. Kardeşin yıllardır bu halde? Sen 35 yaşındasın? Kardeşinle aranda 30 yaş yok.

Babanın şuan bile kardeşin evine yıkıp döktüğünde paraları yediğinde sana sahip çıkması gerekirdi.
Babam çocukken bizi ayırdı bir kere ona harçlık verdi bana vermedi, baba bize bölüştürseydin dedim o erkek sen kızsın dedi, okula gidiyorum canım simit istiyor dedim kıskanma kardeşini dedi, hepsini yüzlerine vuruyorum hata ettik affet ediyorlar ee hatana neden devam ediyorsun ben insan evladı değil miyim

Ailen bile olsa bazen uzak durmak gerekli
Tavsiyem önce kendinizi düşünün burada en çok zararı siz görmüşsünüz.
Psikolojik destek alıp uzun bir süre kendi hayatınıza bakın asla görüşmeyin hiç biriyle.
Evet çünkü onların evladı, ama beni de onun ebeveyni sandılar, ben yalnız kaldım parasız kaldım ağzımı açmadım, kız çocuğuna bu yapılmazdı, sorsanız en ahlaklı biziz aman erkekleri evine alma aman sevişme annem, en son dedim ki sizin bana yaptığınız zulümlerde ahlaka dahil şuan en masum şey sevişmek ona kafanı yorma dedim, susuyor

Kardeşiniz size niye sürekli sizden alacaklıymış gibi davranıyor, işi iyice yüzsüzlüğe vurdurmuş. Anneniz de sorumluluk alıp oğlunu tedavi ettirmek yerine sizi buna ortak ediyor onunki de bencillik. 30 yaşında insana çocuk muamelesi yapılmaz ben adam ederim de demesin adam olmuş zaten. Sürekli para gelirse böyle rahat yaşarsa aileyi de sindirmiş ne tedavi olur ne girip bir işte çalışır. Numaranızı değiştirin ulaşmasın size anneniz de kıyamadığı oğluna katlansın, siz yapmanız gerekenden çok daha fazlasını yapmışsınız artık kendi hayatınıza bakın kimseye bir borcunuz yok. Hele kardeşe hiç yok.

Çok üzgünüm sizin adınıza.. Bence de ailenizle iletişimi kesin sizi böyle kötü etkilemeye devam edecekler gibi.. Anneniz kardeşinizi baya şımartmış o da hastalığını kullanıyor. Çok istiyorsa anneniz çalışıp para versin bakalım o kadar kolay mı..

Kardeşiniz size niye sürekli sizden alacaklıymış gibi davranıyor, işi iyice yüzsüzlüğe vurdurmuş. Anneniz de sorumluluk alıp oğlunu tedavi ettirmek yerine sizi buna ortak ediyor onunki de bencillik. 30 yaşında insana çocuk muamelesi yapılmaz ben adam ederim de demesin adam olmuş zaten. Sürekli para gelirse böyle rahat yaşarsa aileyi de sindirmiş ne tedavi olur ne girip bir işte çalışır. Numaranızı değiştirin ulaşmasın size anneniz de kıyamadığı oğluna katlansın, siz yapmanız gerekenden çok daha fazlasını yapmışsınız artık kendi hayatınıza bakın kimseye bir borcunuz yok. Hele kardeşe hiç yok.
Arsız utanmaz çünkü iyice ahlaksızlaştı, ben bir ay rapor aldım hastaydım bu ay maaş almıcam param yok dedim, vereceksin arkadaşlarından bul dalga mı geçiyon lan hastayım ben bakacaksınız bana dedi bu böyle şerefsiz

Çok üzgünüm sizin adınıza.. Bence de ailenizle iletişimi kesin sizi böyle kötü etkilemeye devam edecekler gibi.. Anneniz kardeşinizi baya şımartmış o da hastalığını kullanıyor. Çok istiyorsa anneniz çalışıp para versin bakalım o kadar kolay mı..
Aynen bunu da dedim anneme git kendin çalış yedir dedim bir de ağlıyor onun yüzünden gurursuz oldum diye

Anneniz kardeşinizi ‘sen hastasın yapma, sen hastasın ye, sen hastasın üzülme’ gibi laflarla mı büyüttü? Bence asıl sorun annenizde.. Sizi ona annelik yapın, bakın diye mi doğurdu.. Bi anne için bunu demek bana aşırı saçma geliyor ama cidden görüşmeyin ya.
vereceksin arkadaşlarından bul dalga mı geçiyon lan hastayım ben bakacaksınız bana dedi bu böyle şerefsiz

O kadar darda hissediyorum sanki canım boğazıma yapışıp çıkmak için kendini zorluyor, verdiklerim helal olsun dünya malı önemsiz benim için diye düşünürdüm ama kimse annesinin babasının acımasızlığıyla yüzleşmek istemiyor, annem aptal bir kadın herkesi pohpohlar bakar arkasından dedikodu yapanı da yedirir içirir beni de kendine benzetmeye çok çalıştı, anca canımı bu kadar kurtardım
Anneniz kardeşinizi ‘sen hastasın yapma, sen hastasın ye, sen hastasın üzülme’ gibi laflarla mı büyüttü? Bence asıl sorun annenizde.. Sizi ona annelik yapın, bakın diye mi doğurdu.. Bi anne için bunu demek bana aşırı saçma geliyor ama cidden görüşmeyin ya.

Vallahi kusura bakmasın kardeşiniz de olsa bile bile ilaç kullanmayan bir bipolar hastasını çekmek zorunda değilsiniz. 30 yaşında adamın ömür boyu sponsoru ablası olamaz. Ben olsam madem tedaviyi reddediyor, iletişimi keserim. Bekarsam da bildiği evimden taşınırım numaramı da değiştiririm.
Anneniz de oğluşunu tedavi ettirmezse kalan ömrünü de böyle çürütür. Çaresizlik diye bir şey yok. Lityumunu alacak tedavisini olacak.
Annem ona acıya acıya acınacak hale düştü beni de kolumdan tutup bu b.k çukuruna elleriyle sürükledi, ben o kadar pasif o kadar çekingenim ki evime geldiğinde bana bakıp yemekler yapıyor evimi temizliyor ütümü yapıyor ya o kadar mahcup oluyorum ki yapma ben yaparım diyorum, normali budur belki normal anneler yardım ediyordur ama ben hak etmiyormuşum gibi hissediyorum yaşadığım psikolojik şiddetlerden dolayı

Annemin acıtasyonlarıyla ben baş edemiyorum, çocuk yaşta evlendirdiler cahildim diye başlıyor, yoksulluk gördüm çok çektimle devam ediyor, çalışmama izin vermediler diye devam ediyor, anandan babandan sor hesabını madem evlendirdiler onun faturası da bana çıkıyor

Ailen bile olsa bazen uzak durmak gerekli
Tavsiyem önce kendinizi düşünün burada en çok zararı siz görmüşsünüz.
Psikolojik destek alıp uzun bir süre kendi hayatınıza bakın asla görüşmeyin hiç biriyle.
Annem öyle demiyor en çok o uğraşıyormuş ne yapsınmış, yüz kere dedim ki terk et anneannemlere git burnu sürtsün yok sınavı var yok kursu var, tedavi ettir zorla hastaneye yatıralım ya çıkınca bana hesap sorarsa nedem beni yatırdın diye korkuyorum diyor o zaman bırakır gelirsin ben sana bakarım onu da polise veririz seni tehdit ederse diyorum, senelerdir tamam diyor bişey yaptığı yok ben bu kadından gün geliyor nefret ediyorum Allah afftesin

Ben sizin durumunuza çok üzüldüm, çok etkilendim. Ailemle ilgili ben de sorunlar yaşadım ama sizinki çok daha ağır. Sınavınız da hala bitmemiş:KK43:

Annenize vicdan yapmışsınız bundan kardeşiniz nasiplenmiş.

Kardeşiniz bence tamamen hastalığın arkasına sığınmış çünkü bipolar çalışmaya engel değil, hele kardeşinizin yaptığı bu hareketler tamamen hastalıktan bağımsız bence. Bu kadar ağır hasta bir insan, gezemez, içemez, tatillere gidemez bu kadar sosyalleşemez. Annenizi çok güzel kandırmış.

Anneniz de siz çalıştığınız, güçlü durduğunuz için sizi gözden çıkarmış nasıl olsa kendini kurtardı gözüyle bakıyor size. Maalesef her evde bir kurban oluyor o evin kurbanı da sizsiniz.

Benim size tavsiyem, annenizle eskisi gibi olmayın ama iletişimi tamamen kesmeyin. Size kardeşinizle ilgili bir şeyler söylemeye başladığında yorum dahi yapmayın konuyu değiştirin sert bir dille de uyarın. 1-2 derken anneniz de buna alışacaktır. İnsan her şeye alışır. Kardeşinizi her yerden engelleyin, size ulaşabileceği bir yer kalmasın. Evinize de gelirse en kötü polis çağırın bir daha gelemez. Bu tarz insanlar genelde korkak oluyor gücü sadece size yetiyordur muhtemelen.
Ve en önemlisi de bundan sonra sadece kendinize odaklanın, sağlıklı kalmaya çalışın çünkü sağlığınızı kaybederseniz işte esas yıkım o zaman olur. Size sizden başka kimseden fayda yok. Benim sadece size özel değil genel düşüncem budur insanın kendinden başka tam anlamıyla güvenebileceği inanabileceği kimsesi yoktur, hayatımızda kim varsa hepsiyle bir şekilde çıkar ilişkimiz vardır. Çıkarlar örtüşmediği zaman da anne, baba, kardeş, eş, sevgili kim olursa olsun gerçek yüzlerle karşılaşılır.

Hayatınıza birini almaya çalışın, illa evlilik niyetiyle olmasına gerek yok. Size iyi gelecek, muhabbeti güzel, kafanızı dağıtacak birisi. En azından şimdi olduğu gibi bu kadar düşünmezsiniz, kendi ilişkinize odaklanırsınız.

Allah yardımcınız olsun, kendiniz gibi gönlü güzel insanlar çıksın karşınıza hep.

Ben sizin durumunuza çok üzüldüm, çok etkilendim. Ailemle ilgili ben de sorunlar yaşadım ama sizinki çok daha ağır. Sınavınız da hala bitmemiş:KK43:

Annenize vicdan yapmışsınız bundan kardeşiniz nasiplenmiş.

Kardeşiniz bence tamamen hastalığın arkasına sığınmış çünkü bipolar çalışmaya engel değil, hele kardeşinizin yaptığı bu hareketler tamamen hastalıktan bağımsız bence. Bu kadar ağır hasta bir insan, gezemez, içemez, tatillere gidemez bu kadar sosyalleşemez. Annenizi çok güzel kandırmış.

Anneniz de siz çalıştığınız, güçlü durduğunuz için sizi gözden çıkarmış nasıl olsa kendini kurtardı gözüyle bakıyor size. Maalesef her evde bir kurban oluyor o evin kurbanı da sizsiniz.

Benim size tavsiyem, annenizle eskisi gibi olmayın ama iletişimi tamamen kesmeyin. Size kardeşinizle ilgili bir şeyler söylemeye başladığında yorum dahi yapmayın konuyu değiştirin sert bir dille de uyarın. 1-2 derken anneniz de buna alışacaktır. İnsan her şeye alışır. Kardeşinizi her yerden engelleyin, size ulaşabileceği bir yer kalmasın. Evinize de gelirse en kötü polis çağırın bir daha gelemez. Bu tarz insanlar genelde korkak oluyor gücü sadece size yetiyordur muhtemelen.
Ve en önemlisi de bundan sonra sadece kendinize odaklanın, sağlıklı kalmaya çalışın çünkü sağlığınızı kaybederseniz işte esas yıkım o zaman olur. Size sizden başka kimseden fayda yok. Benim sadece size özel değil genel düşüncem budur insanın kendinden başka tam anlamıyla güvenebileceği inanabileceği kimsesi yoktur, hayatımızda kim varsa hepsiyle bir şekilde çıkar ilişkimiz vardır. Çıkarlar örtüşmediği zaman da anne, baba, kardeş, eş, sevgili kim olursa olsun gerçek yüzlerle karşılaşılır.

Hayatınıza birini almaya çalışın, illa evlilik niyetiyle olmasına gerek yok. Size iyi gelecek, muhabbeti güzel, kafanızı dağıtacak birisi. En azından şimdi olduğu gibi bu kadar düşünmezsiniz, kendi ilişkinize odaklanırsınız.

Allah yardımcınız olsun, kendiniz gibi gönlü güzel insanlar çıksın karşınıza hep.
Bunu okuyunca ağladım çünkü çok haklısınız, evet inanılmaz korkak gücü sadece bize yetiyor dışarda sizi görse bağırsanız kaçacak yer arar 100 kere de özür diler
Sağlığım gitti gidecek kaç kere sinir krizi geçirdim, annemle her konuşmam kavga şeklinde geçiyor
Yazıklar olsın diyorum keşke anne baba olmasaydınız

Hic bicdan azabi cekmeyin anneniz klasik erkek cpcuguna duskun ona kiyamayan ama kizina guzelce kiyan bir turk annesi hicbiriyle gorusmeyin babanizla gorusebilirsiniz o mantikli konusuyor ama elinden bisey gelmiyor annenize acimayin sizinde hayatinizi mahfediyor hele kardesinize hic acimayin gerekirse uzaklastirma alin hapislerde surunsun ozaman iyilesir belki

X