Anne olanlar

birdaha ki sefere vuracaginiz zamanda elalem ne der diye düsünun madem
kime ne sizin cocugunuzun nasil oldugundan cocuk kostu bagirdi ciglik atti yan komsu rahatsiz oldu diye cocuguma yan gozle baktilar diye cocukmu dovulur
kimsenin cocugu yerinde sakin sakin salon beyefendisi hanimefendisi gibi oturmuyor zaten

Çocuğunuz kaç yaşında bunu yazmamissiniz
Benimki de çok hareketli ve laf dinlemezdi AVM lerde sokaklarda rezil oldum kaç defa hiç de vurmadım , sadece kendim perişan oldum çocuğumu hiç incitmedim , şimdi kendi kendine düzeldi. Çocuğun yapısı hareketli ise akışına bırak biraz ve dövme.lutfen

Yani siz anneliğinizi çocuğunuza vurduğunuz için değil de başkaları sizin çocuğunuzu beğenmediği için mi sorguluyorsunuz. Siz bence çok yanlış bir noktadan bakıyorsunuz olaya. Siz çocuğu millet beğensin, övsün diye mi yaptınız. Bide kaç yaşında çocuğunuz.

Benim kimsenin övgüsüne, yada beğenmesine ihtiyacım yok. Burda günah çıkarmaya gelmiş diyenlerde saçmalıyor! Ben hatamın zaten farkındayım, bana göre vurmakla dövmek çok farklı kelimeler, ben çocuğumu dövmüyorum, evet vuruyorum bunuda inkar etmiyorum. Ve etrafımdaki insanlar bana yanlış çocuk yetiştirdiğimi söylüyorlar. Ben çocuğuma sınır koyamadığım için çok fazla suçlanıyorum. Burda beni çocuğunu 7 / 24 döven bir anne profiline büründürmeyin lütfen. Oturup burda çocuğumun yaptıklarını kimseye şikayet edecek değilim. Yok kendini savunmaya geçmişse çok dövüyorsunuz düşüncesinde çok yanlış.

Muhtemelen siz de çocukken dayak yediniz kötü muamele gordunuz. O yüzden o savunmaya geçince kendinizi onun yerine koyup açıyorsunuz. Anneler cocuklari uzerinden kendilerini tedavi etmeye yaşadıklarını normallestirmeye çalışırlar. Mesela siz dayak yediyseniz çocuğunuza vurunca bilincaltinizda vurdum ama hala beni seviyor birşey olmadı ben de onu seviyorum gibi düşüncelerle kendi annenizi aklamaya çalışırsınız. İlaç kullanmak cocum değil terapi gormeniz gerek. Sizi yermek istemiyorum ama yapmayın o daha kucucuk ve sizin yadadiklarinizin sorumlusu düzelticisi değil. Doğmayı o istemedi. Neden onun üzerine yukluyorsunuz. Evi b.k götürse ne olur. Eşiniz destek olmuyor sanırım ki tahammülünüz azalmış. Ona da vurabilir misiniz

O kadar güzel anlatmışsınız ki gözlerim doldu, umarım hala kendini savunanlar da feyz alır.

Anneliğinizi hiç sorguladınız mı? İyi bir anne değilim dediğiniz zamanlar oldu mu hiç? Ben kendimi çok yetersiz hissediyorum Hayal ettiğim anne profilinden uzak olduğumu düşünüyorum.

Ya daha dün ağladım ben bu çocuğu mutlu edemiyorum diye.

Sonra eşim dedi sen manyaksın ha kendine niye yükleniyorsun daha ne yapacaksın dedi.

Ben de çok müzdaribim bu konu da ama şu 1 ayda baya yol kat ettim galiba.

Ben kiyp okuyorum annelik vs ile ilgili.
Misal mükemmel annelik beni teğet geçti kitabı var ay okurken hem güldüm hem ağladım. Mutlaka oku.

İnşallah bir gün iyi ki annem sensin diyecekler size. Cocuklarımıza bir yetişkine nasıl davranıyorsak oyle davranmalıyız. Onlar biz istedik diye bu hayattalar. Ve bizim kalbimiz onların evi. Kalbimizi kapatırsak sokakta bırakmıl oluruz. Hep anne olunca anlarsın derler ya, ben anne olunca annemi daha cok eleştiriyorum. Yapabilecekken yapmadıkları için. Üstelik ben hiç dayak yemedim.. Tebrik ederim sizi.

Her gün her an sorguluyorum, oğluma da sık sık sorarız, oğlum bizden bir şikayetin var mı, değiştirmemizi istediğin bir şey var mı diye..
Söylediklerini değiştirmeye çalışırız, hoşuna gidenleri arttimaya..

Her gün evladimiza laik olma çabasındayız.
Nasıl bir annesiniz bilemeyiz ama, bence kötü olsaydiniz bunları dusunmezdiniz bile..

Ben kızımın kişisel bakımına, giyimine, yemesine çok dikkat ediyorum. Onunla oyunlarda oynuyorum, maddi konuda herşeyin 5 yıldızlısını yapmaya çalışıyorum ve çok fazlasını yaptığımı söylüyorlar . Benim kendimi affetmeme konum ona vurmuş olduğum (sürekli yaptığım bir eylem değil).
Ev umrumda değil, 1 yıl içinde 2 koltuk takımı yenilemek zorunda kaldık. Kalıcı olarak verdiği hasarlarda umrumda değil zaten. Beni en çok üzen gerçekten çevremdeki insanların çocuğumu eleştirmesi, ve beni sorumsuz bir anne olarak görmesi. Çocuğumu dövüyorum dövmek birden fazla eylemin uygulandığı birşey. Benim vurmuşluğum var. ( Geçmiş zamanda olan birşey) Ve ben kendimi affedemiyorum.

Kızlar yaptığım testlere bir bakıp yardımcı olur musunuz yarın adet olmam gerekiyor biz silik bir çizgi gördük eşimle ama bide siz bakar mısınız

Eklentiler

• IMG_20200102_071104.jpg
    100,6 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20200102_070612.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20191231_160914.jpg
    83,4 KB · Görüntüleme: 32
Çocuğunuz gerçekten yaramaz olabilir hiperaktif mi yani tani mi koyuldu bilmiyorum ama anladığım kadarı ile maddi durumunuz çok kötü değil peki onu psikoloğa oyun terapi sine götürmeyi düşündünüz mu

Vuruyorum ama dövmüyorum demişsiniz ama elinizi kaldırdığınızda sizden korkan bir evladınız var. Bence vurma konusunu da en az dövme kadar kötü düşünün siz. Benim kızımda inanılmaz hareketli ve 2 yaş sendromunda, geçen annem bak seni gebertirim diye şakayla elini kaldırdı, kızım ona çak yaptı. Çünkü sadece bunu biliyor. Ona el kaldırırsan çak yapmak içindir asla zarar gelmez ona o elden. Ayrıca millet konuşur. Şimdi vurursunuz. İlerde okuyamadı diyorlar diye döversiniz, büyünce erkeklerle konuşmasın diye döversiniz, evlenince de neden beni aramıyor diye dizinizi döversiniz :) Bunun bahanesi yok, dayanamayacak gibi olursanız kendinizi ısırın ben öyle yapıyorum :) Evladıma psikolojik zarar vermektense bu daha iyidir.

şimdi bir totosuna hafifçe vurmak var bir de vurmak dövmek var.küçücük çocuk siz üzerine gelince, yanlış bir şey yaptığını hissedince korkudan o tepkiyi veriyorsa siz bildiğin dövmüşsünüz ve ciddi canını yakmışsınız.tedavinin nasıl bir yan etkisi olabilir Allah aşkına.ilaç dokunduysa git konuş değiştirsin, terapi alın konuşmaya da alerjiniz yoktur sanırım.

Herkes her şeyi der...
Siz kimseyi konuşturmayacaksiniz, dikkate almayacaksiniz.
Siz yavrunuza dünyanın en kıymetlisi olarak davranırsanız kimse söz söylemeye cesaret edemez.

Aynı şeyleri hissediyorum
Ben de yaşamıştım zamanında zehir ettim kendime doğduğu zamanları. Sonra mamaya alıştı hiç emmedi ama bağışıklığı çok iyi hiç kucagimdan indirmedim her ağlamasına cevap verdim her istediğinde yanındaydım aramızdaki bag çok iyiydi çünkü bana güveniyorDu her zaman yanında olacağımı bilir şimdi meyvelerini topluyorum şükür 3 yaşında kreş süreci de iyi gidiyor. Boşverin mamayi anne sutunu. Uzmanlar anne sutünün üzerinde durdukları kadar sarılma kucaklamanin üzerinde dursaydı mutlu anne mutlu bebek olurdu. Üzülmeyin sarılın inanin emzirmekten daha önemli.

e çocuğu yanlış yetiştirip insanlar eleştirince niye yine çocuğu dövüyorsunuz?kendinizi dövün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…