Anksiyete krizi, uykusuz geceler, iştahsızlık

Siz bir ay oldu demiştiniz ilaç kullanalı benim doktor ilaçlar tam etkisini iki ay da gösterir demişti.Şu an ki durumunuz nasıl
Ben daha iyiyim elhamdülillah ama ilaçlar mı işe yaradı yoksa ben bi tık daha rahatladığım için mi böyleyim onu bilemiyorum. Doktor zaten ilaç çok hafif, mucizevi bir etki bekleme demişti. Kontrolüm var Çarşamba günü. İlacın dozajını arttırmak istediğimi söyliycem çünkü korkularım tam olarak geçmedi

Umarım sizi sorarak bunaltmıyorumdur bazı kişiler korkularının ne olduğunu biliyor bazı kişilerde birşey yokken atak geçirdiğini söylüyor ben mesela bir korkum yoksa iyiyim ama babam kaç gündür hastanede yatıyor onu kaybedeceğim diye yine kötü oldum

Ona birşey olacak diye uyuyamıyorum uykuya dalsam bile irkilerek uyanıyorum bulantım var kalp atışlarım hızlanıyor düşündükçe ama dr deseki babam için iyi düzelir hemen rahatlarım

Ona birşey olacak diye uyuyamıyorum uykuya dalsam bile irkilerek uyanıyorum bulantım var kalp atışlarım hızlanıyor düşündükçe ama dr deseki babam için iyi düzelir hemen rahatlarım
Çok geçmiş olsun inşallah sağıkla hastaneden çıkar çok sağlıklı güzel günleri olur babanızın

Beni o kadar çok yoruyor ki bu ataklar hep aklımda kötü şeyler olucak korkusu
Hep kötü düşünceler var
Kendime birşey olursa değil bana birşey olursa bebeğime ne olucak kim bakıcak nasıl bakıcak anne gibi kim bakar yavrusuna
Anne gibi kim düşünür yavrusunu
Sevdiklerime birşey olucak korkusu
Yataklar dan zar zor kalktığımı bilirim
Aç aç gezdiğimi biliyorum mide bulantısından
Baş ağrıları vucut ağrıları
Durumum olsa doktora gidip senas alıcam ne var ne yok anlatıcam
Kafam boş durmuyor ki bir kendime gelim diyorum yok aklıma hep kötü seyler geliyor
Gelmesin diye neler yapıyorum sonuç gene geliyor
Artık ataklar
Atak sonrası yorgunluklar beni çokk yoruyor
Vücudum da olan ağrılar uyuşmalar dengesiz yürümem baş dönmesi
Çok şükür halimize elhamdülillah bu günlerimize
Ama bazen kıskanıyorum hayatı neşe ile yaşayanları hayatın tadını çıkaranları
Ben hep evdeyim dışarı çıkmak istemiyorum ve korkuyorum ya bir şey olursa kim müdale eder bebeğime ne olur
İyi birine denk gelirsek iyi
Ya kötü birine denk gelirsem
Nasıl geçicek bunlar ahh bir geçse bir çaresini bulsam anas yaptırıcam çaresini buldum sizde yapın iyi olalım diye ah bir bulsak çaresini

Bir gün bizlerde çok neşeli olucaz biticek bu zor günlerde eskiden neler yaşadık diyicez ama çok şükür bitti gitti diyiceğiz bir gün bizde bu hayatın tadını çıkartıcaz inşallah
Bu aralar hiç umudum kalmadı benim ama olsun umut bir yerde var dimi bizi de denk gelir belki o umutlar
Bizler de kahkalar atıcaz bir gün

Aynen benimde öyle düşündükçe daha kötü oluyor nabzim yükseliyor dışarıdan soylemei çok kolay takma etme demek ama insanın başına geldi mi farklı oluyor elimizde değil yani.ben bekarım en azından ama sizin iki evladınız var daha zor olmalı ben 7 senedir panik atak hastasiyim artık kroniklesmis bende her sene mutlaka Bir atak geçiriyorum.konustukca rahatlıyoruz inanın

Çok geçmiş.olsun dediğiniz o kadar doğru ki bende bazen imrenerek bakıyorum hayatı doyasiya yasayanlara bu hastalığı çekmeyen bilemez

Yedi sene dediniz ilaç kullanıyor musunuz sosyal hayatınızı nasıl etkiliyor bu durum kendi başınıza yetebiliyor musunuz bana kalsa yataktan hiç çıkmayayım kimse benden birşey beklemesin moddayım ama hep sorumluluklarım olduğu için yapmak zorundayım kimsem olmadığı için

Bende öyleyim sürekli kötü düşünceler geliyor aklıma şu an okadar zor durumdayım ki çok yalnızım çok çaresizim çok korkuyorum çok fazla hiç iyi değilim bir kez uyusam ve hiç kalkmasam keşke sabah oğlumu okula bırakırken insanların yüzüne bakıyorum keşke bende içimde korku taşımasam normal olsam yürüyorum ama içimde kimse ne yangınlar kopuyor bilmiyor canım çok yanıyor

Çok geçmiş olsun inşallah sağıkla hastaneden çıkar çok sağlıklı güzel günleri olur babanızın
Allah razı olsun hayatta dertler bitmez ben her sorunda bunu mu yaşayacağım bazıları dimdik ayakta mücadele ediyor ben yataklara düşüyorum hemen yaşamaktan çok korkuyorum artık

Evet kullanıyorum sosyal hayatımı atak olmadığı zaman hiç Bi şekilde etkilemiyor işime gidip geliyorum dışarı çıkıyorum kalabalık ortamlara giriyorum fakat atak geldiği zaman evden dışarı çıkmak istemiyorum sene de bir defa tekrarlıyor muhakkak siz kullaniomusunuz ilac

Allah razı olsun hayatta dertler bitmez ben her sorunda bunu mu yaşayacağım bazıları dimdik ayakta mücadele ediyor ben yataklara düşüyorum hemen yaşamaktan çok korkuyorum artık
Her insan bir değil kendinizi suçlamayın bazıları çok güçlü olabiliyorken bazıları daha kırılgan ve hassas olabilir

Evet kullanalı 3 ay oldu tam toparlandım derken babamın hastalığı çok sarstı çünkü çok riskli durumda ilaca rağmen bu korkuyu aşamıyorum sürekli ona birşey olacak diye yemeden kesildim uyku uyuyamıyorum babam tedavi için yanıma gelse nasıl yardımcı olacağım bu halde çok korkuyorum Siz ilaca rağmen zor anlarınızda kötü oluyor muydunuz ilacı ne zamana kadar kullanacaksınız

Gece uykusu kalmadı benden gece 4 de yattım saat 10 da mide bulantısı atei basması terleme baş ağrısı ile uyandım tamam beyin kaynaması geçiriyorum dedim elim ayağım titredi. Hala kendime gelemedim
Şu bir kaç aydır gece uyuyamıyorum sabaha doğru dalıyorum uykuya evde bir ses olsun yada alt komşuda ses olsun hemen duyup uyanıyorum

Beni anlatmışsın sanki

İlacınızı kontrolsüz bırakmamanızı öneririm,etki etmiyor ya da beklemenize rağmen yan etki geçmiyorsa doktorunuz, yerine başka bir ilaç koyabilir. Geçmişte kullanmışsınız biliyorsunuz, yeniden başlamaktan korkmayın. Bazen hiçbir şey yapmamaktan iyidir.
2 sene boyunca sizin söylediğiniz anksiyetelerin birebir aynısını hayatımı kendime zindan ederek yaşadım, doktora gitmekte direndim ilk başta, insan içine çıkmaktan kaçındım, kapandım, sürekli gelecekten korkma, bugün ne olacak korku ve kaygısı, yarın çok kötü olacak, başıma felaketler gelecek, bu düşüncelerden anı kaçırma, tüm sorumluluklarım rafa kalmış durumda, işten geldiğimde direkt yatağa hiçbir işimi yapamaz kafamı hiçbir şeye veremez bitap halde, kendimden vazgeçmiş, tedirgin, diken üstünde, hep böyle mi kalacağım endişesiyle kendimi doktora gitmeye ikna edebildim.
İyi ki.
9 aydır ilaç kullanıyorum. Şehir efsanelerini bir köşeye bırakın söz konusu tıp olunca lütfen bilime ve gerektiğinde ilaç kullanmaya güvenin.
Geçen sene ruh gibi gezerken, herkes ne kadar mutsuz gözüküyosun derken şimdi yeniden doğmuş gibiyim.Karanlık bulutlar dağıldı, ön cam silecekleri çalışmış ve görüntü aydınlanmış durumda.
Elbette terapi desteği ve kendinde ben iyileşeceğim azmini bulman ile tek başına ilaçla gitmiyor.
Aynı kalmıyor inanın geçiyor her şey.
Şuan bana bi tane daha farklı türden bir ilaç yazsa da doktor daha da takmasam diye düşünüyorum hatta bunun icin yeniden psik.randevusu bile almayı düşünüyorum.
Benim mevcut kullandığım ilacın, şu en çok kullanılan adı p,l,c ile başlayan meşhur mutluluk hapları ile etkinliği evereste çıkıyomuş onu da makale okuyarak keşfettim. P..c yazdırmayı düşünüyorum.
Pms sendromum var bi de benim, ona da etkiliymiş.
Varsın olsun ilaçla düzeliyo ilaçla mutlu oluyo olalaım, napalım, acıyla, karamsarlıkla, kaygıyla geçirdiğimiz günlere değdi mi değecek mi?
Tıp yardım etmek için var, sonuna kadar faydalanmak bizim seçimimiz.
En kısa sürede doğru tedaviyi bulup rahatlamanız dileğiyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…