Anksiyete krizi, uykusuz geceler, iştahsızlık

Ben bi de bisey sormak istiyorum ilaç kullanıyorum ama bir aya yakındır sabahları uyandigimda nefes açlığı oluyor sanki boğazımı sıkıyorlar sizde de oluyor mu bunun için çözüm önerisi olan var mi

Ben ilaç kullanmıyorum 2 aydır bu sorunu yaşıyorum benim zaten panik atağım nefes darlığı ile başlıyor sonra korkularım yükseliyor Fakat şu an korkularımı yendim ben hiçbir korkum yok nefes açlığı çekiyorum dediğim gibi 2 ay oldu ve bu bana çok sıkıntı yaptığı için bugün ağladım dayanamadım artık aldım nefes yetmiyormuş gibi her 10 nefeste bir esneyerek iç çekerek nefes alıyorsun ama aldıkların hepsi yetersiz geliyor Normalde benim nefes açlığım bir hafta sürerdi ama bu uzun sürdü sanırım yaşın verdiği olgunluk sıkıntısı stresle alakalı olan bir şey Umuyorum ki hepimizinki geçecek bir gün çünkü daha önce de ben çektim sabır gerektiriyor

Hanımlar ben nefes açlığı sıkıntısını çok çok nadiren çekiyorum. Çünkü tamamen psikolojik olduğunu biliyorum. Bir insan ciddi ciddi nefes alamamaya başladığı ve kandaki satürasyon düzeyi düşmeye başladığı anda vücut ciddi reaksiyonlar veriyor zaten. Bu tepkilerden örnek verip sizi tetiklemek istemiyorum çünkü insan duyduğu her şeyi psikolojik olarak yaşıyor. Ama şu kadar söyleyeyim gerçekten nefes alamıyor olsanız inanın hastaneye gitmek zorunda kalırsınız evde kendi kendinize idare edemezsiniz. Sık sık derin nefes alın gerekirse esneyerek nefes alın göreceksiniz ki gayet iyi nefes alıyorsunuz. Sadece o nefes psikolojik olarak size yetmiyor. Ben nefes açlığı yaşadığım zaman hemen yüzüme bi su çarpıp cama çıkarım hava almak için ya da kolonya koklarım.

Evet ben birçok hastaneye gittim psikolojik olduğunu söyledi doktor bana yıllar öncesine dayanaraktan da söylenmişti fakat şöyle bir şey var zaten benim panik atağım nefesle geldiği için ben bunu kendime kaygı yapıyorum nefes oksijen falan hepsi yerinde bunu doktor da bana söyledi ama ben bunu aklımdan atamadığım için korku yaptığım için bu bende Nüks etti ve takıntı haline geldi o yüzden nefes alamadığımı düşünüyorum bununla Başa Çıkamıyorum yani dediğiniz gibi ilk geldiğinde ben de kendimi teselli etmeyi başarabilseydim Belki şu an bu halde olmayabilirdim

Allah yardımcımız olsun

Aynen bende sizin gibiyim aynı şeyi düşünüyoruz zaten kontrol etmeyi ogrensek problem cozulecek

Bisey daha sormak istiyorum sizlere bu sıkıntı anında benim karnım atıyor resmen kalp gibi sizde de oluyor mu

Bisey daha sormak istiyorum sizlere bu sıkıntı anında benim karnım atıyor resmen kalp gibi sizde de oluyor mu
Ever oluyor az önce bile oldu çünkü kötü düşünce gelince panik oluyoruz Kalbimizin karnımızda attığını hissediyormuşuz gibi oluyoruz şöyle düşünelim güzel bir şey oluyor ve biz bir heyecan yapıyoruz yine Kalbimizin orada attığını hissediyoruz ve buna içimden Kelebekler uçuştu gibisinden imada bulunuyoruz Çünkü güzel bir şey olduğunda o kalp çarpıntısı bize kötü gelmiyor ama kötü düşündüğümüzde kalbiniz çarptığında bir şey mi var acaba diye Bir tedirgin oluyoruz demem şudur ki panik atak olduğu zaman herkes de aynı belirtileri vermediği için Bizim de panik atağımızın vurduğu bölge karın boşluğu o yüzden git sorun yapma kendine Bunlar ufak ataklar oluyor

Evet ya iyi bisey oldu mu bu bizi rahatsız etmiyor ama kötü bisey olunca rahatsız ediyor ve direk kötü düşünceler geliyor aklımıza bedenimiz bize nasıl.oyun oynuyor yaa

Evet ya iyi bisey oldu mu bu bizi rahatsız etmiyor ama kötü bisey olunca rahatsız ediyor ve direk kötü düşünceler geliyor aklımıza bedenimiz bize nasıl.oyun oynuyor yaa
Bir şekilde bedenimizde hareket halinde olan bir şeyler oluyor işte ben 5 gün öncesine kadar çok korkuyordum fakat sonra baktım ki Hani bunlar gerçekten bana bir şey yapmıyor Eğer yapacağı bir şey olsaydı 2 aydır olurdu bir şeyler ve ben daha öncesinden de bunları yaşadım fakat Toz Pembe Hayaller içerisindeydim o zamanlarda yaş ufak bir şey umursamıyorsun 5 güne geçiyordu Ama şu an hayatın verdiği zorluklar yaşantılar yaş büyüdükçe artan bir ölüm korkuları etrafımızda yakınlarımızı kaybetmemiz bunlar hayatınızda olduğu için artık beyin kötü şeyleri salgılıyor Oysa ki mutlu olsaydı o karın boşluğunda akan Kalp atışını hiç umursamaz hissetmezdim bile Ama şu an bedenime odaklanmışım tamamıyla o sebeple hep en kötülerini düşünüyoruz sana şunu söyleyeyim öyle tekrarladığı zaman sakin kal ve 2 saniye bilemedim 2 dakika sonra geçiyor fazlasıyla panik yapma sadece

Sizinle tıpatıp aynı durumdayım

Atlattiniz mi

Ben şuan böyleyim siz iyilestiniz mi

Bende aynilarini yaşıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…