Anksiyete krizi, uykusuz geceler, iştahsızlık

Ben de her sabah çok ataklı uyanıyorum. Bazen tir tir titriyorum, hem terliyor hem üşüyorum. Mide bulantısı iştahsızlık kas ağrıları hepsi bir arada sonra daha da korkuyorum bir hastalık mı var diye. Konuşmuyorum gülmüyorum işlerim var yapamıyorum ders çalışmam lazım iş aramam lazım hiçbirini yapamıyorum. Erkek arkadaşım da bana kötü davranıyor, yanımda olmak yerine benden uzaklaşıyor. Zor günümde yanımda olmayacaksa ne zaman olacak ki? Allah beterinden korusun her günüme elhamdülillah, hâşâ şikayetçi değilim. Ama bazen çok zor oluyor..

Gerçekten de öyle yaşamayan seni anlamıyor eşim beni de normal sanıyor ama içimde ne fırtınalar kopuyor sürekli tedirgin huzursuz olmak insanı süründürüyor sürekli içinde korku iyi olmak istiyorum artık sanki yıllardır böyleyim çok zorlu bir süreç geçecek mi normale dönecek miyim onu da bilmiyorum.Eskiden olsa biraz daha ümitli olurdum ama hayat şartları zorlaştıkça gücüm hiçbirşeye yetmeyecek gibi geliyorum.Keşke herkes bu ruh halinin ne olduğunu bilse de beni anlasalar o zaman herşey daha kolay olurdu iyimişim gibi rol yapmak bir araya gelince birileri ile iyi olmak için kendimi yormazdım gözleri önünde atakta yaşasam beni anladıkları için daha rahat olurdum

Şimdi nasılsınız anksiyete durumunuz da düzelme oldu nu birde nasıl bir nefes darlığı yaşıyorsunuz
Durumum daha iyi çok şükür elhamdülillah. Hatta kendime nazar değdiricem diye iyiyim demeye korkuyorum ay Allah korusun. Ama tabiki tamamen geçmedi özellikle sabahları ilk bir saat sıkıntım oluyor, gün içinde işe güce daldıkça hafifliyor. Nefes darlığı meselesine gelince onu mecazen söylemiştim aslında. Zaman zaman psikolojik nefes açlığı yaşasam da onun psikolojik olduğundan emin olduğum için çok takılmıyorum

Anksiyeteden muzdarip arkadaşlar. İlaç kullanmıyorsanız İbrahim Saraçoğlunun ıspanak kürünü mutlaka deneyin. Tarif ve videolar bolca var internette. Harfiyen uymak kaydıyla mucize yaratıyor.

Anksiyeteden muzdarip arkadaşlar. İlaç kullanmıyorsanız İbrahim Saraçoğlunun ıspanak kürünü mutlaka deneyin. Tarif ve videolar bolca var internette. Harfiyen uymak kaydıyla mucize yaratıyor.
Siz denediniz mi gerçek anlamda işe yarayacaksa ilacı hemen bırakırım

İlacı doktor kontrolü olmadan bırakmazdım ben olsam. Doğru ilaç bulunduğu takdirde zaten sorun kalmamış olması beklenir. Bu kür ilaç kullanmayanlar ve/veya doktorun yönlendirmesiyle ilacını bırakma sürecinde olanlar için diye açıklandı Saracoğlu tarafından.

İlacı bırakmak düşüncesi bile benim anksiyetemi üst seviyelere taşıdı.ilaçla bir nebze rahatlamışken eski kötü anlarıma dönmek beni çok korkutuyor o yüzden uzun vadede kullanmam gerekiyor belli ki Allah hepimizin yardımcısı olsun şu içimdeki korku tam anlamı ile bir geçse

Yaklaşık üç aydır lustral kullanıyorum onun dışında başka bir ilaç kullanmıyorum.İlk anksiyeteyi yaşadığımda kalp çarpıntısı sıcak basması sol kolda uyuşma ve en kötüsü kusma bir aydan fazla uzun sürdü iki ay boyunca dışarı çıkmadım ve günümün tamamını yatakta uzanarak geçirdim sürekli korku hali ile yaşadım.okadar kilo vermiştim ki dr bir ay kullanmam için redepra vermişti o ilaç sayesinde iştah açtı güzel de uyku yapıyordu deliksiz yatıyordum.şuan tek ilaç lustral kullanıyorum ama günlük korkularım kaygılarım olunca tekrar kalp atışlarım hızlanıyor ve içimi korku kaplıyorlar bulantı hissi oluyor.Sormak istediğim şu ilaç kullanmama rağmen bunları yaşamam normal mi.Eğer ilaç kullanan varsa bana yazabilir mi ilaç ile kesinlikle anksiyete durumu yaşamadan gününüzü geçirebiliyor musunuz.Çok yoruldum artık

Yarından çok korkuyorum gelecekten çok korkuyorum hiç birşey yapamayacak gibi hissediyorum bu zamana kadar nasıl yaşamışım şaşırıyorum birşeylerle oyalanıyorum ama içimdeki korkuyu hiç birşey bastırmıyor bugün çok kötü hissediyorum artık herşey düzelsin istiyorum bir tek ben kötü durumdaymışım gibi hissediyorum benimle aynı olup aşan var mı yardım edin lütfen

Çok geçmiş olsun o kadar haklısın kii bu hastalığı yaşamayan bilemez her defasında acaba bende başka bisey mi var demekten kendimi alamıyorum.nefes alamama hissi insani cildirtiyor.o an çaresizlikten hiç bisey yapamıyorum ilaçlarımı da düzenli kullananan biriyim fakat senede bir defa atak geçiriyorum ve bitik düşüyorum iştahım kesiliyor hiç biseyden zevk almıyorum sürekli nabzimi oluyorum gayet normal çıkıyor ama sanki ben yeterli nefesi alamiyormusum bogulacakmisim gibi oluyor Allah hepimizin yardımcısı olsun sizin birde bebeğiniz var sorumlulugunuz var onun için daha güçlü olmalısıniz

Merhaba bende sizinle aynıyım ilaç kullanmama rağmen senede bir defa mutlaka panik atak geçiriyorum ve ataktan sonra her şey boş anlamsız geliyor hiç duzelemeyecekmisim gibi.ilac kullanmama rağmen nabzim normal fakat ben yeterli nefesi alamıyorum sanki konuştukça açıklıyoruz konuşmak iyi gelir dertlesebiliriz belki ilacınızin değişmesi gerekiyordur yeterli gelmiyor olabilir mi

İlkokula giden bir oğlum var ihtiyaçları oluyor mutlaka ama bir bebeğinki kadar değil.İnanın kasım ayı ilk kötü olduğumda ona bile yemek yapamacak durumdaydım hatta okula ben götürüyordum servise verdim hiç bir sorumluluk üstlenemiyorumdum.Dışarı bile çıkmaya korkuyordum dr sosyalfobi oluşmuş dedi.İlaçlarla biraz daha iyiyim ama yine de tam normal değilim korkularımı düşününce kalp atışım hızlanıyor bulantı artıyor yemek yemek istemiyorum sizin dediğiniz gibi hiç birşey yapmak istemiyorum Allah sizin de yardımcınız olsun siz ne kadardır ilaç kullanıyorsunuz

Doktorunuzu değiştirseniz? Mecvut ilaç tedavisi yetersiz kalıyor belli ki

Redeprayı bırakınca çok zorlandım sonra kötü olunca tekrar başladım kullanmaya iki ay kadar onu kullandım onu bıraktım şimdi.Aslında korkuyorum dr başka ilaç verecek diye bağımlık yapmasından korkuyorum.ilaçsız yaşamak istiyorum ama şuan için çok zor görünüyor o yüzden sadece tek lustral ile çözülsün istiyorum. Dr bana ilaç tedavisi bitince yine aynı şeyleri yaşayabilirsin terapi şart dedi ama o kadar bütçe ayırmam imkansız.

İlaçlar neden bağımlılık yapsın ki? Ayrıca bu kadar ileriyi düşünmeniz çok manasız. Önce iyi olun, ilacın faydasını görün, sıkıntılarınızdan kurtulun bi Allah'ın izniyle, ondan sonra düşünürsünüz bağımlılık meselesini. Adım adım ilerleyin. Ben de yeni başladım ilaca daha bir ay olmadı

İlacın birini bırakırken çok zorlandım hep bir de bagımlılık yapar diye duydugum için korkuyorum gerçeklik payı nedir bilmiyorum.kuzenim 15 yıldır kullanıyor tabi onun durumu farklı ağır ilaçlar kullanıyor.Keşke diyor benim ki panik atak olsa.İlaca elbette karşı değilim 10 yıl önce lustral kullandım iyi gelmişti yan etkisi de yoktu altı ay kullanıp bırakmıştım.Şimdi farklı bir ilaç almaya korkuyorum belki tamamen bu psikoloji de oldugumdandır bilemiyorum

Bence doktorunuzu değiştirin ya da mevcut doktorunuza şu anki tedavinin yetersiz kaldığını belirtin kesinlikle. Yani ben öyle yapacağım bir sonraki randevumda

Siz bir ay oldu demiştiniz ilaç kullanalı benim doktor ilaçlar tam etkisini iki ay da gösterir demişti.Şu an ki durumunuz nasıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…