Anksiyete krizi, uykusuz geceler, iştahsızlık

Önerebileceğiniz online psikolog var mı siz bu konuda destek ve yardım aldığınız biri var mı
Maalesef henüz yardım almıyorum önce Allah'ın izniyle iş bulmam gerekiyo. Ama internette çok yardımcı portallar var. 15 dakikalık ücretsiz öngörüşme sağlıyorlar tamamen online. Girin araştırın ücretsiz görüşmeleri deneyin en içinize sinenden randevu alın. Yeter ki çabalayın iyi olmak için her şeyin bir çaresi var

Bende sürekli farklı şekillerde çıkıyor atak bu sefer ayaklarima vurdu.internetten araştırma yapa yapa kendime hastalık buluyorum kafan karışıyor. Acaba ms mi als mi yürürken düşmekten korkar oldum daha mr çektireli1 yıl bile olmadi

Nasıl oldunuz ve hala psikiyatriste gitmediniz mi? Yazılanlara baktim anksitete gidince burada yaşanan bütün sorunlar gidecektir. Hepsi ankyete semptonları.. Anksiyete zor bir tedavi değildir...

Nasıl oldunuz ve hala psikiyatriste gitmediniz mi? Yazılanlara baktim anksitete gidince burada yaşanan bütün sorunlar gidecektir. Hepsi ankyete semptonları.. Anksiyete zor bir tedavi değildir...
Gidemedim hala doktora, düzenli psikiyatrik tedaviyi sürdürecek durumum yok. Dahası şikayetlerim için daha önce dahiliyeye gittim, doktor iyisin dedi ama ben ona inanmıyorum. Tekrar doktora gitmek istesem ailem kızacak. Çok dardayım

Devlet hastahanesine gidin. Bunun için zengin olmaya gerek yok. Abksiyete fena bir hastalık ama tedavisi öyke çok uzun sürüo domtora hergün gitmeye gerek yok. İlk ay ilaç verep sonra gelin der 6 ay en fazla ikacı kulanın der. Sonra ilaç keser. Genelde böyle olur. O duygylarla yaşamak gerekmiyor.

Gittim zaten ilaca başladım bugün. Citoles 5 mg ile başladık, haftaya 10 mg almaya başlıycam. 3 hafta sonra kontrolüm var. Gerçekten biter mi bu rahatsızlık ilaçla? Nolur bitsin çünkü

Nefesten korkmayın, diyafram nefesi alın, hemen sakinleşirsiniz

İlk önce geçmiş olsun ben de aynı durumdayım bir cocuğum var kayınvalidem ile yaşıyorum ama kimse bana inanamıyor çok zor bir durrum rabbim hepimize şifa versin

Benim de 2017 senesinde aniden kusma ile başladı 9 buçuk ay hep kustum sadece su içebildimcocuğuma zar zor bakoyordum kayınvalidem ile yaşıyorum her gittidiğim doktor iyi iyi sen git pisikoloji doktoruna dedi anksiyette dendi ilaç başlandı ilç daha kötü yapınca bıraktım tabiki çevre faktörü de var ay ilaç içme bağımlılık yapar o olur bu olur diye diye sonra bir anda kusma durdu 40 kilo olmuştum tabiki sonra atak geldiği zaman kimse inanmıyor yalan diyor vesvese hastalık hastalı cocuğum da çok narin hemen hasta oluyor annesi gibi abartı yapıyor
İlk önce bize atak anında yada zorlandığımız zaman yanımızda el uztan biri olması gerek ama yok kimsenin başına gelmeyince anlamıyor
Nabız cok hızlı diye. Nabız düşürücü yazdı kalp doktoru
Bu aralar sabah terleme mide bulantısı dengesizlik baş dönmesi anliyacağınız bütün ataklar sık sık gelemeye başladı piskolaja gitmem gerek ilaç yazması tabi onları düzenli içmem gerek terapi alıcak gibi bir durumum yok malesef
Bu hastalığı bilmeyene herşey yalan geliyor
İnaşşlah bir gün hepimizin ki geçip gider biter bunlar anılarımızda kalır iyi oluruz inaşşlah
Ne yapıcaz ne olucak nasıl geçicek
Neredeyse bütün piskiloji doktorların terapi videolarını izledim
Ama beynime söz geçiremiyorum atak geldiği zaman gitmiyor
Gidincede vucudum yordun güçsüz kalıyor
Çok yazdım kusura bakmayın

Yalnız değilsiniz ah ah neler neler var. Ben de çok zor durumdayım ama Allah beterinden korusun diyorum rabbim sağlığımızla imtihan olmaktan korusun..

Çok geçmiş olsun Bunu ancak yaşayanlar anlar ve emin olun Biz de yaşıyoruz baş etmesi çok zor Allah yardımcınız olsun Elden bir şey gelmiyor

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bende aynı sıkıntıları yaklaşık 6 aydır yaşıyorum. Sizin yazdıklarınızı okumak bile şu an beni kötü yaptı. Eylül ayında oğlum hastalandı henüz bir yaşında. Çok telaş yaptım onun hastalığı bana da geçti. Kusma İshal. Zaten kusma mahveder beni. Bir kaç hafta sonra acayip iştahım kesildi ve hiç bir şey yememeye başladım. Hızlı bir şekilde 5 kg verdim. Lokmalar ağzımda büyüyordu sanki 2 kaşık yemek yiyemiyordum. Su dahi içemiyordum. Acayip güçsüz düşmüştüm. Sonra bi akşam arkadaşlarım oturmaya geldi bana orda bi anda başım dönmeye başladı. Midem bulanmaya başladı. Kalbim çarpıyor. Yanlarında duramadım. Gittim yattım. Olmuyor sürekli yürümek istiyorum ama gücüm yok. O kadar kötüydü ki. İnsanların içinde anlatamam. Sonra acile gittik her şey normal çıktı. Ertesi gün bile vücudum o kadar yorgundu ki anlatamam böyle bir şey görmemiştim. Yaşadıklarıma bakınca panik atak geçirdiğimi anladım. Hemen dahiliye ve psikolog randevusu aldım. Dahiliyede her şeyim iyi çıktı. İştah şurubu yazdı doktor. Ardından psikoloğa gitmeye başladım halen daha gidiyorum. İyi geldi. İlaç kullanmak istemedim şu an psikologla çözmeye çalışıyorum. Emdr terapisi yapıyoruz. Normalde zaten evhamlı bir insandım. Ama doğum, covid bu duruma sebep oldu. Gerçekten yaşayan bilir. Yaşamayanda anlamaz. Bu aralar yine çıkıp gelecekmiş gibi hissediyorum. Geçende bir kez oldu. Buz alıp boynuma, bileklerime sürdüm, evin içinde hızlı hızlı yürüdüm, limon yaladım. 5 dk içinde iyiydim. Psikoloğum önerdi. En azında nasıl baş edeceğimi az çok biliyorum. Bir yerde saklanıyor sanki. Geçirdiğim dönemde neredeyse her gün dışarıya çıktım, gezdim çok iyi geldi. Evde durmayı seven ben, evde durucam diye korkuyorum şu an. Eylülde çalışmaya başlamayı düşünüyorum. Eminim bana iyi gelicek. Evde durdukça kendimi çok dinliyorum. Bu ne zaman son bulacak bilmiyorum.

Gittim zaten ilaca başladım bugün. Citoles 5 mg ile başladık, haftaya 10 mg almaya başlıycam. 3 hafta sonra kontrolüm var. Gerçekten biter mi bu rahatsızlık ilaçla? Nolur bitsin çünkü
Sakin ol hocam bitecektir. İlacı alalı kaç gun oldu. Birde şuanki durumun nasıl. İlaçlar bir haftaya yakın etkisşnş göstermeye başlar genelde 1 ayı bulabilir kendine gelmen normal döngü için doktorun tavsiyesine uyun tedavi süreci o biliyor nasıl yol izlediğinede.... Bitecektir merak etmeyin...

Her zaman allah beterinden korusun diye düşünmeye çalışıyorum. Rabbim sağlıkla imtihan olmaktan korusun.. anksyete gerçekten zor bir rahatsızlık ki benim durumumda nispeten okb de mevcut. Uygun bir psikolog bulsam hemen terapiye gideceğim ama yok maalesef.
Ben ilaca geçtiğimiz cumartesi başladım 4-5 gün oldu yani. Ama çok hafif bir ilaç ve dozajı da az. O yüzden beklentimi düşük tutuyorum

Size de çok geçmiş olsun bende video izliyorum ama dediğiniz gibi o anı yaşayınca videoda konuşanı bile dinleyemiyorum odaklanamıyorum benim ailem yanımda yok çok zor üç ay yaşadım hala yaşıyorum bir çocuğum var ona yetemediğim zamanlar oluyor kendimi çok çaresiz hissediyorum ekonomik durumumuz da iyi değil çalışmam gerekiyor ama iyi değilim keşke hiç sorumluluğum olmasa evden hiç çıkmasam diyorum sizin kaynananız yanında yapmak istemediğiniz durumlar olduğunda içiniz rahat olur ona güvenirsiniz

Hepimize çok geçmiş olsun anne olunca cocuğun olunca çok zor bir durum çok iyi bilirim. Bir anda gelen atak bütün günü bitiyor malesef ki
Evet kayınvalidem yanımda ama hasta olunca bile genemi hastasın yeter bu kadar hastamı olunur pisikolojik nasıl olur böyle sen yapıyorsun diyor
Benim kaynaman evde oturmaz hep gezer hasta bile olsan bırakır gider çok mecbur kalınca cocuğa bakmak. Zorunda kalır
Benim yalan yaptığımı abarttığımı sanar beni dikkate almaz. Sağolsun yanımda gene
Ama insanın başına gelmeyince anlamıyorlar maalesefki
allah kimsenin başına vermesin
İnaşşlah hepimiz iyi oluruz geçer bu günler

Benim sabahları ve gece yatarken çok ataklarım oluyor
Malesef ki atak geçince bütün gün maf oluyorum adım atıcak dermanım olmaz
Kendimi zar zor kaldırırım
Ahh ahh ben ne kadar neşeli idim yüzümde hep gülüçük olur
Ama şimdi tam tersi yaşam enerjsi bitti. Gelmiyor geri bu atakları bunları yaşayanlar bilir
Yaşamayan lara yalan gelir
Eşinden bile destek alamazsın deli benim hatun bakırköye yatmalık der hayat arkadaşın bile destek olmazsa kim destek olur seni anlar
Anca senin gibi yaşayanlar anlıyor
Bir gün hepimiz iyi olucaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…