Anksiyete krizi, uykusuz geceler, iştahsızlık

Bir yerde okudum bende işe yaramadı belki siz de yarar sizi güldüren yanımızda hastalıktan bahşetmeyen mutlu eğlenceli kişiler ile daha çok vakit geçir diyordu
Benim çevremde her kez hasta annemi ararım hastalıktan konuşur
Eşim zaten işten geldim yorğum der yatar
Bebeğim çok narin alerjsi var
Tek çocuğum kimsem yok sohbet edicek kafa dağıtıcak
Geçen hafta düğüne gittim mutlu olup oynicama ya şimdi bana birşey olursa kızın düğü maf olucak bebeğime ne olucak diye düşüp kayafı yedim gögüsüm ağrıdı başım ağrıdı kesin birşey oluyor dedim dengem bozuldu 40 dakika durup çıktık hemen eğlenceli yerden bile korkar oldum ev den çıkamaz oldum evde de geliyor ataklarım nasıl bir yol izilicem bilemiyorum pisikolağa randevu aldım versin ilaç ve kendime gelim istiyorum
Yani ben kendimi bildiğimden beri çevrem hasta ve hastaneye gidip geliyorlar yada ben götürüp geliyorum
Eşimin tarafıda hasta genelde bana enerji vericek kafamı dağıtıcak destek olucak kimsem yok malesef
Sizin çevremizde enerjik kafasınızı dağıtan kişiler varsa onlarla takılın ilk zamanlarda atak gelicek diyor okuduğum yazıda sonra sonra mutsuzluk yerini mutluluk alıcak gülmek en iyi ilaç diyordu sizde işe yarar inaşşlah bende olamadı

Siz nasıl başa çıkıyorsunuz ben yemek bile yiyemiyorum ağlıyorum
Nasıl oldunuz merak ettim işte herkes gibi başa çıkmaya çalıaıyoruz zor cok zor ama bir sekilde geçeçeğine inanıyorum pskiyatri ye gitmek ve ilaç almak büyük fayda saglar diye düşünüyorm su an bnm 1 hafta oldu ufak bir iyileşme hissediyorum en azından hastanede yatmak uyumak istemiyorm :) kapısında uyuyordum arabanın içinde

Arkadaşlar geçenlerde burda konu açmıştım bugün öğleden sonra üçte gece terlemelerim için dahiliye randevum var, telkin etmeye çalışıyorum kendimi ama inanılmaz korkuyorum bir yandan yüzümden ateş çıkıyo diğer yandan ellerim ayaklarım buz gibi, aklıma kötü kötü şeyler geliyo sadece burda sizinle paylaşabiliyorum panik bozukluk ve anksiyete yüzünden çıldırıcam Allah aşkına destek verin, kalbim çıkacak yerinden
Şuan nasılsınız

Bir yerde okudum bende işe yaramadı belki siz de yarar sizi güldüren yanımızda hastalıktan bahşetmeyen mutlu eğlenceli kişiler ile daha çok vakit geçir diyordu
Geçen hafta düğüne gittim mutlu olup oynicama ya şimdi bana birşey olursa kızın düğü maf olucak bebeğime ne olucak diye düşüp kayafı yedim gögüsüm ağrıdı başım ağrıdı kesin birşey oluyor dedim dengem bozuldu 40 dakika durup çıktık hemen eğlenceli yerden bile korkar oldum ev den çıkamaz oldum evde de geliyor ataklarım nasıl bir yol izilicem bilemiyorum pisikolağa randevu aldım versin ilaç ve kendime gelim istiyorum
Yani ben kendimi bildiğimden beri çevrem hasta ve hastaneye gidip geliyorlar yada ben götürüp geliyorum
Eşimin tarafıda hasta genelde bana enerji vericek kafamı dağıtıcak destek olucak kimsem yok malesef
Sizin çevremizde enerjik kafasınızı dağıtan kişiler varsa onlarla takılın ilk zamanlarda atak gelicek diyor okuduğum yazıda sonra sonra mutsuzluk yerini mutluluk alıcak gülmek en iyi ilaç diyordu sizde işe yarar inaşşlah bende olamadı
Geçmiş olsjn cok zor mus gerçekten sizi çok iyi anlıyorum geçecek bu günler inanın bende sizin gibi çok korkuyorum birbirimize destek olucaz çünkü bizi bizden baska kimse anlayamaz . Allah düşmanımın basına bile vermesin zor ama diğer atlatanlar gibi bizde atlatacagız sadece bir süreç ve tecrube olarak kalacak inşallah bizdede

Nasıl oldunuz merak ettim işte herkes gibi başa çıkmaya çalıaıyoruz zor cok zor ama bir sekilde geçeçeğine inanıyorum pskiyatri ye gitmek ve ilaç almak büyük fayda saglar diye düşünüyorm su an bnm 1 hafta oldu ufak bir iyileşme hissediyorum en azından hastanede yatmak uyumak istemiyorm :) kapısında uyuyordum arabanın içinde
Şuan nasılsınız
İyiyim elhamdülillah o atak dönemim geride kaldı. O dönem çok çok kötüydüm ama hamdolsun artık daha rahatım. Yine de tam anlamıyla geçti diyemiyorum anksiyete tam geçen bir şey mi onu da bilmiyorum ama kendimi dinlememeye hep meşgul kalmaya çalışıyorum

Arkadaşlar geçenlerde burda konu açmıştım bugün öğleden sonra üçte gece terlemelerim için dahiliye randevum var, telkin etmeye çalışıyorum kendimi ama inanılmaz korkuyorum bir yandan yüzümden ateş çıkıyo diğer yandan ellerim ayaklarım buz gibi, aklıma kötü kötü şeyler geliyo sadece burda sizinle paylaşabiliyorum panik bozukluk ve anksiyete yüzünden çıldırıcam Allah aşkına destek verin, kalbim çıkacak yerinden
İnşallah atlatırsınız üstünden gelinmeyecek şeyler değil sıkmayın canınızı :)

Sizi çok iyi anlıyorum aynı şeyleri yaşıyordum bende uzun zamandır doktora gitmeden atlatmaya çalıştım ama olmadı bir ay önce doktora gittim ve eskiye oranla şu an çok daha iyiyim ihmal etmeyin

Sağlık anksiyetesini daha çok Google'dan belirti okumak tetikliyor. İnsan bütün belirtileri en kötüye yoruyor. Öncelikle Google'dan hastalık belirtisi bakmaktan vazgeçerek başladım tedavime. Antidepresan kullanmaya başlayacağım bırakmıştım maalesef beni üzen sıkan bir olayda yeniden tetiklendi. Ben sadece antidepresanla buluyorum çözümü. Bir de vitamin eksikliği de arttırıyor bunlara da baktırın

Biri bana yardım etsin Allah aşkına çaresizlikten online terapiye giricem şimdi apar topar randevu aldım nefes alamıyorum
Tek careniz psikiyatriye gitmeniz muhakkak antidepresan yazacaktir.Ilaclarinizi duzgun kullanirsaniz 15 gun sonra gececek o his merak etmeyin.Herhangi bir devlet hastanesinden de alabilirsiniz randevuyu.

Sağlık anksiyetesini daha çok Google'dan belirti okumak tetikliyor. İnsan bütün belirtileri en kötüye yoruyor. Öncelikle Google'dan hastalık belirtisi bakmaktan vazgeçerek başladım tedavime. Antidepresan kullanmaya başlayacağım bırakmıştım maalesef beni üzen sıkan bir olayda yeniden tetiklendi. Ben sadece antidepresanla buluyorum çözümü. Bir de vitamin eksikliği de arttırıyor bunlara da baktırın
Terapi görmeden mi atlattınız

Tek cagreniz psikiyatriye gitmeniz muhakkak antidepresan yazacaktir.Ilaclarinizi duzgun kullanirsaniz 15 gun sonra gececek o his merak etmeyin.Herhangi bir devlet hastanesinden de alabilirsiniz randevuyu.
Devlet hastanelerinden randevu bulamıyorum çok denedim ama bıraktım artık

Kucuk ozel hastane tip merkezi gibi katki payi az olan yerlerde de oluyor psikiyatri bolumleri.
Öyle bir yere gittim evet. Ama kontrol için çağırdıkları tarihte benden tekrar muayene parası istediklerinde kapıdan döndüm. Maalesef öyle bir durumum yok henüz iş bulamadım. İş bulana dek bekleyeceğim.

Ben de öyleyim çok korkuyorum nefes alamıyorum yemek yiyemiyorum. Çok korkuyorum Rabbime sığındım bekliyorum ama çok zorlanıyorum Allah beterinden korusun
Geçmiş olsun bende panik atak hastasıyım ilaç kullanıyorum dönem dönem yokluyor geldiği zaman da tam geliyor nefes alamiyormus hissi gerçekten çok kötü ellerim ayaklarım karincalaniyor şu gibi terliyorum yaşamayan bilemez Allah hepimizin yardımcısı olsun

Kaynanam var ama beni anlamazlar üstelik kendince yaptığı yorumlarla beni daha da hasta yaparlar biliyorum maalesef durumum yok özel hasteneler çok pahalı devlet hastanelerinde terapi oluyor mu yoksa beş dakika dinleyip ilaç yazıp gönderiyorlar mı
Merhaba aynı sorunlarla bende uğraşıyorum ve sizi çok iyi anlıyorum. Psikoterapi için e devletten başvuru yapabiliyorsunuz. E devlete aile danışmanlığı yazın seçeneklerden bireysel danışmanlığı seçin. Bulunduğunuz ildeki psikologlar size ulaşıp randevu veriyolar ve yanılmıyosam her hafta düzenli olarak çağırıp bir saat ücretsiz seans yapıyorlar. Bulunduğunuz ilde var mı bilmiyorum ama birçok ilde var. Bi araştırıp deneyin istiyorsanız. Ben ankarada böyle gittim ve hiç ücret ödemedim.

Merhaba aynı sorunlarla bende uğraşıyorum ve sizi çok iyi anlıyorum. Psikoterapi için e devletten başvuru yapabiliyorsunuz. E devlete aile danışmanlığı yazın seçeneklerden bireysel danışmanlığı seçin. Bulunduğunuz ildeki psikologlar size ulaşıp randevu veriyolar ve yanılmıyosam her hafta düzenli olarak çağırıp bir saat ücretsiz seans yapıyorlar. Bulunduğunuz ilde var mı bilmiyorum ama birçok ilde var. Bi araştırıp deneyin istiyorsanız. Ben ankarada böyle gittim ve hiç ücret ödemedim.
Çok sagolun hemen bakıyorum Allah razı olsun genelde ilaç tedavisinin yanında terapide öneriliyor çok teşekkür ederim size

X