Altın yüzünden nişanlım benden ayrıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birine çok büyük zarar verdiniz beddua mı aldınız, yetim hakkı mı yediniz, kara büyü falan mı yapıldı nedir yani? Olmayacak işi oldurmak için bu ısrar niye? Ne işin var senin annesi ile yaşamak isteyen, velayeti kendinde olan, alkol bağımlısı, küfürbaz bir adamla? Normalde altın için bu duruma gelinmesi bana yanlış gelir. Ancak burada tam olmuş, iyiki 10 gr takası gelmiş, senin de altınla gözün açılınca kurtulmuşsun. Ardına bile bakma, böyle sevgi olmaz.

Ay yarısını okudum fenalık geldi. Tanılı zeka yetersizliği raporunuz falan var mı? Aklıma başka açıklama gelmedi

Acilen bir psikologla görüşmeye başlayıp bu öz güven ve öz saygı eksikliğinizin, aşağılık komplekslerinizin altında yatan sebepleri bulup kendinizi iyileştirmelisiniz. Aksi taktirde bu ilişki tamamen bitse bile yine aynı tip ilişkilerin içinde debelenip durursunuz. Sorun adamda ya da annesinde değil, bu adamı ve ailesine kendine layık bulan sizde. Bu kadar vasat altı, bu kadar kötü bir adamı ve bu tarz bir ilişkiyi hak ettiğinizi size düşündürten ne acaba?

Sen kendinde 5 kuruşluk değer görmezsen elin oğlu seni böyle paçavrayaya çevirir. Oğluyla ve kayınvaldeyle aynı evde yaşamayı ne sanıyorsun sen? Üstelik içen ve ağzından çıkanı bilemeyecek kadar çok içen bir adama güvenip hayatını mahvetmişsin. Aynen devam. 1 sene sürmeden hamile kalıp 2. Seneye çocuğumu almakla tehdit ediyolar boşanamıyorum diye konu açacaksın. Bu dediğimi unutma

Yetersizlik, değersizlik, yalnızlık duygularıyla yüzleşmek yerine, bir erkeğin varlığıyla bunların üstünü örten, örtüsü gitmesin diye de adama paspas olan kadınlardan birisiniz.

Hayattaki varlığını ispat edebilmek amacıyla elde etmek istediği 'evli kadın' payesi peşinde, yaptığı hataları ne görmeyi ne de yargılamayı bilmeyecek kadar içgörüsüz biri.

Kendinizi, profesyonel yardım alarak toparlamazsanız, bu adam veya başkası, hep benzer türde ilişkileriniz olur muhtemelen.

Şu adama harcadığınız zaman-emek-sabırı kendinize harcayın, uzun soluklu bir terapiye başlayın.

Son düzenleme:
Sizin nasıl bir sorununuz(!) var ki Fransadan bu adamın her koşuluna okey olmuşsunuz. Korkunç şartlar, iyi ki altın konusu çıkmış ortaya

Allah Allah Fransa gibi bi yerden içanadoluya + alkolik + çocuklu + ilk eşinin altın davası açtığı + ağzı bozuk + size gram değer vermeyen + ayrı ev açmayan + annesinin dahi sizi konuşturmadığı bir adamla mı evleneceksiniz.

Pessss.
Valla ne diyemim bana da sizin gibi gelin nasip etsin Allah .

Aklın varsa, hayatta bu adamla evlenmezsin.
Ne sevmesi sizin ki sevmek değil takıntı bence…

Köleliğiniz hayırlı uğurlu olsun. Fransa bile bu zihniyetteki insanları eğitemiyor demek ki..Yarın bu adamla evlenseniz, bir çocuk yapıp ailenize döneceksiniz, olası çocuğunuza ve ailenize yazık değil mi ? Allah insana gerçekten hayırlı evlat versin. Bu kadar erkek delisi, evlenme meraklısı bir evlatla sınanan ailenize sabırlar diliyorum. Allah yardımcıları olsun.

Yorumlara bir şey yazdıysanız okumadım. Ama kendinize ne yapmaya çalıştığınızı da anlayamadım. Kabus gibi bir adam ve annesi. Ne işiniz var onlarla? Altını falan boşverin. Adam alkol alınca neler yapıyor, neler söylüyor. Neden alttan alıyorsunuz? Nasıl bir kendini sevmeme durumu bu? Adama, ergenliğe girmek üzere olan oğluna, huysuz annesine niye her şeye tamam diyorsunuz?

Şu yaşadığınız duruma bir dış gözle bakabilseniz keşke başkası yaşıyor gibi,bunlar evlenmemek için çok geçerli sebepler ,aşk gözünüzü bürümüş..Allah da sizi kurtarmış ,umarım bu duygular biraz daha mantıklı düşüneceğiniz seviyede olur.Mantığınız devre dışı kalmış.Allah kalbinizi ferahlatsın.Duygular bazen böyle cehenneme sürüklüyor insanı ama lütfen kendinize gelin onun sizi aramaması sizin için çok iyi bir şey

Allah altindan razı olsun, hicbir seye uyanmayan genc bir kadını basini yakmaktan kurtarmis.

Sevgili arkadasim git bi sadaka ver birsey yap. Ben maddi olarak su kadardan asagisi olmaz kafasinda degilim ama iyiki cok istemissiniz baska turlu akillanacaginiz yokmus.

Ayrica kayinvalidenizin annenizle tartismanizda kurdugu "biz senin kizindan 1 gr altin bile alamayiz" cumlesi cok ilginc yani belliki geri alacaklar altini.

Ben anlamadım ki Allah kuluna daha nasıl göstersin olmayacak işi

Arayan ya belâsını ya mevlâsını bulur derler, siz o kadar engele ve engel olunmaya rağmen belâm da belâm diye diretmişsiniz.

Avrupa’dasınız, yaşınız genç, ne işiniz var bu standartta insanlarla? Çocuklu adam denginiz bile değil. Bu kadar saf olmayın, kurtuldunuz sayın, önünüze bakın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…