Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Benim çevremde tam tersi örnekler de çok. Arkadaşımın altınları satılmıştı ev alınırken, eşi azar azar altınları geri yapmaya başladı kredi borcu hafifleyince. Zaten adam da biliyor, ihtiyacı olduğunda yine o altınlara başvuracak. Mantıklı olan bu yani. Gücü olan yapıyor açıkçası, üzerine yatmıyor herkes.

yahu ne alaka ya. bu kadar sığ bakmamak gerekiyor. kendinizi benim yerime koyar mısınız? hiçbir kadın pat diye çıkartıp vermez. sorar, süzgeçten geçirir. ben demiyorum çok iyi yaptım, ama sormamı hatalı bulmuyorum. kocamın parasına ihtiyacım yok ayrıca kendi işletmem var, kendi ailemin de durumu iyi, lütfen herkesi kendiniz sanmayın. parası için evlenmedim parası için de devam ettirmiyorum. ben burada ne anlatıyorum siz ne diyorsunuz.

evet o da aynısını yapıyordu birikim o şekilde dağ gibi olmuştu zaten. artan parayla mutlaka mücevher alırdı lazım olur diye. halen alıyor ama eve kasa yaptırdı şifresini de bana söylemiyor. sıralarını ayıran ilkokul çocuğu gibi davranıyor.

Sormayin etmeyin demedim ki disardaki arkadaşlara soracaginiza eşinize sorsaydiniz piyasasindan işinden haberiniz olsaydi mesela nedir ne degildir ona gore suzgecten gecirseydiniz.

Madem maddi olarak esinize ihtiyaciniz yok bolluktasiniz ailenizin vs durumu iyi siz ne diye adam yalvarirken bu kadar ödunuz koptu altin geri gelmez diye?
Hani deseniz ki tum her şeyim altinlara bagliydi baska biseyim yoktu korktum o zaman bir nebze anlasilirdi belki ama şu durumdayken yapmanizin bir izahi da yok.

eşime sordum ama iş konusunda çok hırslı biri olduğu için işinin kötü olduğunu düşüneceğini gözünü hırsın bürüyebileceğini düşündüm. altınlar sadece üç çeyrek dört yarımdan ibaret değil, düzenli olarak üstüne mücevherler vs koyuyordu eşim. bunları bana veriyordu. ben de bir kısmını kendim için kullanıp çoğunluk kısmını çocuklar için ayırıyordum. biraz daha birikim yapıp hepsini nakde çevirip işletecektim, işletecektik. bunun dışında yine de şahsi bir birikimimin olmasını istedim, ne olursa olsun kendimi de düşünmek zorundayım. evet işim gücüm var ama yarın diğer gün ben de batabilirim. ilk etapta vermek istedim ama geri gelmez diye, planlar çöp olur diye korktum. kocamın gerçekten zor durumda olduğunu anlayınca vermek istedim tekrar, ama kabul etmedi gurur yaptı. sonuna kadar vermem vermem demedim ki. kararımı değiştirdiğimde benden almadı reddetti gitti kız kardeşinden aldı.

Bu arada öyle şu saatten sonra yemek yapmakla al bütün altınlar köpeğin olsun demekle düzeltebileceğini hiç sanmıyorum. Tek kurşunlu hakkın kalmış. Ben olsam nasıl ikna olurdum.eşinin karşısına geçip ben kötü günde yanında olmadım, hata ettim şimdi olsa öyle davranmazdım ama o zaman böyle gelişti olaylar diye kendini ifade edip sonra da ama oldu ve bitti zamanı geriye alamam eğer bu evlilik senin kafanda bittiyse artık bana güvenmiyorsan ayrılalım herkes yoluna baksın, böyle kinle uzak durarak evlilik yürümez, kararını ver bana bildir de. Bunu yaparken tamam ayrılalım deme riskini de almış olduğunu bil. Ya bu konuyu kapatır evet ya geldi geçti her şeye rağmen seviyorum der ya da boşanırsınız.

aynen ben de ona şok oldum şimdi. madem maddi imkan da var ne bu altın hırsı? adama daha çok hak verdim şimdi ayy çok kötü bi durum

Altınlar altınlar dediğiniz sizin şahsen aldıklarınız değil eşinizin aldığı mücevherler de mi var içinde

Evlilik icindeki zorlukta önce ben derseniz boyle olur işte. Sizin vermeye bana lazim olur diye vermeye korktugunuz miktari ablasi cevresi guvenip vermiş degil mi sonucta demek ki verilebiliyormuş.

Kalp kirikliginin telafisi cok zor.
Esiniz altinlari satip araba almak/model yukseltmek istememis ki, bu esinizin kariyeri ile ilgili bir mesele.
Ustelik bu birikimlere esinizin de katkisi var. Yarisini ya da 2/3 'unu verip kenara kotu gun icin bir miktar ayirabilirdiniz. Yerinizde olsam esimin aldigi tum takilari kendisine iade ederdim. En azindan gururlu bir davranis olurdu benim icin

çevreme danıştım çevremde maalesef buradaki gibi düşünen, ne olursa olsun ver gitsin diyen tek tük kişi çıktı.
kac kisiye danistiniz yaklasik?
O halde denemelerinizi biraz azaltin bence. Uzerine dustukce de geri teper. Fazla kiymetlenir mevzu.

Tabi herkes farkli ama ben boyle karikoca arasindaki mevzuyu pek cok kisi ile konusmanizi, ailenizin, esinizin ozelini baskalarina acmanizi uzerine calismaniz gereken bir mevzu olarak dusundum. Bence ben neden kendim karar vermedim de bunca kisinin lafini dinleme ihtiyaci duydum diye bir sorgulayin kendinizi.

Üzüldüm. Evet genelde alınan altınlar geri verilmiyor bende kendi altınlarımı böyle vermiştim 5 6 yıl önce, simdi şükür işler düzeldi eşim sana altınlarını geri yapıcam dedi, bende yapalım dedim amacım birikim yapmak çünkü, yine gerekirse yıne satarız, inan bunlar gelip gecici seyler onemli olan zor zamanda birbirinize destek olmak, olan olmuş umarım en kısa zamanda düzelir aranız.

Kendi adıma yorum yapim , eşim dürüst bi insansa, kumarı, karı kız ayakları yoksa ,yani iyi bir evliligim varsa ben verirdim. Benimde çevremde alan geri getirmedi. Ama ben eşime güvenirim, istese tereddütsüz veririm.

Genelin dediği gibi araba varken keyfine araç yükseltecekse verilmez, aileme lazım onlara vericem bize geri verceklermiş dese verilmez. Ama adam iş kurmak için istemiş ve resmen yalvarmış. Savurgan biri de değilmiş. İnsan eşini tanır. İş kolu da bildiği bir işmiş belli ki başarılı olmuş.
İşte tam burada o klasik iyi günde kötü günde lafı devreye girmiş.. Siz kötü günde yanında olmamış oldunuz. Şu an dünyayı verseniz ne farkeder.. Parayı gördü yanaşıyor olarak düşünüyordur. Bir üyenin dediği gibi her şeyi göze alarak konuşma yapın. “Ben çok üzgünüm, pişmanım ama zamanı geri alamıyorum, bu şekilde yaşamak canımı acıtıyor. Benden ayrılmak istersen anlayışla karşılarım. Ya da sana zaman vereyim bu süre zarfında ayrı yaşayalım, sende düşün kararını ver” gibi.. Diğer türlü yaşamak can sıkıcı. Yatak ayırmak, söylediği sözler yenilir yutulur değil. Evlilik çok yara almış ama belki bi şans verilebilir. Bol şans diliyorum.

Yaklasik ne kadar bir miktardan bahsediyorsunuz?

Yaptığınız şey malesef iki tatlı hareket ve güzel sofra kurmakla telafi edilecek birşey değil. Adamın en dar zamanında sırtınızı dönmüşsünüz. Bu bir hata değil yanlış ve telafisi yok çünkü bile isteye vermediniz. Adam kafasinda bitirmiş sizi haklı olarak. Siz eşinizi, birliğinizi beraberliğinizi değil altinlarınızı seçmişsiniz. Evlilikte sergilenebilecek en itici tavrı sergilemişsiniz. Bunun geri dönüşü yok.

Yorum yaptıkça durum daha vahim hal alıyor.
Akıl aldığınız anneniz zor şartlarda bir şeyler yapabilmiş sıkıntı çeken bir anne ki yine de öyle akıl vermiş diye düşünmüştüm. Maddi durumu iyi bir aileymiş akıl verenler.
Sizi normal ev hanımı yada az geliri olan birisi sanmıştım sizinde durumunuz iyiymiş.
Üstüne normal evlenirken olan takılar sanmıştım yine de sizin hakkınızdı vermediğiniz altınlarda adamın da birikimi varmış.
Birde adam normalde de mücevher alıp kenara koyan birikim yapacak kadar da akıllı bir adammış Çar çur eden bir adamdan çekindiniz sandım.
Gerçekten çok üzücü ama tutacak bir yanı yok konunun. Size tavsiye vermek isterdim ama tavsiyem bile yok.

kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı.
Kız adam haklı haklı . Vallahi bence senin iş zor. Adam ayrılmayı kafaya koymuş gibi geldi bacım. Sen adamı yavaş yavaş işle bence. Güzelce gönlünü hoş tut. Vallahi ilk kez böyle bir tavsiyede bulundum sanırım

Zor işin Allah yardımcın olsun

Kendinizi ,düşüncenizi güzelce anlatın. Parayı niçin vermediğiniz, şuan çok pişman üzgün olduğunuzu onu çok sevdiginizide ekleyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…