Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Sizin güveniniz yok! Bırakın başkaların verip vermediğini herkes farklı. Önceden böyle yardım yaptınız mı? Güveninizi kıracak ne yaptı. Böyle evlilik böyle eş olmaz gerçekten. Çok haklı eşiniz.
Adam diyordur işi düzelttim parayı gördü.

Şu sorulara cevap verdiniz mi?
1- Daha önce güven kırıcı para mevzusu oldu mu aranızda?
2- Eşiniz borç alarak işini düzeltmiş ya düzeltmeseydi ne yapacaktınız?

doğru düşünmüşsünüz çünkü benim ailem hep iyi durumda olmamış, zorluk çeke çeke olmuşlar. benim babam savurganın tekiydi. annemi aldatır içkiye çok para yatırırdı ama annemin birikimlerini düzgün kullanarak zengin olmuştu. neyseki ilerleyen yaşlarında uslandı ve çoluğuna çocuğuna yöneldi. mücevheri sadece o değil bende koyuyordum. tavsiyeniz olmasa bile yorumunuz için teşekkür ederim

bence çok çok hassas bir konu. öncelikle bundan sonrasında ne yapabilirim diye düşünebilirsiniz. eşiniz size olan güvenini kaybetmiş, yani inanın bunu nasıl geri kazanırsınız ben de uzaktan bir göz olarak bilemedim, üzüldüm sizin adınıza. öncelikle ben olsam sanırım dayanamaz verirdim çünkü eşim de benim ve cocuklarım için ugrasıyor diye düşünürdüm. yani siz de korkmuş güvenmemiş olabilirsiniz bir güvence istemiş olabilirsiniz. bence eşinizi çok seviyorsanız ve ona cidden güveniyorsanız yerinizde olsam pişmanlıgımı dile getirir onu çok sevdiğimi söyler önüne tüm paramı kuruşuna kadar dökerdim al derdim , yeter ki beni affet seni seviyorum derdim. eğer işi yolunda gitmeseydi muhtemelen bu sefer de o sizin güveninizi sarsacaktı. bunu da hayal etmesini sağlayın. yani eğer ki zaten birbirinizi seviyorsanız bir şekilde düzelmesi gerekir. bakın bu hayatta evli olmak eş olmak demek belki dünyadaki diğer herkese cephe alabilirsiniz ama aileniz sizin önceliğiniz. hata da yapsanız yanılsanız da hislerinizle hareket edin. ve güvendiğiniz insanla olun. güvenmediğiniz insanla neden oluyorsunuz. asla eşimden paramı saklamam , o da benden saklamaz. sağlıklı olan budur. zor dönemler olunca birlikte üstünden gelmek için evlenmiyor muyuz

parayı gördü demesi saçma olur çünkü ben de çalışıyorum üstelik kendi aileme avuç açsam onların da durumu en az eşim kadar iyi.

aramızda güven kırıcı bir para mevzusu olmadı. kocam benle para konuşan biri değildi, işini gücünü anlatırdı ama büyük bir hırsla, etik nedir gözetmeden yükselme hayalleri kuruyordu. onu zaman zaman ben frenliyordum. hayalperest ve aşırı aşırı hırslı birisi. gece beni uyandırıp plan anlatmışlığı bile var. eşimin ilk etapta birikimi hırsları doğrultusunda harcayıp savunacağını düşündüm. o yüzden korktum. durumun ciddiyetini anlayınca vermek istedim ama almadı.

düzeltmeseydi ve batsaydı ihtimalini düşünmedim ama benim de işim var, bir süre benden geçinirdik. sonra eşim toparlardı zaten.

Güzel özetlemişsiniz durumu.

Çok kırılmış fazlasıyla. Ya bulaşmayın akışına bırakın, ya da açsın bosanma davasını. İnsan hata yapar evet ama cezası bu kadar uzun surmemeli. Birlikte olmanız sizin piskolojiniz olarak iyi devam etmeyecektir, beyefendi de çok iyi sayılmaz

Eşiniz ne için çalışıyor çocuklarının geleceği için değil mi? Kurtarmaya çalıştığı iş çocukları için değil mi?
Adam yerden göğe kadar haklı
Tek hatası hala boşamamış olması

Benim de duyduğum geri gelmiyor bende verdim eşime bileziklerimi kendim almamıştım takilarimdi önemsemedim çocuğum yoktu ikinizde haklısınız inşallah duzelirsiniz

İnsan eşinden altın esirger mi? Eşine bu muameleyi hak görür mü? Çocuklarının babasını yarı yolda bırakır mı? Çocuklarının babasını imkanı olduğu halde başkasına muhtaç eder mi?
Niye üzülüyorsunuz ki boşadığında sarılır yatarsınız altınlarınıza. Eşinizin ismini filan koyarsınız beşi biryerdenize

Niye yalnız kaldınız ki eşinizden kıymetli çevreniz ve altınlarınız varya

düğünden kalanlar, kendi aldıklarım ve eşimin aldıkları. her ay ikimiz de alıp koyuyorduk. bazen ağırlık onda bazen bende oluyordu. ortak birikim özetle
Adamın emeğinin de üstüne yatmak bu. Ben kadın olsun erkek olsun, evin içindeki önemli kararları annesine, arkadaşlarına danışan insanı itici buluyorum. Evlilik çok sesli koro değil. O altınlar gidebilirdi ama evliliğiniz kalırdı. Siz tek dayanağı altınlar olan güçsüz bir kadın olsaydınız yine bir nebze anlardım. Ama kendi işletmeniz varken aileden durumunuz iyiyken tutar yanı yok yaptığınızın. Siz eşinizin zor zamanında dayanak olmak yerine sırtınızı dönerseniz, eşiniz de iyi günde size sırtını döner. Çok normal. Böyle bir eşe ben de güvenmezdim.

E ben bir saniye bile düşünmeden verdim
Annem babam damatlarına çat diye çıkarıp verdi
Ne ben sordum birilerine ne annem babam sordu, kendi aklımız fikrimiz tecrübemiz var kocamı tanıyan benim tanıyan annem babam elaleme ne soracaz
Sığ bakan yalnızca sizsiniz

Tam sizin gibi davranıyor artık işte
Niye şifreyi söylesin ki size o kasadakiler adamın çocuklarının geleceği

Adamın kendi kazanıp zor gün için kenara koyduğunu zor günde vermediniz yani vallahi pes hiç mi utanmıyorsunuz

Karar ver bir yok lükse düşkün birisi az parası olsun arabasını değitirir sonra yoksa saburgan birisi değil bilmem ne

Kabul edinki kafanız ticarete basmıyor

Benim eşim hobi olarak eski oyun aletlerini alır satar sıkıştığında benden alır geri verirkende faiziyle alırım çeyrek alırım o parayla suya sabuna dokunmadan param birikiyor

Eşinize değil çevrenize güvenmişsiniz ne biçim evlilik bu

Hani bir defa yapmış olsa paraları batırsa anlarım güvenmeme nedeninizi

O kadar üzüldüm ki yazdıkça yazasım geliyor
Yaw benim babam bundan on sene önce eşimin hiç tanımadığı arkadaşına eşimin hatrına yüzbin tl borç verdi ya
Yazık kere yazık adamın kardeşinden başka kimsesi yok şu hayatta ne eş ne anne dediği kv ne baba dediği kp
Yerinizde olsam o adamın yüzüne bakamaz kendim gider boşanırdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…