Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

inşallah allahım size böyle bir durumu yaşatmaz da düşünmek zorunda kalmazsınız. şuan çok pişmanım keşke verseydim de hiç geri getirmeseydi diyorum. evliliğim bitecek nerdeyse
Bence bu konuda tartışmaya girmeyin.
Empati kurmaya çalışın aynısını eşiniz sizin için yapsa tavrımız nasıl olurdu eşiniz sizi ikna etmek için ne yapardı nasıl gönül alırdı.
Umarım bu konuyu asarsiniz çok üzüldüm.

Eşinizin maddi konularda daha önce bir falsosu olsa ya da o altınları keyfi istese -mesela araba almak için- verememenizi haklı bulabilirdim ama yaptığınız şey gerçekten ayıp. Kaç yaşında kadınsınız, milletin gazıyla hareket edecek yaşı geçmiş olmanız lazım. Dar zamanında insan eşinden destek bulamıyorsa o evliliğin benim için bir anlamı yok bence. Aynı muameleyi eşimden görsem ben de unutamaz ve boşanmayı düşünürdüm.

adam çıkmazdaymış işleri kötü gitse sizi de etkileyecekti çalışamasa o altınları geçim için kullanacaktınız. zaten ailesi için çabalayan adama altınları vermemek çok saçma. he deseydiniz güvenemedim geri gelmez dedim tamam da ona buna sorup başkasının aklıyla hareket etmek çok garip. sizin kendi aklınız yok mu da milletin lafıyla ailenizle alakalı karar veriyorsunuz? adam haklı ve yine aynı durum olsaydı yine aynısını yapardınız.

merhaba, peki ne yapmalıyım? özür diliyorum görmezden geliyor yaklaşmaya çalışıyorum canım istemiyor diyor. sofra kuruyorum en sevdiği şeyleri yapıyorum yedim öyle geldim diyor. ki bende çalışıyorum bütün gün evde de değilim. daha pişman olduğumu nasıl gösterebilirim bilmiyorum. isterse altınları alsın hiç geri vermesin gitsin istediği gibi harcasın hiç umrumda değil yeterki bana geri dönsün tekrar beni sevsin onunla evliliği özledim. suratıma bakmıyor.
Şahsen ben sizin yerinizde olsam sevdiği yemek vs yerine alır karşıma konuşurdum. Arkadaşımın aklına uyup bu şekilde davrandığımı çok pişman olduğumu vs. Annenizi soylemediyseniz söylemeyin bence kin güdebilir. Yanlış yaptığınızı vs söylerseniz eğer konunun sonunuda onu çok sevdiğinizi ama bu şekilde soğuk davrandıkça çok üzüldüğünüzü gerekli dersi aldığınızı sizi affetmesini isteyebilirsiniz. Altınlar asla senden önemli değil benim bosluguma geldiği için bu şekilde davrandım hayatım, istersen bu yaz altınların bir kısmı ile tatile çıkalım hiç bir şey ailemden önemli değil vs şeklinde bağlayabilir siniz😂 tabi bu esna da sakinliğinizi korumanız gerekir, çünkü eşiniz kırıcı davranabilir. Baktınız olmuyor, adam bitirmiş demektir bence. Bir sonra ki adımı artık kendisinden bekleyebilirsiniz ki umarım.gelir adım.

Bir dahaki sefere senet imzalatirsiniz cok kafanizi kurcaliyorsa. Eminim kabul ederdi esiniz ve zor durumda kalmazdi boyle. Sana guveniyorum ama para konusunda takintiliyim cocuklugumdan beri, duzeltemiyorum kendimi. O yuzden boyle yapalim birbirimize senetle borc verelim gerektiginde dersin. Tum sorunlar cozulur.

İyi de kocanız tamamen batsa ne yapacaktınız. Altınlar çocukların geleceği deyip aç mı duracaktınız? Çocuklar onun da çocuğudur heralde mağdur bırakacak değil ya. Altınları zor zamanında vermemenize ayrı başkalarının etkisinde kalmanıza ayrı kırılmış. İnsan eşine kim güder mi diyorsunuz ama o zaman insan eşini zor zamanında çaresiz bırakır mı
işte o durumda böyle düşünemedim. kocam iş konusunda çok hırslı birisi olduğu için bir risk alacak sandım. öyle hırslı birisi ki bir keresinde beni gece uyandırıp şöyle şöyle yatırsam böyle kazansam onu da böyle yapsam sence nasıl olurdu diye sormuşluğu var kaç kere yaptı bunu hemde, bir keresinde dediğime bakmayın. gerçekten kötü durumda mı yoksa risk mi alıyor diye ayırt etmek istedim. çevreme danıştım çevremde maalesef buradaki gibi düşünen, ne olursa olsun ver gitsin diyen tek tük kişi çıktı. ilk verecektim zaten ama hemen adım atmak istemedim. sonra vermedim, en son iş kendi kıyafetlerini satmaya gidince durumun önemini anlayıp vermek istedim ama ölsem de senden bir şey istemem dedi. şimdi ise yalnız kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. buradan yine hırsa çıkıyoruz, işimi öyle büyütüyorum böyle büyüyorum çok seviyorum işimi, az daha senin yüzünden hepsi gidecekti falan diyor. hırsı ve kini birleşmiş adam beni düşman olarak görüyor artık evin içinde

işte o durumda böyle düşünemedim. kocam iş konusunda çok hırslı birisi olduğu için bir risk alacak sandım. öyle hırslı birisi ki bir keresinde beni gece uyandırıp şöyle şöyle yatırsam böyle kazansam onu da böyle yapsam sence nasıl olurdu diye sormuşluğu var kaç kere yaptı bunu hemde, bir keresinde dediğime bakmayın. gerçekten kötü durumda mı yoksa risk mi alıyor diye ayırt etmek istedim. çevreme danıştım çevremde maalesef buradaki gibi düşünen, ne olursa olsun ver gitsin diyen tek tük kişi çıktı. ilk verecektim zaten ama hemen adım atmak istemedim. sonra vermedim, en son iş kendi kıyafetlerini satmaya gidince durumun önemini anlayıp vermek istedim ama ölsem de senden bir şey istemem dedi. şimdi ise yalnız kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. buradan yine hırsa çıkıyoruz, işimi öyle büyütüyorum böyle büyüyorum çok seviyorum işimi, az daha senin yüzünden hepsi gidecekti falan diyor. hırsı ve kini birleşmiş adam beni düşman olarak görüyor artık evin içinde
Hırs deyip duruyorsunuz ama sizde de farklı bir hırs varmış aslında. Böyle bir durumda kalsam gidip de elli kişiye sormak aklıma bile gelmez, direkt veririm. Ben fazla avelim herhalde sjjsjsjs

Hırs deyip duruyorsunuz ama sizde de farklı bir hırs varmış aslında. Böyle bir durumda kalsam gidip de elli kişiye sormak aklıma bile gelmez, direkt veririm. Ben fazla avelim herhalde sjjsjsjs
öncelikle allah asla o duruma düşürmesin yani maddi anlamda zorluk yaşamayın anlamında diyorum. belki sizde duymuşsunuzdur çevreden, x in kocası aldı vermedi, biriklerimini yedi gibisinden. buna benzer çok şey duyduğum için de korktum. ama şimdi olsa har vurup harman savuracağını bilsem yine verirdim. yanlış yapmamam gereken birine büyük bir ayıp ettim.

Şahsen ben sizin yerinizde olsam sevdiği yemek vs yerine alır karşıma konuşurdum. Arkadaşımın aklına uyup bu şekilde davrandığımı çok pişman olduğumu vs. Annenizi soylemediyseniz söylemeyin bence kin güdebilir. Yanlış yaptığınızı vs söylerseniz eğer konunun sonunuda onu çok sevdiğinizi ama bu şekilde soğuk davrandıkça çok üzüldüğünüzü gerekli dersi aldığınızı sizi affetmesini isteyebilirsiniz. Altınlar asla senden önemli değil benim bosluguma geldiği için bu şekilde davrandım hayatım, istersen bu yaz altınların bir kısmı ile tatile çıkalım hiç bir şey ailemden önemli değil vs şeklinde bağlayabilir siniz😂 tabi bu esna da sakinliğinizi korumanız gerekir, çünkü eşiniz kırıcı davranabilir. Baktınız olmuyor, adam bitirmiş demektir bence. Bir sonra ki adımı artık kendisinden bekleyebilirsiniz ki umarım.gelir adım.
denedim, sıkılmadan da deniyorum. tamam hadi şimdi işim var diyor kalkıp gidiyor, daha yakın oturuyorum seni yakından görmek istemiyorum diyor, pişmanlığımı dile getiriyorum şimdi olsa ne istersen yap diyorum hayat keşkelerle yaşanmaz diyor. kendini bana kapatmış sizin anlayacağınız. yatağı da ayırdı benle uyumuyor artık. iki evde yabancı gibiyiz. çok şeyler söylemeyi denedim ama ne yaparsam yapayım olmuyor ya tersliyor ya kalkıp gidiyor ya da duymamazlıktan geliyor.

Eşin yerden göğe kadar haklı. Eşimin elinde altınlar olacak, ben kardeşimden isteyeceğim ya da kıyafetlerimi satacak kadar zorlanacağım. Üzgünüm ama sizin evlilik nanay. Biz olmaktan çıkmışsınız. Şimdiden sonra gönül alma çabalarınız parayı gördü ondan olarak algılanacak. Artık iyi gün kötü güne inancı bitmiş. Başta vermek istemesem de başkasına 1 krş muhtaç olduğunu gördüğüm anda karşılıksız verirdim ben olsam.

denedim, sıkılmadan da deniyorum. tamam hadi şimdi işim var diyor kalkıp gidiyor, daha yakın oturuyorum seni yakından görmek istemiyorum diyor, pişmanlığımı dile getiriyorum şimdi olsa ne istersen yap diyorum hayat keşkelerle yaşanmaz diyor. kendini bana kapatmış sizin anlayacağınız. yatağı da ayırdı benle uyumuyor artık. iki evde yabancı gibiyiz. çok şeyler söylemeyi denedim ama ne yaparsam yapayım olmuyor ya tersliyor ya kalkıp gidiyor ya da duymamazlıktan geliyor.
Bence bir süre üzerine gitmeyin. Barışmak için falan çabalamayın siz üstüne gittikçe zaten kırgın ve kızgın olduğu için iyice itilmiş olabilir. Akışına bıraktığınız halde düzelmiyorsa yapacak bir şey kalmamıştır

Yerden goge hakli esiniz. Siz adama biz bir takim degiliz demissiniz. Ben sana guvenmiyorum demissiniz. Altinlar senden daha onemli demissiniz. Kiz kardesi olsa da baskasina muhtac etmissiniz. Evet bazen verilen geri donmez ama bu kadar yakin iliskide de donmezse donmesin denilir. Kaldi ki esiniz oturmus isi, duzeni olan biriymis. Bu parayi kardesi verdigine gore demek ki ailesinin durumu da kotu degil. Siz simdi kirildiniz ama kirilmanizin nedeni zamaninda kendi kirdiklariniz. Hatanizin bedelini oduyorsunuz. Sabredin. Pismanliginizi gostermeye devam edin. Ama zamanla azaltip normale donmeye calisin. Cunku cok da uzerine duserseniz bu sefer iyice kalkar popisi.
ben bu açıdan bakamadım. eşim işinde aşırı hırslı birisi, risk almak istiyor sandım, durumun ciddiyetini kavrayamadim. çevremde buna benzer çok şey duyduğum için korktum, başıma gelecek sandım. kendi ailesinin durumu iyi, kız kardeşine altınları misliyle geri verdi ve ona araba hediye etti, hatta bir tane daire alacağına söz verdi. beni zor günümde kurtardın küçükken de hep arkamı sen toplardın gerçekten kız kardeş başka şey dedi telefonda duydum. ilk etapta vermek istedim ama sonra "ya öyle değilse?" diye sordum. akabinde çevreye danıştım, bu işi yaşamış insanlarla konuştuğumda sakın verme, başına öyle gelir, böyle gelir dediler korktum. bana farklı bir bakış açısı kazandırdınız teşekkür ederim size. en sonunda bana yalvarmıştı neredeyse ağladı, hırsından korktum. burada yazınca belki anlaşılır gelmeyebilir ama kocam aşırı aşırı hırslı birisi. durumun ciddiyetini anladığımda zaten bana bir daha da ölsem senden yardım istemem dedi ve öyle kaldı.

Verseniz geri dönmeyecekti bu net çünkü aile içinden alınan borç olmaz ama şuan başkasından aldığını el mahkum ödeyecek.
Bu şekilde açıklayabilirsiniz ona, şuan her açıdan karlı olduğunuzu eğer verseydiniz birikiminizin bir şekilde yitip gideceğini, uzun yıllar buna çalışmak gerektiğini falan filan.
Çok üzüldüm diyemem adamın haline, ne yalan söyleyeyim, bir kere de onlar mağdur olsun ne var😂

inşallah allahım size böyle bir durumu yaşatmaz da düşünmek zorunda kalmazsınız. şuan çok pişmanım keşke verseydim de hiç geri getirmeseydi diyorum. evliliğim bitecek nerdeyse

Adam tekrar kazanmaya basladi diye pişman oldunuz. İnsanlar zor zamanda belli olur. Sular durulup tekrar para gelmeye başlayinca olan pişmanliğa kimse inanmaz, ben bile inanmadim buradan. 😬😬😬

Bir soz okumuştum Kadinin huyu para yokken, erkegin huyu para varken anlaşilir diye. 🙄Para yokken gosterdiginiz haliniz de bu yani

X