Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

ben bu açıdan bakamadım. eşim işinde aşırı hırslı birisi, risk almak istiyor sandım, durumun ciddiyetini kavrayamadim. çevremde buna benzer çok şey duyduğum için korktum, başıma gelecek sandım. kendi ailesinin durumu iyi, kız kardeşine altınları misliyle geri verdi ve ona araba hediye etti, hatta bir tane daire alacağına söz verdi. beni zor günümde kurtardın küçükken de hep arkamı sen toplardın gerçekten kız kardeş başka şey dedi telefonda duydum. ilk etapta vermek istedim ama sonra "ya öyle değilse?" diye sordum. akabinde çevreye danıştım, bu işi yaşamış insanlarla konuştuğumda sakın verme, başına öyle gelir, böyle gelir dediler korktum. bana farklı bir bakış açısı kazandırdınız teşekkür ederim size. en sonunda bana yalvarmıştı neredeyse ağladı, hırsından korktum. burada yazınca belki anlaşılır gelmeyebilir ama kocam aşırı aşırı hırslı birisi. durumun ciddiyetini anladığımda zaten bana bir daha da ölsem senden yardım istemem dedi ve öyle kaldı.
Sizin güveniniz yok! Bırakın başkaların verip vermediğini herkes farklı. Önceden böyle yardım yaptınız mı? Güveninizi kıracak ne yaptı. Böyle evlilik böyle eş olmaz gerçekten. Çok haklı eşiniz.
Adam diyordur işi düzelttim parayı gördü.

Şu sorulara cevap verdiniz mi?
1- Daha önce güven kırıcı para mevzusu oldu mu aranızda?
2- Eşiniz borç alarak işini düzeltmiş ya düzeltmeseydi ne yapacaktınız?

Yorum yaptıkça durum daha vahim hal alıyor.
Akıl aldığınız anneniz zor şartlarda bir şeyler yapabilmiş sıkıntı çeken bir anne ki yine de öyle akıl vermiş diye düşünmüştüm. Maddi durumu iyi bir aileymiş akıl verenler.
Sizi normal ev hanımı yada az geliri olan birisi sanmıştım sizinde durumunuz iyiymiş.
Üstüne normal evlenirken olan takılar sanmıştım yine de sizin hakkınızdı vermediğiniz altınlarda adamın da birikimi varmış.
Birde adam normalde de mücevher alıp kenara koyan birikim yapacak kadar da akıllı bir adammış Çar çur eden bir adamdan çekindiniz sandım.
Gerçekten çok üzücü ama tutacak bir yanı yok konunun. Size tavsiye vermek isterdim ama tavsiyem bile yok.
doğru düşünmüşsünüz çünkü benim ailem hep iyi durumda olmamış, zorluk çeke çeke olmuşlar. benim babam savurganın tekiydi. annemi aldatır içkiye çok para yatırırdı ama annemin birikimlerini düzgün kullanarak zengin olmuştu. neyseki ilerleyen yaşlarında uslandı ve çoluğuna çocuğuna yöneldi. mücevheri sadece o değil bende koyuyordum. tavsiyeniz olmasa bile yorumunuz için teşekkür ederim

bence çok çok hassas bir konu. öncelikle bundan sonrasında ne yapabilirim diye düşünebilirsiniz. eşiniz size olan güvenini kaybetmiş, yani inanın bunu nasıl geri kazanırsınız ben de uzaktan bir göz olarak bilemedim, üzüldüm sizin adınıza. öncelikle ben olsam sanırım dayanamaz verirdim çünkü eşim de benim ve cocuklarım için ugrasıyor diye düşünürdüm. yani siz de korkmuş güvenmemiş olabilirsiniz bir güvence istemiş olabilirsiniz. bence eşinizi çok seviyorsanız ve ona cidden güveniyorsanız yerinizde olsam pişmanlıgımı dile getirir onu çok sevdiğimi söyler önüne tüm paramı kuruşuna kadar dökerdim al derdim , yeter ki beni affet seni seviyorum derdim. eğer işi yolunda gitmeseydi muhtemelen bu sefer de o sizin güveninizi sarsacaktı. bunu da hayal etmesini sağlayın. yani eğer ki zaten birbirinizi seviyorsanız bir şekilde düzelmesi gerekir. bakın bu hayatta evli olmak eş olmak demek belki dünyadaki diğer herkese cephe alabilirsiniz ama aileniz sizin önceliğiniz. hata da yapsanız yanılsanız da hislerinizle hareket edin. ve güvendiğiniz insanla olun. güvenmediğiniz insanla neden oluyorsunuz. asla eşimden paramı saklamam , o da benden saklamaz. sağlıklı olan budur. zor dönemler olunca birlikte üstünden gelmek için evlenmiyor muyuz

Sizin güveniniz yok! Bırakın başkaların verip vermediğini herkes farklı. Önceden böyle yardım yaptınız mı? Güveninizi kıracak ne yaptı. Böyle evlilik böyle eş olmaz gerçekten. Çok haklı eşiniz.
Adam diyordur işi düzelttim parayı gördü.

Şu sorulara cevap verdiniz mi?
1- Daha önce güven kırıcı para mevzusu oldu mu aranızda?
2- Eşiniz borç alarak işini düzeltmiş ya düzeltmeseydi ne yapacaktınız?
parayı gördü demesi saçma olur çünkü ben de çalışıyorum üstelik kendi aileme avuç açsam onların da durumu en az eşim kadar iyi.

aramızda güven kırıcı bir para mevzusu olmadı. kocam benle para konuşan biri değildi, işini gücünü anlatırdı ama büyük bir hırsla, etik nedir gözetmeden yükselme hayalleri kuruyordu. onu zaman zaman ben frenliyordum. hayalperest ve aşırı aşırı hırslı birisi. gece beni uyandırıp plan anlatmışlığı bile var. eşimin ilk etapta birikimi hırsları doğrultusunda harcayıp savunacağını düşündüm. o yüzden korktum. durumun ciddiyetini anlayınca vermek istedim ama almadı.

düzeltmeseydi ve batsaydı ihtimalini düşünmedim ama benim de işim var, bir süre benden geçinirdik. sonra eşim toparlardı zaten.

Yorum yaptıkça durum daha vahim hal alıyor.
Akıl aldığınız anneniz zor şartlarda bir şeyler yapabilmiş sıkıntı çeken bir anne ki yine de öyle akıl vermiş diye düşünmüştüm. Maddi durumu iyi bir aileymiş akıl verenler.
Sizi normal ev hanımı yada az geliri olan birisi sanmıştım sizinde durumunuz iyiymiş.
Üstüne normal evlenirken olan takılar sanmıştım yine de sizin hakkınızdı vermediğiniz altınlarda adamın da birikimi varmış.
Birde adam normalde de mücevher alıp kenara koyan birikim yapacak kadar da akıllı bir adammış Çar çur eden bir adamdan çekindiniz sandım.
Gerçekten çok üzücü ama tutacak bir yanı yok konunun. Size tavsiye vermek isterdim ama tavsiyem bile yok.
Güzel özetlemişsiniz durumu.

denedim, sıkılmadan da deniyorum. tamam hadi şimdi işim var diyor kalkıp gidiyor, daha yakın oturuyorum seni yakından görmek istemiyorum diyor, pişmanlığımı dile getiriyorum şimdi olsa ne istersen yap diyorum hayat keşkelerle yaşanmaz diyor. kendini bana kapatmış sizin anlayacağınız. yatağı da ayırdı benle uyumuyor artık. iki evde yabancı gibiyiz. çok şeyler söylemeyi denedim ama ne yaparsam yapayım olmuyor ya tersliyor ya kalkıp gidiyor ya da duymamazlıktan geliyor.
Çok kırılmış fazlasıyla. Ya bulaşmayın akışına bırakın, ya da açsın bosanma davasını. İnsan hata yapar evet ama cezası bu kadar uzun surmemeli. Birlikte olmanız sizin piskolojiniz olarak iyi devam etmeyecektir, beyefendi de çok iyi sayılmaz

eşim biraz lükse düşkün birisi ama har vurup harman savurmaz hakkını yiyemem parası kadar lüksü sever. örneğin cebi biraz dolsun arabasını değiştirir aslında her erkek gibi özetle. ben daha çok tipik erkek olabileceğinden ve parayı geri vermeyeceğinden korktum çünkü ben de o birikimle çocuklara nasıl bir gelecek sunabilirim onun hesabını yapıyordum ve geri dönüşünün olmayacağından korkup kocamında parayı eritmesinden korktum o kadar.
Eşiniz ne için çalışıyor çocuklarının geleceği için değil mi? Kurtarmaya çalıştığı iş çocukları için değil mi?
Adam yerden göğe kadar haklı
Tek hatası hala boşamamış olması

Benim de duyduğum geri gelmiyor bende verdim eşime bileziklerimi kendim almamıştım takilarimdi önemsemedim çocuğum yoktu ikinizde haklısınız inşallah duzelirsiniz

kırgın olmasını anlarım ama insan eşine kin güder mi. ben onun çocuklarının annesiyim bunu ona da söylüyorum kesinlikle kabul etmiyor kafasında bitirmiş beni ne dersem diyeyim bana iğrenç davranıyor. gerçekten üzgün ve pişmanım, eşime maddi konularda güvenim vardı tabi ama çevremin baskısında kaldım para geri gelmez çocuklara bir gelecek inşa edemeyiz diye korktum. savurgan biri değil parası kadar harcar genelde çok şükür öyle kötü bir ynaı yok. maalesef beni çevre baskısı bitirdi
İnsan eşinden altın esirger mi? Eşine bu muameleyi hak görür mü? Çocuklarının babasını yarı yolda bırakır mı? Çocuklarının babasını imkanı olduğu halde başkasına muhtaç eder mi?
Niye üzülüyorsunuz ki boşadığında sarılır yatarsınız altınlarınıza. Eşinizin ismini filan koyarsınız beşi biryerdenize

işte o durumda böyle düşünemedim. kocam iş konusunda çok hırslı birisi olduğu için bir risk alacak sandım. öyle hırslı birisi ki bir keresinde beni gece uyandırıp şöyle şöyle yatırsam böyle kazansam onu da böyle yapsam sence nasıl olurdu diye sormuşluğu var kaç kere yaptı bunu hemde, bir keresinde dediğime bakmayın. gerçekten kötü durumda mı yoksa risk mi alıyor diye ayırt etmek istedim. çevreme danıştım çevremde maalesef buradaki gibi düşünen, ne olursa olsun ver gitsin diyen tek tük kişi çıktı. ilk verecektim zaten ama hemen adım atmak istemedim. sonra vermedim, en son iş kendi kıyafetlerini satmaya gidince durumun önemini anlayıp vermek istedim ama ölsem de senden bir şey istemem dedi. şimdi ise yalnız kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. buradan yine hırsa çıkıyoruz, işimi öyle büyütüyorum böyle büyüyorum çok seviyorum işimi, az daha senin yüzünden hepsi gidecekti falan diyor. hırsı ve kini birleşmiş adam beni düşman olarak görüyor artık evin içinde
Niye yalnız kaldınız ki eşinizden kıymetli çevreniz ve altınlarınız varya

düğünden kalanlar, kendi aldıklarım ve eşimin aldıkları. her ay ikimiz de alıp koyuyorduk. bazen ağırlık onda bazen bende oluyordu. ortak birikim özetle
Adamın emeğinin de üstüne yatmak bu. Ben kadın olsun erkek olsun, evin içindeki önemli kararları annesine, arkadaşlarına danışan insanı itici buluyorum. Evlilik çok sesli koro değil. O altınlar gidebilirdi ama evliliğiniz kalırdı. Siz tek dayanağı altınlar olan güçsüz bir kadın olsaydınız yine bir nebze anlardım. Ama kendi işletmeniz varken aileden durumunuz iyiyken tutar yanı yok yaptığınızın. Siz eşinizin zor zamanında dayanak olmak yerine sırtınızı dönerseniz, eşiniz de iyi günde size sırtını döner. Çok normal. Böyle bir eşe ben de güvenmezdim.

yahu ne alaka ya. bu kadar sığ bakmamak gerekiyor. kendinizi benim yerime koyar mısınız? hiçbir kadın pat diye çıkartıp vermez. sorar, süzgeçten geçirir. ben demiyorum çok iyi yaptım, ama sormamı hatalı bulmuyorum. kocamın parasına ihtiyacım yok ayrıca kendi işletmem var, kendi ailemin de durumu iyi, lütfen herkesi kendiniz sanmayın. parası için evlenmedim parası için de devam ettirmiyorum. ben burada ne anlatıyorum siz ne diyorsunuz.
E ben bir saniye bile düşünmeden verdim
Annem babam damatlarına çat diye çıkarıp verdi
Ne ben sordum birilerine ne annem babam sordu, kendi aklımız fikrimiz tecrübemiz var kocamı tanıyan benim tanıyan annem babam elaleme ne soracaz
Sığ bakan yalnızca sizsiniz

evet o da aynısını yapıyordu birikim o şekilde dağ gibi olmuştu zaten. artan parayla mutlaka mücevher alırdı lazım olur diye. halen alıyor ama eve kasa yaptırdı şifresini de bana söylemiyor. sıralarını ayıran ilkokul çocuğu gibi davranıyor.
Tam sizin gibi davranıyor artık işte
Niye şifreyi söylesin ki size o kasadakiler adamın çocuklarının geleceği

eşime sordum ama iş konusunda çok hırslı biri olduğu için işinin kötü olduğunu düşüneceğini gözünü hırsın bürüyebileceğini düşündüm. altınlar sadece üç çeyrek dört yarımdan ibaret değil, düzenli olarak üstüne mücevherler vs koyuyordu eşim. bunları bana veriyordu. ben de bir kısmını kendim için kullanıp çoğunluk kısmını çocuklar için ayırıyordum. biraz daha birikim yapıp hepsini nakde çevirip işletecektim, işletecektik. bunun dışında yine de şahsi bir birikimimin olmasını istedim, ne olursa olsun kendimi de düşünmek zorundayım. evet işim gücüm var ama yarın diğer gün ben de batabilirim. ilk etapta vermek istedim ama geri gelmez diye, planlar çöp olur diye korktum. kocamın gerçekten zor durumda olduğunu anlayınca vermek istedim tekrar, ama kabul etmedi gurur yaptı. sonuna kadar vermem vermem demedim ki. kararımı değiştirdiğimde benden almadı reddetti gitti kız kardeşinden aldı.
Adamın kendi kazanıp zor gün için kenara koyduğunu zor günde vermediniz yani vallahi pes hiç mi utanmıyorsunuz

kırgın olmasını anlarım ama insan eşine kin güder mi. ben onun çocuklarının annesiyim bunu ona da söylüyorum kesinlikle kabul etmiyor kafasında bitirmiş beni ne dersem diyeyim bana iğrenç davranıyor. gerçekten üzgün ve pişmanım, eşime maddi konularda güvenim vardı tabi ama çevremin baskısında kaldım para geri gelmez çocuklara bir gelecek inşa edemeyiz diye korktum. savurgan biri değil parası kadar harcar genelde çok şükür öyle kötü bir ynaı yok. maalesef beni çevre baskısı bitirdi
Karar ver bir yok lükse düşkün birisi az parası olsun arabasını değitirir sonra yoksa saburgan birisi değil bilmem ne

Kabul edinki kafanız ticarete basmıyor

Benim eşim hobi olarak eski oyun aletlerini alır satar sıkıştığında benden alır geri verirkende faiziyle alırım çeyrek alırım o parayla suya sabuna dokunmadan param birikiyor

Eşinize değil çevrenize güvenmişsiniz ne biçim evlilik bu

Hani bir defa yapmış olsa paraları batırsa anlarım güvenmeme nedeninizi

O kadar üzüldüm ki yazdıkça yazasım geliyor
Yaw benim babam bundan on sene önce eşimin hiç tanımadığı arkadaşına eşimin hatrına yüzbin tl borç verdi ya
Yazık kere yazık adamın kardeşinden başka kimsesi yok şu hayatta ne eş ne anne dediği kv ne baba dediği kp
Yerinizde olsam o adamın yüzüne bakamaz kendim gider boşanırdım

X