Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Aşko adama da bu ağır gelmiş. Her normal insan evladı gibi eşi ile sırt sırta olmak istiyor, bu beklentisi de karşılanmazsa boşanmak en doğal hakkı bu durumda.
Boşanmak herkesin en doğal hakkı.eee madem kadın ihtiyacı olunca destek olmamiş oldu, eee madem o kadar destek önemli.o eşine neden yaşadığı pişmanlıkta, yaptığı hatada destek olup, affetmeyi seçmiyor.şuanda kadın zor durumda, pişman.o da ona destek olmamış oluyor.hiç hata kabul edilmeyecek mi bu ilişkilerde.kolay mı be 2 çocuk vermiş kadın bir altın davasına şutla gitsin.ohhh iyiymiş.bu mu vefa yani ?

Esinizden dürüstce özür dilegin. Yaptigim hata cok zor af edilebilecegini biliyorum degin. Af etmende zaman alir, güvenini kazanmakda. Ben bunlarin farkindayim deyin. Yaptigim cok büyük bir hataydi, bize olan güvenini sarsdim, haklisin degin. Elimden geldikce güvenini kazanmak istiyorum degin, cünkü aileyiz.
Bunu söyleyipde bi bakin ne diyecek. Hemen af etmez, en kücük lafindada odaya kapanip onun sizi teselli etmesinide beklemeyin.
Umarim aranizi düzelte bilirsiniz

merhaba, peki ne yapmalıyım? özür diliyorum görmezden geliyor yaklaşmaya çalışıyorum canım istemiyor diyor. sofra kuruyorum en sevdiği şeyleri yapıyorum yedim öyle geldim diyor. ki bende çalışıyorum bütün gün evde de değilim. daha pişman olduğumu nasıl gösterebilirim bilmiyorum. isterse altınları alsın hiç geri vermesin gitsin istediği gibi harcasın hiç umrumda değil yeterki bana geri dönsün tekrar beni sevsin onunla evliliği özledim. suratıma bakmıyor.
bu kadar da yapmayın yaa
kulu kölesi olayım bana dönsün modundasınız etmeyin

pişmanlığınızı göstermiş elinizden geleni yapmışsınız
artık bundan sonra eviniz ve çocuklarınızla ilgilenin
eninde sonunda olumlu veya olumsuz patlak verecektir
keşke çift terapistine gitse? gider mi?

bu arada bu platformda altın mevzusu varken konu açsaydınız çoğu kişi sakın verme derdi
şimdi bakmayın böyle yazılanlara :)

Bazen bazı konulara o kadar çok hayret ediyorum ki ne yazacağımı bilemiyorum. Aile olmak nedir diye düşünmek gerek. Her zaman her adımı planlayarak yaşamak aile olmak mıdır sizce? Bakın sonuç ortada, siz zor günde bırakıp gidecek imajını çoktan çizdiniz.

Ya da eşinizi tanıyamamış olmak rahatsızlık vermiyor mu size ? Altınları alıp vermeyebilirdi, işleri düzelmeyebilirdi. Altınları alıp vermeyebilirdi, gereksiz likidite olarak görebilirdi. Ya da geri verebilirdi. Birbirinizi o kadar mı tanımıyorsunuz da başkalarının lafıyla hareket ediyorsunuz. Burda sorun olacak tek yol vardı para kazanmasına rağmen altınları yerine koymayıp size verdiği sözü çiğnemesi. Siz bu sorunun cevabını baştan bilmiyorsanız zaten çoktan kopmuşsunuz demektir. Hala eşinizin tavrını anlayamayıp kız kardeşine sormanız zaten ayrı bir acayiplik.

Boşanmak herkesin en doğal hakkı.eee madem kadın ihtiyacı olunca destek olmamiş oldu, eee madem o kadar destek önemli.o eşine neden yaşadığı pişmanlıkta, yaptığı hatada destek olup, affetmeyi seçmiyor.şuanda kadın zor durumda, pişman.o da ona destek olmamış oluyor.hiç hata kabul edilmeyecek mi bu ilişkilerde.kolay mı be 2 çocuk vermiş kadın bie altın davasına şutla gitsin.ohhh iyiymiş.
Paralar akmaya başlayınca ebem de pişman olur.😂

bu kadar da yapmayın yaa
kulu kölesi olayım bana dönsün modundasınız etmeyin

pişmanlığınızı göstermiş elinizden geleni yapmışsınız
artık bundan sonra eviniz ve çocuklarınızla ilgilenin
eninde sonunda olumlu veya olumsuz patlak verecektir
keşke çift terapistine gitse? gider mi?

bu arada bu platformda altın mevzusu varken konu açsaydınız çoğu kişi sakın verme derdi
şimdi bakmayın böyle yazılanlara :)
yoo yanılıyorsunuz
bu şekilde konuyu anlatsaydı vermeyin diyenler gayet azınlıkta olurdu.
Adam kumarda kaybetmemiş
Ver altınlarını babamla ortak arsa alayım dememiş.
Ver arabamı değiştireyim dememiş.
Ortak birikimini bile kadına sormuş, zorla bir dayatmada bulunmamış.
Şu şekilde size anlatsaydı vermeyin mi diyecektiniz ?

ben bu açıdan bakamadım. eşim işinde aşırı hırslı birisi, risk almak istiyor sandım, durumun ciddiyetini kavrayamadim. çevremde buna benzer çok şey duyduğum için korktum, başıma gelecek sandım. kendi ailesinin durumu iyi, kız kardeşine altınları misliyle geri verdi ve ona araba hediye etti, hatta bir tane daire alacağına söz verdi. beni zor günümde kurtardın küçükken de hep arkamı sen toplardın gerçekten kız kardeş başka şey dedi telefonda duydum. ilk etapta vermek istedim ama sonra "ya öyle değilse?" diye sordum. akabinde çevreye danıştım, bu işi yaşamış insanlarla konuştuğumda sakın verme, başına öyle gelir, böyle gelir dediler korktum. bana farklı bir bakış açısı kazandırdınız teşekkür ederim size. en sonunda bana yalvarmıştı neredeyse ağladı, hırsından korktum. burada yazınca belki anlaşılır gelmeyebilir ama kocam aşırı aşırı hırslı birisi. durumun ciddiyetini anladığımda zaten bana bir daha da ölsem senden yardım istemem dedi ve öyle kaldı.
İsterse verdiğim bütün parayı kaybetsin vallahi ben kocamı çok seviyorum ve düşünmeden verirdim öyle sizin gibide 100kişiye sormazdım vereyimmi diye ne kadar onur kırıcı yaptığınız. Maalesef çok zor işiniz giden paralar geri gelir ama zor zamanında yüzüstü bıraktığınız eşiniz ger gelmeyecek muhtemel.

Uçan kuşu kıskanan Ferho, bu konu sahibinde empati yapacak ne buldu acaba?
onun adetidir bir konuda ortak kanı aynı olunca tersini savunma hevesi.
Bildiğinden degil he iş olsun diye işte.
Bari ben de zıttını yazayım da dikkat çekeyim merakı onun ki.
Emannn ferhans işte çok beklentiye girmemek lazım.

Geri verir- vermez olayı saçma değil mi arkadaşlar?

Mesela biz kiracıyız. Bir ev sahibi olabilmek için birikim yapıyoruz. ( Belli bir yerden sonra kredi çekeceğiz tabi)
İnşallah ev alırken bu bilezikleri vs kullanacağız. Sonrasında neden geri yapsın ki eşim 🫣 Onları tekrar yapmak isterse tekrar borca girecek falan. Hadi yaptı diyelim , ben ne yapacağım onları ? Yine ailem için harcanacaktır mutlaka.

Tamamen kendine ait kullanmak isteyenler ne için kullanıyor acaba ? Neden geri istiyor ? Merak ettim.
Koluna takmak için değildir herhalde bu devirde.
Aydınlatılmayı bekliyorum.

onun adetidir bir konuda ortak kanı aynı olunca tersini savunma hevesi.
Bildiğinden degil he iş olsun diye işte.
Bari ben de zıttını yazayım da dikkat çekeyim merakı onun ki.
Emannn ferhans işte çok beklentiye girmemek lazım.
Yok ya baya özendi kadına bence. 😂 Kendine yakın buldu. Ama zor durumda diye de içine oturdu. 😂

Bazen bazı konulara o kadar çok hayret ediyorum ki ne yazacağımı bilemiyorum. Aile olmak nedir diye düşünmek gerek. Her zaman her adımı planlayarak yaşamak aile olmak mıdır sizce? Bakın sonuç ortada, siz zor günde bırakıp gidecek imajını çoktan çizdiniz.

Ya da eşinizi tanıyamamış olmak rahatsızlık vermiyor mu size ? Altınları alıp vermeyebilirdi, işleri düzelmeyebilirdi. Altınları alıp vermeyebilirdi, gereksiz likidite olarak görebilirdi. Ya da geri verebilirdi. Birbirinizi o kadar mı tanımıyorsunuz da başkalarının lafıyla hareket ediyorsunuz. Burda sorun olacak tek yol vardı para kazanmasına rağmen altınları yerine koymayıp size verdiği sözü çiğnemesi. Siz bu sorunun cevabını baştan bilmiyorsanız zaten çoktan kopmuşsunuz demektir. Hala eşinizin tavrını anlayamayıp kız kardeşine sormanız zaten ayrı bir acayiplik.

Buradaki bircok konuda ben de ayni seyi dusunuyorum. Cogu insan aile olmayi bilmiyor, ayni gemide oldugunu fark etmiyor. Genelde erkeklerin yaptigini okurduk ama kadinlar da yapiyormus

yoo yanılıyorsunuz
bu şekilde konuyu anlatsaydı vermeyin diyenler gayet azınlıkta olurdu.
Adam kumarda kaybetmemiş
Ver altınlarını babamla ortak arsa alayım dememiş.
Ver arabamı değiştireyim dememiş.
Ortak birikimini bile kadına sormuş, zorla bir dayatmada bulunmamış.
Şu şekilde size anlatsaydı vermeyin mi diyecektiniz ?
bilmiyorum karışık bu konular
eşi battı diye altınlarını verip kocası ilk fırsatta işleri düzeltirse altına araba çeken veya ailesin yediren insanlar kaynıyor ortalık

açıkçası bende hiç duymadım yerine koyanı.. kardeşininkini koymuştur.. ona kıyamamıştır :)

ben olsam ne yapardım bir kısmını verirdim.. kusura bakmasın

Buradaki bircok konuda ben de ayni seyi dusunuyorum. Cogu insan aile olmayi bilmiyor, ayni gemide oldugunu fark etmiyor. Genelde erkeklerin yaptigini okurduk ama kadinlar da yapiyormus
Kadınlar yapıyor çok yapanı gördüm ama herkes marifet gibi anlatmıyor, çoğunda böyle bir çekinme var en azından.

sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ederim
Bence eşiniz çok çıkmazda olduğu İçin istemiş, ki siz vermeyince başka yollara başvurmuş.
Bence seviyorsanız gönlünü yapmaya çalışın, size çok kırılmıştır muhakkak.
Onu ve ailenizi sevdiğiniz için kenarda paranın kalmasını istediğinizi, paranın asla ondan değerli olmadığını vs söyleyebilirsiniz.
Anladığım kadarıyla eşiniz savurgan alemlerde bir adam değil. O nedenle yapıcı olmak adına böyle adımlarla konuşabilirsiniz.

Konu para oldu mu ananı, babanı bile tanıyamazsın.ayy ben de şaştım kaldım bazı yorumlara.para bu para.en melek insanlar bile bunun için neler neler yapıyor.hiç umulmadık insanların içinden ne canavarlar çıkıuor ne kazıklar atılıyor.millet anasını, babasını, evladını dolandırıyor.aile için cinayetler işleniyor.tüm bunlar olurken kocanı tanıyamadın mı diyorsunuz. Bir ana haber izleseniz en az 5 tane para cinayetine, ana, baba, kardeş dolandırana denk gelirsiniz. Sma hastası çocukların anası babası dayanamıyor parayı, çoluğu çocuğu unutup parayı yemeye gidiyor. Ya da aileyi dolandırıp yeni sevgiliyle falan kaçıyor.siz diyorsunuz ki kocanı tanıyamadın mı ?

X