Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

heh onu diyoruz işte.
mesele dügün altınları ya da kadının kendi birikimi degil.
Habire çocuklarımı düşündüm deyip duruyor.
Çocuklarının annesiyim ben diyor.
Sen annesi isen o da babası.
Adam niye mis gibi işini batırmak istesin kolayca çözümü varken.
8 yıldır evliler kocasının işini gücünü biliyor.
Esnaflar memur gibi degil ki her ay takır takır maaşını alsın.
Bu işte batmakta var çıkmak da.
Kadının kendisinin de küçük bir işletmesi varmış.
Karı koca iş yeri sahibiler.
Adam gerçekten haklı

Ya bir de 8 yıllık evlilikte adamın başarısız girişimleri olur güvenini kırar bir nebze anlarım verme derim kendini güvenceye al derim ama adam iyi kazanıyormuş ki 2 çocuğa rağmen kenara altın koymuşlar.
Utanmadan bunlar benim deyip üzerine yatması benim gözümde kolay affedilebilecek bir durum değil.
Zor zamanımda yanımda olmayan eşi ne yapayım ben.
Düştüğümde ilk vuracak oymuş meğerse derim

Merhaba, yaşadığınız olay için üzgünüm. Kendimden örnek vermek istiyorum. Eşim de düğünde takılan ve benim biriktirdiğim altınları istedi geçen hafta araba alırız diye -3 tane arabamız olmasına rağmen-. Kendi şahsi arabam olmadığı için istediğim arabayı alırsak veririm dedim ama o babasının arabasını yenileyeceğini ve bizim kullanmadığımız diğer aracı satıp bana araba alacağını söylediği için hayır veremem dedim. Çünkü bize alınmayacaktı, o da sorun etmedi. Aile firması değil de eşimin kendi işi olsaydı ve yolunda gitmeseydi, gözüm kapalı verirdim. 8 senedir beraber olduğum adam sonuç olarak, isterse geri de vermesin benim için önemli olan bu değil. Bilirim ki benim başıma da aynısı gelse eşim hiç düşünmez verirdi.

O yola çıkılan insanın hatalarını zaman zaman kabullenmek, affetmek de dahil değil mi bu duruma ?. ilk hatada bilendikçe bilenip, şutlamak mı lazım yani ? Tek bu olayla mı bitecek ? Hiç mi faydası olmadı bu kadının yani ? Hiçbirşey olmasa snein kanından canından 2 çocuk doğurmuş, kariyerinden, hayatından fedakârlık edip.hiç hata hakkı yok mu yani ?

kabullenilecek hata var kabullenilmeyecek hata var.
bence her ilişkinin temeli güvendir. bu sadece kadın erkek değil arkadaşlık ve hatta ebeveyn çocuk ilişkilerinde de böyledir. ben zorda kaldığımda ki sadece maddi değil karşımdaki evde yoksa bende yavaş yavaş yok olurum.
konu sahibesi gibi hele elinde imkan varken müşkülümü çözebilecekken beni başkalarına ağız eğdiren biriyle bir daha aynı yolda yürümem.

Merhaba, yaşadığınız olay için üzgünüm. Kendimden örnek vermek istiyorum. Eşim de düğünde takılan ve benim biriktirdiğim altınları istedi geçen hafta araba alırız diye -3 tane arabamız olmasına rağmen-. Kendi şahsi arabam olmadığı için istediğim arabayı alırsak veririm dedim ama o babasının arabasını yenileyeceğini ve bizim kullanmadığımız diğer aracı satıp bana araba alacağını söylediği için hayır veremem dedim. Çünkü bize alınmayacaktı, o da sorun etmedi. Aile firması değil de eşimin kendi işi olsaydı ve yolunda gitmeseydi, gözüm kapalı verirdim. 8 senedir beraber olduğum adam sonuç olarak, isterse geri de vermesin benim için önemli olan bu değil. Bilirim ki benim başıma da aynısı gelse eşim hiç düşünmez verirdi.
Hah bak işte bu kadın haklı.

bence her ilişkinin temeli güvendir. bu sadece kadın erkek değil arkadaşlık ve hatta ebeveyn çocuk ilişkilerinde de böyledir. ben zorda kaldığımda ki sadece maddi değil karşımdaki evde yoksa bende yavaş yavaş yok olurum.
konu sahibesi gibi hele elinde imkan varken müşkülümü çözebilecekken beni başkalarına ağız eğdiren biriyle bir daha aynı yolda yürümem.

Aynı düşünüyorum. Resmen adamı yarı yolda bırakmış.

Ben burada kendi şoför koltuğuna oturamayacağı, keyfini kocalarin süreceği arabalar için hemen altın bozdurmayin diyenlerdenim. Hele evliliğin ilk zamanlariysa ama koca bu kadar müşkül durumdayken, yalvar yakar kendininde birikim yaptığı altinlardan isterken bencillik yapan eşe sittin
sene güvenilmez daha. Ben olsam boşanmadiysam bile ömür boyu kinini güder, tüm birikimimi ayrı yapardım. :KK62:

Sevgili konu sahibi, simdi tüm yorumlarını okudum, aklımda şu şarki geldi.
Eşinden sana gelsin;
🎼Geçenlerde geldi geri bana
Ne düşündüğümü sordu dedim artık soru sorma
Bazen bazı şeyler ölür
Sebebi böyle günler olur🎶

Adamda bazı şeyler ölmüş ve sebebi de işte bu yaptıklarınız.
Bu saatten sonra bence bu evlilikten bir şey olmaz. Zaten yatağı da ayırdı diyorsunuz, kasa aldı kendi mucevherini koyuyor diyorsunuz. Yemeğimi yemiyor diyorsunuz.
Adam kendini hazırlıyor boşanmak için. Muhtemelen hazır hissettiği ilk anda evden ayrılacak, sadece şu an şartları müsait değil.
Madem zenginsiniz, eşiniz gelmese bile bir evlilik danışmanına gidin, danışın. Bakalım o ne diyecek. Ya da eşinize son bir kere, sadece çocuklar için sizinle danışmana gelmesini söyleyin. Hatanizi bildiğinizi, terapi ile de duzeltemezseniz ayrılmayı kabul edeceğinizi söyleyin.
Belki sizin ağzınızdan ayrılık lafını duyunca konfor alanından çıkma Fikrinin ciddiligi onu da korkutabilir (ama sakın bunu blöf olarak kullanmayın. Yaşasiiin diyip kacadabilir)

Sen bilirsin tabi.

Evlilikte para konusu çok ince bir çizgi. Erkekler içinde kırıcı oluyor. Ben tüm altınlarımı araba almak için verdim. Vermeseydim eşim tek başına alsaydı ya da zorlansaydı ben mutlu olucakmıyım ? Aile olmak birlik olmak demek değil mi ? Ara ara tatlı tatlı takılırım bilezik alalım bana birtane de takayım kolum boş diye o kadar. Çocuklarınızın geleceği bilezikten ziyade evdeki huzurdan daha önemli değil.
Bu durumda siz yapıcağınızı yapmışsın ekstra üstüne düşmek çözüm olmayacaktır. Normal davranın alın karşınıza “ tamam evet hata yaptım özrümü diledim boşanmak istiyorsan boşanabiliriz bu şekilde ev huzurumuz da olmayacak boşanmayacaksan kendine çeki düzen vermeni istiyorum çocuklarımız var” diyebilirsiniz. Zamanla döner normale.

Benim burada bir konum vardı. Düğün yeni yapmıştık paraya aşırı sıkışıltık. Kv ve kp de hafta bir geliyorlar Dı. Evde önlerine koyacak birşey yok. Tek taşımı vermiştim git bozdur et salata malzeme al diye. Ama üzüldüğüm içinde konu açmıştım. Daha ne beyinsizliğim kaldı ne aptallığım. Ama ben yaptığımın doğruluğuna hep inandım. Eşimin gönlünde yer etmiş bu olay. Normal altın tek taş idi ama yerine pırlanta geldi. Be devamı. Ben zor zamanında hep yanında oldum. Ailesi yemeğe alışık oldukları için artık kendimi geri çektim. Bana gardlarını alıp saldırdılar her fırsatta ama eşim benim ailem sensin diyor. Zor zamanlarında hep ben yanında oldum anası bacısı hep sırtlarını döndü. Ve şimdi eşim benim yüzümden onlarla görüşmüyor. Bende olsam yüzünüze bakmam.

Ben bu konuyu hatırlıyorum bir yerden. Bence aynı kişisiniz. Bu adam bir gün sizi boşayacak haberiniz olsun. Aylardır aranızdaki soğukluğun düzelmemesi hayra alamet değil. Adamın gönlü geçmiş. Erkekler kafada bitirince ardına bakmıyor.
Kim kim. Bana da tanidik geliyor, dilimin ucunda cikaramiyorum

Benim burada bir konum vardı. Düğün yeni yapmıştık paraya aşırı sıkışıltık. Kv ve kp de hafta bir geliyorlar Dı. Evde önlerine koyacak birşey yok. Tek taşımı vermiştim git bozdur et salata malzeme al diye. Ama üzüldüğüm içinde konu açmıştım. Daha ne beyinsizliğim kaldı ne aptallığım. Ama ben yaptığımın doğruluğuna hep inandım. Eşimin gönlünde yer etmiş bu olay. Normal altın tek taş idi ama yerine pırlanta geldi. Be devamı. Ben zor zamanında hep yanında oldum. Ailesi yemeğe alışık oldukları için artık kendimi geri çektim. Bana gardlarını alıp saldırdılar her fırsatta ama eşim benim ailem sensin diyor. Zor zamanlarında hep ben yanında oldum anası bacısı hep sırtlarını döndü. Ve şimdi eşim benim yüzümden onlarla görüşmüyor. Bende olsam yüzünüze bakmam.
seninki de çok saçmaydı ama kusura bakma lütfen.
et yiyecekler diye altın satmak ?
İyi de sebeb ?
Et yemesin de ot yesinler.

sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh

seninki de çok saçmaydı ama kusura bakma lütfen.
et yiyecekler diye altın satmak ?
İyi de sebeb ?
Et yemesin de ot yesinler.
Evinde ihtiyacı vardı. Sadece onlar yesin diye bozdurmamıştım. Ama onları ağırlamaktı önceliğim. Sonra aklım başıma geldi ama. :) o cinsler de msj lar göndermeler sonra eşimi doldırmalar artık görüşmüyoruz

Konu para oldu mu ananı, babanı bile tanıyamazsın.ayy ben de şaştım kaldım bazı yorumlara.para bu para.en melek insanlar bile bunun için neler neler yapıyor.hiç umulmadık insanların içinden ne canavarlar çıkıuor ne kazıklar atılıyor.millet anasını, babasını, evladını dolandırıyor.aile için cinayetler işleniyor.tüm bunlar olurken kocanı tanıyamadın mı diyorsunuz. Bir ana haber izleseniz en az 5 tane para cinayetine, ana, baba, kardeş dolandırana denk gelirsiniz. Sma hastası çocukların anası babası dayanamıyor parayı, çoluğu çocuğu unutup parayı yemeye gidiyor. Ya da aileyi dolandırıp yeni sevgiliyle falan kaçıyor.siz diyorsunuz ki kocanı tanıyamadın mı ?
Burada haklısın hemşire
Yahu aynı konuda yazarken hem haklı hem haksız nasıl olabiliyorsunuz valla şaştım kaldım 😁

X