Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

donukcuğum ,
sakın üzülme.Allah seni korumuş mühim olan bu.canın sağ olsun.geçmiş olsun.

bugünkü menüm ;

alkaliye uygun olmadı

sabah alkali su

elma

öğlen; cay,bisküvi

ara;kahve

akşam; et,ekmek,bitki cayı

45 dk spor yaptım şimdi
yatana kadar alkali su devam edecek

Selamlaar bende yarın sabah itibariyle başlıyorum alkaliye Kitabım, alkali damlam vs hazır. 70den 58e düştüm 1 yıl gibi bir sürede. Dukan bile yapmıştım çok sağlıksız bir diyetti. En sağlıklı diyetin bu olduğunu düşünüyorum. Hedefim 45-50 bakalım nasıl olacak alkali diyeti. Henüz neler yiyebilirim aklımda pek çok şey yok ama beraber yaparız birşeyler diye düşünüyorum.

Hoşgeldin diyete alışıksın zaten zorlanmayacaksın.Yapacağın şey basit bol bol alkali su içmek ve yine bol bol çiğ sebze tüketmeye çalışmak.Arada kaçamakların olsada yanına salata yersen zararını önlemiş oluyorsun.Kaçamakların çok olursa zayıflayamazsın bunu da unutma İlk sayfadaki panoda zaten genel bir özet gibi neyi yiyip neyi yememen gerektiğini çıkarırsın ki zaten kitabı da almışsın.Eğer zayıflamaya devam etmek istiyorsan bir öğünde %20 asitli yiyeceklerden %80 alkali yiyeceklerden yiyeceksin bolca alkali su tüketeceksin o kadar

Hoşbuldumm Kitabı komple okuyamadım ama alkali beslenmeye geçiş bölümünü okudum hazırım sanırım. Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Bakalım sonuçlar nasıl olacak. En önemlisi motivasyonumu(zu) kaybetmemem(miz) lazım.

Arada hepimizde oluyor motivasyon düşüklüğü.Geçen hafta dolunay zamanı ben çok kötüydüm.Yaptığımın yanlış olduğunu bile bile diyeti bozdum sık sık.Üstelik herhangi bir şeyi canım çektiğinden değil sırf huysuzluğumdan.Bu haftada donuk pudranın motivasyonu düştü gibi hissediyorum.Birbirimizi desteklersek inşallah hepimiz birlikte güzel sonuçlar alacağız inşallah

Yoo 6 lira değil.2.30 a aldım ben 100 gramlık ingiliz karbonatını.Ayrıca bir paket bir ay gidiyor.6 lira bile olsa ayda 6 lira çok değilki

Biz marketten aldığımız fiyatla kıyaslayınca pahalı bulduk artı ederinin zaten çok ucuz birşey olduğu bilgisine de sahiptik, bunların ışığında pahalı geldi.Kişiye göre değişir ama 6 TL de alınamayacak bir meblağ değil elbette. Benim sorduğum eczane uçmuş demek ki. :)

Arkadaşlar, kitabın sonunda ki,vitamin-mineral kısmında eczaneden alınacaklar da; OMG 3 ,Cla Tablet ,D3 vitamin,Mağnezyum tablet, Prebiyotik tablet vb. takviyeler var. Zayıflamaya sürecinde bunları ya da bunlardan bazılarını kullanan varmı aranızda acaba?

hosgeldin aramıza menü paylasımlarını bekliyoruz. kitaptaki örnek beslenme planını ve de menüleri incelersin. burda birbirimize destek olarak neyin dogru neyin yanlıs oldugunu konusuruz

evet benim bu hafta motivasyonum yerle bir ve ciddi anlamda kacamaklarım oldu. diger ay bunu yapmamaya calısacagım. bu arada bu hafta sonu tam 1 ay olacak. yaptıgım menüler de ortada. kacamak dolu sonlara doğru bu doğrultuda bu ay istediğim hedefe ulasacagımı sanmıyorum ama dikkat etmeye daha cok özen gösterecegim.

ben almadım onları

kitaptan önemli kısımları yazmaya devam ediyorum arkadaşlar ..

sayfa ; 144

(su içemeyen arkadaslar icin yazıyorum özellikle)
--

sabah kalkınca 1 bardak,
sabah öğlen arası 2 bardak
öğlen yemeğinden iki saat sonra 1 bardak
aksam üstü 2 bardak
spor yaparsanız saat basına 1 litre
aksam yemegi ile yatma arası 1 bardak
yatarken 1 bardak..

toplam 8 bardak su.. harcadıgınız vakit 15 dk.

dipnot : tabii bizler 20 kg ya 1 litre kuralına göre bu su tüketimini ayarlamalıyız.

Son düzenleme:
sayfa 146;

• sıkılmış sebze sularını bekletmeden tüketin. dolapta bir öğün sonrasına bekletmek isterseniz içine limon sıkın.
  • sebze sularını ya da yeşillik içecegini içmeden önce içine 1 tatlı kasıgı zeytinyagı atmalısınız..bu yagda eriyen vitaminlerin kana gecmesini saglar.
  • alkali su veya sebze suyu ile çok hızlı kilo verebilirsiniz.kilolarınızı olusturan yagların,kalcanızdaki yag depolarından yakılmak icin gelmemelerinin sebebi , yakıldıktan sonra ortamı asitlendirmeleridir. insülin duyarsızlıgı da asitlenmeden kaynaklanır.

alkali su ve sebze suyu yağlarınızı çözer.

Canım lütfen moralini bozma.Önümüzde uzun bir hayat var ve biz bu beslenme tarzını tüm hayatımızda uygulayıp kendimizi korumak istiyoruz.alışma dönemindeyiz şu anda.Motivasyonun kırılıp pes etmezsen gittikçe kaçamakların azalacaktır bence.Zayıflamak için Ayşegül hanım bir ay CLA tabletleri öneriyor.Bir de onu dene istersen

evet haklısın ..

benim anlayamadıgım gecen yıl 5 ayda 13 kg cok rahat verdim. suan o zmaandan daha fazla spor yapıyorum, yediklerim de azaldı aslında son zamanları saymazsam ama sonuc alamamak beni yıldırdı sanırım. gerci ay bazına vurdugumda ayda 2.6 kg yapıyor.

ben bu ay 2 kg yakın vermiştim (son haftalar almadıysam şayet )

o tabletlere de bakacagım teşekkürler. destegin icin

cla tabletleri öglen ve aksam yemeklerle 2 ser adet demiş.

bir ögünde 2ser adet cok değil midir _?

Son düzenleme:

Ben şu anda Solgardan iki tablet kullanıyorum.Birisi Female multiple.İçeriğinde bir kadının günlük ihtiyacı olan her türlü vitamin ve başka takviyelerde var.Ayrıca bir de yine Solgardan Omega3-6-9 içeren EFA 1300 ü kullanıyorum.Onun içinde de balık yağından başka keten tohumu yoğu ve hodan yağıda varmış.Bu diyeti zayıflama amaçlı başlamadığım için CLA almadım ama biraz toparlanınca zayıflamayı da düşünüyorum o zaman CLA da alacağım yanına.Şu an önümdeki hedefim kansızlığımı düzeltmek.O yüzden diyetle kendimi kısıtlamak istemiyorum.Mesela günde iki kere arı sütü-propolis-polen ve bal karışımı kullanıyorum.Diyette olsam bal sorun olacak.Bakalım yılbaşından itibaren belki diyet yapmaya başlayabilirim.Test yaptırdıktan sonra buna karar vereceğim.Sadece dikkat ederek şu an 5 kilo civarında vermiş bulunmaktayım.Kurban bayramından beri uymaya çalışıyorum alkali diyet ilkelerine ama tam uyabildiğimde söylenemez.Mesela evde börek pişince dayanamayıp yiyorum onu.Yine de demekki fazla abartmıyorumki kilo almıyorum

Canım ben şunu farkettim.Mesela suyumuza karbonat katıyoruz ama suyun PH ını en fazla ne kadar yapabiliyoruz.Benim gibi ciddi hastalıkları olanların PHını 10 üzerinde tutması gerekiyor.Oysa benim suyumun Phı 6.8 İçine karbonat katsamda o kadar yükseltemem.Ve son zamanlarda suyu çok fazla içemez oldum.Oysa günde en az 3 lt içmem lazım.Bence bunları düzgün yapamıyoruz.Ayrıca orantılamayıda düzgün yapamadığımızı düşünüyorum.Hani %20 ye %80 oranını.Bazen menülere bakıyorum öğlen yemedim diyorsun ya da ne bilim arada bir kaçamak ekliyorsun.Bunları düzene koyman lazım.Hedefine ulaşana kadar kaçamaklarını yapmamaya çalışsan daha iyi olur.Her öğüne çiğ sebze ya da sebze suyunu muhakkak sok ve kaçamakları kilon biraz daha normale ininceye kadar ertele.CLA ye gelince fazla olsa demezdi Ayşegül hanım hem sadece bir ay kullanın diyor.Birde ben şu trambolin işini ciddi manada düşünüyorum çünkü bulunduğum ortam yürüyüşe pek uygun değil.Güzel bir kardio çalışması olur üstüne de callanı yapınca misss

evet haklısın . bunların farkındayım . kendime cizelge olusturdum bu konuda kitaptan önemli notlar alarak.
cardio benimde eklemem gerek sadece call ile olmuyor artık

Call çok güzel sıkılaştırıyor tamam ama zayıflatmıyor.Onun için calle birlikte cardio çalışmak şart bence.CLA tabletlerinide aldınmı üçü bir arada harika olur.Üstüne de bolca alkali suyunu içersin çiğ sebzelerini yersin.Alkali suyu senin 4 lt gibi içmen lazım sanırım.menünde nerdeyse hiç balık görmüyorum.Haftada iki kere balık yemeyi alışkanlık haline getir bence.Yiyemiyorsan balıkyağı muhakkak kullan.Kaçamaklarını da kesip bunları yaptığında zayıflamaman imkansız.Belki bir ay sonra ben de katılırım sana.Aslında ben de kiloluyum ama şu anki hedefim kansızlığım olduğu için onun üstüne düşmüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…