Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

bı kac gun yaptım bu alkalı yasamı ama sonra devamını getıremedım alkalı yasam hakkında o kadar az bılgım varkı devamını kenıme guvenıp getıremdım tabıkı hasta olmamın tatlıya karsı koyamamında etkısı var sonra tamda bılgımın olmamsından dolayı galıba bı turlu vakıt bulup kıtabıda alamdım oyle yarım yamalak bılgım yapamdım kaçtı sankı hevesımı motıvasyonum dustu tam verıp alıp kılo vermek ıcın uymak gerek bu yasam tarzına galıba :KK43: neyse ha gayret dıyıp yenıden baslamak ıstıyorum ınsallah yapabılırım vermek ıstedıgım bı 4 kılo var bıde callan yapıyorum beslenmem de dıkkat edersem daha etkılı olucagını dusunuyorum oyuzden alkalı yapmak ıstıyorum ama ınsallah baslıyabılıcek maotıveyı hevesı bulurum kendımde yıne :KK43:

Canım sen şu an günde 3 litre alkali su içebilirsen onu iç ve her yemeğinin yanında muhakkak bol salata ye.senin için yeterli olur sanırım.Kafanı çok karıştırma böyle bir başla bakalım

Call çok güzel sıkılaştırıyor tamam ama zayıflatmıyor.Onun için calle birlikte cardio çalışmak şart bence.CLA tabletlerinide aldınmı üçü bir arada harika olur.Üstüne de bolca alkali suyunu içersin çiğ sebzelerini yersin.Alkali suyu senin 4 lt gibi içmen lazım sanırım.menünde nerdeyse hiç balık görmüyorum.Haftada iki kere balık yemeyi alışkanlık haline getir bence.Yiyemiyorsan balıkyağı muhakkak kullan.Kaçamaklarını da kesip bunları yaptığında zayıflamaman imkansız.Belki bir ay sonra ben de katılırım sana.Aslında ben de kiloluyum ama şu anki hedefim kansızlığım olduğu için onun üstüne düşmüyorum.

ben balık cok seven biriyim.. önceden haftada 2 gün yerdim.. su aralar bu mümkün olmuyor pek. tabletten bu aksam iş cıkısı alacagım.

cardio ne yapsam ?

evet su tüketiminde benim sorunum yok onda zorlanmıyorum. sadece kacamaklar ve menü düzenine ihtiyacım var.

bı kac gun yaptım bu alkalı yasamı ama sonra devamını getıremedım alkalı yasam hakkında o kadar az bılgım varkı devamını kenıme guvenıp getıremdım tabıkı hasta olmamın tatlıya karsı koyamamında etkısı var sonra tamda bılgımın olmamsından dolayı galıba bı turlu vakıt bulup kıtabıda alamdım oyle yarım yamalak bılgım yapamdım kaçtı sankı hevesımı motıvasyonum dustu tam verıp alıp kılo vermek ıcın uymak gerek bu yasam tarzına galıba :KK43: neyse ha gayret dıyıp yenıden baslamak ıstıyorum ınsallah yapabılırım vermek ıstedıgım bı 4 kılo var bıde callan yapıyorum beslenmem de dıkkat edersem daha etkılı olucagını dusunuyorum oyuzden alkalı yapmak ıstıyorum ama ınsallah baslıyabılıcek maotıveyı hevesı bulurum kendımde yıne :KK43:

canım motivasyonunu kaybetme :KK16::KK16: bak bende kaybettim ama yeni bir sayfa actım tekrar.:KK34:

başaracagız.

ben balık cok seven biriyim.. önceden haftada 2 gün yerdim.. su aralar bu mümkün olmuyor pek. tabletten bu aksam iş cıkısı alacagım.

cardio ne yapsam ?

evet su tüketiminde benim sorunum yok onda zorlanmıyorum. sadece kacamaklar ve menü düzenine ihtiyacım var.

Ben trambolin almayı düşünüyorum ama sen evlilik hazırlığındasın masraflarını gereksiz artırma bence.İp atlamaya ne dersin?

Ben trambolin almayı düşünüyorum ama sen evlilik hazırlığındasın masraflarını gereksiz artırma bence.İp atlamaya ne dersin?

hmm o da olabilir :KK34: bende stepper var onu da yapıyorum. birde tiffany rotthe nin videoları da cardio niyetine gecer mi _?

saglık sorunlarımdan dolayı fazla hareketli seylerde ben tıkanıyorum hemen yoruluyorum

evet suan gunde en az 3 lıtre alkalı su ıcıyorum ama baska bısey yapmadım dıkkatde etmedım hıc gercı bu sekılde olmuyo yemem hıc hastalaınca kact yanı tatlının ucunu cıkolatının falan hep neyse bakalım tam olarak alkalı yasam olmasada dedıgınız gıbı salata su falan dıyerek bı dıkkate baslıcam ınsallah ıyıce duzene koyabılırım bu yasam tarzını yanı koymak ıstıyorum eger bu alkalı yasama uyarsak vucutta depolanmıs yagları yakmata mumkun daha koaymıs basen kalca gıbı depolana yakılması cok zor olan kısımlar ıcın yanı topık sahıbımız kıtaptan alıntılar yapmıstı ordan okudum :)

evet suan gunde en az 3 lıtre alkalı su ıcıyorum ama baska bısey yapmadım dıkkatde etmedım hıc gercı bu sekılde olmuyo yemem hıc hastalaınca kact yanı tatlının ucunu cıkolatının falan hep neyse bakalım tam olarak alkalı yasam olmasada dedıgınız gıbı salata su falan dıyerek bı dıkkate baslıcam ınsallah ıyıce duzene koyabılırım bu yasam tarzını yanı koymak ıstıyorum eger bu alkalı yasama uyarsak vucutta depolanmıs yagları yakmata mumkun daha koaymıs basen kalca gıbı depolana yakılması cok zor olan kısımlar ıcın yanı topık sahıbımız kıtaptan alıntılar yapmıstı ordan okudum :)

kitapta öyle yazıyor ben aysegül hanımın yalancıyısım :KK1::KK1:

dedikleri cok dogru ama uygulama kısmında hata yapıyoruz.

kademe kademe hayatımıza bunu oturtacagız inanıyorum.

bilgileri yazmaya devam edecegim şimdi. zaten kitap bitti.:KK16:

kitaptan bilgiler sayfa 152 (kitap sonu :KK1:) ;

bel bölgesini inceltmek isteyen birinin yapacagı ilk sey erken saatte karbonhidratsız akşam yemeğidir.

ben ( yani aysegül hanım :KK34: ) haftada 1 gün hic aksam yemegi yemiyorum. amerikalılar buna dinner cancelling diyorlar,akşam yemegi iptali. bu yeni bir anti-aging uygulamasıdır. günlük kalori kısıtlaması,üzerinde en cok arastırma yapılmıs ve yararlılıgı kanıtlanmıs anti-aging uygulamasıdır.

en kolay ve hızlı kilo verme yolu aksam yemeginin iptalidir.

aksam yemegine 40-45 yasımızdan sonra ihtiyacımız yoktur.

aksamları hic karbonhidrat alınmazsa ve haftada 1 gece de atlanırsa bel bölgesi cok hızlı olarak incelir. gündüz cok yemek yeseniz bile beliniz ince kalır.

bu sebeple hızlı kilo vermek isteyen ve saglıgından olmak istemeyen biri olarak ben :KK17:

haftada 1 gün aksam yemegimi iptal edecegim kızlar.

ve menülerime ceki düzen vermemin vakti geldi de geciyor.

3 ayım var hedefledigim kilo var( düzenli beslenme haline getirecegim ama suan önceligim kilo vermek-malum :123::123: gelin olcam). işi sıkı tutmam gerek..

kitaptan bilgiler sayfa 153 ;

akşam en ufak parça karbonhidratlı, şekerli besin yediğinizde gece uykusunda yaşlanırsınız.

akşam yemeğini insülini hareketlendirmeyecek şekilde ayarlarsanız uykuda gençleşirsiniz. :KK42::KK42::KK42:

sayfa 151 ;

akşam yemeginde kilo almamıza neden olacak besinler :

• tüm seker iceren besinler
  • tüm sekerli icecekler
  • kolalı icecekler
  • baklagiller; fasulye,nohut,mercimek vb. iyi unlular
  • süt-peynir-yogurt,her türlü süt ürünü
  • tohumlar
  • kuruyemişler
  • meyveler
  • kuru meyveler
  • alkol
  • un içeren hersey, ekmek,kek,makarna vb..(corbadaki un da buna dahildir)
  • pilav
  • patates
  • mayonez,ketcap,nar eksisi,soya sosu,hardal gibi tüm soslar
  • kırmızı-sarı-turuncu renkli sebzeler

yanı sımdı aksam yemegımı yemeyelım mı zaten kılo almaya neden olan yıceklere baktımda onları yemezsek alkalıye tam olarak uyarsak ıstesekte aksam yemegı yıyemıyoruz yok yanı cunku aksamları yasak hepsı gerıye bısey kalmamıskı bı alkalı su var ıste :):) akşam yemegı ıptalı demıs sevgılı aysegul hanım pekı dıyelımkı yapıcaz haftada bır aksam yemegı ıptalı ogun en son kaçta yıcez ıkıncısı o gun nasıl yıcez cok az yıyıp aksamı gecırebılcekmıyız

sevgılı topık sahıbımız sevgılı kurucumuz :) donukpudracıgım cok tesekkurederım bu arada zahmet edıyosun ugrasıyosun yazıyosun hep buraya kıtaptan bılgılerı ınankı okudukca boyle kıtaptan alıntıları motııve oluyorum daha ıyı anlayıp kavrıyorum ozamanda bos bısey yapmadıgımı yaptıgım seyın anlamını bılmıs oluyorum oyle oluncada daha rahat ve ısteklı yapıyorum tabı :) cok soru sorarak sıkabılırım affet canım :)

Arkadaşlar, başka bir sitede yapılan yorumdan alıntıdır. Herkesin suyu farklıdır ama karbonatın, suyun pH' ını ne seviyeye yükseltiği hakkında en azından bir fikir vermesi açısından paylaşıyorum. Bu tarz bir ölçümü alacağınız pH ölçüm kağıdı - test çubukları ile kendiniz de yapabilirsiniz.

" Hafta Sonu, .... Alışveriş Marketinde dolaşırken 2 Kg Sodyum bi Karbonat 5 TL civarındaydı.

Önce almakta tereddüt ettim çünkü eczaneden aldığım ingiliz sodası 100 gr 2,5 TL idi.

Üzerindeki bilgiyi okudum Sodium Bi Carbonat yazılıydı ve almaya karar verdim çünkü 200 gram yerine tam 2000 gram alıyordum.

Aldığım marka KENT idi üzerinde besin içindir yazıyordu. Pastalık malzeme bölümünde satılıyordu.

Aldım eve getirdiğimde ilk işim denemek oldu.

ingiliz sodasını bir bardağa
kent markalı sodayı başka bardağa koydum ve eşim ile birlikte içtik
tatsal anlamda hiiiiiç farkları yoktu.

Evde bulunan PH test kağıdı ile suyun PH derecesini düşürüp düşürmediğini öğrenmek için kaynak suyunun PH ını, İngiliz sodalı suyun PHını ve Kent markalı soda suyunun PH ını ölçtüm.

Normal kaynak suyunun oranı 7 ila 8 arasında bir renk çıktı açık yeşil tonunda
İngiliz karbonatı ve Kent Karbonatının PHı nerdeyse 10a varmıştı 9 un üstündeydi. Yem yeşil bir renk çıktı PH kağıdında. "

Son düzenleme:
yanı sımdı aksam yemegımı yemeyelım mı zaten kılo almaya neden olan yıceklere baktımda onları yemezsek alkalıye tam olarak uyarsak ıstesekte aksam yemegı yıyemıyoruz yok yanı cunku aksamları yasak hepsı gerıye bısey kalmamıskı bı alkalı su var ıste :):) akşam yemegı ıptalı demıs sevgılı aysegul hanım pekı dıyelımkı yapıcaz haftada bır aksam yemegı ıptalı ogun en son kaçta yıcez ıkıncısı o gun nasıl yıcez cok az yıyıp aksamı gecırebılcekmıyız

sevgılı topık sahıbımız sevgılı kurucumuz :) donukpudracıgım cok tesekkurederım bu arada zahmet edıyosun ugrasıyosun yazıyosun hep buraya kıtaptan bılgılerı ınankı okudukca boyle kıtaptan alıntıları motııve oluyorum daha ıyı anlayıp kavrıyorum ozamanda bos bısey yapmadıgımı yaptıgım seyın anlamını bılmıs oluyorum oyle oluncada daha rahat ve ısteklı yapıyorum tabı :) cok soru sorarak sıkabılırım affet canım :)

rica ederim. hepimizin motive olmaya ihtiyacı var.:KK16::KK16: sor tabiiiiii :))
canımcımm :KK1: korkma aksama yiyecek birseyler kalıyor. ilk bende senin gibi dehsete düstüm ama hem topiğin ilk sayfasında örnek menüde var aksam yemegi örnegi.. yazıyorum şimdi ;

Akşam ;

öğlen yemeğinden en az 4 saat sonra akşam yemeği yenmeli..
aksam yemegi olabildigince en erken saatte yenmeli. 18:00 idealdir, 20:00 sınırdır.
İZİN VERİLENLER ;

• her türlü sebze ..beyaz yeşil,morlar serbesttir. sarı kırmızı yasak :KK20::KK1:
  • sebzelerin büyük kısmı cig olmalı
  • protein olarak haslanmıs ve ızgara somon balıgı ve diğer balık türevleri(kabuklular haric)
  • hindi eti,tavuk gögsü eti,dana ve kuzu eti,dana cigeri,kelle-paça,pastırma
  • yenilen protein miktarının 4Katı KADAR ÇİĞ SEBZE yenmelidir.
  • kırmızı et her yenildiğinde sebze destegi daha fazla alınmalıdır.
  • aksam yemegi lokmaları 15 kez cignenmeli..

aksam yemegini iptal ettin gün beslenmen yine az olmayacak :KK19: bizim az yemeye değil yeterli beslenmeye ihtiyacımız var doyana kadar serbest yiyeceklerden yiyebiliriz.

örnegin aksam yemegi baslangıc saati 18:00 ise ben en gec 17:00 de sebze tüketebilirim(ara ögün gibi) ya da tok kalmamı saglayacak brokoli karnıbahar haslaması. :KK34:

bitki cayı istersek zaten tüketebiliyoruz. ac kalacagımızı sanmıyorum. olur da aclık hissedersem o da midemin genişligindendir benim :KK60: birseyleri istiyorsam katlancam artık.:KK1:

dünkü menüm ;

sabah alkali su

kahvaltı ; yumurta,zeytin,peynir,ada çayı,maydanoz,2 dilim cavdar ekmegi

ara; form cayı

öğlen; çorba

ara;kahve

akşam; balık,bol yeşillikli salata(uykumahmuru senle balıktan bahsettik evde annem yapmıs :KK1: o kadar mutlu oldum ki anlatamam )

yatana dek alkali su.

rica ederim. hepimizin motive olmaya ihtiyacı var.:KK16::KK16: sor tabiiiiii :))
canımcımm :KK1: korkma aksama yiyecek birseyler kalıyor. ilk bende senin gibi dehsete düstüm ama hem topiğin ilk sayfasında örnek menüde var aksam yemegi örnegi.. yazıyorum şimdi ;

Akşam ;

öğlen yemeğinden en az 4 saat sonra akşam yemeği yenmeli..
aksam yemegi olabildigince en erken saatte yenmeli. 18:00 idealdir, 20:00 sınırdır.
İZİN VERİLENLER ;

• her türlü sebze ..beyaz yeşil,morlar serbesttir. sarı kırmızı yasak :KK20::KK1:
  • sebzelerin büyük kısmı cig olmalı
  • protein olarak haslanmıs ve ızgara somon balıgı ve diğer balık türevleri(kabuklular haric)
  • hindi eti,tavuk gögsü eti,dana ve kuzu eti,dana cigeri,kelle-paça,pastırma
  • yenilen protein miktarının 4Katı KADAR ÇİĞ SEBZE yenmelidir.
  • kırmızı et her yenildiğinde sebze destegi daha fazla alınmalıdır.
  • aksam yemegi lokmaları 15 kez cignenmeli..

aksam yemegini iptal ettin gün beslenmen yine az olmayacak :KK19: bizim az yemeye değil yeterli beslenmeye ihtiyacımız var doyana kadar serbest yiyeceklerden yiyebiliriz.

örnegin aksam yemegi baslangıc saati 18:00 ise ben en gec 17:00 de sebze tüketebilirim(ara ögün gibi) ya da tok kalmamı saglayacak brokoli karnıbahar haslaması. :KK34:

bitki cayı istersek zaten tüketebiliyoruz. ac kalacagımızı sanmıyorum. olur da aclık hissedersem o da midemin genişligindendir benim :KK60: birseyleri istiyorsam katlancam artık.:KK1:
anladım canım cok tesekkurederım evet aslında bayada bısey var aksamada yenecek :)
once ıstıkrarlılıgımı saglayıp sonra ınsallah aksam yemegı ıptalı bende yapabılırım bu arada ne kadar seyler yıyosun ya bı corbayla nasıl aksam kadar durdun ve aksam kendını kontrol edebıldın ınsallah bende bole sılzer gıbı yapabılırım bu sabah ıtıbarıyle yenıden basladım alkalıye bakalım bu sefre nasıl olcak :)

anladım canım cok tesekkurederım evet aslında bayada bısey var aksamada yenecek :)
once ıstıkrarlılıgımı saglayıp sonra ınsallah aksam yemegı ıptalı bende yapabılırım bu arada ne kadar seyler yıyosun ya bı corbayla nasıl aksam kadar durdun ve aksam kendını kontrol edebıldın ınsallah bende bole sılzer gıbı yapabılırım bu sabah ıtıbarıyle yenıden basladım alkalıye bakalım bu sefre nasıl olcak :)

Canım iş yerinde öğlen icin secenegim olmuyor . her zaman evden de getiremiyorum. onu ayarlayacagım artık birsekilde.
yoksa tabii ki az, cekmecemdeki bademler de bitmiş :KK1: etrafta hep fast food tarzı yerler var maalesef.

aksam doydum ki. :KK16: saldırmadım öyle:KK9: yesillik severim zorlanmıyorum. ama mide geniş doyma hissini zamanla alcak tabii ki :KK34:

bu arada karbonatla ilgili mailime cevap gelmedi kızlar hala. artık beklemiyorum da :KK1::KK1: önceden de sorum olmustu asistanı cevaplamıstı. sanırım yogunlar.

eczane taramasına devam etcem bu akşam.

himalaya tuzu icin de aktarları tarayacagım :KK16:

X