Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

karbonatla ilgi ne sormustun canim?
bu arada 1 litreye yarim cay kasigi karbonat koyunca phi kaca yükseliyor bilen var mi?

bu arada 1 litreye yarim cay kasigi karbonat koyunca phi kaca yükseliyor bilen var mi?

canım markette satılan karbonattan atıyordum ben .kitabın sonlarında eczaneden alınması gerekli oldugunu okudum. ikisi de aynı görevi görmüyor mu diye sormustum..

---

bu arada ben bugün eczaneden buldum saf karbonat. üzerinde bikarbonat yazıyor. 100 gr 2lira. fakat eczacı dedi ki markette satılanlarla aynı. :44::44: kafam karıstı. sizin aldıklarınızda ne yazıyor ?

--
himalaya tuzunu da nihayet aktarın birinde buldum..

fakat cla tablet bulamadım:18:

sabah bi video izledim orda aysegül hanim eczanedeki karbonat katkisiz saf oluyor, ev karbonatinda katki maddesi olabilir ve tadi daha tuzumsu oluyor dedi...

kızlar bana neleroluyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrr?
kilo almışım
motivasyon sıfırın altına indi
menülerim sizinkilerle benzeşiyor.sadece suyu az içiyorum.
bu arada bugün eczaneden ingiliz karbonatı denilen bio karbonat aldım.suyumun phı yükselsin yoksa diye ben balon olup yükseleceğim...
bir de ara verdiğim yürüyüşümü yaptım bugün .2.5 km.30 dk
kötüyüm

sabah kalkınca 1 bardak alkali su
kahvaltı
1 dilim kızarmış ekmek
1 yumurta
5 zeytin
1 fincan 5 i bir yerde çay
1 dilim beyaz peynir
ara
1 adet galeta
1 fincan ıhlamur

öğlen
patates salatası
yarım dilim yaş pasta(öğrencimin doğum günüydü kıramadım)hepsini suçluluk duygusundan yemedim bile

akşam
1 büyük salata tabağı brokoli salatası
1 adet muz

yatana kadar alkali suya devam
yatmadan bitki çayı da içerim

arkadaşlar bişiy sorucam
Bu su konusunu anlayamadım, hep içme saatleri verilmiş.
Ben normalde günde 2litre civarı su içiyorum.
bunu karbonatla karıştırdıktan sonra aralıklı mı içicem, arada normal su mu içcem
anlamadım

Canım 1 litre suya yarım çay kaşığı karbonatı ekle.Bittikçe aynen böyle yaparak tüm gün suyunu böyle iç.Bu diyette hep alkali su içiyoruz normal su içmiyoruz.Ayrıca suyuna limon sıkabilir ya da elma sirkesi koyabilirsin.Bir de su içmenin şeklini söyleyeyim kısaca.Sabah kalkınca hemen büyükçe bir bardak alkali suyunu iç aç karnına.Yarım saat sonra kahvaltını yapabilirsin.Tüm gün yemeklerden yarım saat önce bir bardak su iç.Bir de yemeklerden 2 saat ama en erken 1 saat sonra su içmeye devam et.Aralarda bitki çayı ve alkali suyunu rahatça bol bol tüketmeye çalış.Ne kadar alkali olursan asitlenmen o kadar çabuk çözülür

Tatlım yapma böyle.Motivasyonunu çok düşürüyorsun bu olumsuz bakış açısıyla.Bir kaç yüz gram alınca depresyona girme hemen.Biliyorsun bir sürü sebebi olabilir.En basit iki sebebini söyleyeyim sana.Dışkılaman düzensizse ve dışkılamadan tartılmışsan kilon yüksek çıkabilir.İkincisi reglin yakınsa kilon artmış gibi gelebilir.Hatta bak bir üçüncü sebep daha geldi aklıma.Ödem yapıcı bir şey yemişsen o da ödeme neden olmuş olabilir.Onun için bol bol alkali su tüketmen çok önemli.İçemiyorum demeyeceksin zorla da olsa içeceksin.Şişeni yanında taşıyacaksın

Kahvaltıda yeşillik yok.Arada galeta fazlalık olmuş.Öğlen yaş pastayı söylemiyorum zaten biliyorsun ama sık sık öğrencilerini ya da arkadaşlarını kırmamazlık edersen zayıflayamazsın.Akşama muz koyma.Kaçamak öğünü akşamla öğlen arası en geç dört gibi.Meyveleride o saatlerde yemeyi öneriyor Ayşegül hanım.Brokoli haşlanmış patates haşlanmış.Hani çiğ sebzelerin.Ayrıca et olarak proteini de akşam yemeğine eklesen güzel olur.Menünde gördüğüm en büyük eksik çiğ sebzen yok ve alkali su tüketimin zayıf.Ki bunlar asıl zayıflamaya neden olan şeyler.Şimdi bir düşünelim.Zayıflamak istiyorsan öğünümüzün %20 si asitli % 80 i alkali yiyeceklerden olacak.Sen öğün bazında tabağını düşün,bu orantıyı kurabiliyormusun sence?

teşekkürler umarım bişiyleri başarabilirim

Bu bir gıda takviyesidir,vücutta ki yağların yakılmasını sağlar.Özellikle karın ,bel ve basen bölgesinde etkilidir. Conjugated Linoleic Acid (CLA) vucudun ihtiyacı olan ama vucut tarafından üretilemeyen bir yağ asididir bu yüzden bu asidi gıdalardan alırız (en çok; kırmızı et ve peynir de bulunur ) ancak bizim gıdalardan aldığımız cla ise elbetteki yeterli değil. Bu yüzden tablet şeklinde takviye almalıymışız özellikle zayıflama sürecinin ilk ayında." ***Dr. Yasemin hanımın kitabında ki öneridir. "

CLA NEDİR?
KONJUGE LİNOLEİK ASİT
Konjuge linoleik asit (CLA), linoleik asit yağ asitlerinin kimyasalların bir grubu anlamına gelmektedir. Süt ürünleri ve sığır eti en önemli besin kaynaklarıdır.
DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Asit Linoléique Conjugué, asit Linoléique Conjugué Cis-9, trans-11, asit Linoléique Conjugué trans-10, cis-12, Acido Linoleico Conjugado, ALC, Cis-9, trans-11 Konjuge Linoleik Asit, CLA, CLA-Serbest Yağ Asidi CLA-triaçilgliserol, LA, Linoleik Asit, Trans-10, cis-12 Konjuge Linoleik Asit.
ETKİLERİ NELERDİR?
Kolon ve rektum kanseri: Bazı araştırmalar, konjuge linoleik asit bakımından yüksek bir diyet, kadınlarda kolon ve rektum kanseri riskini azaltabileceğini ileri sürmektedir.
Obezite: Konjuge linoleik asit vücuttaki yağı azaltmaya yardımcı olabilir, ama toplam vücut ağırlığını azaltmaz.
Bunların dışında özellikle de vücut geliştirme sporcuları tarafından kullanılan bir takviyedir. Kanser ve kolesterol seviyesinin düşürülmesinde de önemli rol oynar.
NASIL ETKİ EDER?
Konjuge linoleik asit, vücut yağ kaynaklarını azaltmak ve bağışıklık fonksiyonunu artırmaya yardımcı olmaktadır.
GÜVENLİ Mİ?
Konjuge linoleik asit, gıdalarda bulunan miktarlarda kullanıldığında güvenlidir. Önerilen tıbbi miktarlarda kullanılmasında da sakınca yoktur. Mide rahatsızlığı, ishal, bulantı ve yorgunluk gibi yan etkilere neden olabilir. Eğer;
hamile veya emziren
Şeker hastası
Metabolik sendrom olarak adlandırılan bir durum varsa bu ürünü kullanılması önerilmemektedir.
DOZAJ İLE İLGİLİ HUSUSLAR
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:
Ağızdan:
Obez hastalarda vücut yağ azaltılması için: Gün başına 1,8-7 gramlık bir doz kullanıldı. Ancak, günlük ortalama 3.4 gram daha fazla dozlarda herhangi bir ek yarar sağladığı görünmemektedir.

nedir durum arkadaslar ?
kilo veren ler varmi ?

Ben 1 ayda 2 kg verdim , sirf karbonatli su, deniz tuzu ve sekeri keserek, bu böyle devam ederek 6 kg daha versem cok mutlu olurum :)))

kızlar bu vıtamın ve mınerallarden kullanan var mı ben ozellıkle CLA tablet ve probıyotık tabletı almak ıstıyorum bı yag yakımına bırı bagırsaklara yardımcıymıs hıc kullananan var mı ne dusunuyosunuz bunlar konusunda

pebblecimm evrene olumlu mesaj gönderiyoruz.. hemen yılgınlık yok uykumahmurunun dediklerine katılıyorum. özellikle alkali su kilit nokta vücudumuzdaki asitleri atmak icin. kilon kac ona göre günlük su tüketimini yapıyor musun? ne olursa olsun su iç ..lütfen. suyun bircok seye faydası var. su hayattır. basaracagız. pes etmek yok. takviye olarak cla tablet alabilirsin. ben almayı düsünüyorum kitapta da geciyor zaten. onu arastırıyorum.
nedir durum arkadaslar ?
kilo veren ler varmi ?

Ben 1 ayda 2 kg verdim , sirf karbonatli su, deniz tuzu ve sekeri keserek, bu böyle devam ederek 6 kg daha versem cok mutlu olurum :)))
ben kilo bildirimimi cumartesi yapacagım bakalım ne olacak sonuç.

canım ben arastırıyorum.

dünkü menüm;

kalkınca alkali su

sabah ; tarhana corbası,peynir,marul,biber,zeytin,1bardak ıhlamur

ara;form cayı,cig badem

öğlen; yesil mercimek,bol yesillikli salata

1 saat sonra ; yesil cay

aksam; tavuk,3 tabak salata.

Sayfa 46 daki yazımı okumanı tavsiye ederim canım, birisi ölçüm yapmış. Bu tarz bir ölçümü alacağın pH ölçüm kağıdı - test çubukları ile kendin de yapabilirsin. Bazı internet sitelerinde ve eczanelerde satılıyormuş.

Son düzenleme:
Bugün diyetimin ilk gününü tamamladım. Çok rahat geçti hiç açlık hissetmedim.

Sabah: Vaktim olmadığı için 4 cherry domates yiyebildim.
Öğlen: Balık ve salata
Akşam: Taze fasulye

Alkali suyumu da bol bol içtim akşam yemeğinde soğuk sıkım zeytinyağı ve himalaya tuzu kullandım.

bugünkü menüm ;

sabah: çorba,marul,biber,1dilim ekmek

ara;form cayı

öğlen;tavuk,salata

ara;elma

akşam;yumurta ,cay (yumurtayı cok canım cekti )

--misafir vardı gözümün önünde kısırları,elmalı turtaları götürdüler :18: yemedim hiç

yatana kadar alkali su

Sabah çorba içesim geldi benimde mercimek çorbası yapıyorum şuanda sayende. Fakat mercimek konusunda tereddütlerim var.. İçmemelimiyim? Kitapta örnek beslenme planında her türlü çorba yazıyordu öğle yemeği için. Mercimekde asit grubuna giriyormuş. Bilemedim hiç yağsız doğal bir çorba oysa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…