Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

Devrim Öztürk Toyran'dan Alkali yemek seçenekleri

İçindekiler:
Çiğ kaju,badem kereviz,yeşil fasulye(çiğ),taze soğan,biber.Baharat zerdeçal,pulpiber,karabiber,deniztuzu

Semizotu Salatası

Hurma,İncir,çiğ badem,kavrulmamış fındık,tarçın,az ceviz az kakao

Çiğ kabak yatağında,domatesli karışım

iç Bakla

Kayısı çekirdeği içi ile yeşil mercimek salatası

Greyfurt,susam ve çörekotu

YOĞURTLU BALKABAĞI
Malzemeler:
yarım kğ balkabağı,
Büyük bir kase yoğurt,
2-3 diş sarımsak (ben yeşil sarımsak doğradım)
Nane,pul biber ,tuz.
Yapılışı:
1-Dış kabuklarını soyup, iç çekirdek kısmını çıkartıktan sonra balkabağımızı küp küp doğruyoruz ve sıcak suda hafif yumuşayıncaya kadar haşlıyoruz.Haşlarken biraz tuz atıyoruz.(Haşladıktan sonra kaşığımızın kenarıyla kabağı parçalamaya çalışıyoruz.Eğer kolay parçalanıyorsa pişmiş demektir.) Kabağımızı süzüp soğumasını bekliyoruz.
2-Bir kase yoğurdumuzu iyice çırpıp,içine sarımsağımızı eziyoruz ve karıştırıyoruz.Tuz ,pul biber ve nane eklemeyi unutmuyoruz.:)))
3- Son olarakta balkabağımızı hazırladığımız karışımın içine katıp karıştırıyoruz.
Ve afiyetle gönül rahatlığı ile kalori malori hesabı yapmadan yiyoruzzz.Çünkü çok düşük kaloridir kendisi..Aynı zamanda bol lifli

Süper Kahvaltılıklar

Malzemeler:
Beyaz peynir,
kekik (zahter)
pul biber
az biraz zeytin yağ
Salatalık,kırmızı biber

Yapılışı:
Salatalıkların içini dolma oyacağı ile alıyoruz.Biberlerin çekirdeklerini temizliyoruz.Dolma yapmaya hazırlar işte:)

Beyaz peyniri,kekiği,zeytin yağını,pul biberi ezerek karıştırıyoruz.Daha sonra hazırladığımız harcı salatalık ve biberlerin içine bastırarak dolduruyoruz.

Ve ince ince dilimliyoruz.

Servise hazır.

pebblecim merhaba kiloyu bu ay veremezsen bile önümüzdeki ay vermeye baslayacaksın inanıyorum. beni sorarsan 15inde tam 1 ay olcak bakalım o zaman belli olcak.bu hafta sonu iyice kacırdım ben o yüzden bu aydan umudum yok.tek sevincim spor yaptıgım icin forma girmeye baslamam.
pes etme rica ediyorum senden.bu ay icin geciş asaması gözü ile bakalım olur mu günde yarım saat de olsa kendine ayır lütfen hareket et. yapmak istemedikce yapamazsın . suyu lütfen daha fazla tüket. kıs ayına giriyoruz. cildimize daha da özen göstermemiz gerekiyor. sevgiyle kal

bu arada herkese merhaba kızlar yeni arkadaslarımız gelmiş hosgelmişler bilgi paylasımları olmus. cok sevindim.
hafta sonu menümü yazmak istemiyorum cidden kacırdım ipin ucunu ve canım cok sıkkın. sirket arabası ile kaza yaptım. saglımda birsey yok ama araba da biraz hasar var ve bu düğün arifesinde kasko karsılamaz ise ben ödeyecegim :18: morelim alt üst anlayacagınız.
sinir ve stresten aksamın onunda yemek yedim.
Allah beterinden korusun diyorum.
iyi aksamlar.
simdiden iyi haftalar

gecmis olsun, size birsey olmadigina sevindim...

Saf karbonatı eczaneye sordum yokmuş ama getirebileceğini ,100gr.ının 6 TL olduğunu söyledi.Marketteki 100gr. karbonatsa 50 kuruş.Şaşırdım kitapta çok ucuz diye bahsediliyordu çünkü.Arkadaşım , ne kadarını kaça aldın sen ,aktardan ?

Teşekkürler,hoş bulduk.Ayrıca çok geçmiş olsun, işleriniz rast gider inşallah.

gecmis olsun, size birsey olmadigina sevindim...

teşekkür ederim
Teşekkürler,hoş bulduk.Ayrıca çok geçmiş olsun, işleriniz rast gider inşallah.

teşekkürler sağolasın
6 lira gercek anlamda cok pahalı. bende bu konuda aysegül hanıma mesaj attım ama mailime cevap gelmedi henüz.:26:

geçmiş olsun canım.Allah korumuş...

Rica ederim.Keçi ve koyun sütü,peyniri ve yoğurdu alkali, inek sütü ve ürünleri asidik grupta.İlk sayfadaki tabloları incelemeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar hatırlatmak isterim ;

Saf damıtılmış suyun pH derecesi 7’dir. 7’nin üzeri alkalidir ve asidik sudan çok daha iyidir. Ancak alkali sudan tam olarak faydalanabilmemiz için –bizi şişmanlatan asitleri nötrlemesi için– en az 9,5 pH olmalıdır. Ciddi obezite ve sağlık sorunlarında ise tüketilen suyun pH seviyesi 11,5-12,5’a kadar çıkmalıdır.
Araştırmalar, en kaliteli ve sağlıklı suyun, iyi bir filtreden geçirilerek kullanacağımız musluk suyu olduğunu gösteriyor.
Kaynak: Zayıflamada pH Mucizesi, Dr. Robert O. Young

***"Ancak alkali sudan tam olarak faydalanabilmemiz için –bizi şişmanlatan asitleri nötrlemesi için– en az 9,5 pH olmalıdır."***

***"Ciddi obezite ve sağlık sorunlarında ise tüketilen suyun pH seviyesi 11,5-12,5’a kadar çıkmalıdır."***

teşekkürler canım bunu önceki sayfalarda da dile getirmişsin okunduğunu düşünüyorum

teşekkür ederim

teşekkürler sağolasın

6 lira gercek anlamda cok pahalı. bende bu konuda aysegül hanıma mesaj attım ama mailime cevap gelmedi henüz.:26:

Evet bence de pahalı.Alan arkadaşlardan fiyat bilgisi rica ediyorum.Şu mail gelirse eğer çok iyi olacak. Çünkü benim günlük tükettiğim su miktarı bazen 5 Litreyi az geçebiliyor. Mail gelince bilgi verirsin artık sen de bize canım.

Yoo 6 lira değil.2.30 a aldım ben 100 gramlık ingiliz karbonatını.Ayrıca bir paket bir ay gidiyor.6 lira bile olsa ayda 6 lira çok değilki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…