Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

bugunku menüm
sabah uyanınca : alaklı su + 3 tane kuru kayısı

kahvaltı : 1 salatalık + 1 bıber +1 yumurta beyazı+ çok az layt peynır+ 2 tane zeytın +1 küçük dılım cavdar ekmegı

ara : 5 çiğ badem + çok az kus üzümü + yesıl çay

öğle : bir kepçe çorba+ yarım dılım kepek ekmegı+ bıraz turlu

yesıl cay 1 saat sonra

ara : 1 tane greyfut

akşam 1 dılım cavdar ekmegı+ salata + bıraz yogurt + 1 kepçe corba

yatana kadar bol bol alkalı su ( 3 lıtre) bırazdan callan ve oncesınde yarım saatlık bır ısınma yapıcam sonra çok guzel bır duş en son alkalı suyumada elma sırkesı kadar bugunu sonlandırıyorum ınsallah :)

merhaba arkadaşlar
alkali diyeti takip ediyorum son günlerde.
hepimize sağlıkla zayıflamayı diliyorum.

günlerdir bu topiğe yazacağım ama bir türlü fırsat bulamadım.
sonuç: dün gece alkalı diyet rüyalarıyla hatta kabusları ile uyandım durdum

alkalı diyete başlamak istiyorum ama cesaret edemiyorum.
sizden cesaret almaya geldim.

1 hafta sonra işe başlayacağım o zaman daha düzenli yapacağımı düşünüyorum.

ancak bir sorunum var. ufaktan ufaktan başladım su içmeye ama midemi bulandırıyor.
sizde de öyle oldu mu?
2 litreye 1 çay kaşığı karbonat. henüz doğalını alamadım ondan mı midem bulanıyor.

tuzumu değiştireceğim bir de. şimdilik bu aşamadayım.

kılom ve boyum mu:
1.60 ve 62 kılo

2 doğum sonrası 10 kılo fazlam var. yardımlarınızla ve motivasyonunuzla ben de başarmak istiyorum.

Ah keşke devam edebilseydim bu diyete 4-5 gün uyguladım. Gayet de dikkat ediyordum. Regl olunca kaldı Devamı gelmedi. Ama hep aç gezdim 5 gün boyunca. Açlığa hiç tahammülüm yok benim

Ah keşke devam edebilseydim bu diyete 4-5 gün uyguladım. Gayet de dikkat ediyordum. Regl olunca kaldı Devamı gelmedi. Ama hep aç gezdim 5 gün boyunca. Açlığa hiç tahammülüm yok benim

nasıl aç gezdin kı canım benımde açlıga tahammulum pek yoktur helekı akşamları aç duramam yanı gecıstıremem yanı ama bı kac gundur fena gıtmıyorum tam anlamıyla zaten yapamıyorum hiç ekmeksız yada bı ogunu gecıstırmek falan hıc yapamam sadece badem meyveyle yesıl cay la ogun yapan arkadslarımız var tebrık edıyorum ıradelerıne hayran kaldım az cok dıkkat etmeye calısyorum bı kac gundur su an ıcın cok zorlanmıyorum alkalı beslenme etkısı nedır bılelm belkıde psıkolojıktır :) ama tek bıldıgım benı bıle durdurabılıyo :)

canım ben hiç karşılaşmadım onunla. nerede buldu acaba? ben de kendim yapıyorum aoç nin keçi sütü ile. markette 1 lt bulamadım bile 500 ml olanlarından aldım 5lt bulsam 1 hafta yeter yoğurdu. süper olurdu.

kızlar birde artık haftalık market alışverişimi falan internetten yapmayı planlıyorum. organik ve belgeli ürünler satan güvenililir bir site ile karşılaştım bana kalırsa fiyatları da öyle uçuk falan değil markettekilerin 1,5 katı falan. erişilebilir fiyatlar yani. en azından doğal ve zararlı kimyasallar içermiyor. aklınıza gelebilecek her şey var ürünlerde gıda kıyafet organik temizlik ve bakım ürünleri birden fazla marka da var.

Aç gezdiysen yanlış uygulamışsındır tatlım.Bu diyet aç kalarak zayıflatan bir diyet değil

Merhaba arkadaşlar,bir süredir ben de alkali yaşamla ilgileniyorum.Yaklaşık 1 aydır karbonatlı şu içiyorum ,keçi ya da koyun peyniri tüketiyorum ve tamamen uygulamaya geçebilmiş olmasam da asit-baz dengesine dikkat ederek beslenmeye çalışıyorum.Henüz Dr.Ayşegül hanımın kitabını alabilmiş değilim ama konuyla ilgili araştırıp, okuyorum. Facebook'dan da takip ediyorum.Öyle aman aman 1 ayda filan olmasa da (yani bir kaç aya yayılmış şekilde) 4-5 kilo civarı verdim.Önceleri günlük 1 saat ya da 1 saate yakın yürüyor artı 30-40dk spor yapıyordum.Havaların soğuması ve yağış nedeniyle çıkamaz oldum dışarı,çalışmıyorum da bu ara.Sanırım harekete devam etsem kilo verme olayım daha da fazla olacaktır.Ama daha çok uygulamaya çalışacağım alkali beslenmeyi. Başka bir topikte paylaştım burada da paylaşayım bilgilenmek isteyen arkadaşlar olabilir;

* SU KONUSUNU BIRAN ONCE COZMEK ZORUNDAYIZ

"KANSERE SEBEP OLAN BESLENME ALIŞKANLIKLARIMIZ" konusunda düzenlediği toplantıda Prof. Dr. Kenan DEMİRKOL'UN konuşmasından alıntıdır."

- Şimdi içtiğiniz su ile neler elde ettiğinizi gözden geçirelim..

. O polietilen tereftalat maddesinden üretilmiş yani pet şişenin içindeki stalatlar suyun içine karışmış bulunuyor. Ayrıca o plastiği yumuşatmak için antimon denen bir ağır metal kullanılmıştır o da suyun içine karışıyor dolayısıyla siz hem stalat, hem de antimon içmiş oldunuz şu anda.

Peki, ne yapar bunlar size?

Bunlar hormon bozucular diye geçer. Sizin vücudunuzda bir takım hormonsal bozukluklar yaratır. Bu hormonsal bozuklukların bir bölümü, örnek, östrojen etkisini göstererek 5 yaşında çocukların adet görmesine sebep olur. İki buçuk yaşında bir çocuk getirdiler Lüleburgaz'dan adet görüyor. İki buçukyaşında.

hamile bir kadın östrojen etki gösteren bir hormonsal bozucuyu aldığı zaman, omadde özellikle bu 19 litrelik su bidonlarında, onlar polikarbon denen birplastiktir ve ham madde olarak Bisfenol-A denen bir maddeden üretilir.Bisfenol-A'nın meme kanseri yaptığı 1930 yılından beri bilindiği halde ve130 tane bilimsel yayın olduğu halde bunun hakkında hala biz o bidonlardan su içmeye mahkum bırakılıyoruz. Bisfenol-A hamile bir kadının karnındaki çocuğun beynindeki cinsiyet ayrımmerkezine gittiğinde çocuğun homoseksüel olma olasılığı çok yükseliyor. Meme kanseri riski çok yükseliyor Erkekse prostat kanseri riski normal Bisfenol-A temas etmemiş insana göre 3 katartıyor. Yani musluk suyu için Allah aşkına.

- Arıtıcılar hocam?***

Paranız varsa arıtıcı kullanın. Ama paranız yok, arıtıcı alamıyorsunuz, musluksuyu için. Musluk suyu İstanbul'da kullandığınız plastik şişedeki su hangisiolursa olsun 100 kat iyidir. İSKİ'nın her ay İstanbul'daki bütün su havzalarının sağlık raporları internette yayınlanıyor. Biz geçen sene NTV'de bir su programı yapmıştık ve NTV Yıldız Teknik Üniversitesinde piyasadan topladığı suları bakteriyolojik incelemeye gönderdi. Hepsinde mikrop çıktı. Hepsinde istisnasız.Yani siz sağlıklı olsun, temiz olsun çocuğum mikropsuz su içsin diye mikroplu suyu paranızla içiyorsunuz. Bıraktım vazgeçtim mikroptan, kanser yapıyor.

Almanya'da geçen sene Ocak ayında Avrupa Birliğinin gıda güvenliği merkezi vardır.EFSA Ocak 2010a kadar Bisfenol_A'nın sağlık sakıncası olmadığını iddia ediyordu. Ama toplum baskısıyla Mayıs ayında biz buişi araştıracağız dediler ve Ekim ayında biberonlarda Bisfenol-A'nınkullanımını yasakladılar. Tamam, da biberonda yasakladın e çocuğuna Bisfenol-A'lı su bidonundan su katmıyor musun mamasını hazırlarken? Isı ve zaman etkisiyle plastiğin defalarca kullanılmasıyla Bisfenol-A'nın suya geçiş oranı çok artıyor.

Şimdi su ısınmaz ki diyeceksiniz. Arizona'da yapılan bir çalışmaya göre şehirlerarası su nakli sırasında kamyon içerisindeki su 80 dereceye kadar ısındığı saptanmıştır. 80 dereceye ısınan suo plastikten ne kadar madde çözüyor biliyor musunuz? Sizi de sülalenizi dekanser etmeye yeter. Antalya'da yazın açık havada duran suyun derecesi kaç acaba? Banyo bile yapamazsın o kadar sıcak suyla. Ne olur musluk suyu kullanın. Bırakın şu plastikleri.

- Hocam bazı yiyecekleri plastik poşetlere koyup buzluğa atıyoruz . Bu da sakıncalı mı?

- Şimdi bakın naylon folyo polietilen denen bir maddedir ve polietilenin bugüne kadar bir sağlık sakıncası saptanmamıştır. Daha büyük sorun yoğurt kapları. Mesela bazan çay içiyoruz köpük gibibardaklardan veya uçağa bindiğimizde şeffaf cam gibi çıt diye kırılan plastikbardaklar var, hem o polystryne hem köpük gibi olan bardaklar da polystryneonlardan stryne çayımıza geçiyor, o da kanser yapıyor.

Şimdi, plastik yoğurt kaplarında da, ben anlata anlata zannediyorum bazı firmalar artık polipropilen kullanmaya başladı. Kabın altına baktığımız zaman veya yanına baktınız zaman bir üçgen göreceksiniz. Üç oktan oluşan bir üçgen. Bu geri dönüşüm işaretidir. O üçgenin içinde bir sayı yazar. 5 numara polipropilendir altında da zaten PP yazar. Yoğurt alırken artık markaya göre değil kullandığı plastiğe göre tercihinizi yapın. Ben her yoğurt almaya gittiğimde maalesef aynı firma farklı marketlere farklı plastik gönderebiliyor. Daha ucuz marketlere adi plastiklerde, lüks semtlerdeki marketlere daha kaliteli plastikte gönderiyor. Ne acı. Yani ayırım yapıyor.

- Yani hocam üçgenin içinde 5 mi yazması lazım?

- Evet, polipropilen- 1,5 litrelik su şişelerinde 1 yazıyor.- Evet, işte o PET polietilen tereftalat, kötü, 1 numara kötü. Evde 19 litrelik bidonların altına bakın.Onda da 7 yazar. 7 “diğer plastikler” anlamına gelir. “Diğer plastikler”in içinde 6-7 farklı plastik vardır,bunlardan bir tanesi de polikarbondur onun için üçgenin altında PC kısaltması vardır.

Arkadaşlar ayrıca bu konuda , Arinma ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı Gül Kaynak'ı da takip ediyorum.Alkali olmayı,Suya karbonat katmayı,tek seferde en çok yarım litre,günde 3-4 litre su içmemiz gerektiğini ilk olarak ondan öğrenmiştim. Aşağıda linkleri verdim , sizlerde yazılarını okuyup ,tariflerini izleyip uygulayarak,faydalanabilirsiniz.

Linkteki yazısından alıntı ;

Yüksek kalitede bir filtre, suyunuzda kimyasal, element ve mikroorganizma gibi çeşitli istenmeyenlerin olmadığından emin olmak için idealdir.
pH: Tam anlamıyla sağlıklı olması için suyumuz aynı zamanda alkali olmalıdır. Saf damıtılmış suyun pH derecesi 7’dir. 7’nin üzeri alkalidir ve asidik sudan çok daha iyidir. Ancak alkali sudan tam olarak faydalanabilmemiz için –bizi şişmanlatan asitleri nötrlemesi için– en az 9,5 pH olmalıdır. Ciddi obezite ve sağlık sorunlarında ise tüketilen suyun pH seviyesi 11,5-12,5’a kadar çıkmalıdır.
Araştırmalar, en kaliteli ve sağlıklı suyun, iyi bir filtreden geçirilerek kullanacağımız musluk suyu olduğunu gösteriyor.
Kaynak: Zayıflamada pH Mucizesi, Dr. Robert O. Young

Su ama hangisi? | Gül Kaynak - Detoks (Arınma) ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı (Okuyunuz )
TRT1 (İzleyiniz)

Son düzenleme:
Arkadaşlar ayrıca bu konuda , Arinma ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı Gül Kaynak'ı da takip ediyorum.Alkali olmayı,Suya karbonat katmayı,tek seferde en çok yarım litre,günde 3-4 litre su içmemiz gerektiğini ilk olarak ondan öğrenmiştim. Aşağıda linkleri verdim , sizlerde yazılarını okuyup ,tariflerini izleyip uygulayarak,faydalanabilirsiniz.

Linkteki yazısından alıntı ;

Yüksek kalitede bir filtre, suyunuzda kimyasal, element ve mikroorganizma gibi çeşitli istenmeyenlerin olmadığından emin olmak için idealdir.
pH: Tam anlamıyla sağlıklı olması için suyumuz aynı zamanda alkali olmalıdır. Saf damıtılmış suyun pH derecesi 7’dir. 7’nin üzeri alkalidir ve asidik sudan çok daha iyidir. Ancak alkali sudan tam olarak faydalanabilmemiz için –bizi şişmanlatan asitleri nötrlemesi için– en az 9,5 pH olmalıdır. Ciddi obezite ve sağlık sorunlarında ise tüketilen suyun pH seviyesi 11,5-12,5’a kadar çıkmalıdır.
Araştırmalar, en kaliteli ve sağlıklı suyun, iyi bir filtreden geçirilerek kullanacağımız musluk suyu olduğunu gösteriyor.
Kaynak: Zayıflamada pH Mucizesi, Dr. Robert O. Young

Su ama hangisi? | Gül Kaynak - Detoks (Arınma) ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı (Okuyunuz )

TRT1 (İzleyiniz)

Merhaba , karbonatlı su (doğal olmayan karbonat) ben de hiç bulantı filan yapmadı aksine suyun tadını yumuşatıyor sanki.İlk 2-3 gün sonunda alıştım hatta karbonatsız su içersem tadı acımsı ve kötü geliyor şimdi. :) Limon ya da elma sirkesi de ekleyebilirsin suya onlarda alkali yapıyor.Bulantın devam ediyorsa bir de bunları dene.

Son düzenleme:

Merhaba busean,regl olunca da alkali beslenmeye devam edebilseydin keşke ama olan olmuş.O dönemde 2-3 kilo kadar ağırlığımız artabiliyormuş ödem yüzünden.Bu yüzden regl döneminde tartılmak gerçek kilonuzu öğrenmek açısından yanıltıcı oluyor,tartılmayın deniyor. Moralini bozma ve kaldığın yerden devam et lütfen.Sonuçta bu olay sadece diyet üzerine değil sağlıklı yaşam tarzı oluşturma üzerine kurulu.İlk bozgunda pes edenler değil azimle hatalara rağmen pesetmeyip devam edenler başarılı oluyor diyette'de.Şevkini kaybetme.

Son düzenleme:
az önce zerdeçal ve tarçın karışımını içtim Ayşegül Hanım ın kitabında bahsetmiş olduğu ve tadına bayıldım,sizlerle de paylaşmak isterim arkadaşlar,bugüne kadar içtiğimiz çeşit çeşit ve tadları kötü bitkilerden sonra bu karışım nimet nimet:))

cevap için teşekkür ediyorum.
bu sabah alkalı su içemediğim için şöyle bir değişiklik yaptım.
yarım çay kaşığı karbonatı çok az su ile karıştırdım. ilaç gibi hemen içtim.
üzerine de birkaç bardak su içtim. etkili mi bilmiyorum ama bugün de bunu denedim.

bir de şunu merak ediyorum peynir olarak keçi peynirinin farkı ne? daha mı alkali?

yavaş yavaş bu işe ısınacağım inşallah.
sağlıklı zayıflamalar.
az önce yürüyüş yapacaktım oğlum uyandı yine kaldı1 haftadır yürüyemiyorum.

Aç gezdiysen yanlış uygulamışsındır tatlım.Bu diyet aç kalarak zayıflatan bir diyet değil

Biliyorum canım ben baya az yemiştim :) Ekmek neredeyse hiç yemedim. Aslında baktığımda alkaliden çok da uzak beslenmiyormuşum ben. Kahvaltım tam diyetlik. Öğlen çoğu zaman bir şey yemiyorum. Akşam sebze ağırlıklı beslenen biriyim. Sadece suyum baya asitliymiş :)Ekmeği kaçırıyorum :/ O yüzden ekmeği azaltayım dedim ama öyle de doyamadım :) Bir de lanet tatlılar var tabi :)

donukcuğum,
Allah'tan karbonatı sevmemişim de kullanmamışım benim suyum 8,22 alkali.bu ama kilo vermez halimle bide böle bir şey olsa yıkılırdım.dün Maşukiye'de kahvaltıdaydım .çekilen fotograflara bakıyorum.yüzüm gözüm şiş içinde.bir görsen balon gibiyim .gözlerim altı torbalamış. kaçamaksa ben de sizler kadar kaçamak yapıyorum.gittiğim kahvaltıda börek,kızartma,reçel yemedim.kilo da veremedim bugüne kadar.çok üzgünüm çokkkk. spor yapamıyorum.yorgunluktan habire uyumak istiyorum.kendi sınavlarım var+okuldaki öğrencilerim derken çok yoruluyorum.cildim bozuldu.su içmem azaldıdüzensizleştim. kötüyüm anlayacağın.

Gül Kaynak'tan Mucize Yeşil İçecek

3 Salatalık (kabuğu ile)
6-8 Yaprak Ispanak
2 Adet Kereviz Sapı
3 Çiçek Brokoli
1 Avuç Dolusu Semizotu
1 Limon
1/2 Çay Kaşığı Himalaya Tuzu
Katı meyve suyu sıkacağında çiğ olarak sıkılıp taze olarak içiliyor. Ek olarak istenirse biraz taze zencefil, bir parça kırmızı pancar, her türlü taze kırmızı, yeşil biber, pazı vs eklenebilir…
Her sabah aç karnına büyük bir bardak (330cc) içilecek. Zayıflama ve sağlıklı yaşam kürlerinin baş tacı…

Yeşil ayran tarifi Gül Kaynak

Yeşil ayran tarifi ve yapılışı aşağıdaki gibidir
5 adet çengelköy salatalık
3 adet taze pırasa
2 yaprak pazı
1 avuç maydanoz
1 adet limon
himalaya tuzu
1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Malzemeler katı meyve sıkacağında sıkılıp içilir.

Son düzenleme:

Ayşegül Çoruhlu'dan Salatalık ve limon suyu

Lezzetli ve besleyici bir içecek! 1 Doğal Salatalık + 1 Limon – oldukları gibi soyulmamış olrak kullanın. Beraber iyi çalkalayın ve favori garnitürünüz ile servis yapın, veya serviz yaptığınız bardak kenarında limon ve salatalık dilimi ekleyin. Bu lezzetli içecek ile sıcak yaz günlerinde hem ferahlayın hemde vücudunuza çok zengin bir alkali desteği sunun.

Mehtap Pasin Gualano'dan Metabolizma Cayi:

1 buyuk elma, kabuklariyla birlikte, sadece 4'e bolunecek
1 limon 4'e bolunecek
1 tatli kasigi kara biber (tane olarak, sakin toz halde koymayin, icemezsiniz)
1 cubuk tarcin
4-5 adet karanfil

3 litre suyun icinde, su 1.5 litre kalana kadar kaynatilacak.. limonlari ve elmalari (karabiberleri degil) ezebilirseniz iyi olur. oksurugu de iyi gelir bu arada.. tadini iyilestirmek isterseniz, ihlamur ekleyin biraz.. Yemek aralarında veya yemekten 1 saat önce tüketilebilir.

Son düzenleme:

Mehtap Pasin Gualano'dan Yesil Corba.

Butun koyu yesil sebzeler (sogan, lahana, hindiba, brokkoli, ispanak, pazi, maydanoz, dereotu, yesil biber vs ) az suda haslanacak. 1 yemek kasigi bulgur, princ veya makarna eklenecek. ben yerken zeytin yagini cig olarak ekliyorum. isterseniz pisirirken de koyabilirsiniz.. 3 gun, gunde 1 ogun sadece bu corba yenecek. diger ogunler ayni kalacak..

Bu arada, sabahlari, bir tutam maydanoz, dere otu, taze nane, rokayi blendirdan gecirip icerseniz (cok az suda) iyi bir detox yapmis olursunuz, benden soylemesi ..(kandaki toksinlerden bahsediyorum..)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…