Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

menümü bende paylaşayım
sabah
1 haşlanmış yumurta, domates, salatık, nane, maydanoz ve koyun peyniri
ara 1 elma , 6 badem
ögle
ıspanak, haşlanmış kara bugday nohut salatası
aksam
avakadolu lorlu ıspanak salatası
ve tum gün 3lt alkalıi ve beyaz cay ve yesil çay

Aç kalmana gerek yok.Salatalık marul ya da badem yiyebilirsin.Haşlanmış yumurta bile yiyebilirsin.Zaten bir kaç güne kadar açlık duygun baya azalacak.O yüzden vicdan azabı çekmeden ye.Yediklerinden vicdan azabı duyup hayatı kendine zehir etme.Saydıklarımla açlık duygunu bastırabilirsin vicdan azabı çekmeden.Bir de bol alkali su içmekte açlığı engelliyor

menümü bende paylaşayım
sabah
1 haşlanmış yumurta, domates, salatık, nane, maydanoz ve koyun peyniri
ara 1 elma , 6 badem
ögle
ıspanak, haşlanmış kara bugday nohut salatası
aksam
avakadolu lorlu ıspanak salatası
ve tum gün 3lt alkalıi ve beyaz cay ve yesil çay

Asipsy et yok iki gündür menünde yanlış görmediysem.Sadece yeşillik değil dengeli beslenmek önemli olan.Sanırım nohut var diyeceksin ama bence herşeyden biraz yemek en güzeli

Asipsy et yok iki gündür menünde yanlış görmediysem.Sadece yeşillik değil dengeli beslenmek önemli olan.Sanırım nohut var diyeceksin ama bence herşeyden biraz yemek en güzeli

protein alıyorum kefir yumurta lor ama haftasonu geliyor muhtemelen bol balık et tavuklu menüler gelicek:)

donuk-pudra benimde aklıma bu karbonat meselesi takılıyodu,,kendisi ingiliz karbonatı kullandığını yazmış sitesinde de bi de ph damlasından bahsetmiş.. eğer marketteki karbonat gibi tadını değiştirmeyecekse napar eder bulurum o ingiliz karbonatını :KK1: umarım yanlış yapmamışızdır yaa zaten zor alıştım karbonatlı suya :44::44:

yumurta çok severim cnm ama ben sabah da yumurta yiyorum akşam da yersem fazla gelmezmi.. oyle sebzenin 3-5 bademin bastırabileceği türden olmuyo bazen, ciddi acıkıyorum.. gerçi eskiye göre çok azaldı bu açlık krizlerim,,biraz dayanmaya çalışırsam tamamen vazgeçerim belki..

akşamları spor yapmak kafamı oyalayabilir,,burda da sanırım herkes callanetics yapıyo ben de inceliyim.. leslie gibi durağan değilse ben de varım callaneticste :107:

canım ciddi sekilde aclık cekiyorsan kasma kitapta eger acıkırsanız bir tencere dolusu brokoli karnıbahar haslaması yiyin birsey olmaz diyor.:KK34:

callanetics duragan aslında ama cok da zevkli geliyor bana .kısa zamanda etkili sonuc verdiği icin de bırakmıyorum :KK16:

bugünkü menüm ;

sabah alkali su

kahvaltı; kuru üzüm,kuru kayısı,ceviz

yumurta,peynir,zeytin, bitki cayı, 2 dilim börek :18:

ara; greyfurt

öğlen;fasülye,2kasık pilav,brokoli-karnıbahar haslaması

1 saat sonra yesil cay

ara;kahve-alkali su

aksam; 2 kase corba,karnıbahar

8bucuk gibi de kestane yedim:26::KK17:

az önce callanetics egzersizim bitti.

birazdan sirkeli suyumu içecegim.

Son düzenleme:
en azından o iki dilim börek kaçamağı kahvaltıda olmuş canım:KK1: o da nazar boncuğu olsun,,geri kalanı gayet makul bence..

bugün çok iyi dayandım sanırım.. menüme sadece bitki çayı ve çok az bal ve tarçınla light süt eklendi yoksa bu gece bitmezdiiii:KK50:

tavsiye ve destekleriniz için çooook teşekkür ederim :KK16::KK16:evet kendime eziyet etmeden masum şeyler yemeye çalışacağım çok gözüm dönerse.. bugün kendimi suya verdim resmen ama vicdan azabı yoook en güzeli bu
...

callaneticsi de internette inceledim biraz fakat ben şuan insanity diye bi programı sürdürmeye çalışıorum.. biraz ağır geliyor ama benim sevdiğim gibi çok hareketli diye direniyorum şu sıra.. çok yorulduğum halde yavaş sonuç alırsam callaneticse geçmeye karar verdim.. ben yazmaya başlayınca duramıyorum neyse herkese kolay gelsiiiiin:KK8:

en azından o iki dilim börek kaçamağı kahvaltıda olmuş canım:KK1: o da nazar boncuğu olsun,,geri kalanı gayet makul bence..

bugün çok iyi dayandım sanırım.. menüme sadece bitki çayı ve çok az bal ve tarçınla light süt eklendi yoksa bu gece bitmezdiiii:KK50:

tavsiye ve destekleriniz için çooook teşekkür ederim :KK16::KK16:evet kendime eziyet etmeden masum şeyler yemeye çalışacağım çok gözüm dönerse.. bugün kendimi suya verdim resmen ama vicdan azabı yoook en güzeli bu
...

callaneticsi de internette inceledim biraz fakat ben şuan insanity diye bi programı sürdürmeye çalışıorum.. biraz ağır geliyor ama benim sevdiğim gibi çok hareketli diye direniyorum şu sıra.. çok yorulduğum halde yavaş sonuç alırsam callaneticse geçmeye karar verdim.. ben yazmaya başlayınca duramıyorum neyse herkese kolay gelsiiiiin:KK8:

evet :KK1::KK1: benim önceden göbegim patlayacak gibi olurdu. suan ciddi anlamada rahatım. marketteki karbonatlı su ne kadar işe yaradı bilmiyorum -hala mail gelmedi bu arada bakıyorum maillerime. bildiğim tek sey kendimi frenlemeyi ögrendim. nerde hata yaptıgımı ögrendim. önceden de salata cok tüketirdim ama es zamanlı cikolata krizlerim cok olurdu aksamları özellikle durdurmazdım kendimi. aksam yenenlerinde bel cevresinde toplandıgını fazla gelen doymus yağların da basenlerime toplandıgını ögrendim.:KK17: ara ögünleri ve menüleri düzenleyince suan ne krize giriyorum (hatta canım tatlı hic cekmiyor) ne de siskinliğim mevcut.

yaptıgım sporun da etkisi var tabi. vücudumda toparlanma var bariz. hatta bugün pantolonumu cekiştiriyodum :KK9: düsüyo diye. yani mutluyum. her anlamda olumlu dönütleri oldu bu diyetin.

canım hareketli spor seviyorsan tifanny roothe cok zevkli :KK34: hem dans eder gibi hem de işe yarıyor zamanın nasıl gectigini anlamıyorsun

Harika gidiyorsunuz hanımlar.Kendi deneyimlerimi paylaşmaya devam edeyim.Bel bölgem belirgin oranda inceldi.Son 4 günde 1 kg verdim. Callanetics ne harika bir şeymiş.Bu arada başlarda akşam açlıkları çektim çünkü son yemeklerimi 5 te yiyor ve 12 de yatıyordum.Ayrıca ben hayatım boyunca akşamları hep ağır olmasa da bir şeyler atıştırırdım.Fakat şu an alışmış durumdayım
nadiren 3 bademle geçiştiriyorum.Tabii biyolojik uyku saatimizin en geç 11 olması gerektiğini de öğrendiğim için 11 sularında uyumaya çalışıyorum.Bu arada kahvaltıma 2 gündür ekmek ekledim neden diyeceksiniz ben azımsanmayacak ölçüde baş dönmesi yaşamaya başladım ve sanırım hiç karbonhidrat almıyorum ondan olduğunu düşündüm.gerçi dün akşam ve bu sabah da yaşadım ama birkaç gün kendimi gözlemleyeceğim.Suyu 1 lt den fazla içemiyorum.Belki daha çok içsem bu sorunu yaşamam. Ben de market karbonatı kullanıyorum çünkü evde o vardı o bitince eczaneden alacağım.Artık hafta sonu bir tatlıyla veya börekle kaçamak yapmak istiyorum.Sizi haberdar ederim:)

Feiza cım olumlu sonuçlarını almak beni de sevindirdi.

su tüketimi arttırmanı öneririm. callanetics'e baslamıssın cok sevindim :KK9: spor yaparken 1 litre su tüketmemiz gerekiyor . haliyle senin gün içerisinde tüketimin az . en az 3 litre yapmaya gayret etmeni rica ediyorum.

paylasımlarını bekliyorum. kacamaklarını da öğle yemeginden 2 saat sonra ya da akşam yemeğinden 2 saat önce yapman faydalı olacaktır. kitapta belirtilen bu.

sağlıklı günlere:KK16:

Feiza cım olumlu sonuçlarını almak beni de sevindirdi.

su tüketimi arttırmanı öneririm. callanetics'e baslamıssın cok sevindim :KK9: spor yaparken 1 litre su tüketmemiz gerekiyor . haliyle senin gün içerisinde tüketimin az . en az 3 litre yapmaya gayret etmeni rica ediyorum.

paylasımlarını bekliyorum. kacamaklarını da öğle yemeginden 2 saat sonra ya da akşam yemeğinden 2 saat önce yapman faydalı olacaktır. kitapta belirtilen bu.

sağlıklı günlere:KK16:
Desteğin için sagol donuk pudracım kitabı yaladım yuttum da su kısmını uygulamak benim için en zoru kolaya kaçarak elma sirkeli su içmeye başladım miktarı artıramazsam kaliteyi arttırırım diyerekten:)İnşallah açığımı kapatırım...

bugünkü menüm ;

kalkınca su

kahvaltı ; bol yeşillikli patates salatası,cay

ara; az miktarda badem,kuru üzüm

öğlen; 2kase çorba

ara; form cayı ,nar

aksam(sanırım 8 gibi yiyeceğim hala işteyim:26:) az yerim ; salata ve etli pilav

bol alkali su

spor yapacagım ve yatmadan önce sirkeli su

dün menümu paylaşmayı unuttum pek vakıtte bulamadım zaten neyse bugunku şöyle :
uyanınca:alkalı su+3 tane kuru kayısı

kahvaltı:2 yumurtanın beyazı+ 1 salatalık+1 bıber + yarım dılım kepek ekmegı

ara:1 fıncan sade kahve+ 1 tatlı kaşıgı kadarda kuru üzüm

öğle:1 kase çorba+1 dılım kepek ekmegı+1 tane salatalık

yeşil cay (1 saat sonra )

ara: 1 elma (dalından koparılmış :) )

akşam: 1 kuçuk tabak çorba+ salata +küçük bir parça çavdar ekmegı

akşam yemegınden once alkalı su ıle bırlıkte bır cay kasıgı kadar tarcın yuttum. yatana kadarda 3 alkalı suyumu tamalıcam çok bişey kalmadı zaten :) biraz sonrada yuruyus ardından callan yapıcam bu arada eczaneye sordumda eczanede saf karbonat yokmus yanı eczanelrde bulamzsını dedı arktardan bulabılırsınız dedıler bende iş cıkısı bugun aktara ugradım saf karbonat dedım evet var bende tmm dıyıp aldım meyvemı degıstırdım bugun ıtıbarıyle greyfut da aldım bakalım artık mumkun oldugunca uymaya calısıyorum alkalı beslenmeye :)

bugünkü menüm ;

kalkınca su

kahvaltı ; bol yeşillikli patates salatası,cay

ara; az miktarda badem,kuru üzüm

öğlen; 2kase çorba

ara; form cayı ,nar

aksam(sanırım 8 gibi yiyeceğim hala işteyim:26:) az yerim ; salata ve etli pilav

bol alkali su

spor yapacagım ve yatmadan önce sirkeli su
sırkelı su aksam yemegınde bır saat sonra degılmıydı canım

sırkelı su aksam yemegınde bır saat sonra degılmıydı canım

evet canım :KK9:

aysegül hanımın sitesinde de söyle yazıyor ;Elma sirkesinin kilo vermeye etkisi alkali özellikleri ile yağ yakımını kolaylaştırdığı ve mevcut glikozun karaciğer tarafından kullanılmasını arttırdığı içindir. Elma sirkesi kan glikozunu azaltır. Akşam yatarken içilen 1 bardak doğal elma sirkeli su hem sabah idrarını alkali yapar hem de idrar yollarını temizler.

Son düzenleme:
evet canım :KK9:

aysegül hanımın sitesinde de söyle yazıyor ;Elma sirkesinin kilo vermeye etkisi alkali özellikleri ile yağ yakımını kolaylaştırdığı ve mevcut glikozun karaciğer tarafından kullanılmasını arttırdığı içindir. Elma sirkesi kan glikozunu azaltır. Akşam yatarken içilen 1 bardak doğal elma sirkeli su hem sabah idrarını alkali yapar hem de idrar yollarını temizler.

mademkı aysegul hanım oyle dıyor ozaman aksam yatarken son alkalı suyuma elma sırkesı eklıyorum:) bu arada 30 dakıka yuruyus ve callanda tamm bugun cok sukur bugunu dusundugum gıbı bıtırıyorum ınsallah kaçamak ve tembellık yapmadan :)

bugunki menümü paylaşıyorum

sabah

1 greyfurt + kefir+beyaz cay

ögle

kuru börülceli salata

ara

türk kahvesi ve 4 badem

aksam

5 köfte, piyaz, salata

siyah cay
Herkese iyi geceler..
tatlı rüyalar:)

Slm kizlar 2 gundur misafir gelen giden derken benim diyet yalan oldu.yarin yeniden basliycam.
Bu arada tahsildaroglunun keci peyniri cok guzel hic kokmuyor tavsiye ederim. Bide ankarada yasayanlar icin ataturk orman ciftligi yeni bi sey yapmis yogurt icin sut satiyor.5 kg lik sut yaninda koy yogurdu mayasi ile keci ve inek sutu satiyor yagini filan almamislar gayet guzel. Ben keci sutunden yogurt yaptim sutu kaynatirken sutun tadina baktim cok kotu geldi ama yogurt yaptinca tadi ayni inek yogurdu gibi oldu tavsiye ederim

X