Aldatılma pişmanlık

Üzme kendini desemde üzüleceksiniz o şok hali oluyor ben ortada zerre sorun yokken olmayacak şekilde yakaladım o kafa bı gidip geliyor çocuk küçücük daha 3 yaşında var yok sonra insan kendine gelip gereğini yapıyor arkası ferah zamanla feraha çıkılıyor en azından sizde sogukmus daha önce boşanmayı düşündüğünü soylemis benimki tam damdan düşmekti.Paraşütsüz bana soyleseydi soğuk olsaydı zaten bitirirdim oda kötü ruhum duymadı bide uyanık gecinirdim Neyse.Ne ilk ne sonsun inan bana dünyada dürüst insanlar var
Gerçekten çok boktan birşeymiş bu

öncelikle herkese merhaba benim başıma gelmez dediğim şey geldi aldatıldım. Eşimle 8 senedir evliyiz. 5 yaşında bir kızımız var. Çok aşık olarak evlendik ve birbirimize güveniniz tamdı. Taki yeni bir işe başlayıp aramızdaki geçen tartışmaları iş yerinden bi kadınla paylaşmaya başlayıncaya kadar. Evliliğinizee yolunda gitmeyen şeyler vardı evet tartışmalar soğukluklar oluyordu eşim devamlı söyleniyordu bi kaç senedir ama aldatma olayını asla yapacağını düşünmemiştim kendiside çok pişman biranlık boşluk benimle iletişim kuramayıp diğer kadınla konuşabilmesi ona iyi hissettirmiş açık açık konuştuk. Ben çok kötü durumdayım ama eşimde kötü durumda zaten öncesinden boşanmayı düşünüyormuş bu arada çok mutsuzmuş diğer kadınla konuşup görüşmüyor telefon şifreleri herşeyi açık hatta instrgramı benim telefondan açtı iş yerinden konuşmasını yakaladığım ertesi gün ayrıldı. Dışardada bir kere görüşmüşler ve kadını öpmüş elini tutup sarılmış bu arada kendisi söyledi. Ben çok değersiz hissediyorum ve eşimde bana soğuk ne yapmam gerektiğini pek bilmiyorum
Anladığım kadariyla senin için boşanma bir seçenek değil. Bunca şeyden sonra utanmadan soğuyan kocanız için bir seçenek ama. Sadece elaleme ;" ama karım boşandı." demek için seni de manipüle ederek ilk adımı senden bekliyor.

Ayrılacaksanız da devam edecekseniz de öncesinde iyi bir aile terapistine gidin ve öyle karar verin.
Aklınız çok karışmış, biraz yatışmanız ve düşünmeniz lazım.
Bu süreçte mümkünse iletişiminizi minimuma indirerek kendinizi dinleyin.
Ama mutlaka bir aile danışmanına başvurun.
Küçük bir kızınız var boşansanız da devam etseniz de kızınıza en az hasarı vermeye bakın.

Bir terapist bu yönde size en iyi yolu gösterecektir.

Yani şöyle söylim bu olay olalı 2 ay oldu ve tek bir kişiye bile söylemedim ve durmadan onu darlıyorum haklı olarak oda haklısın diyor biz daha kötü olacağız sen bunu unutmucaksın diyor bencede unutmayacağım yani kim unutabilir ki o yüzden boşanalım diyor bana ama gerçekçi söylediğine inanmıyorum. Benim ne yapmam gerektiğimi merak ediyor sanki adliyeye gittiğinizde bana biz boşanmayacağız bu olaydan sonra daha iyi olacak herşey falan dedi bende daha güzel olacak birşeyin olmadığını söyledim. Aslında boşanmak istiyorum bi yandanda kararsız kalıyorum çok saçma aslında bunun bi çözümü yok biliyorum başka birisine tercih edildim değersizleştirildim yalnız bırakıldım hayatım boyunca unutamadığım bir olay yaşattı bana herşeyin çok farkındayım beni tutan ne onu bulamıyorum

Sizde gidin evliliğin izin tüm mahremini evli bir adamla paylaşıp, adamı öpüp koklayın, eşiniz ne yapmanız gerektiğini gösterir size. Elin evli kadını ile hayatlarındaki iki insanı da salak yerine koyarak düşüp kalkacak kadar ahlak yoksunu iki insan, kocasını başka bir adamla aldatan ahlakta ki bir kadını size değişen, hala yüzsüz bir şekilde size efelenen bir adama kendinizi paspas ederek kızınıza çok güzel rol model oluyorsunuz aferin. Hayır herşeyi geçtim adamın pişmanlığı ya da suçluluk duygusu ya da evliliği ile ilgili bir çabası bile yok. Size düşen sağlam bir maddi manevi tazminat ve nafaka ile adamın uzun süre maddi olarak yaptığının bedelini ödeyeceği bir boşanma ile önünüze bakmak. Evliliğinde salak yerine koyulan diğer adama da gerekli kanıtları ulaştırarak en azından maddi olarak o kadından kurtulması için imkan sağlamak. Ancak bunu yapmadan önce kendi kocanıza bileti kesmeniz gerek. Böylece o iki kalitesiz insanda başkalarının gururu ile oynamanın bir bedeli olduğunu anlasınlar. Bakalım yaptıkları rezilliğin maddi manevi sorumluluğu üzerlerine binince birbirlerini ne kadar iyi anlayacaklar.

İnanın bende bunu anlamıyorum sanki o beni yakalamış gibi davranıyor aklım almıyor psikolojisi iyi değil şuanda onun farkındayım asla yapmam dediği şeyi yaptı birde parmakla gösterilen biri yani okadar güvenilir 😆😆 bundan sonra kimseye güveni.çm yok
gebersin öyle adam başlarım onun psikolojısıne aldatılmışsın yahu daha kötü bir kadının başına ne gelebilir koy poposuna sokak kapısında ağlasın donuna kadar da iste çok ciddiyim madem çoçuğun var acıma

Herşey daha iyi olacakmi dedi ya kendi zekasiyla alay etsin bu ne demek ilişki güzelleştirme yöntemi bu mu .Haklısın unutulmuyor ben evliliğim burdan döndü çok mutluyuz aldatılmak bizi birbirimize iyi bağladı diyenin ciddi zekasindan şüphe ediyorum .Zaten ben kabul edenlerin tekrar aldatildiginada eminim sadece kadın artık evde hizmetli opmaya yok sayılmaya saygı duyulmamasina alistiriyor kendini cevreyede iyiki yuvamı dagitmamisim diye yalan atıyor. Hani ben esas kadınım kafası o deli bı kafa insan sevdiğini paylaşırımi evet diyene lafım yok sadece evlilik diye ahkam kesmesin O değilde siz değersiz değilsiniz sadece bunu yutarsaniz işte o zaman insan kendini affedemiyor galiba aslında giddecek yer yapacak şey varsa durmak hata eşinizin bunu kapat yüzüme vurma demesi komik.Boyle böyle kadın degersizlessin susup otursun erkek isteyince çekip gitsin diye bu aldatilmaya göz yuman erkek yancisi insanlar çok.Ben bir insanın bir kere aldatildigina asla inanmam emin olsun aldatıp ayrilmayanlar o daha çok tekrarlanacak hele bı az yaşlanin bu adam sizin yanınızda durmaz bu kafayla Ha ayrilmayin ama bu adama artık hiç güvenmeyin her an herşeyi yapar sırtınızı dayayıp gözünüzü kapatamaz sinir hastasi olursunuz ayrılmamanin bedelide bu .Yada bir gün aşık olup gidecek bunları kabul edin yola devamsa

Ay bide bundan sonra ilişkimiz daha güzel olacak demiş her gün bir yaş daha yaşlanıyorum kadınlar kulübünde lafa bak ya aldatan erkeği affetme yollarından sonra bide bunu yazsın makaleler aldatin ilişkiniz daha iyiye gitsin delidi dünya yada ben anormalim

Yani aslında mutsuz ve zaten boşanmayı düşünen sizin onu anlamadığınızı mutlu edemediğinizi düşünen bir eş varmış karşınızda.
Sadece ne değişmiş biliyor musunuz kendi hatası ortaya çıkınca kafası karışmış.
Benim hatam yüzünden bu evlilik bitiyor aslında ortaya çıkmasaydı ya da bu hatayı yapmamış olsaydı daha rahat bitirecekti çünkü kendince haklıydı.
Mahkemede tazminat vermemek için mi yoksa vicdanı benim yüzümden bu evlilik bitti sorumluluğunu almamak için mi bilemem tek bildiğim eşiniz sizi sevmiyor bence bu doğrultuda karar vermelisiniz.
Gerçekten sizi sevmeyen biriyle devam etmek istiyor musunuz?
Şimdi düzelse ilerde yine karşınıza ben mutsuzum boşanmak istiyorum diye çıkabilir bu defa yakalanmazda kendi kendinizi yersiniz inanın.
Bana kalırsa mantıklı hareket edip ayrılmalısınız.

Yani aslında mutsuz ve zaten boşanmayı düşünen sizin onu anlamadığınızı mutlu edemediğinizi düşünen bir eş varmış karşınızda.
Sadece ne değişmiş biliyor musunuz kendi hatası ortaya çıkınca kafası karışmış.
Benim hatam yüzünden bu evlilik bitiyor aslında ortaya çıkmasaydı ya da bu hatayı yapmamış olsaydı daha rahat bitirecekti çünkü kendince haklıydı.
Mahkemede tazminat vermemek için mi yoksa vicdanı benim yüzümden bu evlilik bitti sorumluluğunu almamak için mi bilemem tek bildiğim eşiniz sizi sevmiyor bence bu doğrultuda karar vermelisiniz.
Gerçekten sizi sevmeyen biriyle devam etmek istiyor musunuz?
Şimdi düzelse ilerde yine karşınıza ben mutsuzum boşanmak istiyorum diye çıkabilir bu defa yakalanmazda kendi kendinizi yersiniz inanın.
Bana kalırsa mantıklı hareket edip ayrılmalısınız.

Yorumunuzu çok beğendim tam olarak bencede böyle zaten kendiside bana bu evlilik bu aldatma yüzünden bitmeyecek dedi bana ve ben bukadar haklıyken zaten bitirmeyi düşünüyorken yaptığım hata yüzünden bütün haklı yanlarım gitti herşey unutuldu ve ben haklı yöne geçtim ona çok bozuluyor. Sanki evlilik tek başına yaşanılıyor sorunları sadece o yaşıyormuş gibi üstüne aldattı. Benimde birsürü sorunum var ve benim aklımın ucundan geçmedi böyle birşey ahlaksızlık şerefsizlik ve namussuzluktur bu bunları orada söyledim. Ve empati yapmasınıda istedim empati yapamıyor bile erkekler ya karısını başka biri ile düşünemiyor bile ama kendine hak görüyor ve bana sen bana böyle birşey yapsaydın çok kötü şeyler olurdu asla birlikte olmazdık şuan deme yüzsüzlüğünüde gösteriyor acayip bi insan gerçekten ne yapacağımı şaşırdım

ayrıca adam sizden boşanmak da istiyor sürekli bunu dile getiriyor ama siz boşanın diye bekliyor vicdan yapmamak için. silkelenin ve direk adliyeye gidip boşanın pılını pırtını toplayıp evden de gönderin.

öncelikle herkese merhaba benim başıma gelmez dediğim şey geldi aldatıldım. Eşimle 8 senedir evliyiz. 5 yaşında bir kızımız var. Çok aşık olarak evlendik ve birbirimize güveniniz tamdı. Taki yeni bir işe başlayıp aramızdaki geçen tartışmaları iş yerinden bi kadınla paylaşmaya başlayıncaya kadar. Evliliğinizee yolunda gitmeyen şeyler vardı evet tartışmalar soğukluklar oluyordu eşim devamlı söyleniyordu bi kaç senedir ama aldatma olayını asla yapacağını düşünmemiştim kendiside çok pişman biranlık boşluk benimle iletişim kuramayıp diğer kadınla konuşabilmesi ona iyi hissettirmiş açık açık konuştuk. Ben çok kötü durumdayım ama eşimde kötü durumda zaten öncesinden boşanmayı düşünüyormuş bu arada çok mutsuzmuş diğer kadınla konuşup görüşmüyor telefon şifreleri herşeyi açık hatta instrgramı benim telefondan açtı iş yerinden konuşmasını yakaladığım ertesi gün ayrıldı. Dışardada bir kere görüşmüşler ve kadını öpmüş elini tutup sarılmış bu arada kendisi söyledi. Ben çok değersiz hissediyorum ve eşimde bana soğuk ne yapmam gerektiğini pek bilmiyorum
Sindiremezsiniz ki karşı taraf istediği kadar sahte pişmanlıklarını size göstersin yinede o adam evli olduğu halde başka bir kadını öpüp sarılmış bu gerçek asla değişmez siz de bunu sık sık kendinize hatırlatın ki kalbiniz yumuşamasın...

Ben herhangi bir yorum yapmak istemiyorum işte ayrılın veya ayrılmayın gibi sadece şunu söylemek istiyorum buradaki yorumlardan ziyade siz ne hissettiğinize bakın. Burada çoğu insan boşanın diyebilir ya da boşanmayın diyebilir ama sonuç olarak mutlu ve mutsuz olacak insan sizsiniz. Aldatmanın da bahanesi olmaz bence, af edeceksiniz dahi bunun bedelini çok ağır ödetmeniz gerekir ki tekrarlanmasin. Bir de affedemeyecekseniz de devam ederseniz eninde sonunda zaten evlilik biter. Bu yuzden belki de karar vermeden once psikolojik danışmanlık alıp uzun bir süre ya da belirli bir süre bu olayı zihninizde ve kalbinizde mümkün mertebe halletmemiz gerekiyor.
Çocuğunuz olduğu için biraz daha belki ılımlı yazdım ama dediğim gibi yine de affedin veya affetmeyin demiyorum. Her evliliğin dinamiği ayrı olduğu gibi her kişinin hayat şartları vesaire de ayrıdır. Ben hiçbir zaman büyük konuşmak istemem bugün ben ayrılırım ama yarın belki ikinci evliliğimde yine aldatılır ayrılamam. O yüzden dediğim gibi büyük konuşamam Allah in izniyle. Hakkınız hayırlısı neyse o olsun, bunu en iyisi bilir ve hissedersiniz zamanla

Güvensizlik bir kere alıp başını gitmişse bir daha geri dönmesi çok zor

X