Ailesi yuzunden ayrilik

Sanem

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2019
185
72
Selam herkese önceki konularım da eşimle ilgiliydi maalesef isin içinden cikamiyorum. Biz eşimle sürekli ailesi yüzünden kavga ediyoruz. 1 yıllık evliyiz eşimin babası hayatımızda hep sorun oldu nisanliligimizdan beri. Hicbir şey yapmadılar devamlı sınır bozdular hatta ben psikologa gittim sorunları nasıl çözebilirim diye mesela altın konusu eşyalar takılar hep sorun oldu param yok dedi ikisi de çalışıyor kendileri alsınlar dedi başta kabul etti sonra döndü sözünden vs adam çok para düşkünü biri. Bunların hepsini yuttum en son gelin alma oldu evlerine geldim o akşam çok basit bi konudan tartışma çıkardı benle konuşmuyordu bile oğluyla tartıştı geldi bana saldırdı bağırdı hakaretler etti hastanelik oldum sakinlestirici yaptılar. Ertesi gün de salon da düğün olacak geldi yalvara yakara özür diledi ben de düğünü yaparım ama seni affetmem dedim. Yine de eşim için o düğünü yaptım. Balayı sonrasi kaynim hapse girmis o yuzden gitmek istedi annesi gile ben de adami gormek istemiyorum ama annesiyle gorussun yanlarinda olalim diye gittim. Ben daha o psikolojiyi atlatamamisken onlarin memleketine gider gitmez esim degisti tavirlari sokakta bana bagirmalar falan. Ben de agladim parkta oturuyordum o sirada kayinpeder geldi sansa bakin ki. Ben de seni gormek istemiyorum her sey senin yuzunden git burdan dedim. Guya geldi kollarimdan tuttu boyle yapma filan dedi ama ben onu dusman gibi goruyordum. Bana zarar verecek sandim. Ben oyle yapinca etrafimdakiler polisi cagirmislar polis geldi. Sikayetci olacaktim sonra vazgectim daha fazla gormek istemedigim icin. Bana adim atmis gozuktu yani ben ona polis cagirmis oldum gozlerinde . Sonra da hic gorusmedik 1 senedir.Sonra arkadaşlar tabi eşim benim yanımda gözüktü hep ama evde durmadan kavga ettik ailesi yüzünden. Ben samimi olmak istemiyorum diye 1 yıldır dil döküyorum her tartışmada anlatıyorum.baban böyle yaptı diye. Üstelik bizim evimize bile gelmediler henüz. O da özür diledi daha ne yapsın diyor. Ben de sen onların evladı değil misin evine gelmiyorlar dedim. Bana adim atsınlar ben de adim atarim ama ben o şehre onlarin evine gitmek istemiyorum dedim. Is inada dondu yani anlayacaginiz. En son bayram arefesi eşim benden bi uzaklaştı bi soğuk davranır oldu. 1 ay yatakta bile yaklaşmadı. Sürekli adım attığım halde bana soğuk davranıyor. Ailesine gideyim her şeyi alttan alayım rol yapayım istiyor. Ben de onlar annelik babalık yapsınlar benim yaptığım şeyler onların davranışlarının sonucu diyorum ama anlamıyor. Biktim artik. Diğer akrabalarına gidelim diyorum babasıyla barışmadan hiçbirine de gidemiyor. Çok babasının kontrolünde biri. Artik ayrılmak istiyorum çocuğum yok. Daha ailesine neden gelmiyorsunuz diye ilk kez sorabildi. Aşırı korkuyor. Ben de ona güvenip ailesinin evine gitmek istemiyorum istiyorum ki onlar adım atsınlar benim için fedakarlık yapsınlar. Yoksa hiç kıymet bilmiyorlar. Ben babam olmadiigi halde adama baba demistim yapmaciktan baba deme bu eve gelme falan demişti bana düğün öncesi. O yüzden gitmek istemiyorum. Esim de anlıyorum diyor ama bi yandan götürmek istiyor. Çok cikmazdayim

Bu kadar olay yasanmis hala es ailesiyle misafirlesme istegi neden ? Gelsinler ozur dilesin fedakarlik yapsinlar diye beklenti icersindesin.
Konusup muhattap olma kapat kapini esinle mutlu ol niye gelmiyosunuz gitmiyosunuz diye sordurup kendilerini bi halt zannetmelerini sagliyorsun ki ?

Canım anlamıyor ki illa gidelim istiyor gitmediğim için bana soğuk davranıyor yatakta bile kötüyüz o derece. Benden anlayış bekliyormuş ben de en son rest çektim istemiyorum diye hepten görüşmek istemiyorum desem hiç kâr etmiyor en azından onlar adım atsın da bana bişey diyecek olurlarsa cevap verebileyim istiyorum. Başka türlü yuvam yikilacak

Bi de şunu bile dedim onlar iyi davranırsa ben de davranırım bişey diyecek olurlarsa cevaplarını veririm dedim adam cevap vermemi istemiyor beni bastırmak istiyorlar

Neden evlendiniz? Düğünün hemen öncesi olay çıkmasına hastanelik olmanıza saldırıya uğramanıza rağmen neden evlendiniz?

Hadi evlendiniz.. Eşiniz kardeşi için gitti siz neden gittiniz o adamın evine? Bu duruma kendinizi siz düşürüyorsunuz. Her türlü o kavga çıkıcak eşinizle aranızda, bari gitmeyin de babasını çekmeyin en azından.

Keşke evlenmeseydim en azından o düğünü yapmasaydım da rezil rüsva olsalardı. Çok pişmanım zaten

Anlamıyor ki gitmek istemiyorum diyorum tamam diyor ama hal ve hareketli degisiyor

Bence hic deymeyin niye gelmiyirlar,emin ol ki geleseler daha sikinti cekersiniz.birakin bir omur gelmesinler sizde rahat olursunuz.
Esinuz hakediyorsa esiniz hatrina gidin siz annesine bir gun kalip gelin. Ama kessinlikle onlarin gelmesini istemeyin.

Ama konuşmak da çözüm olmuyor ki ya bu erkek aileleri zaten kendilerinden nefret edecek hale getiriyorlar insanı zaten...
Öyle gerçekten insan olsalar ben iyi olmayı çok istemiştim ama hep sorun çıkaran onlar oldu evlendim bu sefer de oğulları sorun çıkarıyor

Ama konuşmak da çözüm olmuyor ki ya bu erkek aileleri zaten kendilerinden nefret edecek hale getiriyorlar insanı zaten...
Evet iyi olalım diye o kadar uğraştım ki elimden bişey gelmiyor eşim laftan anlamıyor tmm diyor ama 1 hafta sonra yine aynı konu biktim usandım ailemle görüşmek hakkım diyor o zaman sen görüş dedim ama tek gitmek de istemiyor çünkü laf ediyorlar

Keşke rahat olabilsem keşke böyle mutlu olabilsek de gelmeseler gitmesek benim için daha iyi

Allah yardımcınız olsun; gerçekten çok anlamsız davranıyorlar. Benim eski erkek arkadaşım da annesinden yakınırdı ben sadece dinlerdim biraz zaman geçti anam görsen annesini nasıl övüyor. Ben o zmaan notunu vermiştim onun. Kesinlikle aile ve eşleri arasında denge kuramıyor erkekler. Siz bence hiç tartışmaya girmeyin; kendinize uğraşlar bulun, bahaneler üretin, laflarınızı gülerek söyleyin, kısacası rol kesin.

Anlamıyor ki gitmek istemiyorum diyorum tamam diyor ama hal ve hareketli degisiyor
bende diyorum ki gitseniz de gitmeseniz de burnunuzdan getiriyor. Gitmeyin, hiç değilse kp nizi çekmezsiniz. Konuşmakla anlamıyosa da bırakıp gidin bi rest çekin bi anlasın ciddiyetinizi, tabi gerçekten boşanmak istiyorsanız.

Artik tartışmaya girmeyecek bir durum da kalmadı. Ben ailemin yanına gittim 1 hafta ne aradı ne de sordu. Sonra eve geldim barışma çabalarına girdi ben de konuşmak isteyince yine kavga ettik. Bu sefer sen git ben kafami dinlemek istiyorum dedim. Eşime karşı da soğudum artık bu halleri yüzünden. güzel anılarımızın hatrına ayrılmıyorum aslında o raddeye geldim.

1 hafta gittim canım ne aradı ne sordu sonra isim sebebiyle geldim barışmaya çalıştı ben konuşmak isteyince yine kavga gürültü ben artık istemiyorum dedim çok ciddi davrandım baya korktu zorla gönderdim evden giderken seni seviyorum falan diyor böyle ağlamaklı oldu. Ama hiç etkilenmedim galiba ben soğudum artık. O kadar çok ağladım uzuldum ki en son bana seni ağlarken görmek istemiyorum bile dedi. Ben de ağlarken yanımda olmayan biriyle mutlu da olmam dedim

bence eşiniz ne derse desin sessiz kalın tepkisiz kalın.. yani demem şu tartışmayın artık. ortadan şu inat durumu kalksın bi. sizi kolundan tutup zorla göturecek hali de yok. . cvpta vermeyin , bekleyin.

bence eşiniz ne derse desin sessiz kalın tepkisiz kalın.. yani demem şu tartışmayın artık. ortadan şu inat durumu kalksın bi. sizi kolundan tutup zorla göturecek hali de yok. . cvpta vermeyin , bekleyin.
Onu da denedim 1 ay sorun olmuyor sonra yine patlak veriyor. Allaha havale ediyorum artık hepsini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…