Ailesi yuzunden ayrilik

Evet erkekligine söz ettirmeyecekler ya eşini bile getiremiyorsun diyecekler ya onun için ısrar ediyorlar. Böyle yaptıkça ben iyice soğudum iyi olabileceğimizi sanmıyorum artık.. Ama evlilik işte birden silip atamıyorum da ailesi için bunu yapmak da saçma geliyor ama beni göz göre göre üzen bu adama tahammül nasıl ederim bilmiyorum. Tek çarem rol yapmak onu da yapmak istemiyorum
rol falan gerekırse yapılmalı.. bazı erkekler gidemez gözuyle baktgı için rahatlar..
bence siz gözunu korkutun biraz..

bende nişanlıyım şu zamana kdr bşy olmadı arada görumcemn yaptgı dengesizler çıkıyo o kadar..
kendisi ile çok samimi değilim bir toplumda bir araya gelirsek nbr kuzum iidr canım senden nbr 2-3 muabbt ortam kahkahası hadi iyi akşamlar bir daha arama sorma yok :KK70: işime geliyo yalan yok..
şuan allahtan nişanlmda benden yana bende çok fazla ses etmıyorum açıkçası..
daha gecen almanyda ki yengesi evlencne gelin demiş nişanlmda bakarız demiş.
görumcem nişanlma yaa siz almanyaya gideceksenz balayı yapsanza orada bende geleyim demiş :KK70:
nişanlmda dayanamamış ne yapacan balayında yanımzda yardım mı edeceksın demiş saçma sapan konusma demiş :KK70:
Ne güzel sizinki cevap veriyor ama karşı taraf uğraşmaya niyetliyse er ya da geç huzurunu bozuyor canım .. Ben nisanliyken çok düşünmem gerekmiş diyorum şimdi

Ben de evliliğinin ikinci senesinde kaynana kişisinin şovu sonucu kaynimin üstüme yurumesiyle bir yil gidip gelmedim. Eşime sorsam ben hakliydim ama tartismalarimiz hep bu yüzden oluyordu. Affet bilmem ne. sonunda sovmen kaynana geldi özür diledi. Ben de kayınpeder ve eşimin yanında, kaynananın o günkü olayı yanlış anlattığını böyle böyle olduğunu anlattım. Kaynana sinirden Mora döndü :) neyse işte, o günden sonra mesafe mesafe. Kafam da rahat. Esimle tartisma da bitti bu konu yüzünden. Gelip senden özür dilesin o utanmaz adam, sonra ayda yılda bir yalandan gidersin. Kus olunca hayatta huzur vermez eşin sana. Benimki de vermedi. Şimdi kafam rahat.
Şov diyorsunuz ya bizimki de aynı kayınpederim tam bir şovmen karaktersiz adam ya insanın bi duruşu olur bi de erkek olacak baba olacak bu insanlar

Baştan bu kadar sorun yaratıldığında evlenmeyecektin. Kocan yanında değil bunu bilesin. Kocam için sineye çektim vs bu lafları sevmiyorum. Kocan senin için ne yaptı ki, sen onu düşünüyorsun.

Ayrıca bu saatten sonra evliliğiniz mutlu gitmez. Kp resmen düşman sana. Ailesini bir kenara koymayacağına göre, kurtul gitsin.
Eğer aklını başına almazsa sonumuz öyle olacak zaten...

Hadi kayınvalide tamam da kayınpeder nedir ?her şeye karışan saygısız saldırgan biri, aradaki perdeyi nasıl yırttınız da ,saygı duvarı bu şekilde yıkıldı ,sorun neydi de bu hale geldiniz ,bu adamla ,bu kadar olay yaşanmış görüşmek zorunda değilsin ,kendi ailesiyle görüşsün size psikolojik baskı uygulamaya hakkı yok kocanızın ,bu şekilde devam ederse boşanmanız an meselesi

Ne güzel sizinki cevap veriyor ama karşı taraf uğraşmaya niyetliyse er ya da geç huzurunu bozuyor canım .. Ben nisanliyken çok düşünmem gerekmiş diyorum şimdi
illa ki bozar ama eşin yanndaysa senden yanaysa umursamıyorsun .
benm arkadasımda öyle kv sureklı vıkvık konusuyomus. allahtan eşi annesi cvp verıyor çok fazla dediklerini yapmıyor. bu yuzden arkadasmda ses etmıyor .. umursamıyor çünkü.. takmadıgı için.. tam tersi olsaydı sıkıntıydı..

Hadi kayınvalide tamam da kayınpeder nedir ?her şeye karışan saygısız saldırgan biri, aradaki perdeyi nasıl yırttınız da ,saygı duvarı bu şekilde yıkıldı ,sorun neydi de bu hale geldiniz ,bu adamla ,bu kadar olay yaşanmış görüşmek zorunda değilsin ,kendi ailesiyle görüşsün size psikolojik baskı uygulamaya hakkı yok kocanızın ,bu şekilde devam ederse boşanmanız an meselesi
aynen öyle baskı nedir yaa.. kendisi görussun etsin tamam sizi zorlayamaz ki bu konuda. .

Selam herkese önceki konularım da eşimle ilgiliydi maalesef isin içinden cikamiyorum. Biz eşimle sürekli ailesi yüzünden kavga ediyoruz. 1 yıllık evliyiz eşimin babası hayatımızda hep sorun oldu nisanliligimizdan beri. Hicbir şey yapmadılar devamlı sınır bozdular hatta ben psikologa gittim sorunları nasıl çözebilirim diye mesela altın konusu eşyalar takılar hep sorun oldu param yok dedi ikisi de çalışıyor kendileri alsınlar dedi başta kabul etti sonra döndü sözünden vs adam çok para düşkünü biri. Bunların hepsini yuttum en son gelin alma oldu evlerine geldim o akşam çok basit bi konudan tartışma çıkardı benle konuşmuyordu bile oğluyla tartıştı geldi bana saldırdı bağırdı hakaretler etti hastanelik oldum sakinlestirici yaptılar. Ertesi gün de salon da düğün olacak geldi yalvara yakara özür diledi ben de düğünü yaparım ama seni affetmem dedim. Yine de eşim için o düğünü yaptım. Balayı sonrasi kaynim hapse girmis o yuzden gitmek istedi annesi gile ben de adami gormek istemiyorum ama annesiyle gorussun yanlarinda olalim diye gittim. Ben daha o psikolojiyi atlatamamisken onlarin memleketine gider gitmez esim degisti tavirlari sokakta bana bagirmalar falan. Ben de agladim parkta oturuyordum o sirada kayinpeder geldi sansa bakin ki. Ben de seni gormek istemiyorum her sey senin yuzunden git burdan dedim. Guya geldi kollarimdan tuttu boyle yapma filan dedi ama ben onu dusman gibi goruyordum. Bana zarar verecek sandim. Ben oyle yapinca etrafimdakiler polisi cagirmislar polis geldi. Sikayetci olacaktim sonra vazgectim daha fazla gormek istemedigim icin. Bana adim atmis gozuktu yani ben ona polis cagirmis oldum gozlerinde . Sonra da hic gorusmedik 1 senedir.Sonra arkadaşlar tabi eşim benim yanımda gözüktü hep ama evde durmadan kavga ettik ailesi yüzünden. Ben samimi olmak istemiyorum diye 1 yıldır dil döküyorum her tartışmada anlatıyorum.baban böyle yaptı diye. Üstelik bizim evimize bile gelmediler henüz. O da özür diledi daha ne yapsın diyor. Ben de sen onların evladı değil misin evine gelmiyorlar dedim. Bana adim atsınlar ben de adim atarim ama ben o şehre onlarin evine gitmek istemiyorum dedim. Is inada dondu yani anlayacaginiz. En son bayram arefesi eşim benden bi uzaklaştı bi soğuk davranır oldu. 1 ay yatakta bile yaklaşmadı. Sürekli adım attığım halde bana soğuk davranıyor. Ailesine gideyim her şeyi alttan alayım rol yapayım istiyor. Ben de onlar annelik babalık yapsınlar benim yaptığım şeyler onların davranışlarının sonucu diyorum ama anlamıyor. Biktim artik. Diğer akrabalarına gidelim diyorum babasıyla barışmadan hiçbirine de gidemiyor. Çok babasının kontrolünde biri. Artik ayrılmak istiyorum çocuğum yok. Daha ailesine neden gelmiyorsunuz diye ilk kez sorabildi. Aşırı korkuyor. Ben de ona güvenip ailesinin evine gitmek istemiyorum istiyorum ki onlar adım atsınlar benim için fedakarlık yapsınlar. Yoksa hiç kıymet bilmiyorlar. Ben babam olmadiigi halde adama baba demistim yapmaciktan baba deme bu eve gelme falan demişti bana düğün öncesi. O yüzden gitmek istemiyorum. Esim de anlıyorum diyor ama bi yandan götürmek istiyor. Çok cikmazdayim:KK43:
Eşin kafayı yemiş
Bu gitmez zaten böyle ayrılık bu işin sonu
Kendi defosun gitsin babasına
O kadar şeyden sonra daha ne diye seninle gitmek istiyo

illa ki bozar ama eşin yanndaysa senden yanaysa umursamıyorsun .
benm arkadasımda öyle kv sureklı vıkvık konusuyomus. allahtan eşi annesi cvp verıyor çok fazla dediklerini yapmıyor. bu yuzden arkadasmda ses etmıyor .. umursamıyor çünkü.. takmadıgı için.. tam tersi olsaydı sıkıntıydı..
Benim eşim de kaynanamda çok sessiz ucuzlar kp hepsini bastırmış sinir oluyorum

Eşin kafayı yemiş
Bu gitmez zaten böyle ayrılık bu işin sonu
Kendi defosun gitsin babasına
O kadar şeyden sonra daha ne diye seninle gitmek istiyo
En son ben de öyle dedim. Kendi annem bile her zaman alttan al diyen kadın artık bırak ne hali varsa görsün diyor gerçekten ben de usandım 1 yıldır kendimi anlatmaya çalışıyorum beni hala tanımadıysa istemiyorum onunla yaşamak..

aynen öyle baskı nedir yaa.. kendisi görussun etsin tamam sizi zorlayamaz ki bu konuda. .
Kendince zorlamıyor ama evdeki huzurumuz kaçıyor psikologa gönderdim eşimi orda da artık olayları nasıl anlattıysa beni suçlu çıkarmış geldi sen rol yap onlara karşı diyor alttan al diyor

Benim iyi niyetim babacım annecim dedim iyi davrandım yaptıklarını görmezden geldim insanlara iyilik etmeyeceksin kötü olacaksın ki ufacık iyiliğin güzel gözüksün.. Evet eşim aklını başına almazsa gelip güzelce benle konuşmazsa ailem yüzünden seni kirmicam demezse bu işi bitireceğim

En son ben de öyle dedim. Kendi annem bile her zaman alttan al diyen kadın artık bırak ne hali varsa görsün diyor gerçekten ben de usandım 1 yıldır kendimi anlatmaya çalışıyorum beni hala tanımadıysa istemiyorum onunla yaşamak..
Ayrılcam de belki ısrar etmez ozaman ciddi oldugunu göster

Benim iyi niyetim babacım annecim dedim iyi davrandım yaptıklarını görmezden geldim insanlara iyilik etmeyeceksin kötü olacaksın ki ufacık iyiliğin güzel gözüksün.. Evet eşim aklını başına almazsa gelip güzelce benle konuşmazsa ailem yüzünden seni kirmicam demezse bu işi bitireceğim
Hakkınız da hayırlısı olsun insanlara layığı kadar değer vermek gerekir fazla özverili olmak bazen böylesi hadsizliklere neden olabiliyor ,bazı insanlar egoist siz konunuz da haklısınız anlattığınız şekilde düşünüldüğünde hakkınız da hayırlısı olsun umarım toparlarsınız

Hakkınız da hayırlısı olsun insanlara layığı kadar değer vermek gerekir fazla özverili olmak bazen böylesi hadsizliklere neden olabiliyor ,bazı insanlar egoist siz konunuz da haklısınız anlattığınız şekilde düşünüldüğünde hakkınız da hayırlısı olsun umarım toparlarsınız
Hakli olmak mutlu olmak anlamına gelmiyor diyor eşim ben de diyorum ailen olmadan ben çok mutluyum biz beraber de mutluyuz onlara git gel onlar bana adım atmadıkça ben gitmem gelmem diyorum aslında bi yandan adım atmalarını bile istemiyorum..

Demekki evlenince düzelir demeyeceğiz.
Olayın en başında kestirip atacağız.
En başında yolunda gitmiyorsa biseyler ilerde katlanarak önünüze çıkıyor.
Buradaki konularla sabit.
Ailesiyle daha samimi olunca sorunların düzeleceğini sanıyor eşiniz.
Ozaman da düzelmeyecek bence..
O yüzden kötü de olmayın ama elinizden geldiğince de uzak durun.
Böyleleri insanı önce akıl sağlığından eder.
Yazar, çizer, yapar,söyler ama
Hakkınızı aramak istediğinizde siz saygısız,haksız olursunuz.

Demekki evlenince düzelir demeyeceğiz.
Olayın en başında kestirip atacağız.
En başında yolunda gitmiyorsa biseyler ilerde katlanarak önünüze çıkıyor.
Buradaki konularla sabit.
Ailesiyle daha samimi olunca sorunların düzeleceğini sanıyor eşiniz.
Ozaman da düzelmeyecek bence..
O yüzden kötü de olmayın ama elinizden geldiğince de uzak durun.
Böyleleri insanı önce akıl sağlığından eder.
Yazar, çizer, yapar,söyler ama
Hakkınızı aramak istediğinizde siz saygısız,haksız olursunuz.
Aynen öyle oldu.. zamanla düzelir diyoruz ya düzelmiyor her şey. Benim karakterimle onlarınki çok ters. Beni ailem okuttu iş güç sahibi yaptı bunlar gibi insanlarla olmayayım diye ama eşime sorsan her şey süt liman olabilir diyor.. ailesi masum ayağına yatıyor mağdur edebiyatı yapıyor.. nefret ediyorum artık.. sevme ihtimalim varsa bile kalmadı. Bastan nasılsa öyle gidiyor. Beni seven değer veren insanlar olsalardı ben çok iyiydim onlara zaten.. esim de beni tanıması lazım 3 yıldır hayatımda saygısız bi insan olmadığımı biliyor ama karşı tarafın beklentilerini karşılayacak biri değilim ben.

Canım anlamıyor ki illa gidelim istiyor gitmediğim için bana soğuk davranıyor yatakta bile kötüyüz o derece. Benden anlayış bekliyormuş ben de en son rest çektim istemiyorum diye hepten görüşmek istemiyorum desem hiç kâr etmiyor en azından onlar adım atsın da bana bişey diyecek olurlarsa cevap verebileyim istiyorum. Başka türlü yuvam yikilacak
[/QUOTE
Canimm esinin de en az senin kadar evliligini dusunmesi lazim su an çaba tek tarafli. Boyle bi ailesi oldugu halde hala gidelim konus samimi ol diyorsa esin bencillik yapiyor. Valla esim bana 2 3 kere annemi niye aramiyosun dedi ben 3.de cildirdim hayatta en sevmedigim sey. Benim sinirimi bozdu kendinden uzaklastirdi kadin bende aramayi sormayi kestim bana gelip de ara diyemez buna ben karar veririm. Onlar bize iyi olsaydi zaten biz de onlara bal kaymak olurduk.

X