Aileniz karşı çıkarsa?

biz onu genelde sinavlarda falan okurduk misal kuzenlerim öss ye girecekleri zaman :)

ama denerim canim tskler :1hug:

hem okudum hemde ;
Allahım herseyın en iyisini sen bılırsın ,
Allahım eger olucaksa hayırlı bir sekılde olsun..
Allahım onumuze engeller koyma , bir an önce hayırlısı olsun artık,
benım için hayırlısını nasip et die dua etmıstım

kızlar burası dua konusuna dönmeye başladı ama annem de bana hep birinin tepkisinden korkuyosan 40 tane tin suresi oku çaktırmadan ona üfle sonra konuş Allah kalbini yumuşatır der ben bugüne kadar faydasını gördüm hep sen de annene babana sürekli oku özellikle önemli konularda konuşacağın zaman

walla aileler bizden en az 20 yıl daha tecrübeli ben öle bişi için ailemi çok üzmüştüm sonra ailem konuşa konuşa bana hatalarımı gösterdi meğer ben sewdiğimden herşeye katlanıyomusum onun bile farkında ddiildim mantık dewre dışıydı asıkken ama mantıklı b düşündüm haklılar 3 günlük mutluluk için ömrümü heba edemezdim benim gözüm açılınca çıktı yalanlar.ayrıldım daha neler çıktı iiki ayrılmışım.şimdi okadar pişmanım ki nasıl affettiririm kendimi bilmiyorum.ama unutulmuyo böle seyler kocanın daha iisi bulunurda ailenin diil bunu derlerdide gülerdim basıma gelince sadece klasik bi söz olmadığını anladım.çpk şükür kurtuldum.zararın neresinden dönersen kardır dimi ama
senağlama

benımkıler daha cok kucuksun olmaz dıye karsı cıkmıslardı ben de vermezsenız kacarım demıstım yuzlerıne karsı verdıler mecbur hehedelikafadulden

benim eşim yabancı olduğu için ailem hiç istememişti ama biz 6 yıl çıktık,4.yılda ailem tanıştı
sonuç olrak sabırla bekledim,hiç olay çıkarmadım veee evlendik:)

valla ben Allaha şükür evlendim sevdiğimle.ama biraz zor oldu.biz eşimle ünv.de tanıstık,ben trabzon o giresunlu.anneme söledim annem hemen karsı çıktı.:çok üzgünüm:
kesinlikle olmaz yabancıya kız vermem olmaz olmaz olmaz dayı teyze ve bilimum akrabalar kesinlikle olmaz biz kızımızı nasıl yabancı bi yere veririz o kadar isteyeni varken.bunalıma girmiştim kimseden olumlu bişey duyamıyodum.bir yılım böyle geçti herkes beni vazgeçirmek için çok uğrastı.o arada bir sürü görücü oldu onlar için çeşitli baskılar yapıldı.ama yenilmedim.direttim direttim sonunda razı ettim çoğu kişiyi.en sonunda iş babama kaldı bi tek o bilmiodu.annem ilk sölediğinde ben kapıdan dinliodum.babamın ilk söylediği şey o kadar akraba tanıdık çıktı isteyen neden onlar değil de başkası hemde giresunlu olmaz dedi kkonu kapandı:1shok:
.ama ben yılmadım.bu arada abime anneme dayıma herkese duygu sömürüsü yaptım :çok üzgünüm: onlar babamı razı etmeye çalışırken babamın en samimi arkadası eşimin babasının köylüsü ve arkadası çıktı.herşey bununla başladı oda devreye girdi babam arkadasının hatrına tanışmayı kabul etti.delikafaduldenbiz bursada oturuyoduk onlarda giresundan geldiler ve ilk tanışma gerçekleşti.babam biraz arastıracagını söyyledi ve üç ay sonra istemeye geldiklerinde gönül rahatlığıyla seve seve verdi :lepi::lepi:şimdide çok şükür herşey yolunda aileler gayet ii anlasıo.:içelim::içelim:

işteee benim serüven böyleydi burda belki kısa gibi görünüo ama o kadar sancılı bi dönemdi ki sayfalar dolusu yazsam anlatamam.Ama Allaha şükür şimdi herşey yolunda.Allah herkese gönlünde olanı nasip etsin.

merhaba arkadaslar rabbim hepinizi hayirlisiyla hicbir sorun cikmadan sevdiklerinize kavustursun ....ayrilik acisi cok zor bunu sadece yasayan bilir rabbim kimseye tattirmasin senağlama

Benim ailem karşı çıktı..
Sebepleri ise beni kendi istedikleri uygun buldukları kişi ile evlendireceklerdi...
İkna olmadılar dövdüler bağırdılar telefonumu aldılar eşime küfrettiler bıçakla üzerime yürüdüler...
Keşke bunlar yaşanmasaydıda bende kaçmak zorunda kalmasaydım.....

bende 4.5 yil sonra anca yeni yeni acilabildim..
annem ilk basta yok olmaz falan dedi bende sustum bisi demedim.. bekledim bekledim..
oda bi süre sonra kendi gelip tekrar sordu "sen hala o cocukla birliktmisin" diye :CüvCüv:
bende evet dedim.. sirf siz istemiyosunuz diye ayrilacak degilim dedim..
sonra baktiki ben ciddiyim artik babama söylemeye basladi.. ama babam kabul etmiyoo.. hala onun cevabini bekliyoruz gamyoncuiremsu
offf daha nekadar beklicem onuda bilmiyorum...
insallah bu yaz nisan yapilirde bizde askimla rahatlariz..okadar bekledik.. benneyaptımki

çok kötü şeyler yaşamışsınız çok üzüldüm

walla benim özellıkle annem istemedi çünkü bende baya bir büyüktü oyuzden olmadı kısmet değil mişşş vuslattt:roflol::roflol::roflol:

eşimin ailesi karşı çıktı maalesef bizi ayırdılar o dönemde. 3 sene ayrı kalmaya çalıştık ama beceremedik sonunda kabullendiler ama evlendikten sonra çok çektirdiler. istemem sebepleride eşim onların istediği kızı istememişde nedne beni istemiş bende ne bulmuş. o kadar cahillerki çok üzdüler çok yıprattılar bizi ama biz onlara inat mutlu olmayı başardık. rabbim inş birde bebiş verir kucağımıza mutluluğumuz kat kat artar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…