Aileniz karşı çıkarsa?

aynen canim bende abimden daha cok korkuyodum ama sanki abim artik biraz daha yumsadi eskisi kadar üstüme düsmüyo kontrol etmiyo

eskiden annemin arkadaslari elif ne kadar güzel olmus deseler bile abim sinir olurdu kiskanir gibi :KK70:

hatta hic unutmam ben 18 yasima giricektim bi konusma gecmisti abimde elifin yasi kac ki 15 falan dedi bende e yuh abi ne 15i 18 olucam ben dedim hadi ya o kadar oldun mu sen diyodu :roflol:

artik kabul ediyo sanirim büyüdügümü :)

Keske benimde abim olsaydi senağlama

Kizlar bende anlatim bari ailemin neden istemedigini cok mu abartiyorum siz söyleyin :S

Beni bundan 1-2 sene önce beni halamin ogluna istediler…

halamin oglu bizim memlekette ama kücük yer oldugu icin öyle sevgili bulup kendileri evlenmezler yasi gelince bi kiz bakilir onunda yasi geldigi icin bi kiz bakiyolardi iste kim olur gibisinden

Ben onu coktandir görmedim en son görüstügümüzde baya kücüktüm 13 yaslarinda falan
Yaz tatiline gittigimizdede o baska sehirdeydi calismak icin görüsmemistik…

ama arkadaslari demisler dayinin ne güzel kizi var niye kiz ariyosun diye (bizim ailede akraba evliligi cok var sasirmayin:) )

Sonra konu nasi acildi bilmiyorum ama halamin ogluna resimlerimi göstermisler o da begenmis tamam olur demis halamlarda beni istediler

Bana ilk annem söyledi bende saka yapiyolar sandim hadi canim olur mu hic diyorum annemde saka diil ciddi ciddi istediler baban cevap bekliyo dedi bende yok olmaz dedim annem babama söyledi bunu

Ama daha sonra annem 2-3 kere daha sordu eminmisin istemiyomusun diye bende kizdim anne noluyo daha öncede isteyenler olmustu böyle israr etmemistiniz niyetiniz var herhalde dedim (babam gercekten istemisti)

Iste sonra benim kesin konustugumu görünce babam halamlarla konusmus kiz istemiyo olmaz demis

Ve ben sürekli bahane olarak aman sanki o beni mi istiyo almanyaya gelmek icin istiyo beni diyodum bide akrabayla evlenmem diyodum halamlarda anlamis olmali ki eger elif kabul ederse burda yasasalarda olur almanyaya gitmelerine gerek yok demisler ben genede yok dedim

Babam olmicak bu is deyip konuyu kapatti ama sonra anneme o na git söyle eger türkiyeden birini isterse kesinlikle izin vermem bundan sonra demis..

elin adamini buraya getirip ugrasamam falan (yani resmen tehdit etmisti)

Benimde o zamanlar hic umrumda olmadigi icin iyi vermesin demistim ne bilim böyle olucani :KK43:

Simdiki sevgilim türkiyede ve babam bunu duyunca kesin izin vermicek biliyorum..

Bide zaten eger sevgilimle evlenirsek benim türkiyeye gitmem lazim cünkü o buraya gelmicek meslegine burda devam edemiyecegi icin istemiyo…

o gelmicek ben türkiyeye gitcem dersem belki daha cok tepki gösterir babam yani en azindan annem cok tepki gösterdi kesinlikle yollamam seni oraya diyo
Of of ne düsüncemi bilmiyorum kizlar cok mu abartiyorum acaba?

Sizce babamin tepkisi nolur :KK43:

yok evlenmedi hala canım, soruyorum bazen
unutmadın mı yoksa diye ondan mı
kimseleri sokmuyorsun hayatına...
hayır diyo aksinee çoktan unuttum...aklıma bile gelmiyor...
ama gel görki evlenmeyi de istemiyor...

inşallah ailen tanıyınca beğenir ve evlenmenize razı olurlar
belki de çok sevicekler damatlarını
türkiyeye gözleri kapalı yollayacaklar seni kimbilir :)))

tanisalar eminim cok severler ama is tanimaya calismakta :))

ablanin unutmus olmasina cok sevindim canim insallah yakinda yeniden sevebilir birini

gökselif cnm inşallah izin verir baban
Rabbim kimseye yasatmasın ayrılıgı inş.
Bütün sevenler kavussun mutlu olsun

Son düzenleme:
ay canimm :1hug:

ya bosver olmasin daha beter olurdu hic görüsemezdin seninkiyle :)

iyi taraflarida var tabi ama cogunlukla abi hep sorun oluyo :roflol:

yok benim abim hiç karşı değil de işte babama nasıl söylicem o ne dicek ondan korkuyorum bi

aynen canim bende abimden daha cok korkuyodum ama sanki abim artik biraz daha yumsadi eskisi kadar üstüme düsmüyo kontrol etmiyo

eskiden annemin arkadaslari elif ne kadar güzel olmus deseler bile abim sinir olurdu kiskanir gibi :KK70:

hatta hic unutmam ben 18 yasima giricektim bi konusma gecmisti abimde elifin yasi kac ki 15 falan dedi bende e yuh abi ne 15i 18 olucam ben dedim hadi ya o kadar oldun mu sen diyodu :roflol:

artik kabul ediyo sanirim büyüdügümü :)

Abilerr böleeee demek ama büyüdüğümüzü kabullenmeleri de güzel bişey..Önceden msnde konuşurdum başımda.Telefonumu karıştırırdı.Ama şimdi bildiğinden bakmıyoor bileee bazen şaşırıyorum ama seviniyorumda:hihoyyytkaydirigubbakcemile2

bu durumu en ağır ödeyen benim galiba..bende seviyordum ama karşı çıktı ailem tabi sevgilimden dolayı değildi ailesini istemiyorlardı..abisi ahlak bakımından biraz kötüydü..ben başlarda istiyordum abisinden banane die ben seviyorum diyordum.ama annemin o tehditleri şunlar bunlar hep etkiledi ama en çok o adam senin hiç bir şeyin değil evet ama doğacak çocuklarının amcası olacak dediler ve orda koptum..bilmiyorum kısmet diyorum iyi ailem karşı çıkmış herşeyde bitr hayır vardır demi kızlar:KK43:

Senin için üzüldüm canım.Ama evet demekki gördükleri bişey var sonradan pişman olabilirdin belkide.ALLAH senin için hayırlısını versin cnm.

ay senin baban görüsme isini neden bu kadar abartiyo belli oldu sincik kaydirigubbakcemile3

zor olmus ama bosver sonuc önemli simdi evlisin dügünde olunca hic bise yapamazlar nasilsa biraz daha dayan :))

aynen canım...
sabır cekiyorum resmen yaa.. :Saruboceq:
valla haberleri olmadan daha rahahttım sımdı bizi hiç yalnız bırtakmıyorlar yanımızda sureklı birileri var dıyruzz az kaldı hadi sabır ha ha gayret .. :))
senın içinde hayırlısı olsun tatlım.. :Saruboceq: :teselli:

birde ailedeki ablalarımdan yasıtlarımdan dahada gitmek gerekse teyzelerımden, tek sevdıgıyle evlenen benım tek basaran benım.. oyuzden çok yuklenıyorlar bana ... ezmek istiyorlar... bazen dıyorum yeter yaa gücüm kalmadı yetr artık!!! dusunuyorum sonra Aşkım hep yanımda sabır yarabbim...
belkide basarmamın tek sebebi teyzelerımın,kuzenlerımın veee ablamın destegı sayesınde oldu.. onlarda katkısı buyuk babamla aramı yumusattılar ,etrafı sakınlestırdıler hep olumlu konustular... haklarını odeyemem onların çok yardımları oldu bana , buyuklerıme karsı daima korudular benı.. + gorumcemde sevdigiyle evlenmemiş onunda destegi çok üzreimde .. onunda hakkını odeyemem ben.. a.s.

Kizlar bende anlatim bari ailemin neden istemedigini cok mu abartiyorum siz söyleyin :S

Beni bundan 1-2 sene önce beni halamin ogluna istediler…

halamin oglu bizim memlekette ama kücük yer oldugu icin öyle sevgili bulup kendileri evlenmezler yasi gelince bi kiz bakilir onunda yasi geldigi icin bi kiz bakiyolardi iste kim olur gibisinden

Ben onu coktandir görmedim en son görüstügümüzde baya kücüktüm 13 yaslarinda falan
Yaz tatiline gittigimizdede o baska sehirdeydi calismak icin görüsmemistik…

ama arkadaslari demisler dayinin ne güzel kizi var niye kiz ariyosun diye (bizim ailede akraba evliligi cok var sasirmayin:) )

Sonra konu nasi acildi bilmiyorum ama halamin ogluna resimlerimi göstermisler o da begenmis tamam olur demis halamlarda beni istediler

Bana ilk annem söyledi bende saka yapiyolar sandim hadi canim olur mu hic diyorum annemde saka diil ciddi ciddi istediler baban cevap bekliyo dedi bende yok olmaz dedim annem babama söyledi bunu

Ama daha sonra annem 2-3 kere daha sordu eminmisin istemiyomusun diye bende kizdim anne noluyo daha öncede isteyenler olmustu böyle israr etmemistiniz niyetiniz var herhalde dedim (babam gercekten istemisti)

Iste sonra benim kesin konustugumu görünce babam halamlarla konusmus kiz istemiyo olmaz demis

Ve ben sürekli bahane olarak aman sanki o beni mi istiyo almanyaya gelmek icin istiyo beni diyodum bide akrabayla evlenmem diyodum halamlarda anlamis olmali ki eger elif kabul ederse burda yasasalarda olur almanyaya gitmelerine gerek yok demisler ben genede yok dedim

Babam olmicak bu is deyip konuyu kapatti ama sonra anneme o na git söyle eger türkiyeden birini isterse kesinlikle izin vermem bundan sonra demis..

elin adamini buraya getirip ugrasamam falan (yani resmen tehdit etmisti)

Benimde o zamanlar hic umrumda olmadigi icin iyi vermesin demistim ne bilim böyle olucani :KK43:

Simdiki sevgilim türkiyede ve babam bunu duyunca kesin izin vermicek biliyorum..

Bide zaten eger sevgilimle evlenirsek benim türkiyeye gitmem lazim cünkü o buraya gelmicek meslegine burda devam edemiyecegi icin istemiyo…

o gelmicek ben türkiyeye gitcem dersem belki daha cok tepki gösterir babam yani en azindan annem cok tepki gösterdi kesinlikle yollamam seni oraya diyo
Of of ne düsüncemi bilmiyorum kizlar cok mu abartiyorum acaba?

Sizce babamin tepkisi nolur :KK43:

hmm canım bence sızınkılerde kendı istedıklerı kişi olmadıgı için onu bunu bahane edecekler gibi.. benım duruma doneceksın sankı..
bizde akraba evlılı olmaz gocmen oldugumuz için.. ama sagdan soldan gorucu bulup getırdıklerı için sinirimden çokkk deliye donmusumdur yani..
acık konusmak gerekırse baban karsı çıkacaktır..
bi kaç soru soracagım sana keısn bunlarda sebep bahane arıcaklar zaten..
öncelıkle sevgılının meslegı durumu nedir?iyimi? askerlıgını yapmısmı? evi-arabası varmı?
ailesi nereli,ne iş yapar,eger gocmenlık varsa kaç yılında gelmıslert gıtmısler falan filan..
asıl sorun turkıymi? almanyamı? nerde kalcaksın...
bu tur sorular suan sana çok sacma gelebılır ama ozaman öyle bi didik didik edıyorlarkı olmaması için elınden gelen hersyı yapacaklardır... senı uzduysem özür dilerim ama ailenle psikoljık savsa hazırmısın? ödülün sevdiginin kollarında bir ömür beraber olmak :eek:
seni psikolojık olarak her bakımdan yıpratmaya,sevdıgınden sogutmaya calısacaklardır bunu unutma.. bu arada senın bu güzel durumunu dier gorucu adayları kıskanacak ve işin olmaması için babanın yanında yer alacaktır... onun ailesyle konusmalarda bazen asılsız laflar gidip gelcek ve üzülen sen olcaksın ama unutma sonunda sevdiginle bir ömür gecırmek var.. çok sabır çok sabır... Allah senın için hayırlısını versın tatlım a.s.

gökselif cnm inşallah izin verir babanda sonun bana dönmezzz
öyle büyük bir acı ki anlatamam
bazen avutuyom kendimi kısmet kader diyom
bazende elimde olmadan öyle cok üzülüyorum kii
artık kendim aglamıyom gözlerimden damlalar akıyoo kendiliginden
Rabbim kimseye yasatmasın inş.
Bütün sevenler kavussun mutlu olsun

canim benim ya üzülme :KK43:

herseyin hayirlisi belki aileninde bildigi bise vardir böylesi daha hayirli olmustur

ama keske kavussaydiniz :KK43:

belki biraz zaman gectikce ailende anlar seni üzdüklerini tekrar barisirsiniz

bu durumu en ağır ödeyen benim galiba..bende seviyordum ama karşı çıktı ailem tabi sevgilimden dolayı değildi ailesini istemiyorlardı..abisi ahlak bakımından biraz kötüydü..ben başlarda istiyordum abisinden banane die ben seviyorum diyordum.ama annemin o tehditleri şunlar bunlar hep etkiledi ama en çok o adam senin hiç bir şeyin değil evet ama doğacak çocuklarının amcası olacak dediler ve orda koptum..bilmiyorum kısmet diyorum iyi ailem karşı çıkmış herşeyde bitr hayır vardır demi kızlar:KK43:

evet herseyde bi hayir vardir insallah daha cok sevebilecegin biri cikar karsina

ama buda cok kötüymüs ya evlenicen kisi yüzünden diilde bi baskasi yüzünden istemiyolar ne sacma uf cocugada yazik :KK43:

hmm canım bence sızınkılerde kendı istedıklerı kişi olmadıgı için onu bunu bahane edecekler gibi.. benım duruma doneceksın sankı..
bizde akraba evlılı olmaz gocmen oldugumuz için.. ama sagdan soldan gorucu bulup getırdıklerı için sinirimden çokkk deliye donmusumdur yani..
acık konusmak gerekırse baban karsı çıkacaktır..
bi kaç soru soracagım sana keısn bunlarda sebep bahane arıcaklar zaten..
öncelıkle sevgılının meslegı durumu nedir?iyimi? askerlıgını yapmısmı? evi-arabası varmı?
ailesi nereli,ne iş yapar,eger gocmenlık varsa kaç yılında gelmıslert gıtmısler falan filan..
asıl sorun turkıymi? almanyamı? nerde kalcaksın...
bu tur sorular suan sana çok sacma gelebılır ama ozaman öyle bi didik didik edıyorlarkı olmaması için elınden gelen hersyı yapacaklardır... senı uzduysem özür dilerim ama ailenle psikoljık savsa hazırmısın? ödülün sevdiginin kollarında bir ömür beraber olmak :eek:
seni psikolojık olarak her bakımdan yıpratmaya,sevdıgınden sogutmaya calısacaklardır bunu unutma.. bu arada senın bu güzel durumunu dier gorucu adayları kıskanacak ve işin olmaması için babanın yanında yer alacaktır... onun ailesyle konusmalarda bazen asılsız laflar gidip gelcek ve üzülen sen olcaksın ama unutma sonunda sevdiginle bir ömür gecırmek var.. çok sabır çok sabır... Allah senın için hayırlısını versın tatlım a.s.

Ya beni halamin oglundan öncede istiyenler olmustu ama onlarda hic böyle bi sorun yasamamistik..

Gerci gene sorun yasadim sayilmaz sagolsunlar yok deyince üstüme gelmediler ama babam baya istiyodu sanirim

Hatta ben yok dedigim halde bu konuyu abimle konusmus sen ne diyosun demis abimde cok tepki gösterdi olmaz daha yasi 18 ne evliligi diye bahane cikarip karsi oldugunu gösterdi abiminde etkisi var yani

Sorularina gelince sevgilim polis istanbulda yasiyo ama aslen elazigli.. Ailesi elazigda yasiyo onun taini istanbula cikmis bi ev arkadasiyla beraber kaliyolar.. Askerligini daha yapmadi ama polis oldugu icin kisa dönem yani 4 ay yapacak..

Arabasi yok ama babasinin daireleri oldugunu biliyorum.. Bi kere öyle bi konusma gecmisti sen ailene para yolluyomusun demistim o da yok dedi emekli parasinin yani sira dairelerimiz var onlarin kirasinida aliyo o yüzden ihtiyaci yok demisti.. sevgilimin üstüne olan bir mi iki mi daire varmis onlarin parasida babama gidiyo simdilik demisti

Maddi durumundan pek haberim yok aslinda sirf dairesi oldugunu biliyorum o kadar…

Ya gercekten bu basligi actigimdan berri söylüyorum eger ailem sevgilimi tanimaya calissalar kesin severler cünkü tam ailemin istedigi gibi biri düsünceleri olsun konusma tarzi olsun cok iyi biri… göcmenlik konusunu ben sana özelden yazim simdi burda yanlis anlasilir…

Evlenince türkiyede yasicaz bunu zaten en basta kabul etmistim ve öylelikle basladik.. Buraya gelmeyi istemiyo hem meslegi yönünden hemde ic güveysi gibi yasiyamam ben dedi bide buraya gelse benden az maas alicak onuda istemiyo falan filan yani sonuc olarak türkiyede yasicaz onada annem simdiden hayir demeye basladi

Canim ben kesinlikle vazgecmek istemiyorum zor olucani karsi cikcaklarini bildigim halde hazirim ama korktugum sey ailemin yapica baski falan diil

Onlarin gönlü olmadan evlenmek istemiyorum bu beni gercekten cok üzer :KK43:

Annem bana suan "benim gönlüm yok ama illa evlenicem diyosan sen bilirsin" demeye basladi :KK43:

Ya beni halamin oglundan öncede istiyenler olmustu ama onlarda hic böyle bi sorun yasamamistik..

Gerci gene sorun yasadim sayilmaz sagolsunlar yok deyince üstüme gelmediler ama babam baya istiyodu sanirim

Hatta ben yok dedigim halde bu konuyu abimle konusmus sen ne diyosun demis abimde cok tepki gösterdi olmaz daha yasi 18 ne evliligi diye bahane cikarip karsi oldugunu gösterdi abiminde etkisi var yani

Sorularina gelince sevgilim polis istanbulda yasiyo ama aslen elazigli.. Ailesi elazigda yasiyo onun taini istanbula cikmis bi ev arkadasiyla beraber kaliyolar.. Askerligini daha yapmadi ama polis oldugu icin kisa dönem yani 4 ay yapacak..

Arabasi yok ama babasinin daireleri oldugunu biliyorum.. Bi kere öyle bi konusma gecmisti sen ailene para yolluyomusun demistim o da yok dedi emekli parasinin yani sira dairelerimiz var onlarin kirasinida aliyo o yüzden ihtiyaci yok demisti.. sevgilimin üstüne olan bir mi iki mi daire varmis onlarin parasida babama gidiyo simdilik demisti

Maddi durumundan pek haberim yok aslinda sirf dairesi oldugunu biliyorum o kadar…

Ya gercekten bu basligi actigimdan berri söylüyorum eger ailem sevgilimi tanimaya calissalar kesin severler cünkü tam ailemin istedigi gibi biri düsünceleri olsun konusma tarzi olsun cok iyi biri… göcmenlik konusunu ben sana özelden yazim simdi burda yanlis anlasilir…

Evlenince türkiyede yasicaz bunu zaten en basta kabul etmistim ve öylelikle basladik.. Buraya gelmeyi istemiyo hem meslegi yönünden hemde ic güveysi gibi yasiyamam ben dedi bide buraya gelse benden az maas alicak onuda istemiyo falan filan yani sonuc olarak türkiyede yasicaz onada annem simdiden hayir demeye basladi

Canim ben kesinlikle vazgecmek istemiyorum zor olucani karsi cikcaklarini bildigim halde hazirim ama korktugum sey ailemin yapica baski falan diil

Onlarin gönlü olmadan evlenmek istemiyorum bu beni gercekten cok üzer :KK43:

Annem bana suan "benim gönlüm yok ama illa evlenicem diyosan sen bilirsin" demeye basladi :KK43:

wayy çok guzel bunlar... artık sizinkilerin kabul etmeme gibi bi luksu yok acıkcası.. yaa bu arada sorularıma cvp verdıgın için tşk ederim a.s.
annen senden uzak kalacak ya oyuzden istemıyor olabilir , seni çok özlücek.. tabi sende annecini :teselli:
sevdiginden vazgecmemene sevındım canım kaydirigubbakcemile5

wayy çok guzel bunlar... artık sizinkilerin kabul etmeme gibi bi luksu yok acıkcası.. yaa bu arada sorularıma cvp verdıgın için tşk ederim a.s.
annen senden uzak kalacak ya oyuzden istemıyor olabilir , seni çok özlücek.. tabi sende annecini :teselli:
sevdiginden vazgecmemene sevındım canım kaydirigubbakcemile5

evet canim aslinda kabul etmemelerinin tek sebebi türkiyede oldugu icin olucak halamin oglu yüzünden iste :KK43:

eger sevgilimin türkiyede oldugu ortaya cikarsa halam babannem hemen baslarlar dirdira :kızgın:

canim bak bide dedim ya annemlerin sevicene eminim diye eminim olmamin sebebleride sunlar

sevgilim 4-5 senedir ailesinden cok uzakta yasiyo yani nasi desem öyle simarik annesinin kuzusu biri diil yemegine ütüsüne kadar kendi yapiyo ve benim cok sevdigim bi abimde taniyomus cok efendi biri diyo... din yönündende tam annemin istedigi gibi dinine cok bagli ve din bilgiside cok iyi... hatta ben basta bunu sirf benim gözümü boyamak icin yapiyo sanmistim cünkü biliyo benim ve ailem icin bunun önemli oldugunu biraz sözlü yaptim diyebilirim gercekten biliyomus cogu seyi :)
cokta caliskan mesleginin yani sira acik ögretim okuyo 2-3 sene sonra komiserlik sinavlarina girebilmek icin yani ilerde insallah sinavida kazanirsa maddi yöndende daha olumlu olcak
düsünce tarzida benim aile yapima cok uyuyo kesinlikle ailelerin anlasicana eminim..

iste böyle ne bilim görünüse bakilirsa hic bi sorun yok ama tanimaya calisirlarsa tabi ki :KK43:

ha unutmadan bide benim annem polisleri coooookkkk sever gercekten nedenini bilmedigim bi sempatisi var polislere karsi ama sevgilimin polis oludugunu ögrendiginde bile umrunda olmadi banane diyo gicik :dilcikar:

Son düzenleme:
ha unutmadan bide benim annem polisleri coooookkkk sever gercekten nedenini bilmedigim bi sempatisi var polislere karsi ama sevgilimin polis oludugunu ögrendiginde bile umrunda olmadi banane diyo gicik
seni kızdırmak için ole dıyordur tatlım...
herseyın hayırlısı olsun sizin için.. bak bana olmaz olmaz dediler cevredekıler hatta suna nıkahımın olduna bile saskınlar (cunku onlara gore olmamalıydı,nişan atılmalıyıd, ve ben onların oğullarına kalmalıydım yada en azından olmasa bile ohh işide olmadı demek istediler)
bol bol dua et , ben 4444 tane selatün tüncina okumustum bızımkılerden gızlı saklı... aklından blunsun :KK66: :)

X