Aileniz karşı çıkarsa?

Luna23

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2008
1.584
2
kizlar sevgilinizin sizi istemeye geliceni söylediginizde kimin ailesi karsi cikti ve sebebi neydi?

sonradan ailenizi nasi ikna ettiniz veya ne gibi zorluklar cikti?

yada en kötü ihtmal kim ayrilmak zorunda kaldi?

böyle bi durumda nasi bi tavir almak gerekiyo ve nasi cözümlenebilir merak ediyorum

ALLAH korusun :1no2:
Bende cok korkmusutm bundan hep ama iş o ana gelınce hıc bısey olmadım korktugum gıbı
Umarım ayrılmak zorunda kalanlar yoktur ama benım aıle karsı cıksaydı aılemı ezıp gecemezdm ama sevdıgımden de vazgecemezdımcok zor bidurum

Elinden geleni yap aileni ikna etmek için , :teselli:
bende aynı durumda kaldım senelerce ama benim hayatıma başka nedenler girdigi için ben vazgeçmek zorunda kaldım

yok kizlar bende suan öyle bi durum yok cünkü ailem bilmiyo ama söyledigimde karsi cikcaklarina eminim

o yüzden simdiden kendimi hazirlamaya calisiyorum sizede sormak istedim ayni durumda olanlar var mi diye

ben en son babama sölemeyi düsünüyorum yani baba beni istemeye gelcekler diye söyliyebilirim anca sevgilim var diyemem

ama söylince hayir olmaz gelmesinler derse nasi ikna edicem bilmiyorum :1no2:

ben yasamadım böyle bir sorun bütün ailem biliyordu zaten ama çok yakın bir arkadasım yaşadı.düğüne kadar herkes çok kötü zamanlar yasadı gerginlikler yasandı ama arkadasım hiç vazgeçmedi sorun ise damadın işi yüzünden annesi istememişti.ama düğünden sonra bütün buzlar eridi şu an arkadasımın ailesiyle hem eşinin hem arkadaşımın ailesi çok iyi.

benim kardeşim ısrarla istedi.ısrarla nişanlandı..
biz istemedik,istemiyoruz..
bu durumda aşılabilecek yada çözümlenebilecek bir şey yok..ayrılsın diye bekliyorz vallahi..
hatta evlensin boşansın geri gelsin kabulümüz bile diyoruz..

benimde ilk başta çok tepki duyulmuştu abim ve babam tarafından bahaneleri ise yaşın küçük(22ye giricem)sen sorumluluk alamazsın alma işte gençligini yaşa falan filan(sanki gençligimi yaşamama izin verdilerde..) ama sonunda kabul ettiler şuan nişanlıyız dügünümüze çok az kaldı hala sorunlarımız aşılmamış durumda hala onlara göre bu iş olmamalı ama olacak olmalı ve çook az kaldı.. biz sabrettik ve kazanacagız inşallah...:)

inşallah herşey yolunda gider canım...ALLAH mutluluğunuzu bozmasın :asigim:

Böyle durumda ne sevdiğimden ne ailemden vazgeçerim.Benim abim böyle konularda felakettir ama ben karşısına çıkıp seviyorum dedim ve şuan sadece saygı gösteriyor.

bizim o noktaya gelmemize daha coook var ama ailem hatta konu komsu bile istemiycek. Annem bilior zaten yeni yeni duzelior aramiz. bana aylarca kan kusturdu kendinden soguttu. simdi iliskimiz duzeldi ama onun da tek sebebi o kisiyle evlenmeyi dusunmuorum diye diye biraz korkularini hafifletmis olmamsenağlama. artik kavgadan gurultuden cok yoruldugum icin yaptim oyle:çok üzgünüm:. yoksa deli gibi istioruz ikimiz de evlenmeyi. merak edenlere: sevgilim yabanci, gayri muslim ve bu yuzden annem karsi cikior.:a015::a015::a015:

heyttt ben geldimm kaydirigubbakcemile

Biri benimi çağırdıı kaydirigubbakcemile3

bizim evde konusu bile geçemezbenneyaptımki

zaten hep böyle oluyo istemiyolar istemiyolar sonradan cok seviyolar damadi falan

ya bastan bi sans ver bi tanimaya calis neden herseyi zorlastiriyolar ki :S

bosansin mi :1shok:

bosanmasina daha olumlu bakiyosaniz istememe sebebiniz ciddi bise sanirim cok özel diilse söyliyebilirmisin?

insallah nisanlinla cok mutlu olurda abini babani yaniltirsin canim

ama ne güzel istemedikleri halde kabul etmisler sonucta

benimkiler ne yapar kestiremiyorum hic :S

senin isin daha zormus :S

kültür ve din farki ilerde cok sorun olabilir.. aileler anlasamaz sen ona uyum sagliyamazsin o sana sagliyamaz.. yani bilmiyorum zor bi durum gercekten

senin isin daha zormus :S

kültür ve din farki ilerde cok sorun olabilir.. aileler anlasamaz sen ona uyum sagliyamazsin o sana sagliyamaz.. yani bilmiyorum zor bi durum gercekten

bizim uyumumuzda sorun yok cok sukur. yani bir turk erkegiyle de bu kadar anlasabilirdim. onun ailesiyle de cok iyiyiz. ama sorun benimkiler:çok üzgünüm: ama is uyum saglamaya gelse bi yolu bulunur.. biz oraya hic gelemiycez muhtemelen... offf offfsenağlamasenağlamasenağlama

bu konuyu herhalde en çok ben ve mutlulukreçetem bilir. ama şu anda yazasım yok hiç hatırlamak istemiyorum. yarın yazarım belki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…