Aileniz karşı çıkarsa?

bizim uyumumuzda sorun yok cok sukur. yani bir turk erkegiyle de bu kadar anlasabilirdim. onun ailesiyle de cok iyiyiz. ama sorun benimkiler:çok üzgünüm: ama is uyum saglamaya gelse bi yolu bulunur.. biz oraya hic gelemiycez muhtemelen... offf offfsenağlamasenağlamasenağlama

hm siz iyi anlasiyosaniz olur insallah canim hayirlisi olsun aileni ikna edebilirsin insallah

:Saruboceq:
bizim o noktaya gelmemize daha coook var ama ailem hatta konu komsu bile istemiycek. Annem bilior zaten yeni yeni duzelior aramiz. bana aylarca kan kusturdu kendinden soguttu. simdi iliskimiz duzeldi ama onun da tek sebebi o kisiyle evlenmeyi dusunmuorum diye diye biraz korkularini hafifletmis olmamsenağlama. artik kavgadan gurultuden cok yoruldugum icin yaptim oyle:çok üzgünüm:. yoksa deli gibi istioruz ikimiz de evlenmeyi. merak edenlere: sevgilim yabanci, gayri muslim ve bu yuzden annem karsi cikior.:a015::a015::a015:

:Saruboceq: ya senın duruma uzuldum umarınm bi orta yol bulunur cnm

Allah korusun.. Öyle bi sorunla karsilasmadik, basimiza gelseydi yine yilmazdik ama yipranirdik ailenin karari ailelerin görüsü cok önemli rol oynuyor. Büyük bi askin sonucunda büyüklerimizin sözünü hernekadar dinlemesekte,onlarinda razi olmasi gönlümüzü rahatlatir..

Allah korusun.. Öyle bi sorunla karsilasmadik, basimiza gelseydi yine yilmazdik ama yipranirdik ailenin karari ailelerin görüsü cok önemli rol oynuyor. Büyük bi askin sonucunda büyüklerimizin sözünü hernekadar dinlemesekte,onlarinda razi olmasi gönlümüzü rahatlatir..

benim annem simdiden basladi benim gönlüm yok ama beni ezer gecersen evlen bise demiyorum diyo

böyle izin verdikten sonra verme daha iyi ya :kızgın:

Benimde ailemde istemedi
Allahım en dogrusunu biliyo :Saruboceq:
hayırlısı olsun inşyerimseniben

Son düzenleme:
Benim annem de hayatımdaki kişiyi istemediğini belirtti.Hatta belirtmek ne kelime kesin tavrını koydu.İlk başlarda ben de "ciddi düşünmüyorum anne" diyerek oyaladım.Ama geçtiğimiz yaz gerçek niyetimizin evlilik olduğunu duyduğunda kızılca kıyamet koptu.Neler neler yaşandı aramızda.Ama Çok şükür ki Emrah yılmadı ve bana olan sevgisini ve çalışkanlığını anneme ispatladı.Annem şimdi ona benden daha çok ilgi gösteriyor kaydirigubbakcemile3
Şuna inan canım; olacağı varsa ananında babanında ağzı dili bağlanıyor ve oluyor..Yeter ki alnına yazılmış olsun a.s.

benim annem simdiden basladi benim gönlüm yok ama beni ezer gecersen evlen bise demiyorum diyo

böyle izin verdikten sonra verme daha iyi ya :kızgın:

Neden gönlünün razi olmadigini acik acik söyledi mi? Sence hakli mi yoksa kuruntu mu? Sence senin mutlu olamayacagina mi inaniyor sevdiginle ? Eger acikca dile getiriyorsa,biraz kulak as, sonra senin mutlulugunu istiyorsa huzur vermesini iste.. Neden karsi ciktigi cok önemli ele gidecek diye üzülen onaylamayan annelerde var gercekten mutlu olamayacagi icin onay vermeyen annelerde..:teselli:

sevdigim türkiyede ben almanya ve evlenirsek ben türkiyeye yerlesicem

bide tanimadigimiz biri diye istemiyo annem herhalde daha cok tanidik cevreden biri olsun istiyodu

ya aslinda asil sorun beni türkiyeye yollamak istememesi onuda anliyorum bi yerde ama napim onu buraya getirmem büyük sacmalik olur hem ben türkiyede yasamayida istiyorum :KK43:

babam mantıklı adamdır. kesinkes karşı çıkıyosa benim göremediğim bir şeyi görmüştür o kişide. onun onayı olmadan evlilik yolunda herhangi bir adım atmam. korku vs değil. babamı tanıyorum, bana ciddi konularda hep dürüst ve yapıcı davranmıştır. onun sözünden asla çıkmam, mantığıma uymayan çok farklı bir davranışta bulunursa ayrı konu. Allah ana babamızla karşı karşıya getirmesin bizleri, amin.

Farkinda olmadan tam benim konumla ilgili basliga gelmisim meger :) Arkadasim sana bisey söyliyimmi,bende almanyadan trye gelin gidiyorum hatta gittim bile :) Güldügüme bakma cok zor günler yasadim kabul ettirene kadar..Türkiyede bi kiz arkadasimla kaliyorum.. 1-2 sene sonra nisanlimla evlenecegiz zaten,ben simdiden trye yerlestim.. Ayni sorunu bende yasadim, annem istemedi daha tanimadan yani önyargiliydi, ama kendisini ve ailesini taniyinca benim mutlu olabilecegimi görünce sustu ve suan hic biseye karsi degiller.. Bence sende fazla üzülme annedir istemez tabi kizi yanindan ayrilsin, birak bence cok üstüne gitme he he de gec.. Ayri kaldiginiz günlerde kiymetini anlicak sende anneninkini tabiki.. Eger kisiligini begenmiyor da onay vermeseydi o zaman durum daha vahimdi,anneler anlar sezer cnkü..

babam mantıklı adamdır. kesinkes karşı çıkıyosa benim göremediğim bir şeyi görmüştür o kişide. onun onayı olmadan evlilik yolunda herhangi bir adım atmam. korku vs değil. babamı tanıyorum, bana ciddi konularda hep dürüst ve yapıcı davranmıştır. onun sözünden asla çıkmam, mantığıma uymayan çok farklı bir davranışta bulunursa ayrı konu. Allah ana babamızla karşı karşıya getirmesin bizleri, amin.

canim tabiki baban biseler görüp yok olmaz derse o baska ama hic tanimadan etmeden bastan hayir demelerinden korkuyorum ben :S

Farkinda olmadan tam benim konumla ilgili basliga gelmisim meger :) Arkadasim sana bisey söyliyimmi,bende almanyadan trye gelin gidiyorum hatta gittim bile :) Güldügüme bakma cok zor günler yasadim kabul ettirene kadar..Türkiyede bi kiz arkadasimla kaliyorum.. 1-2 sene sonra nisanlimla evlenecegiz zaten,ben simdiden trye yerlestim.. Ayni sorunu bende yasadim, annem istemedi daha tanimadan yani önyargiliydi, ama kendisini ve ailesini taniyinca benim mutlu olabilecegimi görünce sustu ve suan hic biseye karsi degiller.. Bence sende fazla üzülme annedir istemez tabi kizi yanindan ayrilsin, birak bence cok üstüne gitme he he de gec.. Ayri kaldiginiz günlerde kiymetini anlicak sende anneninkini tabiki.. Eger kisiligini begenmiyor da onay vermeseydi o zaman durum daha vahimdi,anneler anlar sezer cnkü..

ooo canim sen tam bana akil verebilcek durumdaymissin

ya sorma annem hic tanimadan etmeden ön yargili davraniyo

misal sevdigimin resmini gösterdim bir sürü sey söyledi yok güvenilir birine benzemiyo diyo yani sirf resimden böyle bise nasi diyebiliyo ki :KK43:

hep negativ hep negativ :KK43:

Her rüzgar savuracak bir toz bulur.
Her hayal yaşanacak bir can bulur..
Her düş gerçekleşecek bir umut bulur..
Kolay bulunmayan tek şey dostluktur...
HAYIRLI CUMALAR OLSUN...
Allahım sana sıgındım yar ve yardımcım ol (Amin)

Son düzenleme:
amin canim Allahim kimseyi ayirmaz insallah

hayirlisi neyse o olsun sende bizim icin dua et :)

hayirli cumalar :1hug:

aileler ne diorsa doğrudur ben onu bilir onu söylerim..
ailesini dinlemeyip hareket eden çok kişi tanıorum ve geneli mutsuz şu anda..
keşke ailemi dinleseydim demek çok kötü bi durum bence..

çok şükür ki ben böyle bi durum yaşamadım,eşimi herkes çok seviyor...

ablamı sevdiğine vermediler
çok zor günler yaşadık ablam krizler geçirdi çok seviyordu
ama babam kararlıydı istiyosan evlen ama ben razı deilim,destekte olmıcam size..
ablam da babam razı olmadığı için evlenmedi...
iykide evlenmemiş çocuğun gerçek yüzünü gördük çok kısa bi süre de çıktı ortaya...
çok şeyler yaptı kötü günler yaşattı bize...
ailece çok sarsıldık...
ablam şimdi babama dua ediyor her zaman
babacım iyki razı gelmemişsin,iyki evlenmemişim diye..

ama işin kötü yanı sonra da kimseleri sevemedi ablacım :KK43:((

güzelim tabiki ailenin onayi cok önemli zaten kimse ailesini ezip gecmek istemez bende istemiyorum

ama benimkiler sevgilimi tanisa seviceklerine eminim yani tam annemlerin istedigi gibi biri bence gercekten cok iyi ama tanimak bile istemicekler gibi geliyo türkiyede oldugunu duyduklarinda

ablanada cok üzüldüm keske bidaha sevebilecegi biri ciksaydi karsisina ama insan böyle bi hayal kirikligindan sonra zor sever :KK43:

evlendi mi ablan simdi?

ya kizlar tesekür ederim yazilariniz icin ben artik bu konuyu düsünmemeye karar verdim cünkü iliskim daha cok yeni 3 bucuk ay oldu

ailem nasil olsa onaylamicak simdiden bitirsem daha iyi olur diye düsünüyodum ama artik zamana birakicam

ben onunla suan cok mutluyum zamani gelip ailelere durumu anlatinca onaylarlarmi onaylamazlarmi bilmiyorum ama simdiden bunu düsünmenin bi anlami yok cünkü istesemde ayrilamam cok seviyorum :çok üzgünüm:

tekrar tesekür ederim yorum yapan herkese :1hug:

X