Ailem sevgilimle birlikteliğime olumsuz bakıyor istemiyorlar ? mücadele etmekten yoruldum

Ben de Diyarbakır' lıyım. Keşke kendi memleketimden biriyle evlenseydim. Şahsen tanıdığım tüm erkekler kadınları el üstünde tutuyor. Akdeniz bölgesinden birine aşık oldum, hayatın tokadını yedim. Önyargılı olmayın. Büyük amcam her akşam yemek yapar, küçük amcam her sabah kahvaltı hazırlar özenerek. Kuzenler yeğenler ise eşleri ile çok iyi. Daha aldatılan eş hikayesine rast gelmedim ben. Arka mahallede oturan insanları dahil etmiyorum. Onlar zaten işsizlik ve parasızlıktan romantizm düşünecek halde değil.

Benim çok arkadaşım 20 yaşında evlendi mutlu mesut yaşıyor ama konu bu değil ben hemen evlenicem demedim ki

konu sahibesi şu yorum size ait
Hayır ayrılmam birbirimizi çok seviyoruz hiçte kafam karışmıyo gayet iyi anlaşıyoruz bazen ufak tefek sorunlarımız olmuyor değil ama ne zaman kim alttan alacağını biliyor konu kapanıyor

2016 yılında açtığınız bir konuya kendi yaptığınız yorum.
çok ama çok dikkatli olmanız lazım
hayatınıza giren her erkekten bu derece emin olamazsınız, çok yazık olacak.

konu sahibesi şu yorum size ait
Hayır ayrılmam birbirimizi çok seviyoruz hiçte kafam karışmıyo gayet iyi anlaşıyoruz bazen ufak tefek sorunlarımız olmuyor değil ama ne zaman kim alttan alacağını biliyor konu kapanıyor

2016 yılında açtığınız bir konuya kendi yaptığınız yorum.
çok ama çok dikkatli olmanız lazım
hayatınıza giren her erkekten bu derece emin olamazsınız, çok yazık olacak.

Hangi konu bu bilmiyorum bu cümlemde kötü bir şey göremedim :KK67:

Ben de Diyarbakır' lıyım. Keşke kendi memleketimden biriyle evlenseydim. Şahsen tanıdığım tüm erkekler kadınları el üstünde tutuyor. Akdeniz bölgesinden birine aşık oldum, hayatın tokadını yedim. Önyargılı olmayın. Büyük amcam her akşam yemek yapar, küçük amcam her sabah kahvaltı hazırlar özenerek. Kuzenler yeğenler ise eşleri ile çok iyi. Daha aldatılan eş hikayesine rast gelmedim ben. Arka mahallede oturan insanları dahil etmiyorum. Onlar zaten işsizlik ve parasızlıktan romantizm düşünecek halde değil.[/QU

Hakkında hayırlısı olsun insanı mahveden bu önyargılar zaten benimde şu zamana kadar en iyi samimi olduğum insanlar güneydoğuluydu hep. kötüsü var mı elbet vardır her yerin var... daha oraları bir defa bile görmeyen, tv de izlediği dizilerle tanıyan, medyada gösterilenlerle bilenler asıl hayatının yanlışını yapıyor. ya da farklı insanlarla arkadaş olmaktan çekiniyorlar, hep bir adım geride duruyorlar falan. Hayır yani aynı kültürümüzdeki, geleneğimizdeki, yerimizdekilerle oldukta ne oldu ?? annemin teyzesinin oğluyla evleneyim bari... karakterine bak, sevgisine, kendi mutlulğuna bak. iyi kötü bir işi ve evi olduktan sonra ve bunlar olduktan sonra nereliymiş ne önemi var bu kadar. he ama bana farklılık iyi gelmiyor kendi kültürüm dışına çıkamam diyosan o senin saplantılı düşüncendir bence

Macerayı ve sıradışılığı severim diyorsun ya işte bu yüzden o adamlasın :) Ama bil ki bu senin sandığın kadar kolay değil sen şu an sadece böyle konuşuyorsun. Az daha Van'a gelin gitmek için ölen birisi söylüyor bunu.. Benim sen gibi yaşanmışlığım, sevgili durumum vs hiç olmadı ama sadece ablama söyledim daha sevgili bile olmadığımız için tıpkı ailen gibi yorum yaptı ve bütün çevremde aynı şekilde, bir arkadaşım büyük bir abisine danıştı o da aynı şey. gözümü çok karartmıştım ona o kadar inanıyordum ki.. Beyefendi(!) bana büyük kazığını atmasaydı gidecektim de her şeyi göze alıp, ailemi karşıma alıp çünkü seviyorum deyince bana inanıp yanımda olacaklarını biliyordum.. Şu an hala çok acı çekiyorum 1 yıl geçmesine rağmen ama iyi ki diyorum iyi ki .. Bu arada onunla konuşurken ablam atandığı için Şanlıurfa'ya ziyarete gittik, hiç öyle zannettiğin gibi değil. (Lütfen kimse yanlış anlamasın çok güzel bir şehir batıdaki birçok şehir bu kadar güzel değil emin olun, ablamın kapıcısı dahil çok iyi insanlardı) kastettiğim çok farklı bir şey yanlış yere çekileceğine emin olduğum için daha fazla bir şey söylemek istemiyorum ama İstanbul'da büyüyüp ömürlük oraya gitmek cidden çok farklı bir durum. Sen hiç gidip gördün mü oraları? önce bunu sorayım. Ve şunu unutma 20 yaş bu kadar ciddi karar vermek için çok erken, lütfen çok iyi düşün.. Bizzat yaşamış biri konuşuyor ..

4 yillik iliskin varmis. O da cok iyi cok harikaymis cok seviyormussun onda da yine evlencem diye tutturmuşsun yok istemiyorlar, yok tanismiyorlar.

4 senelik iliskini temmuzda bitirip agustosta yenisini buluyorsun ve Onu da cok seviyorsun cok harika yine karsi cikiyorlar yine evlencem diye tutturuyorsun.
Tek derdin kör topal evleneyimde nolursa olsun. Burdan bile bu anlasiliyor.

Ben de Diyarbakır' lıyım. Keşke kendi memleketimden biriyle evlenseydim. Şahsen tanıdığım tüm erkekler kadınları el üstünde tutuyor. Akdeniz bölgesinden birine aşık oldum, hayatın tokadını yedim. Önyargılı olmayın. Büyük amcam her akşam yemek yapar, küçük amcam her sabah kahvaltı hazırlar özenerek. Kuzenler yeğenler ise eşleri ile çok iyi. Daha aldatılan eş hikayesine rast gelmedim ben. Arka mahallede oturan insanları dahil etmiyorum. Onlar zaten işsizlik ve parasızlıktan romantizm düşünecek halde değil.
Canim merhaba oncelikle uzun zaman oldu konusmayali...
Sana kesinlikle katiliyorum bu anlamda, benim esim de dogulu ve evde benden daha gzuel ve daha cok hatta yemek yapar, ev islerinde de yardimcidir demeyi sevmem ev isini yapar. Yapmasi gerektigi gibi sonucta yani, ev is kadin isidir deyip gecmez. Bu bana dogal gelmisti bastan beri boyle olmasi gerekir diye. Ailesinde de erkeklerin hepsi eslerine saygilidir, daha dangalak laf edene sahit olmadim. Ama ben doguda yasamadim daha dogrusu sulaleyle yasamadim. Bu zorluk gibi gelir bana cok icice olmak. Hem 20li yaslarda insan evlilik karari alirken herseyi dikkatle dusunmeli. Cabuk karar vermemeli. Konu sahibi cok genc henuz bence. Hayirlisi olsun tabi hakkinda.

Canim merhaba oncelikle uzun zaman oldu konusmayali...
Sana kesinlikle katiliyorum bu anlamda, benim esim de dogulu ve evde benden daha gzuel ve daha cok hatta yemek yapar, ev islerinde de yardimcidir demeyi sevmem ev isini yapar. Yapmasi gerektigi gibi sonucta yani, ev is kadin isidir deyip gecmez. Bu bana dogal gelmisti bastan beri boyle olmasi gerekir diye. Ailesinde de erkeklerin hepsi eslerine saygilidir, daha dangalak laf edene sahit olmadim. Ama ben doguda yasamadim daha dogrusu sulaleyle yasamadim. Bu zorluk gibi gelir bana cok icice olmak. Hem 20li yaslarda insan evlilik karari alirken herseyi dikkatle dusunmeli. Cabuk karar vermemeli. Konu sahibi cok genc henuz bence. Hayirlisi olsun tabi hakkinda.
Merhaba canım. Konu sahibi hemen evlilik düşünmüyorum demişti. Sanırım aile ve sevgili arasında bağ kurup bir düzen oluşturmak istiyor. Ben yaşadığımı söyledim, artık o hissesine düşeni alır :) Doğulu, Güneydoğulu önyargısına çok kızıyorum. Eski kayınbabam sevgililik evresinde benim Diyarbakırlı oldupumu öğrenince palas pandıras gelmişti. Korkmuştu. Beni tanıyınca içi rahatlayıp geri dönmüştü. Ama benimle ilk tanıştığındaki yüz ifadesi aklıma geldikçe gülüyorum:)

Yaşın zaten çok küçük evlenmek için, bir de bu kadar büyük bir hayat tarzı değişikliğini kaldıramazsın. İlk birkaç sene macera gibi gelir de sonra katlanamazsın bence. Ailelere kulak vermek lazım, belli tecrübelerle konuşuyorlar.

Evlilik yeni bir hayata girme başka bir kültüre gelin gitmeyi sen macera aksiyon olarak görüyorsun bence ailenı dinle çocuksun daha o macera dediklerin 1 sene sonra işkenceye dönüşecek hele güney Doğu gelinler ve kızlara karşı çok katı ve acımasız

Ne kadar süredir tanıştığınızı bilmiyorum ama sadece arada bir yüz yüze görüştüğünüz ve genelde telefonla iletişim kurduğunuz biriyle nasıl hemen evlilik kararı alabiliyorsunuz? Hem de yaşınız 20 iken.
Ailenize çok hak verdim, tecrübeli büyüklerinizi dinleyin, onlardan bile bunalan kişi ileride kv görümce elti ilişkilerinde ne yapacak acaba?
Evlilik için bu acele niye, kendi ayaklarınız üzerinde durun önce, hayatı ve insanları tanıyın.
Ayrıca bildiğim kadarıyla Güneydoğulu aileler de çocukları kendi çevrelerinden aşiretlerinden evlensin istiyorlar, sevgilinizin ailesi ne diyor bu işe, siz ailenizi ikna etme derdine düşüp sonra da istenmeyen gelin olmayasınız.

Objektif yorumlardan ziyade kendi duymak istediklerinizle ilgileniyorsunuz. Birilerinin sizi desteklemesi için açmışsınız konuyu. Başınıza gelmeden ne kadar can sıkıcı şeyler olduğunu anlayabileceğinizi sanmam, umarım yaşayarak öğrenmek zorunda kalmazsınız. Bizim söylediklerimiz çıkacak diye bir şey elbette yok. Ama sizin kendinizi inandırdığınız kadar kusursuz evlilik ortamı da yok. Onu takmam bunu takmam diyen insan, buraya geliyorsa birilerinin fikirlerlerini takıyor demektir. Yoksa sevgiliniz katil değil sapık değil, ailenizin korktuğu şeyler örnek verdiğimiz şeylerle aynı bence.

1 yıl 2 aydır beraberiz zor bir aşk bizimkisi biliyorum ama birbirimizden eminiz çok seviyoruz sorun benim ailem.. 20 yaşındayım okulumu bitirdim o da 28 aklınıza gelebilecek her şey birbirimize zıt... yaş, eğitim, iş, kültür, gelenek... ben istanbulda doğdum büyüdüm o diyarbakırda. işi gücü var kendi işini yapıyor, evi var, ailesi çok düzgün bir aile tanıştım çok sevdim. sevgilimin karakter olarak çok baskıcı dediğim dedik bir yapısı yok üstüme titremesede kıyamıyor öyle biri. hemen evlenelim demiyorum, zaten şu durumdayken olmaz. orada yapamazsın edemezsin diyor ailem ama ben yapabileceğime inanıyorum cünkü karakter olarak uysal biriyim çok tersime gidilmedikçe iyiyim yani öyle her yerde sivrilmeyi sevmiyorum şimdiye kadar bir çok doğulu arkadaşlarım oldu kalıcı dostluklarım oldu. ayrıca ben sıradan bir insanla veya sıradan hayat yaşayamam :)) mesela insanların hep korktukları şeyler aksine benim hoşuma giden şeyler olur macera aksiyon severim yani :KK73:alışamam yapamam diye kesinlikle düşünmüyorum farklılıklara ayak uyduran ve seven biriyim. aksine dediğim gibi sıradan aynı şeyler bana göre değil.. şimdi ailemin ilişkimizin ciddiyetinden haberleri var her şeye yine sünger çekiliyor ama orada yaşama konusuna şiddetle karşılar sevgilimin işi orda bu konuyu onunla çok konuştum ama benim tezgahım burda orda istanbulda başkasının yanında niye çalışayım diyor... o da bi yandan haklı.. ailem istanbul dışı herhangi bi yeri bile istemiyor. vazgeçmeye kesinlikle niyetimiz yokk ilk defa sevgimden bu kadar eminim onu sevdiğimi o kadar hissediyorumki böyle bişeyi daha önceki birlikteliklerimde hiç yaşamamıştım ama ona bakınca bile eriyip gidiyorum (belli etmiyorum ) ailem karşı çıksada elinde sonunda verir aksi durumda kaçmayı pek istemiyorum ama ben bu iş güzel bir şekilde olsun istiyorum mücadeleciyim pes etmem ama çıkmazdayım.. şuan sadece annemle tanıştırdım sıcak baktı ama babam ve dedemler tanımadı daha karşı çıktılar. Sizce bu durumda ne yapılabilir ? Aynı düzeyde insanların hepsi mutlu mu ? Doğu gelini olan olacak var mı ? Evlilikte farklılıkların dezavantajları nedir avantajları var mıdır ?
Bende Ankara'dan Urfa'ya geldim bı açtığım konulara göz gezdirin isterseniz ve büyük bı aşk yaşamış evlenmiş ve burda yasiyan güle oynaya gelip mecbur katlanan biri olarak sakin ama sakın EVLENME çok ciddiyim kaç arkana bakmadan kacc

Ailemden ayrı kalma korkum yok aksine gitmek istiyorum çok bunaltıyolar. hiç bişeyden korkum yok terör falan ona bakılırsa istanbulda bomba patladığı kadar orda patlamıyor ben orda köye gitmicem şehir ve en iyi yeri olacak gideceğim yer
Valla canım şuan sen konustukca bian geçmişe dondum kendimi gördüm inan çok yanlış bı yoldasin ne olur kendine bu kötülüğü yapma ben dinlemedim sen dinle benim yasadiklarimi yaşama lütfen şuan icim bı tuhaf oldu keşke dört sene öncesine donebilseydim ama olmuyo işte bunlarda bosanmada yok seni dovse sovse katlanacaksin bunuda göz önünde bulundur ama lütfen uzak dur

Alttan almıyorum zaten farklılığı seviyorum sorun etmiyorum diyorum her ortama ayak uydururum. o korkulan çekinilen hususların hepsinide seviyorum eğlenceli geliyor ayrıca oralar filmlerdeki gibi değil bence bu konular abartılıyor
Valla kusura bakma aynı filmlerdeki gibi şimdi seversin sana sevimli deil yarın bütün sevimsizlikleriyle tanisinca vurursun kafanı duvarlarada gören olmaz bak canım şuan seni sevgisinden uçuran adam oraya gittiginde bunları yapmicak ayıp ailesinin yanına yaklasmicak ayıp üstelik annesi özellikle babası Allah'tan sonra gelir o ne derse o olur sakin öle biri değil deme aynende öyle biri şimdi sana bunu göstermiyor ben 6 sene görüştüm dört senedir de evliyim gördüğüm her hareketi beni şoka dusuruyo bu o adammi diyorum hii birde aman düğünleri ölümleri olmasın tam bi şa şa ya dönüşür kadınlar köpek gibi çalışır erkekler keyf sürer geceleri arkadaslariyla sık sık dışarı çıkar bı çok ortami seninle paylasmaz ayıp bı yere gidilcekse özellikle aile zirayetleri bile ayrı ayrı gidilir gidilince ayrı oturulur öle beraber paylaşım yok heleki çocuk olunca o çocuk onların sen sadece doğuran bı makinasin sesin cikarsa ezerler erkekler ilahtır orda naparlarsa yapsın herşey onlara hak ama kadın ses cikartamaz hele bi çıkartsın yer agizina saplagi daha öyle çok şeyler varki dört senede yasadiklarimi tahmin bile edemessiniz üstelik bu adam beni hala deli gibi seviyo bide seviyo yani sevmese daha neler yasatirdiki valla benden bu kadar yinede sormak istediklerin olursa yardımcı olurum ama yine söylüyorum dusmanimda olsa ben kesinlikle istemem bu cehenneme gelsin bak bu soylediklerimi unutma bana soylediler onemsemedim öyle biri değil dedim yapmaz dedim beni seviyo dedim ama yaşadım ne dedilerse yaşadım haberiniz olsun

X