Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Merhaba kızlar, ben de aranıza katılmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerektiğini size sormak istiyorum. Bir senedir evliyim, hiç korunmadık. Kızlığımdan kalma zaten adet düzensizliğim var ama PCOS denmedi hiç hormonlarım hep düzgün çıkar. Zaten düzensiz olduğum için hemen olmayacağını düşündüğüm için en başından beri hiç korunmadım. 3 ay önce 1 aylık bir kanamam olmuştu o sebeple çok güvendiğim bir doktora gittim. Hormon testi falan bir problem çıkmadı. Bana çatlama iğnesi tedavisini anlattı. Adet olup klomen kullanıp, 25 haziranda çatlama iğnesi oldum. Ama gebelik oluşmadı. Diğer adetinde tekrar gel yine deneyeceğiz dedi, zaten ilkte tutma ihtimalinin az olduğunu söyledi. Sonrasında bir ay sonra yani 25 temmuzda regl oldum sancılı ve yoğun oldu. Ama memlekette olduğum için gidemedim doktora. Her neyse, 25 temmuzdaki adetimden temizlendikten 1 hafta sonra kanamam oldu. Onun için doktora göründüğümde kan değerlerimde gebelik olduğunu ama kanamam olduğu için sağlıksız olduğunu yani kimyasal gebelik geçirdiğimi söyledi. Çok üzüldüm gerçekten bir senedir deneyip, olunca da kimyasal olması çok üzmüştü beni. Doktorum en azından hamile kalabildiğimi, hem de tedavisiz yani iğnesiz hamile kalmış olduğumu bunun iyi bir şey olduğunu söyledi. Ama yine de çok üzüldüm, hala da üzgünüm..
Şimdi tekrar adet oldum. Yani adetim düzene girdi diye düşünüyorum çünkü 3 aydır 25 inde adet oluyorum. Tekrar doktora gidip klomen+çatlama iğnesi olsam mı bilmiyorum. Yada sizin gibi sağlıklı beslenip yürüyüş yapıp ovülasyonla mı devam etsem bilemiyorum. Akıl almak isterim sizlerden :)
Bu arada boyuma göre kilom fazla şuan 65 kiloyum 55-56 olsam daha iyi olacak.

Benim hikayem de böyle, Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah hepinizi çok öpüyorum..

Merhaba evet kimyasal gebelik geçirmen seni üzmüştür anlayabiliyorum ama doktorunda çok haklı en azından gebe kalabiliyorsun bunu görmüş oldun. Mesela ben hala hiç gebe kalamadım anladığım kadarıyla 1 kere denemişsin tedaviyi. Bence devam edebilirsin. Ben 3 aydan sonra ara vermiştim. Tedaviye devam ederken de sağlıklı beslenerek kilo vermeye çalışabilirsin inşallah sağlıkla hamile kalırsın ama baktın olmuyor o zaman biraz ara verebilirsin bence. İnşallah yakın zamanda güzel haberleri alırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…