Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Peki üzmek istemiyorum ama bir şey sorabilir miyim? Dış gebelikte değer artışınız nasıldı?
Yaşayacağımı yaşamam gerekiyormuş, çıkartmam gereken dersler varmış ki yaşamışım, asla sana kötü moral vermek istemem yani sen oku ama unut moralim bozulmuyor yani

Ben tüp bebek tedavisi gördüğüm için herşey planlıydı aslında. İlk değerim 18'di (en az 50-100 fln olması lazımdı) 2 günde 1 takip ediliyordu sonra 2-3 kat civarında devam etti. Artış oranı güzeldi fakat ilk değer istenilen gibi olmadığı için normale göre hep düşük devam etti. 10 gün sonra bir pik yaptı doktorum aslında normal gelişen bir gebelik de olabilir dedi, bunu dedi ve ertesi günü ben dış gebelik geçirdiğimi anladım, müthiş bir sancı ile hastaneye gittim, batın bölgesine müthiş bir kanama olmuş (iç kanama) ve direk ameliyata alındım.

Sen bunları oku ve unut olur mu? Çünkü çok iç açıcı şeyler değil gebeliğini yeni öğrenmiş bir hamişe göre... Sorduğun için söylüyorum. Senin artışın gayet normal umarım bir iki haftaya da keseyi göreceksin

Tekrar hatırlatmak istemezdim özür dilerim sen çok güçlüsün,umarım en hayırlısı ve sağlıklısı en yakın zamanda seni bulsun ve Rabbim rahmine miniciği yerleştirip sağlıkla büyümesini nasip etsin Unuttum

Benim bat bugün ama henüz olmadım, ara ara kasık ağırısı var, vücudumu sıcak hissediyorum test yaptım bu sabah ama negatif yine , adetlerim düzenlidir tam yumurtladığım tarihide biliyorum bakalım beklicez burdan pozitife döner mi hiç bilmiyorum

Aynıymışız seninle Benim de göğüslerde dolgunluk ve bir de ağrı var dokununca ama adet öncesi de oluyor o yüzden çok önemsemedim onu Ben de negatif görmek istemiyorum o yüzden test yapmıyorum
Kızlar ben geçen sene hamile olduğumu öyle anlamıştım. Ergen ve regli dönemlerinin yaklaşması dahil hayatımda hiçbir zaman göğüs hassasiyetim olmadı ama o dönem öyle bir hassasiyet vardı ki kanser olduğununfln düşündüm o derece. Meğersem prolaktin hormonu(süt yapma hormonu da diyebiliriz) hamilelikle beraber salgıladığı için göğüslerde hassasiyet oluyor. Fakat herkeste belirti bu olucak diye bir belirti yok.

Aminn çok teşekkür ederim isteyen herkese inşallah

Geçmişe takılı kalırsan; geçmiş geçmez. Bu yüzden önüme bakmak zorundayım. Evet ağladık zırladık üzüldük hem de günlerce ama yapcak bişiy yok geçmişle barışmak zorundayız. Hele ki biz kadınlar dünü anında dünde bırakıp önümüze bakmak zorundayız bu, duyguyu yaşamayı örtbas etmek bastırmak değil aksine yaşayıp ders çıkartmak

aylardır gebelik için uğraşıyodum. Bu ay başka bir doktora muayene oldum. Muayene esnasında doktorun suratı pek iyi değildi zaten :) 2.5 cm çikolata kistim olduğunu söyledi. Kist için üzülürken kan testimin sonucu çıktı amh değerim 0.43 fsh değerim 14 … yaşım 27… yarın hsg çekilecek ama benim bu kadar genç yaşta bu kadar düşük yumurta rezerviyle, bu kadar yüksek fsh ile hamile olabileceğime artık inanmıyorum. Büyük ihtimal tüp bebeğe yönlendirecekler. Bu ay 2 gün gecikmem olunca heveslenmiştim ama ne sorunlarım varmış aklımdan bile geçiremezdim bunları :) Herkese bol şans inşallah herkes bebeğine kavuşur ağustos eylül aylarında

amin kuzum inşallah ne kadar zor işimiz nelere kaldık çizgiler yok hayalet şu bu derken karışır ortalık tabi allah hepimizin gönlüne göre versin
ortada hiç bir şey yoktu canım. herkes hassas bir dönemden geçiyor. sakinlik önemli. herkes bi umut bekliyor. sen 1 kac güne tekrarla gördüm sanki

Ben de AMH düşüklüğü ile tüp bebek tedavisi gördüm, muhtemelen doktorun acilen tüp bebeğe başlaman gerekiyor elini çabuk tut fln dicek ama önce beslenmeni müthiş düzenle, hayatına yürüyüş spor vs hareket kat, bütün bu yaptıkların vücudunu en erken 3 ay sonra etkilicek bunları dene öyle başla, bu yaptıkların yumurtanı arttırmasa da yumurta kaliteni arttıracak ( ki yumurta sayısı değişmiyor deniliyor ama bence değişiyor elimde tahlilerle kanıtlar var.).

Benim de amh değerim düşükmüş hiç bilmiyordum amh nedir fsh nedir vs...
Farkında olmadan hamile kaldım geçen sene, 22 haftalıkken erken doğum oldu 28 Temmuz'da, tabi amh değerinin erken doğum ile alakası yok.
Ben erken doğumdan sonra tesadüfen öğrendim amh değerimin 0,403 olduğunu.

O yüzden asla hamile kalamam deme; bak kalmışım işte er nasıl oldu o zaman? Kendini tüp bebeğe lütfen şartlama, önce kafadaki ön yargıları silmek gerekiyor...

Son düzenleme:
Canım çikolata kisti bende de var o amh düşüklüğününe sebep oluyor 1.226 benimki de. Fsh için nasıl bir yol izliyorlar bilmiyorum ama yumurta rezervine takılıp modunu düşürme. Ben ikinci ayımda hamile kalmıştım ve takip vs hiçbişey olmadan, beslenmeme falan da hiç dikkat etmiyordum. Öncelikle iyi bi doktor bul psikolojini yerle bir etmeyecek. Çünkü düşükten sonra kontrole gittiğim doktor aa sen çikolata kistiyle iyi hamile kalmışsın bian önce tekrar olması için uğraş falan diyip strese sokmuştu beni. Empatiyle yaklaşan, işini iyi bilen bi doktorla ilerlemek çok önemli. Sakın kötü hissetme imkansız denen, tüp bebeğe hazırlanırken kendiliğinden hamile kalan tonla insan var.

aslında ben kendimi tüp bebeğe şartlamıyorum sonuçta bebek için 1 yumurta ve 1 sperm gerekli. Önemli olan kaliteli olması. Ancak ne yazık ki doktorlar cesaretlendirmek yerine hemen tüp bebek öneriyolar. Bitki çayı içiyorum fsh hormonu için. Amh artırmak için de. Doktorlara kalsa amh artmaz diyolar ama bitkisel takviyelerle artıran bir sürü kadın var. Beni yoran şey hem kist hem düşük amh. 2 sorun var. Bu kadar genç yaşta, yeni evliyken, bebek hayali kurarken bunların karşıma çıkması beni bitirdi. Erken menopoz ihitmali vs. İnş tüplerde de bi sorun çıkmaz yarın…

2 senelik evliyim 4 aydır deniyoruz, son iki aydır ovulasyon testiyle değerlendiriyoruz, siz peki
Ben de 8 yıllık evliyim 5 yaşında bir kızım var. Kızım 3.denemede olmuştu. Şimdi 7 aydır deniyoruz henüz olmadı. Bakalım inşallah hepimizin olur hayırlısıyla sağlıkla

Benim de ilk gebeliğimde tarif ettiğin gib olmuştu, çok şişip ağrımıştı ama ne zaman olmuştu bu hiç hatırlamıyorum. Ben gebeliğimi öğrendikten sonra da olmuş olabilir o yüzden bilemedim:)) Adete 5 gün kala öğrenmiştim o zaman

Ya kızlar benim aşırı belim ve kasıklarım ağrıyor normal mii dayanamıyorum neredeyse böyle olmazdı hiç bi zaman

Dediğin gibi gerekli olan 1 sperm 1 yumurta sadece ve inşallah çok bekletmeden aratmadan olsun sağlıkla Benim bir arkadaşımın da amh çok düşük fsh da çok yüksekti neredeyse menepoz değeri çıkmış öyle demiş doktoru. O beklemek istemedi tüp bebek denedi ve ilk seferde oldu bebeği. Şu an 4 yaşında oğlu. Tüp bebekten önce de fsh’ı aslan pençesi çayıyla düşürmüştü.

İnşallah çıkmaz ama amh düşüklüğünü kafaya takma, bak gerçekten diyorum sana sağlıklı beslenme ve kafadan açh düşüklüğünü çıkarmakla çizebilirsin. HSG öncesi yaptığı muayenede öngörü söylemediyse muhtemelen bir şey çıkmaz, HSG'yi nerede yaptıracaksın?

Testiniz pik olmuş yakındır çatlaması siz bugünü değerlendirin mutlaka. Belki bu ikinci yumurtlama olabilir siz mutlaka değerlendirin birşey kaybetmezsiniz hemde strese girmemiş olursunuz :)
degerlendiremedim cok üzgünüm eşimin işi cıktı önceki gün ilişki olmustu belki o günden nasip olursa artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…