Ağrılı mesane sendromu/İnterstisyel sistit

Sistoskopide doktor mesane enfeksiyonu olduğumu söyledi doktor. 7 ay piyeloseptil ictim 1 yıl boyuncada betmiga kullandim . Betmiga hic ise yaramıyor. Piyolesptil içerken hafif rahatlamistim. Yanmam yok surekli mesane bölgesinde agri we huzursuzluk yasiyorum
Çiş hissi oluyor mu sizde bende sürekli çiş hissi oluyor mesanede de hassaslık oluyor

Kızlar bende de hiç tam geçemeyen sistit var. Cranberry ultra kullanıyorum o rahatlatıyor. Özellikle interstsiyel sistitt için alkalı mineral sitrat kullanmayı öneriyorlar. En kötü deneyeceğim ben de bir bakın siz de. Bir de diyet yapmadan olmaz asidik şeyler orayı geçirmiyor.

Siz de irritabl huzursuz bağırsak sendromu var sanırım doktora gittiniz mi
Dahiliyeye gittim karın muayenesinde söyledi var diye ilac wrdi geçmezse gastroenteroloji git dedi ama iş we yoğunluktan gidemedim kolonoskopidende korkuyorum . Tistoliberin diye bir takwiye içiyorum ama faydası varmi yokmu 4 aydır anlayamadim şikayetlerim dewm ediyor

Kızlar bende de hiç tam geçemeyen sistit var. Cranberry ultra kullanıyorum o rahatlatıyor. Özellikle interstsiyel sistitt için alkalı mineral sitrat kullanmayı öneriyorlar. En kötü deneyeceğim ben de bir bakın siz de. Bir de diyet yapmadan olmaz asidik şeyler orayı geçirmiyor.
Limon süt we süt ürünleri domates bunlar hep asidik gazlı içecekler ketçap mayonez uzak duruyorum çikolata bile yemiyorum ama şikayetler dewam ediyor

Limon süt we süt ürünleri domates bunlar hep asidik gazlı içecekler ketçap mayonez uzak duruyorum çikolata bile yemiyorum ama şikayetler dewam ediyor
Bence bir işe yaramıyorsa içmeyin dediğim takviyeyi siz de bir araştırın mutlaka neyden olduğunu bulmadan çözüm yok. Klonoskopi olma zorunluluğunuz yok bence bu çölyak hastaları vs de başka başka testler var sadece onları isterse ister isimlerini tam hatırlamıyorum testlerin. Şikayetlerinizin sonunda bakar. En son çareniz olsun klonoskopi. Mantar rahatsızlığımdan dedim orayıda etkiliyor geçti ama sistit hala var süt ürünleri bıraktm ben de glutensiz yemeye başladım kesinliklikle rahatlattı bir de mutlaka probiyotik alıyorum her gün. Gaz şişkinlik bende de oluyor rahatlıyorum. Bir de ingiliz karbonatı da içmek iyi gelir diyorlar. Şişkinliği alır sistite de iyi diyorlar. Bir bakın.

Allah yardımcımız olsun

Bence bir işe yaramıyorsa içmeyin dediğim takviyeyi siz de bir araştırın mutlaka neyden olduğunu bulmadan çözüm yok. Klonoskopi olma zorunluluğunuz yok bence bu çölyak hastaları vs de başka başka testler var sadece onları isterse ister isimlerini tam hatırlamıyorum testlerin. Şikayetlerinizin sonunda bakar. En son çareniz olsun klonoskopi. Mantar rahatsızlığımdan dedim orayıda etkiliyor geçti ama sistit hala var süt ürünleri bıraktm ben de glutensiz yemeye başladım kesinliklikle rahatlattı bir de mutlaka probiyotik alıyorum her gün. Gaz şişkinlik bende de oluyor rahatlıyorum. Bir de ingiliz karbonatı da içmek iyi gelir diyorlar. Şişkinliği alır sistite de iyi diyorlar. Bir bakın.
Ayni bilgilere probiyotik İngiliz karbonati vs bnde cok rastladım arastrmalarimda ancak henüz kullanmadim. Hic bir doktorda yönlendirmdi. Werdiginiz bilgiler için cok teşekkür ediyorum. Allah hepimize sifa wersin.

Herkese cok gecmiş olsun. Bende hastalığın 7.ayında teşhis koydurabildim. Zor bir hastalık fakat çaresi var arkadaşlar ben iyileştim çok şükür. Ağrı yanma kalmadı normal hayatına döndüm.

Arkadaşlar insterstisyel sistitte diyet gercekten işe yarıyor. Öncelikle hayatımızdaki mayalı ekmek, çoğumuz hergün tüketiyoruz. Ekmek ve unlu mamulleri kesmemiz gerekiyor. Peynir dışında süt ürünü yemiyorum. Günlük 3lt su içiyorum. Yemeklerinizde hazır salça kullanıyorsanız onu da çıkarmanız lazım. Hazır hiçbir gıda yemeyin hepsinde katkı asit vs var. İdrarı alkali yapan takviye kullanıyorum. Normal sofra tuzu yerine himalaya tuzu alkali olduğu için onu kullanıyorum. Diğer sebze meyveleri deneyerek kendinize uygun olanları yemelisiniz. Yediğiniz sebze meyvelerin ph değerlerine mutlaka bakın. İlk 3 ay dikkat edince yanma sızı vs geciyor. Hemen geçmesini beklemeyin. Yavaş yavaş azalacaktır. Ben şuan iyiyim. Birde 10 mg laroxyl kullanıyorum. Sormak istediğiniz birşey olursa sorabilirsiniz

Bana dokunan yiyecekler baharatlar, semizotu, patlıcan, mandalina, kavun, çiğ domates, vişne, pırasa, çiğ soğan. İlk zamanlarda çok dikkat ettim. Kahve, çay, her türlü bitki çayı, ayran. Bunlarda ilk zamanlar dokunuyor. Şimdi sadece açık çay içiyorum. Diğerlerine hala başlamadım. 8 ay oldu diyete devam edeli. 6. Ayda biraz genişletmeye başladım.

Benim idrarda yanma ile başladı
Sonra sık idrara döndü
Daha sonra da geçmeyen idrar hissi ile devam ediyor
Şuan ilaç kullanıyorum
Diyet yapıyorum çok geniş kapsamlı
İlk etapta uzun sürer kontroller vs
Meshanenize böbreklerinize bakarlar
Durumunuza göre doktor ilaç yazar
Hangi ilaçlar acaba?

Merhaba öncelikle Evrendeki ilahi tüm enerjilerin bizim kalıcı şifa ve sağlığa hızlıca kavuşmamız için yardım etmesine niyet ediyorum amin. İnşallah kısa sürede bu sıkıntıdan hastalıktan kurtulurum amin ya vekil ya Allah.
Benim sıkıntım 1 ay başka bisey sebebiyle antibiyotik kullanmakla başladı sonra kısa sürede sistit oldum.mesane ağrısı . Idrarımı yapsam da tam boşalmama hissi.idrar yolunda yanma ve halsizlik. Antibiyotik geçirmedi. Idrar testimde pek sorun çıkmadı.Cranberry ve d mannoz kullandim pek fayda etmedi zaten cranberry koruma icin sadece d mannoz da e coli ve negatif gramlarda etkili. neyse D mannoz bende daha kotu yaptı vajinal mantarimi ve kasintimi artırdı bıraktım .sosyal hayatımda cok rahatsizim su ictigimde 1 saat uzanmazsam( su mesaneye dolana kadar) cok agrili idrar yapıyorum ve az geliyor idrar ve ardından halsizlik ve şişkinlik oluyor yani mesaneme idrar dolarken oturamıyorum basınç ve ağrıdan yürüyemiyorum bu sekilde olan var mı?Mesane kapasitemde azalma var 100 cc azaldı.asitli vs tuketmedigimde bi tık fayda etti . Karbonatli su iciyorum asitligi dengelesin diye ama yine de bu sekilde sürekli uzanmak ihtiyacı yoruyor beni çalısmak istiyorum ama bu şekilde nasıl olur Allahım şifa ver tez zamanda. Bu şekilde oturunca ayakta mesane agrisi artan var mı ? Bir de wAtsap grubuna ekleyebilir misiniz beni lütfen?

Merhaba öncelikle Evrendeki ilahi tüm enerjilerin bizim kalıcı şifa ve sağlığa hızlıca kavuşmamız için yardım etmesine niyet ediyorum amin. İnşallah kısa sürede bu sıkıntıdan hastalıktan kurtulurum amin ya vekil ya Allah.
Benim sıkıntım 1 ay başka bisey sebebiyle antibiyotik kullanmakla başladı sonra kısa sürede sistit oldum.mesane ağrısı . Idrarımı yapsam da tam boşalmama hissi.idrar yolunda yanma ve halsizlik. Antibiyotik geçirmedi. Idrar testimde pek sorun çıkmadı.Cranberry ve d mannoz kullandim pek fayda etmedi zaten cranberry koruma icin sadece d mannoz da e coli ve negatif gramlarda etkili. neyse D mannoz bende daha kotu yaptı vajinal mantarimi ve kasintimi artırdı bıraktım .sosyal hayatımda cok rahatsizim su ictigimde 1 saat uzanmazsam( su mesaneye dolana kadar) cok agrili idrar yapıyorum ve az geliyor idrar ve ardından halsizlik ve şişkinlik oluyor yani mesaneme idrar dolarken oturamıyorum basınç ve ağrıdan yürüyemiyorum bu sekilde olan var mı?Mesane kapasitemde azalma var 100 cc azaldı.asitli vs tuketmedigimde bi tık fayda etti . Karbonatli su iciyorum asitligi dengelesin diye ama yine de bu sekilde sürekli uzanmak ihtiyacı yoruyor beni çalısmak istiyorum ama bu şekilde nasıl olur Allahım şifa ver tez zamanda. Bu şekilde oturunca ayakta mesane agrisi artan var mı ? Bir de wAtsap grubuna ekleyebilir misiniz beni lütfen?
Çok geçmiş olsun. Diyeti uzun süre yaparsanız mesane toparlıyor kendini, bol su, egzersiz ve diyet işe yarıyor. İlaçlarla birlikte tabiki.

X