Adını Bile Duymaya Tahammülümün Olmadığı Görümcek Evime Gelecek!

Musko bile oğlan doğurdu diye kimse ev mev vermedi, bedava oturtuyorlar sadece. Çok güvenmesin doğuracağı çocuğa da.
Benim muskoya inancım tam , o evi üstüne de yaptırır . Hem nasıl yapmazlar , eşşek gibi yapacaklar . Çeyiziyle çorabıyla boşa mı geldi kadıncağız , bekar adam aldı Sen de ben de öyle kredi öder dururuz katipciğim .

Aaa çok enteresan gerçekten evimde bi kaşıkları yok o yüzden anne/baba demiyorum yazmışsınız ama direkt ev onlarınmış asdff evlerden ırak bir gelin konusu düşman başına. Üslubunuz bile kendinizi üstün gördüğünü gösteriyor keşke bu korkunç görümcelerinizin hakkına girip evlerine çökmeseydiniz.

Aynı şeyi çocuğunuzdan yaşayın inşallah dibinizde oturmasına rağmen evine ayak basmayın. Nasıl üzüldüm eşinizin ailesine ya ev vermişler size bir günlük kullanımlarına bile şartlar şurtlar koşuyorsunuz. sizde değil problem eşinizde. Eğer hem eş hem oğul olabilseydi sizin elinize vermezdi ipleri bu kadar. Biz de eşiz ama eşimizin ailesine böyle 7 kat düşman gibi davranmıyoruz. ayıp ya.

Görsem bı kaşık suda boğmak istediğim birinin en özel günü için asla evimi tahsis etmezdim. Samimi değiliz diyosun ama Nisan nasıl sizin evde oluyor onu anlamadim. Sende de tutarsızlık var. Bunu sana teklif etmeleri bile bı olay bence samimi olmadigin kişiler için.

hayatınızda görümce ve kayınlarınız dışında eğlence yok mu?
neden sizi sevmeyen insanlara kafayı bu denli takıyorsunuz?
Görümceler de ortamı karıştırmış ama nedense fitili siz ateşlemişsiniz gibi geliyor bana. Görümceleri de dinlemek isterdim. Sizi kıskandıklarını düşünmüyorum sadece anlaşamıyorsunuz.

Ev sizin değil isterlerse kiraya bile verebilirler, söz hakkınız yok.

Kocanız çok iyi insan idare ediyor.

Hobi falan bulun, böyle hayat geçmez.

Muhmemelen kv ev benim evim kizima istedigim evde nisan yaparim o kimki dedi,konu sahibide benden izin istediler verdim diye kendini kandiriyor.o izni vermeseydi hepsi birlikte bu ev bizim evimiz ister nisan yapariz ister yapmayiz diyevceklerdi

Rakam verip alacak durumun varsa niye illa kp evinde oturuyosun gidip baska ev alsaydin. adamin tapusu var senin neyin var ?

onlarda ev bizim diyip nisani senin oturduğun onlarin olan evde yapıyorlar .kocan da sende evet demeye mecbur kalmissiniz cunku hayir deseniz ev elden gidecek .

Muhmemelen kv ev benim evim kizima istedigim evde nisan yaparim o kimki dedi,konu sahibide benden izin istediler verdim diye kendini kandiriyor.o izni vermeseydi hepsi birlikte bu ev bizim evimiz ister nisan yapariz ister yapmayiz diyevceklerdi
Ya normalde ben de eğer es ailesi ev verdiyse başa kakmamasini savunurum. Ama yani millete köpek çekip böyle davrananin da elinden alırlar bir kendine gelir umarım.

Evi vermişler kaşık eksik kalsın gerçekten

Ben anlamadım hem anne baba demeyecek kadar mesafelisin (bence tenezzül etmiyyorsun) hem de adamın kızının bile yapamayacağı espirileri (!) yapıyorsun kpne. Kızın üzerine yürüyeceği ne dedin acaba sen samimiyetle hadsizliği karıştırıyor olabilir misin?
Ayrıca evi sana onlar verdikleri için nişanı kabul etmişsin. Ben de dedim hiç böyle bir iyilik yapacak biri değil ama nedeni belli. Nişan evde olacaksa kardeşinin nişanında iatediğini yapar ne demek ayağa kalkmayacak. Höst yani. Oldu olacak eline bi sopa al aileyi sıra dayağına çek. Oğlumuz evlenmiş Allah vermiş başa diyip sana he he diyorlar, idare ediyorlar. Bence eşin de dahil kimsenin sabrını sınama. Kadını görmek istemiyorsan kusura bakmayın ben evimde istemiyorum gerekirse evinizden çıkarım deseydin nişanı kabul etmeseydin.

Mecbur kabul etmiş. Evi verirken küçük evi mi büyük evi mi versek diye düşünmüşler. Kız kardeş de demiş ki büyük ev anne babama kalsın, benim sözüm nişanım olacak, sığmayız o eve. Abi de demiş ya dert ettiğin o mu bizim evde yaparız nişanı. Uyanıklık yapmışlar büyük evi almak için razı gelmişler yoksa yüce gönüllülükten değil yani.

Siz ciddi manada kendinizle çelişiyorsunuz. Bende oluşturduğunuz imaj: kendinizi o aileden üstün görüyor ancak onlardan daha da alt bir seviyede olduğunuzu sahip olduğunuz üsluptan yola çıkarak varsayıyorum. Sanırım bir aşağılık kompleksiniz var hem size bir şey vermediklerini kaşık dahi almadıklarını iddia edip hem de adamların evinde oturuyorsunuz. Komiksiniz gerçekten. Görüşüp görüşmemek tamamen sizin aile içi hukuğunuza bağlı diye düşünüyorum ancak bunda çok da övünülecek ben böyle elitim diye üste çıkılacak bir tarafta göremiyorum .Ayrıca keskin sınırlarımız olduğu asla altta kalmadığınız imajı çizerek aslında gerçekte muhtemelen zor durumda olduğunuzu görmezden geliyorsunuz veya siz öyle düşünseniz de hiç haz etmediğiniz insanın ve ailesinin rahatça sizin evinize gelip organizasyon yapabiliyor olması dahi gerçekliğin sizin söylediğinizden ne kadar da farklı olduğunu gösteriyor. Sınırlar oluşturduğunuz imajı, seviyeli ilişki ,mesafe kavramlarınızı bir gözden geçirmeniz gerekiyor çünkü yaşadığınız olay tam tersi gibi duruyor kendinizi kandırmaktan vazgeçin derim komik oluyorsunuz.

Ömür boyu görüşmek zorunda kalacağınız bir insan var değil mi.Öyle veya böyle.Ve bu durumlarda gerilmeleriniz hep olacak.Eşinize konuşmasın diye sitem ettiğiniz kişi onun öz kardeşi.
Affedeceksiniz.Fazla kinci gördüm sizi.
Gülümseyeceksiniz,sevgi hoşgörü herşeyin ilacı.
Bende zamanında sizin benzer olayınızı yaşadım görümcem tarafından.Baktım olmuyor.Küslüker,aileler hep arada kalıyor.
Aldım karşıma konuştum uzun uzun.
Hemen düzelmedik ama zaman içerisinde ikimizin de öfkesi yerini sevgiye dönüştürdü.
Eşimin annesi hala dua eder bana.
Baktı bende kötü niyet yok zamanla düzeldi tavırları.
Şimdi iki çocuğumunda sevdiği bir halası var.
Sizin durumunuzda düzelmeyecek ölse bir bardak su vermeyeceğinz bir durum göremedim ben.

Ay yine görücelerim/eltilerim beni neyapsam kıskanıyor, zıkkım bile içsem çatliyorlar başlık altında nekadar mükemmel ve herkesin en çok sevdiği pembik gelinlerden biri…
Evini düğün salonu niyetine kullanıyor aile ama aralarında mesafe olduğunu düşünüyor hala, gülmekten çatladım burda.
Bu yeni gelinler ne yiyor ne içiyor arkadaş, bu özgüven nerden geliyor? Sıradan bir mesleği var diyemi? Yoksa nedir yani bu özgüven patlamasının sebebi, çok kaliteliymiş çok terbiyeliymişte miş mişde miş miş işte. Aynen aynen
Mesafe dediğin görüşmediğin görümcen evin gelmesi değil, mecburi aynı ortamda bile olsan görmezden gelmektir. Onun kardeşine evinde nışan yapmak değilidir. Neymiş yerinden kalkmacakmış. He kalkmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…