Adını Bile Duymaya Tahammülümün Olmadığı Görümcek Evime Gelecek!

Ahahahhahhahahaha

Nasıl hakkın olmayan ev için "haliyle benim eşimin ailesi bana sunacak" konuşuyorsun?

Ailen seni böyle evsiz bırakmayacak insanlarsa, elin ailesine boynu bükük kalacağına biz ona ev verelim derlerdi.

Ayy bir de bu pembiş gelin kocasının ailesinin evinde mi oturuyor? Maşallah hanım kızımız ailesinin yanında pek iyi yetişmiş..

"Hem karnım doysun hem pastam dursun" Ne güzel Dünya.. Hem eşini ve ailesini adam yerine koyma hemde evlerine çöreklen.

Ben de bu kadar haddi nerden buluyorlar diyordum. Ev onlarınmış ya. Zaten bu size takık bacısının kocası ile de iş yapıyor eşiniz. Sizin bu aileye girmeme gibi bir şansınız kalmamış. İyi geçinmeye bakın, eşinizin sabrı sonsuz değildir. Hazırı bırakamayacağına göre sizi rahatça bırakır.

ben bu eve geçmeden bu ev modern değildi.... benden sonra modern oldu siz orayı düşünmeyin kabası kaldı içi her şeyi değişti değişmeye de devam ediyor.
saygısızca bir şey yapsam adam beni tutar mıydı azıcık düşünseniz miii acaba bu şakalaşmalar nasıl şakalaşma terbiyeszice değil söylemek istenen saygıyla söyleniyoor

Evet, çok modern çok iyi yetiştirilmiş ailenin kızı evi zaten kendi hakkı olarak görüyor. Sanki kendi babasının evi.

Bu durumda tabiki evde söz nişan yapılır. Ev ailenin evi.

biz kendi evimizi alacaktık eşimin babası koymadı :)) ne kadar da güzel biliyorsunuz olayı. eşimin ailesinin değil bizim evimiz bize verildi hatta babası eşime bile değil bana diyor sana verdim diye. kızlarının kayınpederinden olan ev kızlarının oluyor da bu benim neden olmuyor. bu manyak kızı kendi eşinin babasının evinde oturuyor eşinin ailesini evine sokmuyorsa pek ala ben de bana zarar vereni sokmam. evi veren babası bile senin evin o diyor bana :) aile ilişkileri öyle değil
moddernimmm moderniiiz merak etmeyin anadolu kültürünü asla yadırgamam ama insanlar had bilince!
benim neler yaşadığımı biliyor musunuz ay kapıya koyarlarmış of of çok üzüldüm yaaa zaten ben de koca parası yiyen kadınım ya. Allah aşkına saçma yorumlar yapmadan bir düşünün kendi ailesi kendisini neden ezdirsin demek ki sorunlu biri var karşımda

kızlarına da evler düşüyor hepsinin eşinin ailesinden evi var haliyle benim de eşimin ailesi bana sunacak.
Size değil oğluna sunuyor elalem, size ne oluyor ordan? Aileniz de size sunsun madem, ne kolay milletin hazırına konmak.

Evet, çok modern çok iyi yetiştirilmiş ailenin kızı evi zaten kendi hakkı olarak görüyor. Sanki kendi babasının evi.

Bu durumda tabiki evde söz nişan yapılır. Ev ailenin evi.
saçmalamaaaa ev ailenin evi değil. ev bize verildi bizim olduuuu onların olsa istedikleri gibi gelir giderler. bir de şöyle düşün kiracılarına gidip desinler ki ev bizim bugün burada gün yapacağım nasıl mantıksız laf ya ev onların ev bizim nasıl kızlarının kayınpederinin evi kızlarınınsa bu da bize verildi

Size değil oğluna sunuyor elalem, size ne oluyor ordan? Aileniz de size sunsun madem, ne kolay milletin hazırına konmak.
milletin hazırına konmak mı bu evi adam eden benim benim param. benim ailem de sundu eşimin ailesi kabul etmedi ayrı ev almak istedik kredi çektirmedi izin vermedi önce oturun para biriktirin kredisiz alın dedi

Kusura bakmayın ama anne babasının verdiği evde oturduğunuz sürece eşiniz size direkt sözle dayatma yapmasa dahi emrivakileriyle istediğini yaptıracak.

Madem görümcenizin söz/nişan artık her neyse sizin evde yapılacak, anlaşamadığınız görümcenizle asgari düzeyde muhatap olursunuz, nişanlanacak görümceniz ve evinize gelecek diğer misafirlere saygıdan böyle özel bir günün kimseye zehir olmaması için 1 günlüğüne idare edersiniz.

çok şükür ki eşim benden daha cesaretli hazırı bırakma konusunda çünkü ikimiz de şükür çalışıyoruz ee ortak işten de ek gelir sağladı :)

Çünkü o kızları, siz gelinsiniz. İlk tartışmada da ailecek üzerinize yürüyerek çok güzel hatırlatmışlar zaten size yerinizi, haddinden fazla. E alın bi evcik daha, elinize mi vurdular?

Sevgili çilekperisi, öyle eşimin ailesi bize verdi diye bir şey yok. O çok nefret ettiğin görümce isterse sana dava açar, o oturduğun evi sattırır, evden hakkını alır. Öyle "bize verdiler tapusu bizde" diye bir şey yok canım

Sen büyük ihtimal görümcelerinin evi var diye onları böyle kıskanıyorsun. Sonuçta onların babalarının evinde oturuyorsun sana bugün dava açarlar hoop ev elden gider canım.

ev bize verildi babası hatta oğluna değil bana diyor sana verdim diyor ne yaparsan yap evi diyor. :)
işte birkaç saat dayanırım da o birkaç saat öncesi ben deliriyorum benim sinirler zıplıyor

Ev sizin eviniz değil. Kocanın ailesi isterde şak diye evi alır. Kaynanangilleeer ölseler bile miras davası açarlar o evi sattırır paralarını haklarını alırlar.

milletin hazırına konmak mı bu evi adam eden benim benim param. benim ailem de sundu eşimin ailesi kabul etmedi ayrı ev almak istedik kredi çektirmedi izin vermedi önce oturun para biriktirin kredisiz alın dedi
İzin vermedi mi? İzin mi alıyorsunuz kendi paranızı kullanırken?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…