Adam gibi birileri hiç kalmadı mı gerçekten?

mavibeneklikiz777

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2020
249
172
Merhabalar, kafam o kadar dolu ki biraz içimi dökmek için konu açmak istedim. 24 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç ilişkim olmadı. Platonik bazı durumlar oldu fakat devamı gelmedi. En son geçen sene iş yerinden biri benimle baya ilgilendi uğraştı fakat hep içimden bir ses benimle konuşurken başkalarına da aynı şeyleri yaptığını düşündürüyordu. Özellikle bir kız çok dikkatimi çekiyordu. Bu durum bu seneye kadar devam etti. Fakat ne yazık ki düşündüğüm gibi de oldu ve ikimiz için de uğraştığını öğrendim. Sorduğumda onunla alakam yok diyordu fakat benimle olamayınca gözümün önünde onunla çıkmaya başladı. Onunla olamayınca tekrar bana yöneldi. Onunla çıkıyorken bile hala benimle ilgilenmeye devam etti. Kafam çok karışmıştı. Ben gerçekten onu çok sevmiştim fakat içime sinmeyen pek çok sorun vardı. Benden tamamen ümidi kesince yaklaşık bir ay sonra aynı ortamdan başkasına yöneldi. Ve yine tüm bunlar gözümün önünde yaşandı. Çok sevdiğim ve inandığım için de gözümün önünde başka kızlarla konuşuyor olması geziyor olması işkence gibi geliyordu. Şu an işyerimizde değiliz virüsten dolayı kapalı. Fakat dönüşte onları yine yan yana göreceğim için tedirgin oluyorum. Bu kızlar dışında da yöneldiği başkaları olmuş ve yine aynı ortamda. Ve bu son kız tüm bunları bilmesine rağmen bunu hemen kabul etti anlayamıyorum. Yüz yüze baktığım insanlardan tiksinir oldum. İnsanların nasıl bu kadar basitleşebildiğini aklım almıyor. Ben ilk ilişkimin çok özel olmasını istemiştim. Krşımdaki kişinin sadece bana odaklı ve beni herkesten farklı görmesini istemiştim. Kendim bu anlayıştayım çünkü. Her önüne gelene yürüyen insanlar, birileriyle aynı anda konuştuğunu bile bile bir erkeğe hemen karşılık veren kızlar bana çok tuhaf geliyor. İnsanlar sanki biri boşta kalsada atlasak diye bekliyor. İnanın çok korkuyorum herkes mi böyle çıkacak diye. Ve tüm bu olanlara rağmen o kişiyi hala sevdiğimi hissediyorum. O tamamen bitmeden başkasını düşünmekte saçma geliyor. Hep saplanıp kalıcam diye korkuyorum. Forumda dikkatimi çeken başlıklara baktım sürekli bir aldatma, kandırma, evlenmesine rağmen eski sevgilisini özleme... vb. acı verici olaylar var. Evlilik için uygun olduğum yaşlarda içimde ciddi bir evlilik korkusu, aldatılma korkusu, birilerine yara bandı olma korkusu, gerçek aşkı bulamama korkusu oluştu. Çok uzun yazmışım ve sizlerden tam olarak ne istediğimi de bilmiyorum. Fakat kısaca erkekler hep cinsellik odaklı,nefes alsın yeter diyen, her kıza potansiyel aday gözüyle bakan iğrenç karakterdemi olacak? Gerçek aşk ütopik birşey mi İlişki koçlarının yazılarını okuyorum videolarını izliyorum. Sürekli taktikler veriyor. yok sevdiğini belli etme cepte olursun. Yok şöyle yap yokböyle yap. Ben sevdiğim adama sevgimi içimden geldiği gibi gösteremeyeceksem ne anlamı kaldıki. Gerçekten eskide mi kalmış o adam gibi seven sevdiğine sahip çıkan insanlar. Evlilik için erken olsa da hayatımda biri olsun istiyorum. Aşkı bulmak istiyorum. Bu konuda düşüncelerinizi, deneyimlerinizi paylaşırsanız çok seviniri.m
İçimi döktüm rahatladım:)

Vardır da sana denk gelmemiştir

Sadece platoniktik demişsiniz.Bir yıl konuşsanız da sevgili olmamışsınız,doğru mu anladım? Bir de üstüne adam türlü türlü kızlarla çıkmış. Hala onu seviyorum(!) diyorsunuz..Bence sevmiyorsunuz. Siz sevilmeyi seviyorsunuz.Birilerinden ilgi görmek hoşunuza gitmiş o kadar.

Buraya yazarak o adam için harcadığınız zamana üzüldüm. Her erkek öyle değildir muhakkak.Siz içgüdülerinizi dinlemeye devam edin.O sizden iyi çalışıyor maşallah.O kişiyi de umursamayın ama set çekin artık.Biriyleriyle çıkıp çıkıp size yanaşmasına izin vermeyin. Buz gibi olun ve muhatap olmayın. Size değer verecek,dürüst,ahlaklı biri karşınıza çıkınca şans verirsiniz.Yaşınız küçük.Her ilgiyi aşk sanıp kendinizi kaptırmayın.

1- her erkek oyle degil senin karsina çıkan kisi böyle iki yüzlü diye " erkekler aldatir" düşüncesine kodlama kendini.
2-son zamanlarda toplumda bir yozlasma bozulma var, herkes herseye kolay ulasabildigi için ilişkiler de cabuk tuketiliyor. Eskiden yasanan asklar yok , Yeşilçamda yasamayalim ama elbette karsina seni seven, guvenen ve birbirinize saygi duydugunuz şekilde iliski yaşayacağın bir erkek cikacaktir. Ama sunu da diyeyim ilk sevgilim cok ozel olmali diye düşünme. Tabii ki örnekte olduğu gibi gelgitli biriyle olmaz ama cok buyuk anlamlar da yükleme derim. Bir gun biri cikar karsina, hoslanirsiniz birbirinizden, tanisir gorusursunuz. Her iliski kendince özeldir zaten.
3- iliski koclari demissin, onlar aslinda taktik vermiyor, yanlis anlamissin bence. Sen kendi degerini bil, kendine odaklan, her aradiginda müsait olan, cepte olan, kolay ulasilabilen olma, bir duruşun olsun. Bunu söylüyorlar genelde.

Doğru insan çok az kaldı evet ama bu bulamayacağın anlamına gelmiyor Cepte olma konusuna gelince ilişkilerde samimi olmak olduğun gibi davranmak gerek evet ama taktik yapmak da gerekiyor mesela karşındaki kişiye ben sana bağlıyım benim bi karakterim yok gel de gelirim git de giderim hayatımın merkezi sensin gibi mesajlar vermek çantada keklik gibi davranmak o kişiyi kaybetmene onun gözünde önemsiz ve daha önce sevilmemiş bir insan izlenimi oluşturmana neden olur

O is yerindeki kisi icin seviyorum demissin. Sevgi degil ki o, hoslanmak. Gercek sevgi oyle degil. Karsina cikan ilk kisi oyle diye tum herkesi oyle yaftalama. Dogru insan herkes icin farkli olabilir. Senin icin dogru olan bir gun karsina cikacaktir. Yaşın cok genc daha.

Siz bilirsiniz tabi ama "ilk ilişkim çok özel olmali, doğru kişi olmali" takintisi bana pek saglikli gelmiyor.
24 yaş evet yolun başi ama hiç ilişki kurmamiş olmak normal degil bence. Ergen zamanlarda ufak tefek sevgili, flort seklinde karşi cinsi tanimak gerek diye dusunuyorum, illa ciddiye alip bu kadar anlam yüklemek filan nebileyim gereksiz geliyor bana.

Ergenliği ergenlikte yasamadiginiz için simdi en ufak ilgiyi kafaya takiyorsunuz, adamla sevgili dahi olmamişsiniz filan, ilk gordugunuz kotulukte fazla hayal kirikliğina ugruyorsunuz.
Bu kadar abartmayin bu ilişki meselelerini akişina birakirsaniz, hiç beklemediginiz bir anda aşik olabilir, aşık olunabilirsiniz.

Belki de siz essegin aklına karpuz kabuğu sokmussunuzdur

İyi insanlarda var.İnşallah çıkar karşınıza.Bu devirde gerçekten sevilmek büyük bir şans.Ama ole bırını sevmeyın.Sevdıgınızı düşünmeyin.

Kalmadı, hepsini biz kaptık nikahı bastık

ilk ilişki özel olmaz. Çünkü sen karşı cinsi tanımıyorsun, ilişki yaşamayı bilmiyorsun. Baksana doğru düzgün sevgili dahi olamadığın adamı sevdiğini sanıyorsun. Herkes için böyledir bu, ilk ilişkiler deneme tahtasıdır. Ne kadar çok karşı cins tanırsan (sevgili olman şart değil) o kadar tecrübe edinirsin, öğrenirsin.

Evet yolun başı farkındayım yine de tedirgin oluyorum Sadece ilgilendiğini düşündüğüm 2-3 günlük insanlar da olmuştu onlar bu kadar etkilemedi. Çok detay vermek istemedim çalıştığımız kurum büyük bir yer ve yaşanan durumları ne yazıkki kurumdaki herkes biliyor . Gerçekten çok uğraşmıştı benim için. ve sevdiğini de düşünüyordum. yani az ilgi deyip geçebileceğim bir durum değildi. o yüzden zaten sanki o adam o değilmiş gibi şuan başka biriyle konuşuyor olması beni psikolojik olarak bu hale getirdi. Size müsait bir zamanda özelden detaylı anlatsam olur mu acaba

:):) şarkıyı dinledim. naif ruhumu daha da hüzünlendirdi demek ki çok yaşanan bir durumki şarkılara konu oluyor diyip kendimi teselli ediyorum

platonik başkaları oldu ama onunla platonik değildik. evet hala onu seviyor olmam bana da çok saçma geliyo ama nedense aklımdan bir türlü çıkaramıyorum. Zamanla atlatırım inşallah. Evet hiç boş durmuyo ve bana da aşık olduğunu iddia ediyordu. Beni unutmak için yöneldiğini söylüyordu. Dediğiniz gibi hiç muhattap olmamaya çalışıcam. Çok teşekkür ederim fikir verdiğiniz için :)

Son düzenleme:
Daha önce gerçek bir ilişki yaşamadığınız için, ilk ilişkiye çok anlam yüklemişsiniz.Benim gözlemlediğim, şimdi millet ilk karşısına çıkana saplanıp kalmıyor. Tanıyor, konuşuyor, geziyor, tozuyor.Uymazsa olmuyor. Uyarsa ne ala oluyor.(Denemeden alma gibi bir şey sanırsam bu)Gerçi millet kantarın topuzunu kaçırıp, her şeyi erkenden tüketmeye başladıda.
Hayat naif olanlar için, gerçekten çok zor ve acımasız.
Seviyesini sizin belirleyeceğiniz arkadaşlıklar kurmaya çalışın.Sizin için doğru olan insan elbet karşınıza çıkacaktır. Bu kadar umutsuz bakmayın.

Belki de siz essegin aklına karpuz kabuğu sokmussunuzdur
yok o şüphelendiğim kızla ben henüz işyerinde çalışmıyorken bi ara konuşmuş. onunla da tam bir ciddiyet oluşmadan ben işe başlayınca bana yönelmiş. Ben bunları bilmiyordum fakat o kızdan şüpheleniyordum. kaç kere sordum flört döneminde. o kızla ne alakan var geçmişte birşey oldu mu diye yok diyordu. hatta kızdan kötü bahsediyordu. sanırım şüphelenmeyim diyeydi. daha ilişkinin flört döneminde bile yalan söylemiş. şimdi düşündükçe ne kadar pislikmiş diyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…