Ablamdan önce hamile kalmak?

Bu sekilde yaparsan hep mutsuz olursun,kendini erteleme. Ablam doğursun,önce ablam ikinciyi yapsın.Önce ablam sünnet düğünü yapsın,önce ablamın cocugu universiteyi kazansın üzülür sonra falan.. Fazla düşünce bu..Herkesin nasibi.Eltim 6 bucuk sene sonra anne oluyor. Cok ıstıyordu yeni nasip oldu.Ablanın öyle olursa ne yapacaksın? Sende denemeye basla.

Aynen bende öYle. Ablam benden 2 yas büyük o suan nisanli. Ben ondan önce evlendim ve kizim 9 aylik. Abla kardes arasinda zaten kiskanclik olmaz. Yok ilk önce sen dogur yok ben dogurayim. Nekadar ayip bisey

cnm ince düşünmelerine masallah , Allah temiz kalbine gore versin inan ben bu hayatta hep kendimi ikinci plana attım herkes Mutlu olsun da aman varsın ben sonra Mutlu olurum dedim hala da devam ediyorum bu huyuma , cocuk bu hesapla olacak sey değil ki nasip kısmet . ben yaklaşık 3 yıldır evliyim cocuk hala olmadı tüp bebek yaptım tutmadı .. ama benle evlenen benden 2 sene sonra evlenenler bile masallah hamile bu işler nasip işi erteleme derim , yap bence bi tane rabbim ablana da ins en yakın zamanda nasip eder de barı sende rahat Mutlu bi hamilelik geçirirsin ...

Canım çocuk ha deyince olmayabiliyor. Belki sende uğraşacaksın biraz. Hem Allah herkese nasip etmiyor ya da geç nasip ediyor ablanın kısmetinde 5 yıl sonra bebek varsa ne yapacaksın? Bence ablan bu kadar çocuk istiyorsa ve ikinci annen gibiyse senin bebeğine senden çok sevinebilir. Bunları da düşün istersen

Çocuk öyle ha deyince olmuyor ki , Allah göstermesin ama sizin hemen olacağının garantisi mi var , eğer olmazsa üzülmesin diye uğraştığınız annenizi ablanızı suçlarsınız, annenize seni dinledim bekledim diye tavır yaparsınız.

Ablanız da sizin onu sevip düşündüğünüz gibi sizi düşünüyorsa böyle bir şeye asla üzülmez.

Beklemeyin derim.

Benim büyük ablamın çocugu olmadı, ondan sonra evlenen ablam da 32 yaşında evlendi, ablamın olmadan yapamam çocuk dedi , büyük ablam da 7 senelik falan evliydi, her yolu denedi olmadı.

Diğer anlamı zor ikna ettik, senin de yaşın geçiyor olmazsa tedavi süreci falan var yapma etme dedik , ikna oldu şükür hamile kaldı.

Çocuğu olmayan ablam ikinci annesi gibi oldu yeğenimin, diğer ablama hep destek oldu.

Eğer o ablamı bekleseydik hiç birimizin çocuğu olmazdı, 15 sene oldu tüp bebek vs denemedigi şey kalmadı, en sonunda evlat edindi , şimdi 6 yaşında tatlı bir kızımız var.

benımde ablam canımın canıdır kucuk annemdır herseyımdır onsuz corap bıle ama ve 10 yas vardır aramızda ben evşendıgımde 25 yasımdaydım ablam 35 ve ablam bekardı .sağolsun herseyımı dusundu çeyizimdeki pirinç süzgeçinden cam rendelere kadar herseyı iğneliklerden gelınlık modelıme kadar herseyımı bırlıkte yaptık hatta ben calısıyordum benım ceyızımı bıle yaptı kursa gıdıyordu o donem ve yatak ortumu bıle ellerıyle dıktı çeyizlerini açtı gereklı olanları benım ceyızıme koydu ve ben evlendım.benden 1 yıl sonra oda evlendı 2 yıl sonra bebegım oldu benım malesef onun olmadı halada yok ama su anda oğlumu içine sokarcasına sevıyor oglumda oyle onu gordumudunyayı unutuyor teyze dıyemıyordu kucukken zeze dıyordu sımdı buyudu soyleyebılıyor ama ablam ıstemıyor bana zeze desın dıyor.Öyle kuvvetlı bağları varkı anlatamam.
bence annenızın hatasından kaynaklanıyor bu eger annenız ıkınızede esıt davranıpda farklı kısıler ve evlılıkler yasadıgınızı farkederse hersey daha kolay olacaktır.sana sakın ona hadı demekle olmaz ortayı aranızda bulmalı

açıkcası ben 24 yaşında evlendim abla o zamn 28 yaşındaydı ve 31 yaşında evlendi 1 yıl oluyor o evleneli. bizim aramızdada hiç böyle bir konu geçmedi. aksine mtlu oldular. hoş ben 4 yıllık evliyim ve henüz bebek çalışmalarına yeni başladım ablamda 1 aylık hamile şimdi. kimin kısmeti nerde nasıl gelir belli olmaz. engel olmayacaksın. belki ablanın çocuğunun olması seninkinin doğmasına bağlı bunu bilemezsiniz. 41 yaşında kuzenim var artık evlenemiyceğim diye düşünüyordu tüm kardeşleri evlendi. benim küçük kız kardeşimde 23 yaşında suan 1 ay önce ondan utana sıkıla nişanlandı. ama öyle tuhafdır ki ondan 10 gün sonrada kuzenim nişanlandı. en küçüğümüzle bir oldu düşünün.

Valla 9 yıllık evliyim bebeğim olmuyor kardeşim 3 yıllık evli 2 yaşında yeğenim var.Hic de uzulmedim aksine o benim canım ciğerim kiymetlim herbiseyim. O yüzden boyle düşünceler çok saçma geliyor.

konunuzu okuyunca aklımda bir komşumuz geldi onlarda sizin gibi abla kardeş ,onlarda da kardeş ablasının çocuğu olmadı diye kendide çocuk yapmaktan kaçınıyor ablasına üzülüyor derken 2 3 sene üzerine abla hamile kalıyor,kardeş de şimdi çocuk düşünebilirim diyor ancak maalesef kardeşin 10 yıldır çocuğu olmuyor gittikleri tüm doktorlar evlendikleri zaman hemen çocuk yapmaları gerektiğini neden o kadar beklediklerini söylüyor. (ablanın şuan 3 tane çocuğu var kardeşimin çocuğu yok 2. yi ve 3. yü yapmayayım dememiş anlayacağınız) ablanızı sevebilirsiniz onun için üzülebilirsiniz de ancak kendi hayatınızdan ödün vererek belki de geri dönüşü olmayan bir yol çiziyor olabilirsiniz kendinize.. ablanıza yapacağınız en güzel iyilik dua etmek..

ben olsam bebek yapardım napalım ablanın şuan olmuyor diye sende niye erteliyorsun ki saçma geldi bana
yapılacak bir şey yok eşin istiyor ve en önemlisi sende istiyorsan yap derim hayat senin hayatın
annen dediğinde eşim çok ısrar etti yaptım dersin

fikir beyan etmek yerine kendi tecrübemi paylaşmak çok daha iyi olacaktır.
kızkardeşimden 3 yıl önce evlendim. evlendikten hemen sonra çocuk istedik, olmadı.
kızkardeşim evlendiği yıl hamile kaldı, bunu bana biraz buruk bir şekilde haber verdi. oysa ben onun adına çok sevinmiştir.
annem her yerde" ben iki defa anneanne olacağım" dedi....
sonuç kızkardeşimin hamilelik haberinden bir ay sonra hamile olduğumu öğrendim. kızkardeşimin oğlu 12 temmuz, oğlum 29 temmuz doğumlu
rahat olun ve allaha güvenin :)

Reactions: KV_
Çok ilginç bir aileniz var.. Mesela benim kaynanam istemez çocuğumuzun olmasını illa kızı ikinciyi doğuracak sonra biz çocuk yapacakmışız. Bıdı bıdı bıdı bıdı... Kendi annenizin ve ablanızın bu tür düşüncelerde olması çok büyük bencillik.

böyle şeylerde sıralama beklenmemesi taraftarıyım
Rabbim herkesin hakkında hayırlısını nasip etsin, beklemeyin kendinizi hazır hissediyorsanız yapın...

ay benimkide kizina dogurtmak istemiyor bana dogurtmak istiyor..ne garip sunlar yaaa

ay benimkide kizina dogurtmak istemiyor bana dogurtmak istiyor..ne garip sunlar yaaa

Seninki bi parça iyiymiş benimkinden yine de. Kızının çocuğu olmasa yine anlarım da hatun ikinciyi yapsın diye bekliyor, dualar ediyor felan. Bize gelince de ne gerek varmış bıdı bıdı bıdı

Seninki bi parça iyiymiş benimkinden yine de. Kızının çocuğu olmasa yine anlarım da hatun ikinciyi yapsın diye bekliyor, dualar ediyor felan. Bize gelince de ne gerek varmış bıdı bıdı bıdı
bana oyle diyorda canim agzimi ariyor gibi geliyor bana..cunku baya bi sonra soylemistik hamile oldugumu simdi dusunsemde dusunmuyorum diyorum...hahaha esime diyorumki..bi daha hamile kalirsam dogurunca soyliycem
sanki torun hasretinden oldulerde, soylemedik diye afra tafra yapacak durumdalar...ayy dalga gecer gibiler yaaa...torunlarini umursamayan insan bilse ne olur bilmese ne..

Ayy en iyisini yaparsın, hastaneden çıkınca eve görmeye gelsinler Bana sormaz bile, eşimin halası geçen gırgırına kahve falı bakıyor. Bebek var canım dedi, kaynanama dönüp kız hazırla örgüleri torun geliyor dedi. Duymamazlıktan geliyor. Kafasını tavana felan kaldırıyor, halının desenlerini inceliyor. Neyse kalbimizi temiz tutalım.

amin yaa valla fesat insanlarla gecinmekte zor, cunku beyinlerinden ne geciyor bilemiyorsun..kendi hayatlari yeterince ilginc degil demekki milletinkine karisirlar...Rabbim nasib ettiyse olur, hayirlisi olsun demek lazim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…