Ablamdan önce hamile kalmak?

Ablanızdan acınası bi hali varmis gibi bahsetmeniz hic hosuma gitmedi,

Hem yazdiginiz seylerin cogu annenizin fikri,ablanizin tum bunlardan haberi bile yok belki de.

Hayat sizin hayatiniz,kimseye gore sekillendirmeyin ,nasil istiyorsaniz oyle yasayin.

Ya ne diyeceğimi şaşırdım gerçekten çok ilginç çok hassas çok ince fikirli geldiniz bana fakat lüzumlu mu bu derecesi bilemedim

Anneniz büyük yanlış yapıyor bu şekilde düşünüp konuşarak

Bence şöyle düşünmelisiniz;artık evlendim eşime karşı sorumluluklarım var ve bende istiyorum bi bebeğimiz olsun (ki Bebek öyle kolay olmayabiliyor bazen) maddi manevide hazır hissediyorum kendini e evliliğede alıştık o Zaman beklemenin bi manası yok. İşte tam da böyle düşünürdüm ben olasaydım.

Hayat beklemez bu sizin hayatınız sizin hikayeniz başkalarını bu kadar dahil etmeyin kin olurlarsa olsunlar :)
Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun

Daha olup olamıyacağından emin değilken bu nasıl ince fikirlilik. Herkes nasibinde ne varsa onu yaşar. Hayat kısa ayrıntıda takılmayın. Anı yaşayın. Ablanı dūşünürken eşini ve evliliğini es geçiyorsun. Annene akıl fikir sorma. Elbirlik ablanı eziklemeyin.

ablana üzüldüm.annenin düşüncesini ablan öğrense kahrolur.benimde 5 sene çocuğum olmadı.10 yaş küçük yeğenim evlendi hamile kaldı.bebeği doğdu..çektiğim sıkıntıları yeğenim çekmeyecek diye yeğenim adına sevindim.buruk bi Sevinç ama kıskanma değil.üzülme de değil. (belki de ablanın çocuğu olacak senin olmayacak annen o zaman ne diyecek.ablanın çocuğuyla avun mu diyecek.annenin tavrı hiç hoş değil.iyi niyetli olsa bile)

Ben seni cok iyi anlıyorum benim ablam degilde kuzenim öyle o benden 1 yil önce evlendi ve çocuğu olmadi bende evlendim ki biz 11 ay korunduk hep arardi korunuyomusun derdi bende yok korunmuyoruz hamile kalamiyorum derdim o üzülmesin diye .. öbür kuzenim hamile kaldı hep telefonda anlatırdı ay su olur bu olur diye doğduğu zaman hep foto çekmiş bebekle üzülüyorum valla ona ama napicaksin kader ...
Bende suan 3 aylık hamileyim kuzenime söylemedim daha ariyor acmiyorum bile belki duymuştur diye ...
Ama kısmet işi bence sende erteleme ablan teyze olmayı hak ediyor ...

Yahu milletçe bu tarz sacma şeyleri aşamadik gitti.

Annemin yeğenini yıllardır abisi için bekletiyorlar. Geçen ay baktilar abi daha evlenmeyecek evlendirdiler artik kizi. Nihayet. Simdi bide cocuk icin mi beklesin. Ne saçma yahu..

Bebekler sağlıklı olsun da onve hangisinin doğduğu ne farkeder ? Bu mantığı algilayamiyorum.

Boşver bence eşin de sen de istiyorsunuz madem yapın gitsin :)

Hem ablanin 10 yil olmasa napacaksin ki.

Kırılma bence buna ya gerçekten saçma çünkü sen niye isteklerini erteleyesin ki böyle bir sebepten. O yüzden saçma geliyor doğal olarak seni kırmak için degil. Allah önce kime nasip ederse işte. Belki sen de korunmayacaksin ana gec olacak belli olmaz ki. Ya da düşük olur falan belli mi olur. Gecen yil korunmayi bıraktığımiz anda hamile kaldim ama düşük yaptim 6. Haftada. Zorlu süreçler :/

Sonunu okumadim ama senin ailen baska onun ailesi farkli. Benim.en buyuk ablamim cocugu olmadi. Ama bizim ortanci kardesimizin (ablamin) 4. Cocugu dogacak insaALLAH...
Ne yani ablana ALLAH hic cocuk vermese sendemi hic cocuk yapmayacaksin?
Ne sacma sapan seyler. Hadi evlenme olayina oke. Dedin. Hadi normal diyelim ki normal değil. Bunlar nasip isi...
Ama ne o o bebek yapmadan sen Yapma. Cok sacma. Esin ve ailesi istiyor belki.

2 yaş küçük kardeşim benden 7 yıl önce evlendi. 3sene sonrada çocuğu oldu. Ne annemler, ne kardeşim nede ben bunun konusunu bile etmemişiz şimdi düşünüyorum da. Hatta bebek haberini aldığımızda deliye dönmüştük sevinçten. Düşünün bir de ben bekarım hala. Aklıma bir an olsun vesvese düşmedi. Kardeşimle birlikte büyüttük bebeğini. Yiğenim 5 yaşındayken benim çocuğum oldu. Sizin anneniz yanlış yapıyor bu işlerin sırası olmaz.

Ablani dusunmen iyi guzel de evinin icine ozel hayatina annen de ablan da olsa bu sekilde karismalari uygun mu sence? Senin artik iki kisiden olusan cekirdek bi ailen var, once onun isteklerini dusun. Once onu mutlu etmeye ve onunla mutlu olmaya bak... Diyelim ki (Allah gostermesin tabii) ablanin cocugu olamayacak, ne yapacaksin? Bu sefer ablan uzulmesin diye hic cocuk yapmayacak misin? Bence esin de cocuk istiyorsa ki sen de istiyorsun o da, yapin. Kime ne yahu?

Ne saçma bir düşünce yapısına sahipsinşz ailece.. Ablanın 10 yıl olmazsa çocuğu bekleyecek misin yinede ? Kim nezaman isterse evlenir,istediği zaman çocuk yapar kime ne ? Sizin özel hayatınıza nasıl böyle rahat müdahale edebiliyorlar,buna nasıl müsade ediyorsunuz anlamıyorum.. Ablanızla rolleri değişin bakalım o böyle düşünür müydü acaba ?

öyle saçma şey olur mu.. yeterince fedakarlık yapmışsın.. her şeyi ona göre mi ayarlıycaksın.. eşinin yerinde olsam böyle bir evlilikten hemen kaçarım. daha neler çıkacak Allah bilir..

1-ablamin yasindan dolayi deyip duruyorsun, ablanin yasinda bir sey yokk..yalnizca 3 yas kucuksun ondan.
2- annenizle siz ablaniza nasil da guzel fesatligi yajistirmissiniz..kizin hicbirseyden haberi yok bence hayatini yasiyor.. nisanimda canla basla kosturdu diyorsun,cocugun olacak diye niye sana icten ice uzulsun.annenizle siz kotu niyetlisiniz bence.
3- o isler hic oyle olmuyor maalesef.. siz baslayin bakalim denemelere,ablanizinki zart diye olurken belki siz aylarca hatta yillarca bekleyebilirsiniz...

Ne saçma birşey bu ya allah bilir ne zaman hamile kalacağını belki de hic olmucak veya belki sizde sıkıntı var tedavi olmaniz gerekecek .O zaman pişman olmucak misiniz ablaniz için esinize kendinize haksızlık yapmış olmuycak mısınız?Hamile biri olarak o kadar çok kızdı ki size yazık esinize de size de.inşallah Allah ilimize de nasip eder

evliliğinizi annen veya bir başkasının yönetmesi doğru değil gönlünüzce yaşayın ne istiyorsanız onu yapın nasip kısmet işleri bunlar kimin ne zaman doğurup doğurmayacağına siz karar vermiyorsunuz rabbim herkese nasip etsin ama hamile kalmak için ablanızı beklemek saçma

Ablan onunde engel olmus resmen. Annene ayri sinir oldum amann ha nedir ya...Canim sen hemen calismalara basla esinle istediginiz olsun sakinnkimse icin yasama. Ablan Allah korusunn kısır olsa send mi dogurmucan . Aramiz bozulur mu diyorsan esine pasla istedi de erteleme sende kucuk degilsin 30a ne kalmis

Bende yengemden önce üzülür diye bir yıl bebek istemedim ama nasipte ondan önce bebek sahibi olmak varmiş doğum için hastaneye yattığım gün yengemin(tüp bebek yöntemiyle) hamile olduğunu öğrendik... Nasip bu işler sıraya bakmıyor

Ablani beklerken seninde zamanin gecebilir nasip isi bu isler istemeyle olsa keske rabbim ablada hayirlisiyla nasip etssin insallah. Sende bekleme bence bekledikce korundukca zorlasiyor bebek sabibi olmak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…