Ablamdan önce hamile kalmak?

Kirmizipanjurluev

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2016
10
23
35
Öncelikle konuyu bir derdim var başlığına mi yoksa hamilelik başlığına mi yazsam arada kaldım..
Ben size durumunu anlatayım kızlar 7 yıllık iliskimin ardından eşimle evleneli 8 ay oluyor 27 yaşındayım. Ablam da 33 yaşında ve o da evleneli 1 yil oldu. benim nisanlanma donemim biraz sancili oldu cunku o donemde ablamin hayatinda birisi olmadigi icin ailem de ben de ablam incinmrsin diye erkek tarafını hep erteledik. Fakat en sonunda nasıl olsa hemen evlenmeyecekler gözüyle bakıldı ve nisanlandik. Ablam 30 yasini gectigi icin onun uzulmesi kirilmasini inanin hic istemedim aylarca hep dua ettim inşallah ben evlenmeden ablam evlenir de onu uzmem diye. Bu arada yanlış anlamayın ablam benim küçük annemdir herseyimdir hep de yanımda oldu nisanimda hicbiseyim eksik olmasın diye pervane oldu etrafimda.
Neyse nisandan 2 yıl sonra ablam aşık oldu ve hizli bir kararla evlendilerve biz de 4 ay sonra evlendik.ne çok dua etmişim ki allahım da kabul etti.
Ablamlar evlendikten iki ay sonra çocuk sahibi olmak için çalışmaya başladılar ablamin yaşını göz önüne alınca stresli adet dönemleri yaşıyor ve olmadıkça üzülüyor ağlıyordu. Bu arada ben de evlenmiştim. Bu dönemde annem her konuşmamızda bana "sakın hamile kalmak yok" diye şaka yollu ikazlarda bulunuyordu. Evlililigimun ilk aylarindan itibaren eşim cocuk istiyordu zaten yıllardır birlikteyiz biz ben senden eminim çocuğumuz olsun diyordu ilk aylar eşimi geçiştirmek daha kolaydı. Biraz gezelim evliligimizi yasayalim diyordum ki öyle de düşünüyordum. Fakat evliliğimizin altıncı ayı olduğunda eşim yigenleriyle ilgilenip bana muzip bakislari ve sürekli çocuk konusu açmasından ben de etkilenmedim değil iki aydır ictenice çocuk istiyorum eşime diyemiyorum çünkü ablam hamile kalmayı o kadar çok istiyor ve vher ay aglayip üzülüyor ki önce onun çocuğu olsun üzülmesin diyorum. ama esim bu aralar artik cocuk icin beklemek istemedigini dile getiriyor. Inanin cocuk gibi heyecanli simdiden.
Annem ablamla konuşurken çocuk yapmaları konusunda gözlerinin içi parlıyor inşallah diyor bana gelince aman sakın haa sakının diyor. Arada da tamammen açık konuşup "önce ablan tamam mi kızım nasıl üzülür şimdi sen kalirsan içten ice" diyor. Eşime bu durumu söyleyemem zaten evlenmek konusunda ablami bekledim bi şekilde ve eşimle ablamin arasına soğukluk girmesini istemiyorum. Kafam çok karışık nolur bana akıl verin. Ben mi ne istiyorum ben kesinlikle ablamin uzulmemesini ve bi an önce inşallah bir çocuğu olmasını istiyorum ve ben de anne olmak istiyorum. Arada kaldım. Sizce abladan önce hamile kalmak hem de o bu kadar çok isytiyoken dogru mu. Nolur yardimci olun ne anneme ne esime ne ablama bisey diyebiliyorum.

ya annenizin tavrı şaşırtıcı,
böyle yaparak ablanızı daha çok üzebilir ya da onda stres ve baskı yaratabilir.
her şeyin hayırlısı demişler değil mi.

ablamdan önce evlendim, ondan önce çocuğum oldu.
o da çok sevindi ve çok sevdi oğlumu.
zaten hiç öyle kıskançlık vs yapmadığı için belki hemen hamile kaldı ve aldı bebeğini kucağına.
ama hala der benim oğlum için onun yeri çok başka, ilk yeğenim falan diye.

Ne tatlı bir kardeşsiniz öyle :)

Bizim yaşlarımız sizden çok daha küçük ama kız kardeşim evli bebek bekliyor ben bekarım sevgilim bile yok. Bunun için kardeşimi kıskanıp üzülmem kesinlikle, üzüleni de bencil ve ikiyüzlü bulurum.

Abla bekar diye 2 yıl beklemişsiniz zaten, bir de bebek için mi bekleyeceksiniz çok gereksiz. Ablanız o kadar citkirildim ve zayıf karakterli olmasın bir zahmet. Her şey sıralı olacak diye bir kaide yok.

Allah Allah, olur mu canım öyle şey? Diyelim ki ablanız gebe kalamayacak, ne olacak o zaman? O gebe kalamıyor diye doğurmayacak mısınız?
Bebek isterseniz, istemezsiniz o sizin kararınız ama bu kararı lütfen hazır olup olmadığınıza, isteyip istemediğinize, maddi açıdan yetip yetemeyeceğinize göre verin.
Diyelim ki ablanızı beklediniz ve tutun ki sizde ya da eşinizde bir sorun çıktı, değil mi ama? O zaman ablanız mı doğuracak sizin yerinize ananız mı?
Ablanız doğurduğu çocuğa sizin aldığınız oyuncakları alamayacak olsa, aman kızım sakın bak ablan alamıyor, üzülür mü diyecek anneniz.
Herkesin koşulları bellidir.
Bu ablanızın derdi, siz bir kardeş olarak elbette ona karşı duyarlı olup hamile kalmak istediğinizi/kaldığınızı gözüne sokmayıp özen göstermelisiniz ki o özene sahip bir insansınız
Ama kimsenin bu hayatla bir sözleşmesi yok. Hiç birimiz tamamen sağlıklı olacağız diye sözleşme imzalamadık.

Çok saçma .Bu kadar da fedakar olunmaz ki canım
Hayatını ,evliliğini neden başkalarına göre ayarlıyorsun ki
Hele ki çocuk böyle bi şey için ertelenir mi
Eşini bebek isteğinden soğutacaksın sonunda

Ablamlar evlendikten iki ay sonra çocuk sahibi olmak için çalışmaya başladılar ablamin yaşını göz önüne alınca stresli adet dönemleri yaşıyor

benim annem 29 yil evvel 32 yasinda anne olmus ki, artik gunumuzde insanlar kariyerlerini anca tamamlayip 35ten sonra evlenip cocuk yapiyorlar. nasil bir mantik bu?!
Ablaniz sizin buyugunuz olabilir yas olarak ama kendisi son derece genc bir insandir.
bu tip algilari birakin, ailenize de birakmalari icin salik verin.

Ne dusuncelı bı kardes ama hayat ertelemeye gelmez bende bır ablayım ıkı yıldır cocuk ıcın ugrasıyruz kardesım bekar ama onun cocgu olsa uzulmem ve kendımı senın yerıne kyacak olsm acıkcası ablamı beklemem

Ben 7 yıl bekledikten sonra ablam evlensin diye 2 yıl nişanlı kalmazdım. Ömür geciyor be sevdigimden uzakta kalmanın mantığı var mı.

Hem siz de ablanızı beklerken riskli yaslara yaklasmıssınız farkında mısınız. Yapın çocuk ve eminim ablan anlayışla karşılar.

Kirilma da otobuste miyiz buyuklere oncelik veriyoruz?
Hayat senin evlilik senin karar senin.
Ablan hamile kalsin olsun cocugu da ben esimle tartissam da olur mu diyorsun? Esin cocuk istiyor, sen de istiyorsun da bu bi sira veya baska bir sey degil yani. Ben evlenmek icin bile beklemezdim şahsen. Evlilik icin beklemissin tamam, ama kendi evliligini ablana gore surdurmesen iyi olur.

Annenin çocuk konusundaki baskisi çok saçma kusura bakmada sende bu sözleri nazil kaale alip korunuyosun?ablan o senin eğer hamile kalicaksan sevinmesi gerekir neden uzulsunki?ben senin yerinde olsam anneme boyle bir konuda söz hakki tanimazdim neticede bu esinle ve seninle alakali bir mesele....

Benim de kucuk gorumcemin 3 yildir tedaviye ragmen cocugu olmuyor ve bu nedenle buyuk gorumcem tekrar bebek yapma durumunu erteliyor (ikizleri var zaten ucuncuyu istiyor yasi da geciyor) bunun dogrusu nedir bilmiyorum. Bazen dusunuyorum ama bulamiyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…