Ablamdan önce hamile kalmak?

Üç kız kardeşim var. Hayatımda sahip olduğum ya da sahip olmak istediğim ama olamadığım güzel olan her şeyin çok çok daha fazlasını versin Rabbim onlara...

Bir abla kardeşinin çocuğu oldu diye nasıl üzülür anlamıyorum bir türlü.

farkında mısın bilmiyorum ama annen ablanı daha çok kayırıyor. önce o evlensin, önce çocuk olsun, o çocuk önce üniversite kazansın, önce torun evlensin ohooo

Ben de abimin eşi ben daha nişanlıyken bir düşük yaşamıştı. Yengem bebek istiyordu ama olmuyordu. Ben de Allahım benden önce ona ver diye dua ettim hep ama polikistik over olduğum için benim çocuk sahibi olmam da zordu o yüzden korunmadım da... sanırım duam tuttu çünkü yengem yeğenimi dünyaya getirdiği ay ben hamile kalmışım :)

Benim ondan önce çocuğum olsa uzülmesine üzülürdü ama sırf bunun için de çocuk sahibi olmayı ertelemezdim heralde ne yapalım yani sonuçta ki nispet olsun diye yapmıyor

Maşallah ne güzel kardeşlersiniz.
Ben ablamla böyle olamadım hiç.
Konunuza gelince herkes kaderini yaşıyor ablanız için ne kadar erteleyebilirsiniz ki?
evliliğiniz oturduysa çocuk istediğinize eminseniz yapın derim ben.

Boyle bir sacmaligi ilk defa duyuyorum simdi ablanin omur boyu cocugu olamayacgni dusun Allah isteyene versin de olmadgni olamayacgni dusun sen cocuk yapmayacakmsin bence annende cok sacmalams kimseye gore hayatina yon verme uc gunluk dunya diledgin gbi yasa yarin kimn ne olacagi belli degil yap cocugunu bunda ayiplanacak bsey yok

Bence hemen hamile kalmaya bakın. Bizde evliliğimizin ilk senesi istemiyorduk hatta korunuyorduk, nerden bilelim, şimdide bir tüp bebek serüvenin içindeyiz gidiyoruz. 4 defa tüp bebek denedik, artık maddi manevi halimizi sormayın. Hem merak ettiğim bişey var kardeşinin mutluluğuna bir abla sevinmez mi ya. Yani el değilki. Kuzen değil, öz kardeş.

Çok saçma. Senin evlenme zamanın, hamileliğin kimseyi ilgilendirmez ki. Hele hamilelik. Bu eşinle senin aranda olan bişey. Neden ablanı bekleyesin? Ablanın çocuğunun olacağının garantisi yok neticede. Kimsenin yok. Hazır hissediyorsan, evliliğin oturduysa, maddi imkan da varsa yap gitsin, 3 günlük dünya. Başkasına göre mi yaşayacağız?

Sizin istediginiz zaman hamile kalabileceginizin garantisi var mi ? Belki tedawi olmaniz veya zaman gerekecek eger bakabilecekseniz ve istiyorsaniz ertelemeyin... Ablaniza uzulurken esinize haksizlik etmeyin..Zira yapabileceklerinizi yapmissiniz gerisi Rabbe teslimiyet gerektirir

Bn ömrümde böle biley duymadm cok garip yani annenin ablana öncelik tanıması rabbim ne zaman verirse o zmn olur bnm ablamın 6 senedir olmuo bn ondan snra evlndm iki tane ard arda oldu ablam cocklrıma asık resmen bu kadr fesat düşünceler cok sacma

Çok saçma bunun hesabımı olurmuş kimin kısmetinde varsa onun olur, takma sen kendi hayatına bak. Konusu açılınca kısmet de

Cnm sen hayatını ablan üzerine kurmuşsun, bizlerdede var abla vakti gelen evlendi,vakti gelen doğurdu..
Ablalarımda çocuğumu kendi çocuğu gibi sevdi..

gercekten gordugum en sacma konu...
duz anlamda sacmalardanda sacmaa....
size talimat vermelerine izin vermeyin...arkadaslarin dedigi gibi ablanizin olmazsa nolacak..
tobe ya rabbimm sinir oldum haaa....
allahin gucune gitmesin insallah bu durum...

Ablaniz neden bu kadar alingan insan profili cizdi ki. Anne cok tuhaf geldi bana. Ablanin cocuk sahibi olmasiyla sizinkinin hic alakasi yok. Siz ev alacak olsaniz ablanizin olmasa anneniz sakin kizim ablanin evi yok daha falan da der yani. Evlilik sirasi diye bir sey soz konusu oluyor kardesler arasinda ama bebek sirasi ilk kez duydum.Cok ince bir kisi oldugunuz belli ama kirilanlar hep inceler oluyor dogal olarak.

Iyi kötü yorum yapan herkese içtenlikle çok teşekkür ederim. En başta kötü yorum yazanlara kırılmış olsam da ki zaten ne kadar hassas olduğunu anlamışsınızdır şimdi yorumları baştan okuyunca hicbirinize kızmıyorum. Insanın kendi ailesinin söylediği hep doğru gibi geliyor ama siz düşünmeme sebep oldunuz. Bu konuyu anlamama vesile olduğu için a llahima şükrediyorum ve cevapladınız için de size teşekkür ediyorum. Bu kadar içimi rahatlattiginiz için. Bugün o kadar mutluydum ki açıp açıp yorumları okudum. Evet aileler de bazen yanlış düşünüyor. Evet ben artık evliyim başka bir ailem var ve hayat beklemek için çok kısa. Şu an yazdıklarımı o kadar içten yazıyorum ki..
Ben az önce eşime SIZIN sayenizde artık hazırım dedim doktora gideceğiz en yakin zamanda.. ve ben çok mutluyum. Esim de.. Inşallah rabbim isteyen herkese en hayırlı şekilde verir evlatlarini. Ben de anne olmak istiyorum. Inşallah allahım herşey güzel olur..

Herkes kendi kısmetini kaderini yaşar. Ya ablan hiç evlenemeseydi sendemi evlenmeyecektin. Ya bu kadar abartmayın Allah aşkına. Benle ablam arasında 5 yaş var ve ben ondan önce evlendim. O benden nerdeyse 3 yıl sonra evlendi ve ben ondan önce hamile kaldım. Şimdi o da hamile ama kimseye göre hayatını planlayamazsın çok abartmışsınız bu durumu.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…