Ablamdan önce hamile kalmak?

böyle saçmalık mı olur ya? herkesin kaderi kısmeti. senin hayatın senin hayatın. ya şimdi olur da sonra senin de çocuğun olmasında sıkıntı olursa ya da başka şeyler girerse.

annen de ablan da kendi hayatlarına baksınlar. önemli olan senin ne istediğin. bence eşinle aranızda anlaşın ve kimseye paylaşmayın. gebe kalırsan da korunduk ama demek bu bebek çok doğmak istemiş dersin.

hayat senin hayatın. asla böyle şeyler düşünme. ne ayıp ailen sana böyle baskı yapıyor, çok kınadım. bu gidişle ablanın çocuğu olmaz böyle kötü düşünürlerse.

Ben sizi anliyorum. Ablanizi cok seviyorsunuz,onun ici kirilmasin burulmasin istiyorsunuz. Ama siz de cok degerlisiniz. Annenizin oyle dedigine bakmayin minik bir bebegin haberi herkesi mutlu edecektir. Eger bebek istegi icinize gelmisse demek ki zamani da gelmistir. Hem su acidan bakin, anladigim kadariyla ablaniz bebek isteyeli oyle yillar yillar olmadi. Insallah en kisa zamanda olur ama eger olmazsa aylar gectikce ozlemi, hirsi daha cok artacak o zaman aldigi her hamilelik haberi icini acitmaya baslayacak. Yani daha oyle kotu bir konumda degil. Hem bilimsel olarak birlikte cok zaman geciren kadinlarin menstusyon dongulerinin birbirine cok benzemeye basladigi kanitlandi. Babamin is yerinde ayni ofiste calisan 6 kadindan 4u ikiz dogurdu mesela. Belki bir bakarsiniz hamileliginiz ablanizin hormonlarini da etkiler ve birkac ay arayla dogurursunuz.

sizin cocugunuzun hemen olacaginin bi garantisi varmi peki siz neden yasaminizi erteliyorsunuzki insaallah ablanizin hemen cocugu olur ama olmazsa da omrunuz boyunca siz de mi hamile kalmayacaksiniz bence siz de istiyosunuz denemelere baslagin olursada kocam istiyodu napiyim dersiniz

Öncelikle konuyu bir derdim var başlığına mi yoksa hamilelik başlığına mi yazsam arada kaldım..
Ben size durumunu anlatayım kızlar 7 yıllık iliskimin ardından eşimle evleneli 8 ay oluyor 27 yaşındayım. Ablam da 33 yaşında ve o da evleneli 1 yil oldu. benim nisanlanma donemim biraz sancili oldu cunku o donemde ablamin hayatinda birisi olmadigi icin ailem de ben de ablam incinmrsin diye erkek tarafını hep erteledik. Fakat en sonunda nasıl olsa hemen evlenmeyecekler gözüyle bakıldı ve nisanlandik. Ablam 30 yasini gectigi icin onun uzulmesi kirilmasini inanin hic istemedim aylarca hep dua ettim inşallah ben evlenmeden ablam evlenir de onu uzmem diye. Bu arada yanlış anlamayın ablam benim küçük annemdir herseyimdir hep de yanımda oldu nisanimda hicbiseyim eksik olmasın diye pervane oldu etrafimda.
Neyse nisandan 2 yıl sonra ablam aşık oldu ve hizli bir kararla evlendilerve biz de 4 ay sonra evlendik.ne çok dua etmişim ki allahım da kabul etti.
Ablamlar evlendikten iki ay sonra çocuk sahibi olmak için çalışmaya başladılar ablamin yaşını göz önüne alınca stresli adet dönemleri yaşıyor ve olmadıkça üzülüyor ağlıyordu. Bu arada ben de evlenmiştim. Bu dönemde annem her konuşmamızda bana "sakın hamile kalmak yok" diye şaka yollu ikazlarda bulunuyordu. Evlililigimun ilk aylarindan itibaren eşim cocuk istiyordu zaten yıllardır birlikteyiz biz ben senden eminim çocuğumuz olsun diyordu ilk aylar eşimi geçiştirmek daha kolaydı. Biraz gezelim evliligimizi yasayalim diyordum ki öyle de düşünüyordum. Fakat evliliğimizin altıncı ayı olduğunda eşim yigenleriyle ilgilenip bana muzip bakislari ve sürekli çocuk konusu açmasından ben de etkilenmedim değil iki aydır ictenice çocuk istiyorum eşime diyemiyorum çünkü ablam hamile kalmayı o kadar çok istiyor ve vher ay aglayip üzülüyor ki önce onun çocuğu olsun üzülmesin diyorum. ama esim bu aralar artik cocuk icin beklemek istemedigini dile getiriyor. Inanin cocuk gibi heyecanli simdiden.
Annem ablamla konuşurken çocuk yapmaları konusunda gözlerinin içi parlıyor inşallah diyor bana gelince aman sakın haa sakının diyor. Arada da tamammen açık konuşup "önce ablan tamam mi kızım nasıl üzülür şimdi sen kalirsan içten ice" diyor. Eşime bu durumu söyleyemem zaten evlenmek konusunda ablami bekledim bi şekilde ve eşimle ablamin arasına soğukluk girmesini istemiyorum. Kafam çok karışık nolur bana akıl verin. Ben mi ne istiyorum ben kesinlikle ablamin uzulmemesini ve bi an önce inşallah bir çocuğu olmasını istiyorum ve ben de anne olmak istiyorum. Arada kaldım. Sizce abladan önce hamile kalmak hem de o bu kadar çok isytiyoken dogru mu. Nolur yardimci olun ne anneme ne esime ne ablama bisey diyebiliyorum.
Bu işler sıraya mı bakıyor ? Ne kadar da ince düşünüyorsunuz . Siz artık eşinizle bir yuva kurdunuz bir ailesiniz bunu benim söylemem komik siz farkındasınızdır herhalde . Dolayısıyla ikinizin kararı bu gibi şeyler . İstiyorsan yaparsın istemiyorsan yapmazsın . Kendi yeni kurduğunuz ailenizi düşünün ...

Bence folik asit kullanmaya basla. Iki ay sonra da korunmayi birak. Yumurta takibi falan yapma serbest ol. Bebek gelse bile suclu hissedecek bir seyin olmaz :)
Ne ozellikle korunmaya cabala ne de bebek yapmaya. Oluruna birak...

Valla ondan önce hamile kaldım diye üzülen ablayı hiiiç düşünemem kimse kusura bakmasın. Abla olsam ve benden küçük 10 kardeşim olsa hepsi benden önce doğursa kendim doğum yapmış gibi sevinirim. Ablalık böyle birşey, kardeşim benden önce doğurdu diye üzülmek değil.

Ayrıca eşiniz ve sen ne istiyorsanız yaparsınız, annenize laf düşmez. Kaynanan bunu dese, görümcen senden büyük, sen sonra yap dese annen yaygarayı koparırdı, kimse kusura bakmasın.

Ablan degil de annenin tavri sasirtti.Ben de nisanliyim evlendigimde ne zaman cocuk yapacagimi anneme sormam.Hadi bir sene sonra Allah korusun bir hastaliginiz oldu vs hic cocugunuz olmadi.:KK43:

Çok saçma bi düşünce annen senin hamileligine ne karisir ki rabbim herkesin nasibini ayrı verir belki ablanın uzun süre olmayacak bebeği inşallah hemen olur da olmazsa bekliycekmisiniz annen sacmalamis bence esin istiyosa sende istiyosan başlayın çalışmalara ayrıca ilk başladığınız ay olacak diye bişey de yok ben iki yıldır uğraşıyorum eskisi gibi kolay olmuyo artık canım sen başla bence ablaninda inşallah en kisa zaman da hayirli sağlıklı sıhhatli evlatları olur

Eger ablan seni soyledigin kadar seviyorsa biraz içi burulsa da çok sevinir senin de hamile kalmana. Ben yapamadim o yaptı diye düşünmez. Annenin yaptığı şey çok ayıp esinin yerinde olsam ve bunu duysam gercekten cok bozulurdum.

Erkekler ana kuzusu olunca kardeşlerine göre hareket edince nasıl kızıyorsak aynı şeyi sizin de yapmanız doğru değil. Hayatında herşeyi ablana göre yapamazsın. İstiyorsan yap çocuğunu. Erteleme. Annen de hep onu düşünüyor heralde. Korunurken olmuş dersin annene de.

X