abim ve ailesi

babamla kavga edemiyorum oturup ağlıyorum hemen babamdan korkuyorum maalesef. çok muhatap olmamaya çalışıyorum babamla. annem farkında zaten. diyor bana kimse bakmasın maaşım var evim var satın bakıcı tutun.
Ya kimi yiyorlar bakıcıymış he he. Bugüne kadar abiye bu toleransın bi nedeni de geleneksel bakış açısıydı, kız kısmı kocaya gider hayrı olmaz, gelin bakar zihniyeti. Şimdi ne oldu da musluğu kestiler? Gelin bakmayacak o belli oldu. Hakkınızı yedirmeyin, sonra zorunuza gider.

bir de söyledim abime arabamı sana vermem diye. alma da diyorum. kavga da ettik sanki sen aldın diyor. o 16 yaşında çalışmış ben okumuşum bilmem ne bunun lafını ediyor hala. sen prenses ben köle diyor. sevgilimin de kız kardeşi var. herkes kardeşini elinin üstünde tutuluyor benjm abim böyle

bunların hiçbir şeye parası yoktu. gariban ayağı yaptılar. 2+1 evde yaşıyorlardı 10 kişi.
Artik annen de araya girsin oglum biz sen esinle otur diye ev verdik .kaynanan keyif surup seni doldursun diye diye ev vermedik .kaymanın hep o evde kalmasını istemiyorum.beraber yasayacaksaniz baska bir eve cikin ben o kadini o evde istemiyorum desin .bu ne ya ic guveysi kaynana mi olur . Bak nasil hizaya gelecekler .

annem ben kendj yaşadığımı sana yaşatmam diyor bana dayımlar çok yedi annemin hakkını. zaten bana da diyor benden miras beklentisi içinde olma kimseye bir şey veremem ben sağlıklıyken diyor annem 53 yaşında daha. bjr şey dediğimde en büyük suçlu ben babam direkt bana bağırıyor

Ev vermiş ailen. Ev arabadan daha pahalı. Bunu söylediklerinde sizi kayırıyorlar asıl bana yarı araba size tüm ev diyin.
O gelinin annesi de ne yüzsüzmüş. Hem dünürün evinde kal hem Çan Çan konuş. İnsanda utanma olur.

Valla babana karsida dik duracaksin .annen her zaman hayatta olmayacak .kendini gerekirse babana bile karsi koymaya alisman lazim. Annen allah korusun vefat etse her seyi agbi e mi birakican .diyelim ki babanida kafaya aldilar .ilerde kendi cocuklarin icinde stresle basetmeyi ve dik durmayi ogrenmelisin .baban soylensin bagirsin cagirsin umursama .araba senin vermiyorum diceksin .annenle konus olmadi artik arabami ver.ek istemiyorum de sen evlenince ne yapacaklar .

sizin ailenizin evinde ictiginiz su bile zarar onlara.
siz evlendikten sonra sık sık ailenizin kapısını aşındıracaklarina eminim.
onlara göre siz evlendiniz o evden çıktınız artık o evin çocuğu değilsiniz çünkü

ev abimin üstüne değil ailemin üstüne. abim üstüne istiyor. tek evladımız sen misin diyorlar. bir iki kere konusu açıldı yıllarca oturdular diyorum. abine fesatlık mı yapıyorsun oluyor

bence aile abiye tahsis ettikleri evden abiyi çıkarmalı

ev abimin üstüne değil ailemin üstüne. abim üstüne istiyor. tek evladımız sen misin diyorlar. bir iki kere konusu açıldı yıllarca oturdular diyorum. abine fesatlık mı yapıyorsun oluyor
Ayy sakın vermesin ailen sağlığında evi. Vefat durumunda hakkınızı alırsınız.
Tek erkek çocuk diye her şeyi kendine hak görmüş. Yok öyle bir dünya. Yedirmeyin sakın
Sinir oldum

Bakıcı tutun bana bakmayın tripleri yapıldığına göre beklenti varmış ki sonradan hayal kırıklığı olmuş. Hiç polim yapmasınlar yani. Anneniz her şeyi üstüne almaya baksın babanız oğluna kıyamaz yine.

söyledim babama arabamı asla vermem diye. o da kullanmak için ver ama araba senjn diyor. hatta bana çalışırken modeli yükseltelim diyordu babam. aslında babam normalde bana çok düşkündür. ama işte abim var olunca en ufak bir ses çıkarmamda abimden de kötü oluyorum

abim arabasını yengeme bırakıyor 2 küçük bebesi var biri 2 yaşında yeni girdi biri 6 aylık. abim de işe benim arabamı kullanıyor paşamız servise binerse incileri dökülür.
Ay yuh artık.
Evde oturuyor, bir araba yengede kendi de kardeşinin arabasını istiyor. Asla verme konu sahibi. Siz de eşit hakka sahipsiniz. Neden musluk sadece abiye akıyor.

Yapamazlar tabi. Kız tarafı üzerine düşeni yapmazsa erkek tarafına tek yüklenilse durum olsa bile yapılmaz. O kadına ne diye susuyosunuz ki anlamadım. Yazık sana bir evin bile yok diye tatlı tatlı konuşurken arada sokardım onu herkesin içinde. Kimse yokken de direkt lafımı çakardım. Arabayı da vermeyin. Sana çok lazım değilse sat masrafından kurtul bari. Arsa al kendine değerlensin köşede.
Babana da, söyle ne yaparsanız yapın beni karıştırmayın. Benden biliyor her şeyi. Annene ayrı konuş. De ki, bu kadın bunlara öbür boyu yapışacak. Allah muhtaç etmesin ama senden yiyip bu kadına bakacaklar.
Madem seni kötü biliyorlar sen de öyle ol.
O abin de kardeş değil haberin olsun. Düğünden sonra onunla aranı aç iyice. Eşine filan da laf söylerler seni küçük düşürmeye kalkarlar.

gerçekten abim çok şaşırtıcı özellikle 2 senedir böyle.
Abiniz belli ki eşi ve k.validen de etkileniyor. Önce onun etkisinden cıkıp kendi gözleriyle mantığıyla hareket etmeli.... Onu manüpüle ediyorlar içindeki duyguları tetiklioyorlar. İçinde eğer bende daha fazlası olması lazım gibi bir duygu varsa o da onlar söyledikçe duyguları tetiklenitor dur. Önce düşünceler duyguları duygular davranışları davranışlar karaktere karakter de hayatını etkiler. Önce düşünce tarzını değiştirecek ben neden birilerinin etkisi altında aileme bu şekilde davranıyorum diye...
İnsan içinde kıskançlık duygusu yoğunsa bunu laf sokarak eleştirerek mutlaka yansıtır. Ben bu konularla ilgili neredeyse 1 yıla yakın terapi gördüm.... Eleştiri ve laf sokulma durumunda karşı tarafa net bir şekilde sınırımızı belli edin.

Yine "herşeye hakkı olduğunu zanneden errrrrrrrkek" sendromu.
Erkek olduğu için herşey ona verilmeli, gümüş tepside sunulmalı.
Bi bitmediler, toplumun kan emicileri.

Ay yuh artık.
Evde oturuyor, bir araba yengede kendi de kardeşinin arabasını istiyor. Asla verme konu sahibi. Siz de eşit hakka sahipsiniz. Neden musluk sadece abiye akıyor.
bunu asla anlamıyorum 9 yaş büyük abim benden. zamanı gelince sana da yardımcı oluruz diyorlar sadece

işte ben evleniyorum ya ondan verecekmişim. düşünceye bak. insan kardeşim ezilmesjn der benjm abim böyle
Şu anda sağlıklı düşünemiyor insan zaman zaman duygu ile hareket ediyor. Mantıklı ve sağlıklı düşünemiyor.. Tamamen kıskançlık duygusu ve bencillikle hareket ediyor. Bu durumda taviz vermeyin ve sınırını çizmeden başka yol yok maalesef.

bu konu bir kaç kere açıldı ben hiç çalışmadım etmedim diye annem dedi çocuklarım muhtaç olacak sığıntı gibi olmasın diye ben 2 işte çalışır bakardım çocuklarıma dedi. 3 çocuğum var ona baktım diyor. annem bizimkiler sokakta büyüdü dedi. bana dedi işte kaymağını ailene yedir ben de teyze biz senden hiçbir şey görmedik ama dedim. çoğu zaman susmuyorum ama çoğu zaman da duymamazlıktan geliyorum ciddiye almıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…