abim ve ailesi

Çok zor bir durum bu tarz bir olay bizim ailede de vardı.Yengem ile anneannem arasında hep kavga vardı kadın kaç kere hastanelik oldu.Sonra defoldu gittiler de rahatladık

araba bize lazım sevgilim arabasını sattı şuan ev aldı ailesinden destek aldı yine. kaynanam da bunh söyledi abimin yanında işte kirada durmasınlar dedi. bunu duyunca abim kudurdu resmen. konu geçti işte yengem senin hakkın olmayabilir evde dedi. annem de olmasın zaten onlarla mi çalışıp kazandı parayı şükür etsin kaynanam beni kiradan kurtardı diye dedi benim için. sonra başladı bu Karın ağrıları.

Yine "herşeye hakkı olduğunu zanneden errrrrrrrkek" sendromu.
Erkek olduğu için herşey ona verilmeli, gümüş tepside sunulmalı.
Bi bitmediler, toplumun kan emicileri.
aynen öyle düşüncesi var insan oğluna arka çıkmalı diyor anneme babama. annemler de biz sana yeterince arka çıktım diyorlar. zamanında annem yalvardı abimr ev al kiraya veririz diye. şimdiye borcu bile olmazdı. azıcık normal arabaya binip az lüks içinde yaşıyor olsalardı. ama yok.

Annen güzel geçirmiş lafı. Ama onu da bazı konularda pasif gördüm. Tecrübesizlik. Kötülere ilk kez düşmüşsünüz. Annen baban da oğlu düşman olmasın diye alttan alıyor bu tipleri. Oğlunu yağla onları delirt taktiğini uygulasa çeker yanına. Sürekli seni de övse kardeşin çok düşkün sana yeğenlerine nasıl güzel halalık yapıyor diye. Oğluma yazık ben asla kıyamadım hiç yük olmadım dese sürekli. En basitinden sadece abinin sevdiği onların sevmediği yemekleri yapıp koysa önüne. Laf gelirse abinin yanında mağdur, abin yokken cevval olsa. Ben ne yaptım ki emekten başka huzurunuz olsun istedim dese. "Canım anam, canım bacım" diye gezer ortalarda.
Normalde yanlış hareketler olsa da, gelin çatlatan kaynana modeli bu işte. Onlar bu dilden anlar.

Siz çözüm için gelmemissiniz ki soylenmek için gelmişsin. Bir sürü kişi sessiz kalma vs vs bir sürü öneri sunmuş. Zaten siz öyle olmasanız o kadın da bu kadar yükselemezdi o da ayrı konu. Kolay gelsin.

Üye içini dökmeye gelmiş. Hiçbir şey yapamaz. Tum önerilere diger uyelerinki dahil öyle olmaz böyle olmaz demiş.

Bir de abin o arabayı cidden vurur ya da bir şekilde zarar verir. Çünkü nişanlın satıp ev almış arabayı ona vereceksin diye hırslanıyor. Ben olsam yine de satar arsa alırdım. Düğün altınları, krediyle yine bir şekilde araba alırdınız.

Üye içini dökmeye gelmiş. Hiçbir şey yapamaz. Tum önerilere diger uyelerinki dahil öyle olmaz böyle olmaz demiş.
Annesinin ağzı laf yapsa da pasifler malesef. Benim ailem de böyle. Sürekli şikayet ederler harekete geçmezler. Verdiğim aklın da tam tersini yaparlar. Sonra yine bana dertlenirler. Döngüye girilmiş, Allah tan yardım beklemek bu aslında.

ben de aktif olarak kullanıyorum arabayı işte. şuan yüksek lisansa başlıyorum. sürekli okula gitmem gerekecek düğüne de daha var.

evet aynen öyle. yapılacak şeyleri yapmıyorlar vermeyiz etmeyiz diyorlar ama emin olamıyorum asla. ben abime söyledim benim arabam hakkında yorum yapmazsın çöpten mi çıktım dedim. aileme de soyledim. şuan tek istediğim huzurlu olmak ya azıcık huzur sadece. üniversiteye başka sehre gittim 2016 yılında 7 sene orda yaşadım. ailemin evine döneli 3 ay oldu 3 aydır böyle huzursuzluk var nefes alamıyorum

ben de aktif olarak kullanıyorum arabayı işte. şuan yüksek lisansa başlıyorum. sürekli okula gitmem gerekecek düğüne de daha var.
Sürekli iş çıkar o zaman hafta sonları bile al arabayı gidecek bir meşgale bul. Hep bir bahane sun. Bana lazım diye. Yengemi ben bırakırım gideceği yere sen kendi arabanı al, de. Hem yaptığın iyilik görünür hem de araban sen de kalır. Aslında her zaman bir çözüm var.

işte annem öyle şeyler yapacak birisi değil. abim nankör zaten dünyayı önüne ser beğenmez. başkaları ile kıyaslama yapıp duruyorlar. zaten sürekli karısından şikayet edip duruyor bize. ona da gidip bizi ediyordur

uzak evlerin arası kaldı ki sağlık ocağına vs yakınlar. bilmiyorum artık umrumda değil. 8 yılda evine 8 kere gitmedim hiç. bi yeğenim olunca 3-4 kere gittim genelde onlar gelir. ben kendi hayatıma bakıyorum bjr şekilde. sevgilim ailemin yaşadığı şehirde iş buldu işi çok iyi olduğu için ben de döndüm mecburen aile evine hem de yüksek lisansa başlamak istediğim için. çok pişman oldum uzaktan bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum durumun

ben aileme ne söylersem söyleyeyim kendu istediklerini yaparlar. anneme diyorum evden kov kovmuyor. şöyle yap yapmıyor. arsa aldılar onu bile ilerde değerlenir de abimin işine yarar diye.
Ailen kendi harekete geçmezse sen istersen kendini parçala çözüm olmaz. Evlenince kendi yuvana odaklanırsın. Ailenle de tatlı bir mesafe kurarsın. Canım anam canım babam çekersin. Eşini ailene aileni eşine översin. Ama bu abi ve tayfasına dikkat et. Seni aşağı çekebilirler. Eşini bunlar varken çok sokma annenlere onlar çıkar siz girersiniz. Yengeme de ay görüşemedik dersin. Yeğenlerin ilerde seni zaten sevmeyecek onlar için de çekme bunları. Mesafe mesafe.

sevgilimle aram çok şükür çok iyi seviliyorum seviyorum. ona bile abim laflar etti duymadım. ailem de istemedi onu yine duymadım. o konuda da çok çektim. maalesef ki aynı şehirdeyiz.

Valla ben de abinin kaynanası ve yengesi için benim evime de gelirler, anlamazlar dediği anda bi hönk oldum. Ne alaka ya? İşim gücüm yok sinsi ağlak içten yanmalı gelinle asalak yüzsüz anasını ağırlayacağım her hafta koca evinde, ne alakaaaa? Bunlara değil de konu sahibi ve ailesine kızmak lazım, bize niye böyle yapışan yok? Biz hiç mi salak salak insanlarla karşılaşmadık? Alasını gördük. Hiçbir kuvvet bana amcamın mıymıy karısı ile yapışkan anasını ağırlatamaz mesela. Hiçbir kuvvet teyzemin kezban geliniyle aynı ortama sokamaz beni. Bunların kardeşleri dahi benim kafamda, kimse kimseyi bu kadar yüzlemiyor. Görmediğimden bu kadar yumuşaklık naiflik bana tuhaf geliyor heralde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…