Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

hoşbulduk canım iyiyim şükür, sen nasılsın nasıl gidiyor?
ya kızım aynı hatta yaşıtlarına göre geç kaldığını düşünmeye başladım ne yazık ki, bi gelişme yok yani :KK43:
ama ameliyat konusunda kararsızım hala, bilmiyorum yanlış karar vermekten çok korkuyorum her geçen gün de kızım için bir kayıp onun da farkındayım, bilemiyorum Allah doğru yolu gösterir umarım kızım için ve bizim aklımıza sokar
senin fındık kaç aylıktı, nasıl karar verdiniz ameliyata
Benimki canım simdi alti aylık biz bi suru sr gezdik hepsi ayni seyisoyluyor ve cihaza bazen donuyor sese bazen tik yok zaten tek kulagi yapiyolar bizde 18 yasinda ameliyat olmuş biriyle görüştük keşke daha önce olsaymisim cok sey kacirmisim babam karari ben vereyim diye beklemis ama beklemeseydi keşke dedi bizde sonradan pişman olmayalım çocuk en azından konusup rahat duyar diye bu sekilde bi karar verdik ameliyatı yapacak prf lada konuştuk baya tatmin etti
Günaydın kızlar
Günaydın güzellik

amin ablacımmm sağoll :KK68:
şöyle ki ameliyat olursa senin benim duyduğum gibi daha net daha temiz duyacak sesleri şimdi işitme cihazıyla daha metalik duyuyor sesleri ve çoğu sesi duyamıyor mesela biriyle konuştum ameliyat olan 25 yaşında bir genç, çocuk diyor ki ben kuş seslerini duymuyordum, hakemin düdüğünü duyamıyordum şimdi onları duymaya başladım

ama şöyle de bir eksisi var ki bizim en çok kafamızı bulandıran sağlıklı bir insanın kulağının içinde duymayı sağlayan atıyorum 100 tane sinir hücresi- kıl varken benim kızımda 10-20 tane var dolayısıyla 10-20 tane 100 tanenin görevini yerine getirmeye çalışıyor, ameliyat olursa o çalışan 10-20 taneyi de yok edecekler dolayısıyla ileride tıp gelişir atıyorum kulak nakli vs gibi bi durum olursa kızım faydalanamayacak çünkü bütün sinirleri öldürmüş olacaklar ameliyatla
kimi doktor diyor ki bu çalışanlar da zamanla ölecek zaten geç olmadan ameliyat olsun, kimisi de diyor ki çalışan bir hücreyi öldürmek çok yanlış olur gittiği yere kadar işitme cihazıyla gitsin, bakarsınız 10-20 tane ömrü boyu öyle durur ve ameliyata gerek kalmaz ve ileride tıp ilerler bunun bir başka çözümü olursa ondan faydalanırsınız

kafamız karışık yani ablacım anlayacağın
Canim sizin kayip kac desibel bizimki 90 desibeli bile duymuyo zarar vermesin diye daha fazlasını vermediler ve levent bey bize o isitme tuycuklerinin yok denebilecek seviyede oldugunu soyledi cihaza cvp vermesi cok zor dedi bu arada biz egitime basladik

Bu yoğurt kürünü bende yaptım dun aksam ve limonlu su içiyorum alkali olsun diye şimdi de jilliani yaptimvakit bulabilirsem ya yuruyuse cikacam oglumla yada lesli yapcam dunku artilarin yarisi gitti diger yarisida umarim bugun gider

Benimki canım simdi alti aylık biz bi suru sr gezdik hepsi ayni seyisoyluyor ve cihaza bazen donuyor sese bazen tik yok zaten tek kulagi yapiyolar bizde 18 yasinda ameliyat olmuş biriyle görüştük keşke daha önce olsaymisim cok sey kacirmisim babam karari ben vereyim diye beklemis ama beklemeseydi keşke dedi bizde sonradan pişman olmayalım çocuk en azından konusup rahat duyar diye bu sekilde bi karar verdik ameliyatı yapacak prf lada konuştuk baya tatmin etti

Günaydın güzellik

Canim sizin kayip kac desibel bizimki 90 desibeli bile duymuyo zarar vermesin diye daha fazlasını vermediler ve levent bey bize o isitme tuycuklerinin yok denebilecek seviyede oldugunu soyledi cihaza cvp vermesi cok zor dedi bu arada biz egitime basladik

levent sennaroğlu mu?
O çok iyi bir doktormuş
bizim doktorumuz da onun eşi gonca hanım
kızımın kaybı 80-85 desibel epey yüksek yani
biz de eğitime başladık ama geç kaldık eğitime, 1 yaşında başladık :KK43:
peki o 18 yaşındaki kişinin konuşma durumu nasıl, bi de doğuştan mı işitme kaybı ve kaç desibel?

Günaydın güzellik

Ameliyat ne zaman olacak kamilem
İnşallah hakkınızda hayırlısı olsun
Allah tüm hastalara şifa versin
Sonuçta herşey bizim için ve imtihan meselesi

Bu arada senide çok azimli gördüm maşallah
Hadi bu hafta çok güzel bi bildirim gelsin senden

kızlar fena grıp oldum..her yerım agrıyo yuruyus hayal oldu...moralım çok bozuldu....inş ıse baslayınca o mesafeyı yuruyecegımden kılo verebılırım
Geçmiş olsun sibelim
Tatlım zaten hastayken spor yapılmaz
En doğrusu sağlıklı beslenip dinlenmek
Bitki çaylarını ihmal etme
Kırıklığa iyi gelen ilaç alırsan daha çabuk toparlanırsın

Senide biraz daha fazla görelimki kaynaşalım cnm

Kızlar hiç yeşil kahveyi deneyeneniz oldumu aranızda
Ben aldım bakalım, yardımı olacakmı

Geçmiş olsun sibelim
Tatlım zaten hastayken spor yapılmaz
En doğrusu sağlıklı beslenip dinlenmek
Bitki çaylarını ihmal etme
Kırıklığa iyi gelen ilaç alırsan daha çabuk toparlanırsın

Senide biraz daha fazla görelimki kaynaşalım cnm

sağol cnmda bu hafta cok heveslenmıstım yurumeye...dun yururdum bugun berbat kaltım ılaç alıyorum akşamdan berı...ınş kızıma gecmez korkum o....kızım ne zaman evde degılse o zaman yazıyorum canım...bırazdan almaya gıdecegım ....ınş bır an once toparlanırım

Ameliyat ne zaman olacak kamilem
İnşallah hakkınızda hayırlısı olsun
Allah tüm hastalara şifa versin
Sonuçta herşey bizim için ve imtihan meselesi

Bu arada senide çok azimli gördüm maşallah
Hadi bu hafta çok güzel bi bildirim gelsin senden
Ins nisanda Rabbim kuzumu korusun ins guzel gecer ve oglusumun konustugunu duyabilirim
Ben hevesliyimde dun arti 1,3cikinca boxuldum ama yilmiycam devam yola

kızlar fena grıp oldum..her yerım agrıyo yuruyus hayal oldu...moralım çok bozuldu....inş ıse baslayınca o mesafeyı yuruyecegımden kılo verebılırım
Geçmiş olsun canim iyilesince yurursun ve verirsin tatlım

Kızlar hiç yeşil kahveyi deneyeneniz oldumu aranızda
Ben aldım bakalım, yardımı olacakmı
Ben iki sene önce denemistimama uzun sure degil pek bi etkisi olmadiama dedigim gibi cokaz bi kac gun zaten o surede faysadi olmaz

sağol cnmda bu hafta cok heveslenmıstım yurumeye...dun yururdum bugun berbat kaltım ılaç alıyorum akşamdan berı...ınş kızıma gecmez korkum o....kızım ne zaman evde degılse o zaman yazıyorum canım...bırazdan almaya gıdecegım ....ınş bır an once toparlanırım
Sen yemene dikkat et cnm sporuda iyileşince yaparsın. İnşallah biran önce toparlarsın

Ben kendi adıma nekadar çok burda olursam o kadar motive oluyorum. Yoksa bu kadar kiloyu kesinlikle veremezdim
Sende vakit buldukça gelmeye çalış
Diğer arkadaşların menülerine bak, yorum yap
Çünkü burda hepimiz birbirimizden bişeyler öğreniyoruz

Ins nisanda Rabbim kuzumu korusun ins guzel gecer ve oglusumun konustugunu duyabilirim
Ben hevesliyimde dun arti 1,3cikinca boxuldum ama yilmiycam devam yola

Geçmiş olsun canim iyilesince yurursun ve verirsin tatlım

Ben iki sene önce denemistimama uzun sure degil pek bi etkisi olmadiama dedigim gibi cokaz bi kac gun zaten o surede faysadi olmaz
Inşallah tatlım
İnsanın evladı söz konusu olunca akan sular durur

Eğer yanlış beslenme yapmadıysan için rahat olsun. Artının başka nedeni vardır oda çabucak gider
Heralde sen jillian yapmaya başladın
Ondanda kasların şişmiş olabilir

Günaydın güzellik

Canim Allah yardiminiz olsun acil sifalar dilerim

Ayyy gormedim senin gunaydinini yoksa seni atlarmiyim mefkusumm:KK60:
Cok sukur uyiyim asil seni sormali artiymisin ama mesela ne kadar arti ben biraz merakli kediyimdir:KK70:
Sölimemmmm :KK53:
Biraz vereyimde cnm yazmaya yüzüm olsun
Perşembe yazarım. Sanki 2 günde ne vereceksem
Gerisini senin hayal gücüne bırakıyorum :KK48:
Perşembeye kadar sabret

Ben bi ara icmistim tadi erbat bisiydi
Paketin üstünde tarih falan yok
Eski bişey mi bilemedim
Kaynar suda doğru dürüst erimedi
Ben zaten sevmediğim bisürü şey yiyip içtiğim için tadı farketmiyor
Önceden dereotunu tere roka bitki çaylarını bile ağzıma koymazdım
Şimdi sağlıklı diye yemediğim kalmadı