Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

hayırlı akşamlar kızlar.
bugün yediklerim :

sabah :
2 dilim kepekli ekmek
2 kaşık menemen
yarım kk kaşar

ara : yeşilçay

öğlen :
90 gr köfte
1 avuç haşlanmış brokoli
3 kaşık yoğurt

ara :
15-16 tane çubuk kraker
1 minik ev yapımı yıldız kurabiye

akşam :
1 porsiyon tavuklu karnıbahar yemeği
1 kaşık yoğurt
1 kupa yeşilçay

ara : bilmiyorum

spor yok
su 2 lt

Gülşenim canımm tüylerim ürperdi bitanem okurkenne mutlu sanaki mevlam seninleAllah kabul ve daim etsin bitanem

selam bayanlar menümü paylaşayım
sabah: 2 dilim kızarmış köy ek az tereyağı ve salça az peynir biraz zeytin ve çay
ara: şekersiz neskafe ve minik petito ayıcık çikolata
öğlen: 1 kase bulgur pilavı
1 kupa yeşilçay
ara: 1 dilim bisküvili pasta

ardından b-fit e gidip sporumu yaptım

akşam: 1 kepçe etli patatesli yemekten
3 kaşık şehriye pilavı

birazdan yine yeşil çay ve bool su

Özlemcim öğlen evet biraz kaçmış ama akşam gayet iyi telafi etmişsin bence cnm

hoşbuldum canım memnun oldum :) Allah kolaylık versin canım hem çalışıyorsun hem de onlarla ilgileniyorsun epey yorucu olmalı

waaaw en güzeli seninki gibi bence :) ben de öyle olmasını isterim oo çok iyi o zaman aileni de rahatça görebiliyormuşsun
diğer öğünler yok mu selincim? yoksa tüm gün ayran detoksu mu yapıyorsun? spor güzel

sporun gayet iyi canım umarım öğlenki tatlıları telafi eder :)

menün gayet iyi canım afiyet olsun :)

Evet canm kahvaltıdan sonra tüm gün yoğurt detoksu yedim 2 günlük sadece

Senin menünde gayet güzel canm afiyettt olsuunn

Hayirlisi aksamlar kizlar okuyup okuyup kaciyorum hep yazdiklarinizi nedense içim daraliyor bu aralar bisey yapasim gelmiyor finallere az kaldi ben yine bunalim moduna girdim sanirim umarim yarin herkes eksiği görür sanirim ben artida olucam sıkıntidan ne buluyorsam atiyorum agzima
Bu arada banum ve haticem isim önerileri çok güzelmiş ben sanirim doğana kadar karar veremicem yine eşime kalacak karar isi

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr

Akşam yemeğimi yedim, bulaşıklarımıda hallettim ve kendimi yine buraya attım
Aslında akşamlık yeşil mercimek yada tavuk yaparım diye düşünüyordum ama akşama doğru küçük kuzunun nereden aklına geldiyse Balık diye tutturdu
Tutturmakta ne kelime resmen hüngür hüngür ağladı benim canım balık istiyor diye
Babamızı aradık ağlayarak ve adamcağız tamam dediği halde eşim işten gelene kadar tam 1.5 saat hiç susmadan karnım acıktı ben balık istiyorum diye ağladı

Ne dediysem kuzuyu susturamadım başka birşeyler teklif ettim acıktıysa diye ama yok taktı bir kere
Neyseki eşim gelince sustu

Bu arada bugün Annem gelmeden büyük cadıyla kapıştık yine
Saçma sapan bir sebeptendi aslında ama beni çıldırtma noktasına getirdi ( öncesinde yine kardeşiyle didişip zaten beynimi maf etmişlerdi )
Bencilce davranıyorsun, biz sana böylemi öğrettik dedim diye kıyameti kopardı bir ara okadar çok şey saydı ki çıldırdım o sinirle geberticeğim seni sonunda böyle yapmaya devam edersen dedim
Hİç umuru olmadı ve kapıları çarparak odasına kapandı
Annem gelince tabi yüzü gözü şiş odadan çıkınca ( ağlamış sinirinden ) Annemde anladı birşey olduğunu ve oturup bu konuyu konuştuk Hatalı olan o olunca Annemde dedi kızım yahu niye öyle yapıyorsun Annen senin için elinden geleni yapıyor, devamlı senin isteklerin için kendi ihtiyaçlarını ( isteklerini bile değil diye üzerine basa basa ) ikinci plana itiyor yazık günah değilmi dedi tabi hatunun işine gelmedi bu seferde ben ölürsem rahatlar demezmi Beni öldürecekmiş Annem diye birde zeytinyağ gibi üste çıkmaya kalkışmazmı

Annemde izah etti kızım Anneler sinirlendiklerinde çok şey söyler, bende geçmişte Annenle tartıştığımda sinirden benzer şeyler söyledim yoksa kılına zarar gelsin istemez diye İnanın belki bir saat güzel güzel izah ettim ama o gitti tek kelime takıldı üste çıkmak için
Annem hatta tembihledi Ana kız arasında böyle şeyler olur sakın Babanıza anlatıpta adamı boşa üzmeyin diye ama benim eşşek kızım ne yaptı ben odadan çıkınca babasına başım ağrıyor diye tutturdu ve dizine uzanıp bir güzel kendini haklı göstermek için kendi tarzında anlattı birde üzerine basa basa onu öldüreceğimi söylediğimi söylemiş
eşimde daha ben odaya girer girmez bana bağırdı sen nasıl çocuğa öyle birşey söylersin diye

Neye uğradığımı şaşırdım ama hiç tartışmaya girmedim, hatta olayı gerçekte nasıl olduğuna dair bile tek bir kelime etmedim sadece madem öyle bundan sonra hiç birşeyine karışmıyorum kızınla sen ilgilenirsin dedim

Nasıl bir psikolojideyse şu anda Cadı hiç bir şekilde pişmanlık belirtisi yok ( ağzına geleni saydığı halde ) ve aksine eşim bana bağırdıktan sonra hiç birşey yokmuş gibi odasına gitti

Şu ergenlik bitsin artık diye bağıra bağıra ağlayasım var ulen bizde ergen olduk ama ağzımı açmaya niyetlenmedik bile aksine Annem tam tersi hiç asilik yapmadığımız halde yeri geldimi valla elinin tersiyle yapıştırırdı bir tane ve gıkımızı çıkaramazdık
Şimdikilerin arpası fazla geliyor diyorum resmen
Daha geçen gün telefonu olduğu halde yeni telefon istedi benden olmaz dedim diye söylendi durdu ( hani babası tamam dese yine beni tınlayan olmayacak ) halada arada onun lafını sokuyordu yok bilmem kimin bile s6sı varmış o 5e razıymış zaten beğendiği 250 liralık ayakkabıları almamışım diye

Aslında bugün ki olayda şu son 1 haftanın birikimi oldu ama bu sefer kararlıyım aklı başına gelip özür dilemediği sürece konuşmayacağım onunla eşimde benden özür dilemezse onunlada konuşmayacağım
Anasını satayım sanki kızım kumamda kocayı paylaşamıyormuşuz gibi davranıyor bazen
Geçenlerde birde bizim arada baş başa kalmamızı sorun etti ortada hiç birşey yokken baştan söyliyeyim bundan sonra babamla başbaşa kalmayı, sinemaya gitmeyi rüyanda görürsün dedi bana hemde eşimin kuzeninin yanında çocuk bile şaşırdı ne alaka dedi Neymiş iki hafta üst üste onu anannesine bırakmışız ( ki 3 hafta olucak ) ve sırf ben rahat edeceğim keyif yapacağım diye Anannesinde kalamazmış bundan sonra hiç bir şekilde onu Anannesinde kalmaya zorlayamazmışım ( sanki döve döve bırakıyoruz onu oraya )
O günde çok sakince kızım arada Anne Babada kendine zaman ayırmaya ihtiyaç hisseder ne yani siz kocaya gidene kadar yanlız kalamıyacakmıyız diye birde gırgıra vurdum evet gerekirse kocaya gidene kadar kalmayacaksınız umurum değil dedi sert bir şekilde ve kuzeni bile Beyza kız bu neyin kafası ne içtiysen bende istiyorum diye dalga geçti dedim o benim kuma ya ondan öyle diyor
O an gırgıra vurdum ama cidden o zaman bile sinirlerim tepeme çıkmıştı

Bakalım baba kız ne zamana kadar iş birliği yapacaklar

Menümün neyini beğendin Selin

Bence menünü değilde senin dürüstce ve ıstıkrarlı bir şekilde menü paylaşmanı beğendik hepimiz

Iyi aksamlar kizlar
Ben de bugün cozuttum regl beni mahvetti
Sabah. peynir yumurta zeytin kepekli ekmek
Öğle. Bir kase nesfit
Akşam. Izgara çupra turp roka
Cissslar... 4 tane hoşbeş gofret iki lokma çikolata bir kestane
2 litre su 2 kupa yesilcay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…