Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

C
Selamün Aleyküm kızlarrrrrr yine ben geldimmm :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Ana kız bir koşu hastanelik olduk geldik :KK53:
Ben zaten çok kötüydüm öksürdükçe başımda dönmeye başlayınca eşim hadi hastaneye gidelim dedi tabi bende kuzuyuda gösterelim dedim zaten gün içinde hafif ara ara ateşi vardı o_O

Hastaneye bir gittik kuşumun ateşi 38.8 di :KK57:
Baya ağır bronşit olmuş ki zaten malum onunki birazda alerjik olduğundan ciğerlerine inmeden müdahale etmek şart oluyor o_O Hemen kuşuma iğne yapıp takibe aldılar ve yine ilaç yazdılar ( günde 3 kerede yine 2 - 3 günlüğüne havamakinesine bağlamamız gerekiyormuş :KK53: )
Tabi bizimki hasta olduğu halde cene hiç durmadı ve hemşireler bayıldı cadıya :KK48: en son hastaneden ayrılırken ben büyünce Professör Doktor olucağım, çok para kazanıp kendime Pembe Porsche alacağım diyince hemşire iyice koptu :KK70: Tam biz çıkarken ufak bir çocuk oda kapısında direndi girmem ben diye döndü çocuğa; '' bak korkulacak hiç bir şey yok bu odada sadece ateşini ölçecekler sakın korkma tamammı arkadaşım.'' dedi :KK70: tabi odadaki diğer müşadedeki kadınların hepsi koptu cadıya :KK70:
Ulen dedim milletin çocuğu hasta olunca baygın bakar senin çenen zaten çokken daha beter oldu :KK70: Nasıl kızıyor bana ama Anneciğim ben çocuğum tabiki konuşacağım üstelik konuşmak çok güzel diyor :KK70:

Bende o arada muayene oldum o_O
Maşallah benim durum daha betermiş o_O tam 7 Tane ilaç yazdı ve bende öksürük geçene kadar iki ilaçı karıştırıp hava makinesine bağlanmam gerekiyor günde 3 kere :KK57::KK57::KK57:
Aslında doktora kalsa serum bağlayacaktı ama istemedim ( direk aklıma serum ödem yapar cuma öncesi asla kabul edemem cümlesi geldi :KK70: tabi doktora düne nazaran daha iyiyim eğer çok gerekli değilse istemiyorum dedim oda sağ olsun antibiyotiklerimi düzenli kullanacağıma söz verince tamam gerek yok o zaman dedi :KK66:

Bu arada benim ses iyice gitti :KK48: evi arayanlar beni duyamıyor bile :KK48:
Doktor bile şaşırdı sesimi duyunca ya sen bu kadar ağırken iyi yine ayakta duruyorsun diye :KK66:
Hemen ilaçlarımızı aldık hepsini sırayla içtim size bakayım dedim :KK66:

Şimdi bir yandanda hava bağlayacağım kendime :KK48:
Şükür bu günümüze ne diyeyim elbet buda geçecek :KK66:

Haklısın canım biraz daha azimle 1.ci bile oluruz :KK66:
Ben bir iyileşeyimde cumaya kadar ondan sonra gerçekten daha dikkatli olacağım Allahın izniyle :KK66:
cok cok gecmiş olsun biraz suruncemede kaldı hastalığın umarım çabuk atlatırsın minik cadıya da cok gecmiş olsun:)

slm kızlar akşama kadar idare etmiştim tam bu saatte kızım mısır patlatmamı istedi:) küçük bir kase yedim klorisi yüksekmidir:KK43:
Mısır glisemik indexi yüksek gıdalardan bezelye patates ve havuç gibi onun da cok yenmesi tavsiye edilmiyor kan şekerini çabuk yükseltip insülini artırıp fazla şekeri yağa dönüştürüp yaglanmaya sebep olması yüzünden tavsiye edilmiyorlar. Patlak Mısır'ın da etkisi aynı mıdır bilmiyorum

Günaydın kızlar
Sabah 6 30 da kalktım duş aldım hazırlandım servisteyim gene:)
Dun aksam dediğim gibi kıymalı fasulye yedim yanına da 2 dilim ekmek
Sonrasında esim çay istemedi meyve soydum 1 elma 1 portakal 2 de mandalina yedim aksam aksam bu kadar şekerleri yüklenmek iyi olmadı tabii akşam alınan şekerlerin hareket ve enerjı ihtiyacı olmadığından yağa dönüşmesi büyük olasılık bosuna dememişler aksam yemeğini düşmanınla paylaş diye az yiyesin diye
Umarım bugun kaçamak yapmam hadi hayırlısı:)

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Sabah eşim işe gitmeden hemen kuzumun sabah iğnesini yaptırıp geldik :KK66:
Yavrum hastane önünde durunca babası iğne olacak sanmış ben senin elini tutarım babacığım diye diye gitti :KK48: ben arabanın içinde bekledim o arada çekmesinler diye :KK53:
İki dakika sonra bir hastaneden çıkışı var salya sümük ağlıyor Anneciğim ben babama sanmıştım ama kadın çok acıttı iğneyi içinde bıraktı diye :KK48: o hali çok tatlıydı üzülsem bile :KK48:

Birde içerideyken babasına önce sen yat sedyeye diye tutturmuş :KK48: neyseki oturup konuştum onunla bak daha 3 iğnen daha var diye ( aslında 5 olması gerekirdi ama benim akıllı kocam dün gece cocuğu kandırmak için birtane burada yaptılar kaldı dört dedim diye eczanede iğneleri verdiklerinde 2sini almamış hanım 4 iğne demişti diye :KK70: dedim harbı kocakafalısın doktor ne yazdıysa o sen benim çocuğa ne dediğime niye takılıyorsun :KK70::KK70::KK70::KK70:
Gülüyor ne bileyim ben diye :KK48: artık onlar bitince mecbur 2 tane daha ampul alıp yaptıracağız sonuçta doktor kaç yazdıysa okadar yaptırmak zorundayız kuzunun iyice iyileşmesi için :KK66:

Maşallah kıza okusaydın.
İkinizede çok geçmiş olsun. Aman canım ödem falan iyi olda gerekirse taktır serum. Su içmeye çalış. Ben bugün litre hesabı yapamadım ama 1.5lt kesin

Çok sağ ol canım :KK68:
Ya su bardağı elimden düşmüyor bütün gün minik minikde olsa paso su içiyorum :KK66:
Öyle iyice bitkin bir halim olmayınca serumu taktırmak istemedim :KK66: zaten takılsaydı bu sefer beklerken bana fenalık gelirdi çünkü cidden okadar uzun süre kımıldamadan yatmak beni daha çok hasta ediyor o_O
Şükür bugün daha iyiyim :KK66: birşeyler atıştırıp hemen ilaçlarımızıda içtikmi tamamdır :KK66:

Merhaba kızlar bende aranıza katılabilir miyim 61 kiloyum 75 kilodan düştüm 165 boyunda 20 yaşındaym 1 kızım var ve hedefim 53 :)

Hoşgeldin canım özlem ben 34 yaşında iki tane canavar erkek annesiyim..

Benim sabah menüm
Simit peynir maydanoz
Öğlen nohut yoğurt salata ezogelin çorba elma
Aksam da taze fasulye ve 1 dilim ekmek yerim

Aralarda şekersiz çay kahve de içtim
Su 2,5 Lt olur yatana kadar

Günaydın kızlar
Sonrasında esim çay istemedi meyve soydum 1 elma 1 portakal 2 de mandalina yedim aksam aksam bu kadar şekerleri yüklenmek iyi olmadı tabii akşam alınan şekerlerin hareket ve enerjı ihtiyacı olmadığından yağa dönüşmesi büyük olasılık bosuna dememişler aksam yemeğini düşmanınla paylaş diye az yiyesin diye

Canım menün güzel ama akşam yemeğinden sonra o kadar meyve spor yapmadıysan direk yağa dönüşebilir kendin de demişsin insülen direncine ben de çok dikkat etmeye çalışıyorum. Direncim yok ama şekerli şeyler yeyince elim ayağım titriyor daha çabuk acıkıyor ve sinirli oluyorum..

Dünkü Menüm:
Sabah: 1.5 haşlanmış rafadan haşlanmış yumurta, domates, salatalık, biber, zeytin, peynir, 2 tane yulaf kepeğinden poğaça
Öğlen: Izgara et, soğan, domates, ayran, 1 dilim tahıllı ekmek.
Ara: Türk kahvesi
Akşam: Hamsi tava, salata.
1 kupa yeşilçay, 2 litre su, 3-4 bardak şekersiz normal çay, 1-2 bardak ıhlamur şekersiz.

kızlarrrr
ağzınızı sulandırmak giibi olmasın ama uzun sürden sonra o yulaf kepeği ekmeklerinden sonra ilk defa okula ekmeğimi getirmeyi unutmuşum.öğrenciini biiri de sıcak sıcak köy ekmeği getirdi.ohh be dedim 1.5 ay aradan sonra ilk defa normal ekmek yemem paha biçilmez bir tat bıraktı bende.tabii abartmadım.az yedim.

Günaydın kızlar
yapmayacağına inanıyorum canım. bu hafta nedendir umudum pek yok ama bu yeni kurallarla bence haftaya sıralamaya gireriz. hadi bakalım.

günaydın kızlar
dün akşam patlıcan yemeği yedim çok az yağlı
dayanamadım eşime yaptığım kuru fasülyeden de 2 kaşık aldım

2 mandalina yedim birde.
maalesef suyu az içiyorum yaa canım hiç istemiyo :KK43:
patlıcan yemeği derken neyi kast ediyorsun bilmiyorum ama ben artık karnıyarık yaparken yağda kızartmıyorum. hazırladığım patlıcanları yağa batırıp çıkarıyorum yağlı kağıt serilmiş tepsiye hop fırına. çok güzel kızarıyor. açıyorum fırını içliyorum patlıcanları 2dk daha tıkır tıkır çok hafif oluyor eşiminde çok hoşuna gitti.

Dünkü Menüm:
Sabah: 1.5 haşlanmış rafadan haşlanmış yumurta, domates, salatalık, biber, zeytin, peynir, 2 tane yulaf kepeğinden poğaça
Öğlen: Izgara et, soğan, domates, ayran, 1 dilim tahıllı ekmek.
Ara: Türk kahvesi
Akşam: Hamsi tava, salata.
1 kupa yeşilçay, 2 litre su, 3-4 bardak şekersiz normal çay, 1-2 bardak ıhlamur şekersiz.
çok güzel menü poğaçaları senmi aptın?

kızlarrrr
ağzınızı sulandırmak giibi olmasın ama uzun sürden sonra o yulaf kepeği ekmeklerinden sonra ilk defa okula ekmeğimi getirmeyi unutmuşum.öğrenciini biiri de sıcak sıcak köy ekmeği getirdi.ohh be dedim 1.5 ay aradan sonra ilk defa normal ekmek yemem paha biçilmez bir tat bıraktı bende.tabii abartmadım.az yedim.
afiyet olsun ama yağ olmasın :)

18.11.14 msj sayısı
Ceco34: 10
Berkuras:4
yst38:11
adayaren38: 4
moni:
benben : 7
melekkız_
morpapatyam : 2
askrhpozitif:19
sln71:6
ozdenozden:1

Canım Ellerine ve emeğine sağlık :KK60:
İnşallah herkes bol bol paylaşımda bulunurda takım olarak daha iyi derecelerde görürüz :KK66:

sizinle 2012 de 6. takımdaki bir takım arkadaşımın zayıflama macerasıyla ilgili paylaşmak istediklerim var.
12 ağustos 2011 /219. etap 6. takım
fatoş0808 (135/134/1.0/%0.74 ) yeni üye.hedef :80

2 ağustos 2013/ 320. etap 6. takım
fatos0808 (69.7/ / / %) Bildirim yapmadı.

kaçamakları oldu, sabit kaldığı oldu, 100 gr bil verdiği oldu. izne ayrıldı, kaçamakta yaptı...
100 hafta sürdü ama ödülünü görüyoruz hep birlikte

X