Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

nasıl dayanıosunn bunlara bılemıorum teprıkkkkkk koyuyorummm

hafta sonu mısafır ağırlamasından sonra
tekrar düzen aldıkk cok şükür...
yatılı ablamları agırladımmm.. pılavlarr çay yanılar hakketıre

neyse bugun eskı düzene cdevam
yemegı yeıdm kayın valideye de hadı dedm doğru yürüyüşe
baya bı yuruduk
neyse içim rahatladım

Merhaba arkıdeşler....
Bu gün anam dinim ağladı yeminle. Sabahtan beri bi evde bi dışarda koşturuyorum. Sabah kahvaltı hazırlayıp karı koca yaptık. Peşinden Beren Hanımın kahvaltı faslı başladı. Her zamanki gibi hiç bişey yediremedim. Dayadım sütü... peşinden İrem hanım uyandı, sağolsun kahvaltıyla arası hiç yok. Çorba istedi. Hemen bi mercimek çorbası yaptım. İyi ki yapmışım, kavga dövüş Beren e de bi tas çorba içirmeyi başardım. Accık da yoğurt yedi. Benim bıcırık yoğurtcu... her öğün yoğurt yiyebilir. Ama hasta oldu olalı onu bile gözü görmüyodu. Sabahtan beri zaten bi o çorbayla bizi dört döndürüyo. Neyse, evi toparla... bulaşık... toz al filan derken öğleni bulduk. Beren sürekli peşimde kucak kucakkkk diye dolanıyo bu arada. Cuma günü doğal gazımızı kesmişlerdi. Eşim faturayı ödemeyi unutmuş. Adam da haklı, iş güç kaldı sırtına. ne yana bakacağını şaşırdı. Neyse aynı gün ödemiş ama mesai bittiği için gazın açılması bu güne kalmış. Allahtan ocağım elektrikli yoksa piknik tüpünün başında tüneyecektim 2 gün. Banyo işini toptan bu güne ertelediydik. Tam banyoya giricem şöyle bi ruhum dinlensin, aklanıp paklanayım dedim. Girdim duşun altına su buz gibi. 2 saat tünedim orda su ısınmadı. O ara eşim aradı, hemen gel yeni aldığımız dükkanın mal sahibi geldi kontrat imzalamaya gideceksiniz bekliyoruz dedi. Hayda çıktım ben öyle kös kös... Bi daha giyin kuşan filan neyse tam makyaja başlayacağım elektrik kesildi. Hay senin dedim ama bi yandan da sabır Hatice bunda da vardır bi hayır diye diye tlf nun feneriyle makyajımı yaptım. Saçı başı toplayıp alelecele tam kapıdan çıkıcam elektrik geldi. Bunada şükür diyip bindim asansöre. 7. kattan aşağıya inmek vardı yani.... Çok sevindim.
Mal sahibi 60 yaşında bi hanım. Varlıklı. Ablamla iyi anlaştık. Kendinden yaşça epey büyük biriyle evlenmiş, mal mülk ablama kalmış. İlk intibam iyi anlaşacağımız yönünde oldu. İnşallah sonradan bi sıkıntı çıkmaz. Gittik avukata kontratı imzaladık. Hayırlısı olur inşallah. Şu anki dükkanıma geçtik sonra.... Benim dükkanı çok sevdi. Bi kere değişik geldi. Yaptığımız poğaçalardan sıcacık hemen ikram ettim. Yanında çay. Bayıldı. Normalde sevmezmiş. Neyle yapıyosunuz bunu çok güzel. Sonuçta poğaça ama bu kadar mı lezzetli olur filan... Ben de özlemişim poğaçalarımızı ama yemedim. Tuttum kendimi. Sonra yeni dükkana geçtim. Önceki kiracılar yavaş yavaş toparlanıyolar. Hemen plan proje çizmeye başladım kafamda. Bişeyler şekillendi. Vitrin, fırın filan işlerini halledecek firmayı aradım. Yarın için randevulaştık. Sabah 8.30 da dükkanda hazır olmam lazım. Heyecan yavaş yavaş başladı bende. Allah'ım mahcup etme bizi.
Oğlum geldi peşimden. Babası anneni yanlız bırakma diye göndermiş yanıma. Biraz onunla mülakat yaptık... Benim bıcırığa bilezikler tokalar filan aldım. Eve akşam üstü ancak dönebildim. Ufaklık özlemiş. Tünedi kucağıma inmek bilmedi. Takısını tokasını taktı. Babasıda dün topuklu bi terlik almış ona. Onlarıda giydi. Hevesi gidene kadar kokoş kokoş döndü durdu ortalıkta. Bi ara kaçtım yemek yaptım. Hemen oturdum pc nin başına. Gitti gidiyorda sabunlarımı satışa çıkardım.Onların resimlerini yükle, özelliklerini yaz filan derken bu saat oldu. Dün de soğuk pres ballı yulaflı sabun yapmıştım. Bi de ardıç katranlı egzama sabunu. Ballıyı kalıptan çıkardım. Acayip bişey olmuş yaaa... Bayıldım bayıldım. Şimdi 4 hafta nasıl bekliyecem bilmiyorum. Olgunlaşıp bütün şifasını sabuna geçirmeleri için 3-4 hafta kendi hallerine bırakmak gerekiyo. Bazlarla yapılan öyle değil. Kalıplara dök, 15-20 dk sonra çıkar. yarım saat sonra kullanmaya başla. Gerçi onda da form vermek, hayal gücü filan zorluyo. Neyse işte bu saati buldum. Yarın çok işim olucak çokkkk..
Bu arada bu gün yetiştirebilirsem bi de papatyalı cilt dinlendirici sabun yapmaya niyetim var. Sabahtan papatyaları kaynattım. Demlenmeye bıraktım. Renk filan pek güzel. Ama doğal sabunda renkleri olduğu gibi korumak zor oluyo. Bakalım ona da bi formül bulucam.

Bu arada Alkali Diyeti denilen hadiseye merak saldım. 2 gündür yapıyorum. 2 gün önce sabah aç karna tartıldığımda gözlerime inanamamıştım. Felaket şiş vardı bende. Arada kaçamaklar yapsam da o kadar düşük kalorili beslenip nasıl kilo almaya devam edebiliyorum.... Delirdim resmen. Tam 67.700 çıktım tartıda. O sabah suyu alkali içmeye başladım. Tüm beslenmemi ona göre düzenledim. 2 gündür acayip su atıyorum. Şişliğim hafifledi. Bu gün kahvaltıdan sonra merakıma yenilip bi daha tartıldım. Karnım da tok olmasına rağmen 65.500 geldim. Bağırsaklarımda da hafif hafif bi hareketlilik başladı. Bu sefer umutluyum.
Neyse bu gün neler yedim

Sabah aç karna sirkeli su
peşinden yine su, yine su, yine su.... Sanırım 1 litreye yakın suyu kahvaltıdan önce içtim. Nasıl bi hararetse içtikçe içesim geldi

Kahvaltı: 2 dilim beyaz ekmek- aslında ekmek hamuruna kendi öğüttüğüm yulafı, keten tohumunu ve de ruşeym karıştırıyorum. Çok hafif bi ekmek oluyo.
3 kaşık tahin pekmez, yarım kibrit kutusu keçi peyniri, 2 bardak şekersiz çay

Büyük bi bardağa limonlu su hazırlayıp içine 2 tane havuç dilimleyip kokteyl yaptım. Gün içinde onları kemirdim.
Bi de bi sürahi suyun içine 1 tarçın çubuğu, 3 limon dilimi, 1 ceviz kadar taze zencefil, 3 greyfurt dilimi, 1 dilimlenmiş havuç koydum. Gün boyu o suyu içtim. Bitirdim yeniden yaptım. Hala içiyorum.

Akşam yemeği: Önce 1 tatlı kaşığı ruşeyn yedim. Üstüne alkali suyumu içtim, 10-15 dk kadar sonra;
kereviz salatası-( yarım küçük kereviz, bir tas yoğurt, az sarmısak, pul biber ve kaya tuzu)

Toplam kalori: 543- enteresan ama hiç aç hissetmiyorum.
Spor: 30 dk hafif tempo yürüyüş
Kitap: Alkali diyeti kitabına devam

Tatlım farklı iki insan neredeyse aynı şeylerden çekmişizde çekmişiz. O dediğin laf sokmalarr, aşağılamalarr, insan içinde rezil etmeleri.... Hadsiz hesapsız ben de yaşadım. Hayatta en sinir olduğum şey ima dır. İma edeceğine varsa bi derdin açık açık de ki böyle böyle... ama yok illa zehir gibi dilleriyle zehirleyecekler. Cevap versen bi türlü, vermesen bi türlü.... Yıllarca içimde tuta tuta üst üste depresyonlar geçirdim. Hem ruhsal hem fiziksel sağlığımdan oldum. Ya en basiti annem rahmetli kolon kanseri oldu. Öyle beklenmedik bi zamanda ve artık yapılacak bi şey kalmamışken başımıza geldiki bu yaşadığım şoku anlatamam. Bi de gurbetteyim. Kalktım gittim. Elim erdiğince tedavisi sırasında destek olmaya çalıştım. Kardeşler olarak kenetlendik ve annemize acayip moral desteği verdik. Tabi tedavi süreci uzun. 1,5 ay kadar kalıp ruhumun yarısını Denizli'de bırakıp döndüm Trabzona. Dediğim gibi eşim tutturur illa da köye anneme gidicez diye. Toplanır gideriz. İnsan bi moral vermeye çalışır değilmi. Köydeyken ablamdan telefon geldi. Kemoterapiden saçları dökülüyo Hatice anlayacak hastalığını, nasıl gizleriz diye. O günü hiç unutmam. Canımdan can koptu sanki. O kadar üzüldüm ki. Simsiyah, kadife gibi saçları vardı annemin. Yaşı 73'tü ama çok dinçti, çok neşeli hayat dolu, dünya tatlısı bi insandı. Annem anneydi yaaaa... daha ötesi varmı. Üstelik çektiklerimi bile bile ne eşime, ne de ailesine karşı hiç surat yapmadı. aksi konuşmadı. Denizliden yapar eder, o yaşında bulgurundan salçasına pişirir taşırır yükler gönderirdi. Ben o güzelim saçlarının dökülmeye başladığını duyunca -annemden hastalığını gizli tutuyorduk- tutamadım kendimi başladım hüngür hüngür ağlamaya. Bi tanesi sormadı hayırdır, annene bişeymi oldu diye. Çocuklar sordular anne hayırdır, kötü bi şeymi oldu diye. Anneannenizin saçları dökülmeye başlamış dedim. Onlarda başladılar ağlamaya. Anneannelerini çoookkk severlerdi. Görümcem deli ne oldu yine deliiii. hastasın sen... deli işte... Zaten evlendim adımı deli taktı, bu yaşa geldim hala deliyim. Gerçi artık deli derken akıllı delileri kastediyo... Eşim de bi kıskançlık gaidesi tutturdu. Amcasının oğluyla mangal hazırlıyolardı. Yok yakan açık, yok eşofman niye giydin.... Hayır köyde yakası açık bişey giyilirmi? canı nasıl görmek isterse öyle görür bizimki... Yediler beni orda yediler. Gerçekten insanlıkla alaakaları yoktu. Şükür geçti bu dönemler ama çok örselendim. Beni dinsiz imansız yerine koyarlardı. Üstelik namazlarımı aksatmadığım, harmaneler giydiğim, Kuran-ı Kerim'i elimden düşürmediğim zamanlarda bu muameleleri gördüm. Çok canımı yaktılar çokkk. Eskileri mümkün olduğunca düşünmemeye çalışıyorum. Bazen aklıma düşer geçmişteki kötü günler, ağlar ağlar dururum. Kendi kendime.. Bizim orda yas etmek denir. Rahmetli annem ölen ablalarım için çok yas ederdi. Ben de onun gibiyim. Arada bi tutar. Evde tek başımaysam ağlar ağlar dururum. Bu günlerin kıymetini bilmek için eskiyi arada yaaddd etmek lazım değil mi? Her şeye rağmen biliyorum ki yarın başıma bi hal gelse yine sır çevirirler. Bu gün iyi kötü kimseye muhtaç olmadan çalışıyorum, kazanıyorum. Gerçi borç ödüyorum ama dükkanım parmakla gösteriliyor. Çok gurur duyuyolar. Bişey olsa işler ters dönse herkesten önce belki de onlar sırt çevirir. Ben onları oldukları gibi kabul etmeyi öğrendim. Affetmeyi de öğrendim. Affediyorum çünkü hadiste Peygamber Efendimizin dediği gibi müslüman müslümana 3 gün hatta bazı rivayetlere göre yazın öğle sıcağında serdiğin ıslak tülbent kuruyacak kadar küs durmaz... İşte ben de Allah korkusuyla onları affediyorum. Bi alacak verecek varsa ahirette herkes hesabını görecek.

Ne edelim be güzelim. Herkese talih bize kör salih... yapıcak bişey yok... Dediğin gibi Allah çocuklarımızın bahtını güzel eylesin.

ablammmm hayırlı mugurlu olsun allah utandırmasınnnn

kızlar selam
ben bu hafta izine ayrılmak istıyorum
annemlere gideceğim ve orada tartı yok hemde baya salladım bu ara diyeti kendime gelmiş olurum ,
bilgini olsun kendinize iyi bakın

sagol canim insallah ise yarar ya
Yarar canım merak etme..
Hayırlı olsun canım..
Ben de suyu alkali içmeye özen gösteriyorum ve özellikle akşam yemeklerden uzak durabilme fikri oldukça güzel..
kızlar selam
ben bu hafta izine ayrılmak istıyorum
annemlere gideceğim ve orada tartı yok hemde baya salladım bu ara diyeti kendime gelmiş olurum ,
bilgini olsun kendinize iyi bakın

Tamamdır canım

gurbet her zaman zordur cnm ya ben sımdıden kayırıyorum dugundn sonra ramazan bayramı var ılk defa aılemden uzak bı bayram gecırıcem , ona keza bızım aılede doğum gunlerı onemlıdır doğum gunumdede onlarsız olucam daha sımdıden gozlerım doluyor ayy hadı Allah tamamını erdırsın ınsallah kızın gıbı benimsemene cok sevındım canm ya dıger turlu her ıkı taraf ıcınde cok zor olur ya ne kayınvalıde kızı gelın gıbı gormelı nede gelın kayınvalıdeyı kaynana olarak gormelı ana kız gıbı olmalı ama bunu cogumuz başaramıyoruz ıste
kızlar nasıl oldu canm daha ıyıler mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…