Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr :KK3:

İki gün aradan sonra yine geldim :KK1:
Hayatımın en yoğun ve yorgun iki gününü geçirdim :KK53:
Cumartesi Akraba günümüz vardı ve uzakta olduğu için sabahın 10unda yola çıktık :26: Ulaşması otobüsle zor olacağından 12 kişi eşimin ve benim arabaya doluştu ve karı koca peş peşe gittik :KK1: ama şükür bu sefer kapışmadan dönebildik :KK1:
Ev müstakil ve 3 katlıydı tabi bizim küçük cadı yaşıt kuzeniyle birlikte bir yukarı bir aşağı yapınca bizde kuzenin anannesiyle ( onada hala diyoruz :KK1: aslında rahmeli KPnin kuzeni :KK1: ) dönüşümlü çocukların peşinde koştuk :KK1:
Eeee genç olunca her zamanki gibi mutfakta bize kaldı :KK1:
En son nasılsa yabancı yok diye eşimde kuranımızı okuduktan sonra yemek faslı bitiminde bize katıldı ve adamcağızda eski meslek hastalığı ( mobilyacıydı bir dönem :KK1: babamesleği :KK1: ) gittiğimiz evdeki yemek masasının bozuk olduğunu fark edince haddiiii karı koca birde masa tamir ettik :KK1: elim yatkın olduğundan eşim bana her tamir işinde çırak muamelesi yapar :KK60:
Eşimin halası hatta bak yaz tatilinde sende en azından bir 10 gün için al hem yazlıkta keyif yaparsın hemde benim bir iki yapılacak işimi yaparsın dedi :KK60:
Ben zaten gideceğim kısmet olursa çocuklarla :KK34: bari eşimde gelir o işleride aradan çıkartır hemde ailecek tatil yapmış oluruz diye tabiki dedik :KK34:

Akşam pestilimiz çıkmış bir vaziyette eve vardık hatta çocukları anneme gece yatısına postalayıp birşeyler yaparız diye düşünürken karı koca koltuklara yayılıp uyukladık :KK1: romantizme dikiz :KK60: hesapta sinemaya gideriz yada yemeğe çıkarız diye plan yapıyordum :KK1:
Bu arada giderken benim KV güne giderken pek bir neşeliydi oğlunun arabasının önüne kurulduğu için :KK1: dönüşte o arabadan bir kişiyi alıp eşime bizim kızı sen öne oturt anan daha zayıf arkaya sıkışsında bari iki arabada da eşit sıkışıklık olsun en kilolular bendeydi dedim :KK60: tabi eşimde hakikaten baştan niye akıl etmedik diyip kızı öne oturttu :KK1: ama KVnin anında suratı düştü :KK60: dedim kusura bakma gelirken benim araba okadar sıkışıktı ki eşimin halası ben direksiyon başındayken neredeyse kuçağıma oturacak kıvamda geldi buraya kadar :KK1:
İkimizde herkesi evine bırakıp evde buluşunca benimkinin suratıda bir tuhaftı :KK53: inşallah kv bir sorun yaratmamıştır diye düşünürken ( yattığım yerden :KK1: ) bir baktım benimkinin tansiyonu fırladı ve biz birlikte hoş sohbet eder eğleniriz derken sabah 3e kadar adamın tansiyonunu düşürmekle uğraştık :KK53: adam tansiyon ilaçını içti banamısın demedi :KK53: limon sıktım bir işe yaramadı :KK53: sarımsaklı yoğurt yedirdim yaramadı :KK53:
Ne yaptıysam adamın tansiyonu 15 hatta bir ara 16ya fırladı :26: hastaneyede gitmek istemedi :26:

Olayı kvye bağlamamın tek sebebide eşimin tanisiyonun sinirsel olması :KK1: ne adam ne zaman tansiyonu fırlasa aynı gün birşey demesede mutlaka sonradan altından KV çıkıyor :KK1: büyük ihtimal arkaya attıldığı için sinir oldu :KK1:

Bugünde amcaoğlunun evine gelinin çeyizleri geldi :KK53:
Yine sabahın köründe uyanıp kahvaltı ettikten sonra çakma eltimi alıp gelinin evine gittik :KK34: kız tarafı 7 kişi geldi ama hepsinin kendilerine hayırları yok :KK1: bir tane koliyi bile kaldıramıyorlar tek başına :KK1:
Hadiiiii karışmıyacağım sırf çay servisi ve ikramlarla ilgilenirim derken dayanamadım :KK1: ben kolileri teslim alıp hepsini tek tek hole dizdim :KK1: ordan itibaren onlar parkede kaydıra kaydıra odalara dağıttılar ama ben 5 koli koyarken onlar ancak 1 yada 2 koliyi almış oluyordu :KK1:
Onlar herşeyi yerleştirmeye başladığında da alt kattaki halanın evine geçip önce gelen erkeklere ( amcaoğlu ve arkadaşları ) servis hazırladık daha sonra onları gönderip birde kadınları aradan çıkardık :KK1:
Tabi eşimin halasıda bende deli gibi yorulduk :26:

Bu arada yeni çakma eltiden pek hoşlanmadım :KK35: anasından desen hiçççççççççççç elektrik alamadım :KK35:
Kadın yemek faslı için aşağı çağırdığımızda sırf kendilerini övmek için hadi hadi yine iyisiniz sayemizde 5 hafızla aynı ortama girdiniz demezmi :KK36: şeytan dedi ulen hafız olsalar ne yazar insan olmadıktan sonra :KK35:
Tamam çok güzel birşey kızlarını hafiz olmaları ama öyle bir alaycı şekilde söyledi ki eşimin halasına ve bana bakarak hani onlarla bir arada oturmak bile sevapmış gibi :KK35: Aile çok cins canım gelinin abisi kolileri uzatırken eli elime değecek diye ödü koptu :KK1: sanki eli elime değdiği anda adama tecavüz edeceğim :KK60: :KK60: :KK60: tövbe tövbeeee :KK1:
Benim çakma eltiye yeni gelin bir iki laf sokmaya çalıştı yok hafızlıkla ilgili konuşurken siz tabi bunları bilmezsiniz diye alaycı bir tavır falan :KK47::KK47::KK47::KK47: Ulen parayla imanın kimde olduğu belli olmaz sen kimsin bana ve diğerlerine o şekilde tavır yapacak :KK47::KK47::KK47::KK47:
Hayır zaten 47 kg birşey :KK33: üzerine otursam geberecek haberi yok :KK60: :KK60: :KK60:
Şaka bir yana ama aile kendini çok çok üstün görüyor özelliklede ben dolandıkça daha bir bakışları rahatsız ediciydi :KK47: zaten nişandada bir ben birde yengemizin yeğeni acıktı onu bile sonradan yengemize demişler neymiş efendim ay o acık olanlar sizin akrabanızmıydı diye :KK35: ulen ne yani ailede acık var diye kızını gerimi alacağın :KK1: hayır kız her zaman böyleyse ben çok yakında fena bozarım onu haberi yok :KK1: sonuçta 15 senelik gelin olarak artık rütbe sahibi sayılıyorum :KK60: eşimin halasıda bu kız çok fena yengem yandı valla büyük gelinine arada laf söylüyordu ( tabi gelin hiç duymamıştır :KK1: ) bu mumla aratacak büyük gelini dedi :KK1:

Dedim küçük halamı tanımıyor sıkıyorsa yapsın hele birde halama yaparsa yeminle fena bozar :KK1:
Ben pek haz etmedim ama düğün stresinden de olabilir diye kendimi avutmaya çalışıyoruM :KK34: Rabbim hayırlara çıkarır inşallah :KK34: Aminnnnnnnnnn

Bu arada anam yarında sabahtan sosyeteye gidelim demezmi akşam :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Şu önümüzdeki haftayı atlatayım herkese rest çekeceğim 3 gün kimse bana ilişmesin :KK1:
Önümüzdeki cumartesi kına, pazar günüde nikah :KK34: ve benim daha nikahda giyecek kiyafetim yok :KK1: ay kafayı yiyeceğim tabi bukadar uzun yazıyı görenlerde kesin kafayı mı yemiş bu der :KK1:

Canım çok çok geçmiş olsun :KK71: inşallah çok önemli bir durum değildirde çabucak toparlanır :KK34: Aminnnn
nasıl dayanıosunn bunlara bılemıorum teprıkkkkkk koyuyorummm :KK70: :KK42:

hafta sonu mısafır ağırlamasından sonra
tekrar düzen aldıkk cok şükür...
yatılı ablamları agırladımmm.. pılavlarr çay yanılar hakketıre

neyse bugun eskı düzene cdevam
yemegı yeıdm kayın valideye de hadı dedm doğru yürüyüşe :KK1:
baya bı yuruduk
neyse içim rahatladım :KK70:
:KK76:

Merhaba arkıdeşler....
Bu gün anam dinim ağladı yeminle. Sabahtan beri bi evde bi dışarda koşturuyorum. Sabah kahvaltı hazırlayıp karı koca yaptık. Peşinden Beren Hanımın kahvaltı faslı başladı. Her zamanki gibi hiç bişey yediremedim. Dayadım sütü...:KK50::KK50::KK50: peşinden İrem hanım uyandı, sağolsun kahvaltıyla arası hiç yok. Çorba istedi. Hemen bi mercimek çorbası yaptım. İyi ki yapmışım, kavga dövüş Beren e de bi tas çorba içirmeyi başardım. Accık da yoğurt yedi. Benim bıcırık yoğurtcu... her öğün yoğurt yiyebilir. Ama hasta oldu olalı onu bile gözü görmüyodu. Sabahtan beri zaten bi o çorbayla bizi dört döndürüyo. Neyse, evi toparla... bulaşık... toz al filan derken öğleni bulduk. Beren sürekli peşimde kucak kucakkkk :KK4::KK4::KK4: diye dolanıyo bu arada. Cuma günü doğal gazımızı kesmişlerdi. Eşim faturayı ödemeyi unutmuş. Adam da haklı, iş güç kaldı sırtına. ne yana bakacağını şaşırdı. Neyse aynı gün ödemiş ama mesai bittiği için gazın açılması bu güne kalmış. Allahtan ocağım elektrikli yoksa piknik tüpünün başında tüneyecektim 2 gün. Banyo işini toptan bu güne ertelediydik. Tam banyoya giricem şöyle bi ruhum dinlensin, aklanıp paklanayım dedim. Girdim duşun altına su buz gibi. 2 saat tünedim orda su ısınmadı. O ara eşim aradı, hemen gel yeni aldığımız dükkanın mal sahibi geldi kontrat imzalamaya gideceksiniz bekliyoruz dedi. Hayda çıktım ben öyle kös kös... Bi daha giyin kuşan filan neyse tam makyaja başlayacağım elektrik kesildi. Hay senin dedim ama bi yandan da sabır Hatice bunda da vardır bi hayır diye diye tlf nun feneriyle makyajımı yaptım. Saçı başı toplayıp alelecele tam kapıdan çıkıcam elektrik geldi. Bunada şükür diyip bindim asansöre. 7. kattan aşağıya inmek vardı yani.... Çok sevindim.
Mal sahibi 60 yaşında bi hanım. Varlıklı. Ablamla iyi anlaştık. Kendinden yaşça epey büyük biriyle evlenmiş, mal mülk ablama kalmış. İlk intibam iyi anlaşacağımız yönünde oldu. İnşallah sonradan bi sıkıntı çıkmaz. Gittik avukata kontratı imzaladık. Hayırlısı olur inşallah. Şu anki dükkanıma geçtik sonra.... Benim dükkanı çok sevdi. Bi kere değişik geldi. Yaptığımız poğaçalardan sıcacık hemen ikram ettim. Yanında çay. Bayıldı. Normalde sevmezmiş. Neyle yapıyosunuz bunu çok güzel. Sonuçta poğaça ama bu kadar mı lezzetli olur filan... Ben de özlemişim poğaçalarımızı ama yemedim. Tuttum kendimi. Sonra yeni dükkana geçtim. Önceki kiracılar yavaş yavaş toparlanıyolar. Hemen plan proje çizmeye başladım kafamda. Bişeyler şekillendi. Vitrin, fırın filan işlerini halledecek firmayı aradım. Yarın için randevulaştık. Sabah 8.30 da dükkanda hazır olmam lazım. Heyecan yavaş yavaş başladı bende. Allah'ım mahcup etme bizi.
Oğlum geldi peşimden. Babası anneni yanlız bırakma diye göndermiş yanıma. Biraz onunla mülakat yaptık... Benim bıcırığa bilezikler tokalar filan aldım. Eve akşam üstü ancak dönebildim. Ufaklık özlemiş. Tünedi kucağıma inmek bilmedi. Takısını tokasını taktı. Babasıda dün topuklu bi terlik almış ona. Onlarıda giydi. Hevesi gidene kadar kokoş kokoş döndü durdu ortalıkta. Bi ara kaçtım yemek yaptım. Hemen oturdum pc nin başına. Gitti gidiyorda sabunlarımı satışa çıkardım.Onların resimlerini yükle, özelliklerini yaz filan derken bu saat oldu. Dün de soğuk pres ballı yulaflı sabun yapmıştım. Bi de ardıç katranlı egzama sabunu. Ballıyı kalıptan çıkardım. Acayip bişey olmuş yaaa... Bayıldım bayıldım. Şimdi 4 hafta nasıl bekliyecem bilmiyorum. Olgunlaşıp bütün şifasını sabuna geçirmeleri için 3-4 hafta kendi hallerine bırakmak gerekiyo. Bazlarla yapılan öyle değil. Kalıplara dök, 15-20 dk sonra çıkar. yarım saat sonra kullanmaya başla. Gerçi onda da form vermek, hayal gücü filan zorluyo. Neyse işte bu saati buldum. Yarın çok işim olucak çokkkk..
Bu arada bu gün yetiştirebilirsem bi de papatyalı cilt dinlendirici sabun yapmaya niyetim var. Sabahtan papatyaları kaynattım. Demlenmeye bıraktım. Renk filan pek güzel. Ama doğal sabunda renkleri olduğu gibi korumak zor oluyo. Bakalım ona da bi formül bulucam.

Bu arada Alkali Diyeti denilen hadiseye merak saldım. 2 gündür yapıyorum. 2 gün önce sabah aç karna tartıldığımda gözlerime inanamamıştım. Felaket şiş vardı bende. Arada kaçamaklar yapsam da o kadar düşük kalorili beslenip nasıl kilo almaya devam edebiliyorum.... Delirdim resmen. Tam 67.700 çıktım tartıda. O sabah suyu alkali içmeye başladım. Tüm beslenmemi ona göre düzenledim. 2 gündür acayip su atıyorum. Şişliğim hafifledi. Bu gün kahvaltıdan sonra merakıma yenilip bi daha tartıldım. Karnım da tok olmasına rağmen 65.500 geldim. Bağırsaklarımda da hafif hafif bi hareketlilik başladı. Bu sefer umutluyum.
Neyse bu gün neler yedim

Sabah aç karna sirkeli su
peşinden yine su, yine su, yine su.... Sanırım 1 litreye yakın suyu kahvaltıdan önce içtim. Nasıl bi hararetse içtikçe içesim geldi

Kahvaltı: 2 dilim beyaz ekmek- aslında ekmek hamuruna kendi öğüttüğüm yulafı, keten tohumunu ve de ruşeym karıştırıyorum. Çok hafif bi ekmek oluyo.
3 kaşık tahin pekmez, yarım kibrit kutusu keçi peyniri, 2 bardak şekersiz çay

Büyük bi bardağa limonlu su hazırlayıp içine 2 tane havuç dilimleyip kokteyl yaptım. Gün içinde onları kemirdim.
Bi de bi sürahi suyun içine 1 tarçın çubuğu, 3 limon dilimi, 1 ceviz kadar taze zencefil, 3 greyfurt dilimi, 1 dilimlenmiş havuç koydum. Gün boyu o suyu içtim. Bitirdim yeniden yaptım. Hala içiyorum.

Akşam yemeği: Önce 1 tatlı kaşığı ruşeyn yedim. Üstüne alkali suyumu içtim, 10-15 dk kadar sonra;
kereviz salatası-( yarım küçük kereviz, bir tas yoğurt, az sarmısak, pul biber ve kaya tuzu)

Toplam kalori: 543- enteresan ama hiç aç hissetmiyorum.
Spor: 30 dk hafif tempo yürüyüş
Kitap: Alkali diyeti kitabına devam

Kız yeminle ikimizin okadar çok ortak noktası varki okurken bile ağzım kulaklarıma vardı :KK60: yok artık bu kadarda benzerlik olmaz dedim :KK1:
Bende evlenirken eşim istedi diye kapanmıştım meğer benim rahmetli KP o zaman yemin etmiş kapanmayı kabul etmezse istemeye bile gitmem diye :KK35: zaten istemiyorlarmışda işte bahane olucakmış onlarada ama birde utanmadan bana bir aylık evliken ben böyle böyle yemin etmiştim demişti bana :KK35: acıkcada dedim ben senin yemini bilseydim emin ol inadına kapanmazdım diye :KK34: sonuçta önemli olan insanın yüreği :KK34:
Hee herşeyi laiğiyle yapabilirsek ne mutlu bize ama bence o baş örtüsüne gelene kadar daha çoooook dikkat edilmesi gereken hususlar var başta kul hakkı, emanete hıyanet ( gelin sonuçta emanettir :KK34: ), dolandırıcılık ( evladını kandırıp onu borça sokarsan bile aynıdır benim için :KK34: ) ve daha bir sürü şey :KK34:
Bende 9 sene kapalıydım hatta birde sırf onların istediği gibi giyiniyordum bir yere giderken ve inan o şekilde olmam benim psikolojimi bozmuştu çünkü ben kendimi RAbbime karşı kötü hissediyordum sonuçta Rabbimin emrini onun rızasını kazanmak için değilde KPye yaranmak için kabul etmiş gibi olmuştum o yeminini duyduktan sonra :KK43:
Heee kapalıda olsam hep birşey olunca bizim oğlumuz bilmezdi öyle şey bu gavur adetini kesin sen öğretmişsindir, yok torunumuzu gavur gibi yetiştiriyorsun falan gibi bir sürü şey söylenirdi banada :KK47:
Hatta nikahtan önce KPnin halasına davetiye götürmek için köye gitmiştikte kadın benim Almanyalı olduğumu öğrenince bu gavur türkçe anlıyormu diye sormuştu Koca hala eşimin Rahmetli babannesine :KK60: evet biliyor diyincede başlamışlardı Pomakca konuşmaya sırf ben anlamıyayım diye ama tabi bana bakarak konuşulunca anlıyordum beni çekiştirdiklerini :KK1:
Hee eşimin babannesi beni çok sevmişti hatta hep derdi bu maviş seni üzerse gel bana kulağını çekerim diye :KK1: hatta derdi ölürsemde gel mezarıma ziyarete orada anlat bana diye :KK14: sırf beni rahatlatmak için söylerdi sonuçta kalkıp kulağını çekecek değil :KK1:
Eşimin halalarıda Allah için tek bir kötü söz yada ihmada bulunmamışlardır bu güne kadar :nazar::nazar::nazar::nazar:
Kapalıyken bile devamlı eleştiri ve hakarete maruz kaldım ama en son eşim ne istersen yap nasıl mutlu olucaksan öyle yaşa yeterki boşanmayalım diyince bende fırsat o fırsat madem ben bunu ailene yaranmak için takmak zorundaydım ve madem ne yaparsam yapayım ben gavurluktan çıkamıyorum o zaman takmıyorum ben başörtüsü artık demiştim :26: bu yapacaksam ileride içimden geldiği için, Rabbimin rızası için bunu yaparım ancak demiştim :KK34: KV hatta ben acılmadan evvel evime bana hakaret etmeye gelmiştide o zaman bile sen fırsatını bulsan totonuda açarsın demişti :KK1: bende totoyu açamıyacağım ama başımı açacağım demiştim :KK35:

6 sene oldu ve ben hala her içimden geldiğinde alır kuranımı okurum, namazımı kılarım ama yeri geldiğinde de süslenir püslenir dışarıda çıkarım :KK1:
Benim annem babam hacı hatta babam camide müezzinlik yapıyordu senelerce ama bir kez olun ağızlarından bir başkasına sen bunu bilmezsin diyipte kendilerini daha iyi bir halt olarak göstermeye çalışmadılar :KK20: aksine babam hep der kızım hacca gitmek önemli değil önemli olan orada ibadetini gerçekten huşu içinde kimseyi incitmeden bitirebilmek ve gelincede mutlaka onu tutmak diye :KK34:
Hatta benim rahmetli kp bir gün bana senin cehennemde yanacağın garanti demiştii :KK53: ne iş öbür taraftan habermi geliyor sana nerden biliyorsun diye işi gırgıra vurmuştum ama adamdaki mantık ben 5 vakit abdest alıyorum namazımı kılıyorum o yüzden ben sorgusuz cennete gideceğim sen hem namaz kılmıyorsun hemde acıksın kesin cehennemliksin demişti :26: bende sen cennete girde ben girmesemde olur diyecek olmuştumda zor tutmuştum kendimi ya sabır çeke çeke :KK47::KK47::KK47:
Babama anlatmıştım bak böyle böyle dedi kp çok ağrıma gitti böyle bir mantık olamaz üzülüyorum ona diye de babam kızım iş namaz kılmakla abdest almakla bitmiyor o önce oğlunun ev sahibi olsun diye aldığımız evin parasından götürdü kısmın hesabını versin öbür dünyada demişti :KK47: ki babam kesinlikle hakkımı helal etmiyorum demişti ve etmedide :KK19: sonuçta adam o parayı kazanmak için köpek gibi gece 12lere kadar çalışmıştı ve eğer babama gelipte dünür benim borç paraya ihtiyacım var deseydide geri ödemeseydi yine babam helali hoş olsun derdi ama mütahiti kandırıp aman gelin duymasın diyipte benim ailemin verdiği parayı hiç etmesini adamcağız hala bile hazmedemiyor :26: hee Allahtan eşime hiç yansıtmadılar aksine hep benden bile üstün tutarlar eşimi :KK35:

Ayyy yine nerden nereye geldim :KK1: diyeceğim o ki çok çekmişiz biz kız çokkkkkkkkkkkkkkkkk :KK1:
Rabbim evlatlarımızın yüzünü her daim güldürsün hayırlı eşler ve evlat olacakları hayırlı aileler nasip ederek inşallahhhhhhhhh.....Aminnnnnnnnnnnnnnnn

Tatlım farklı iki insan neredeyse aynı şeylerden çekmişizde çekmişiz. O dediğin laf sokmalarr, aşağılamalarr, insan içinde rezil etmeleri.... Hadsiz hesapsız ben de yaşadım. Hayatta en sinir olduğum şey ima dır. İma edeceğine varsa bi derdin açık açık de ki böyle böyle... ama yok illa zehir gibi dilleriyle zehirleyecekler. Cevap versen bi türlü, vermesen bi türlü.... Yıllarca içimde tuta tuta üst üste depresyonlar geçirdim. Hem ruhsal hem fiziksel sağlığımdan oldum. Ya en basiti annem rahmetli kolon kanseri oldu. Öyle beklenmedik bi zamanda ve artık yapılacak bi şey kalmamışken başımıza geldiki bu yaşadığım şoku anlatamam. Bi de gurbetteyim. Kalktım gittim. Elim erdiğince tedavisi sırasında destek olmaya çalıştım. Kardeşler olarak kenetlendik ve annemize acayip moral desteği verdik. Tabi tedavi süreci uzun. 1,5 ay kadar kalıp ruhumun yarısını Denizli'de bırakıp döndüm Trabzona. Dediğim gibi eşim tutturur illa da köye anneme gidicez diye. Toplanır gideriz. İnsan bi moral vermeye çalışır değilmi. Köydeyken ablamdan telefon geldi. Kemoterapiden saçları dökülüyo Hatice anlayacak hastalığını, nasıl gizleriz diye. O günü hiç unutmam. Canımdan can koptu sanki. O kadar üzüldüm ki. Simsiyah, kadife gibi saçları vardı annemin. Yaşı 73'tü ama çok dinçti, çok neşeli hayat dolu, dünya tatlısı bi insandı. Annem anneydi yaaaa... daha ötesi varmı. Üstelik çektiklerimi bile bile ne eşime, ne de ailesine karşı hiç surat yapmadı. aksi konuşmadı. Denizliden yapar eder, o yaşında bulgurundan salçasına pişirir taşırır yükler gönderirdi. Ben o güzelim saçlarının dökülmeye başladığını duyunca -annemden hastalığını gizli tutuyorduk- tutamadım kendimi başladım hüngür hüngür ağlamaya. Bi tanesi sormadı hayırdır, annene bişeymi oldu diye. Çocuklar sordular anne hayırdır, kötü bi şeymi oldu diye. Anneannenizin saçları dökülmeye başlamış dedim. Onlarda başladılar ağlamaya. Anneannelerini çoookkk severlerdi. Görümcem deli ne oldu yine deliiii. hastasın sen... deli işte... Zaten evlendim adımı deli taktı, bu yaşa geldim hala deliyim. Gerçi artık deli derken akıllı delileri kastediyo... Eşim de bi kıskançlık gaidesi tutturdu. Amcasının oğluyla mangal hazırlıyolardı. Yok yakan açık, yok eşofman niye giydin.... Hayır köyde yakası açık bişey giyilirmi? canı nasıl görmek isterse öyle görür bizimki... Yediler beni orda yediler. Gerçekten insanlıkla alaakaları yoktu. Şükür geçti bu dönemler ama çok örselendim. Beni dinsiz imansız yerine koyarlardı. Üstelik namazlarımı aksatmadığım, harmaneler giydiğim, Kuran-ı Kerim'i elimden düşürmediğim zamanlarda bu muameleleri gördüm. Çok canımı yaktılar çokkk. Eskileri mümkün olduğunca düşünmemeye çalışıyorum. Bazen aklıma düşer geçmişteki kötü günler, ağlar ağlar dururum. Kendi kendime.. Bizim orda yas etmek denir. Rahmetli annem ölen ablalarım için çok yas ederdi. Ben de onun gibiyim. Arada bi tutar. Evde tek başımaysam ağlar ağlar dururum. Bu günlerin kıymetini bilmek için eskiyi arada yaaddd etmek lazım değil mi? Her şeye rağmen biliyorum ki yarın başıma bi hal gelse yine sır çevirirler. Bu gün iyi kötü kimseye muhtaç olmadan çalışıyorum, kazanıyorum. Gerçi borç ödüyorum ama dükkanım parmakla gösteriliyor. Çok gurur duyuyolar. Bişey olsa işler ters dönse herkesten önce belki de onlar sırt çevirir. Ben onları oldukları gibi kabul etmeyi öğrendim. Affetmeyi de öğrendim. Affediyorum çünkü hadiste Peygamber Efendimizin dediği gibi müslüman müslümana 3 gün hatta bazı rivayetlere göre yazın öğle sıcağında serdiğin ıslak tülbent kuruyacak kadar küs durmaz... İşte ben de Allah korkusuyla onları affediyorum. Bi alacak verecek varsa ahirette herkes hesabını görecek.

Ne edelim be güzelim. Herkese talih bize kör salih... yapıcak bişey yok... Dediğin gibi Allah çocuklarımızın bahtını güzel eylesin.

Merhaba arkıdeşler....
Bu gün anam dinim ağladı yeminle. Sabahtan beri bi evde bi dışarda koşturuyorum. Sabah kahvaltı hazırlayıp karı koca yaptık. Peşinden Beren Hanımın kahvaltı faslı başladı. Her zamanki gibi hiç bişey yediremedim. Dayadım sütü...:KK50::KK50::KK50: peşinden İrem hanım uyandı, sağolsun kahvaltıyla arası hiç yok. Çorba istedi. Hemen bi mercimek çorbası yaptım. İyi ki yapmışım, kavga dövüş Beren e de bi tas çorba içirmeyi başardım. Accık da yoğurt yedi. Benim bıcırık yoğurtcu... her öğün yoğurt yiyebilir. Ama hasta oldu olalı onu bile gözü görmüyodu. Sabahtan beri zaten bi o çorbayla bizi dört döndürüyo. Neyse, evi toparla... bulaşık... toz al filan derken öğleni bulduk. Beren sürekli peşimde kucak kucakkkk :KK4::KK4::KK4: diye dolanıyo bu arada. Cuma günü doğal gazımızı kesmişlerdi. Eşim faturayı ödemeyi unutmuş. Adam da haklı, iş güç kaldı sırtına. ne yana bakacağını şaşırdı. Neyse aynı gün ödemiş ama mesai bittiği için gazın açılması bu güne kalmış. Allahtan ocağım elektrikli yoksa piknik tüpünün başında tüneyecektim 2 gün. Banyo işini toptan bu güne ertelediydik. Tam banyoya giricem şöyle bi ruhum dinlensin, aklanıp paklanayım dedim. Girdim duşun altına su buz gibi. 2 saat tünedim orda su ısınmadı. O ara eşim aradı, hemen gel yeni aldığımız dükkanın mal sahibi geldi kontrat imzalamaya gideceksiniz bekliyoruz dedi. Hayda çıktım ben öyle kös kös... Bi daha giyin kuşan filan neyse tam makyaja başlayacağım elektrik kesildi. Hay senin dedim ama bi yandan da sabır Hatice bunda da vardır bi hayır diye diye tlf nun feneriyle makyajımı yaptım. Saçı başı toplayıp alelecele tam kapıdan çıkıcam elektrik geldi. Bunada şükür diyip bindim asansöre. 7. kattan aşağıya inmek vardı yani.... Çok sevindim.
Mal sahibi 60 yaşında bi hanım. Varlıklı. Ablamla iyi anlaştık. Kendinden yaşça epey büyük biriyle evlenmiş, mal mülk ablama kalmış. İlk intibam iyi anlaşacağımız yönünde oldu. İnşallah sonradan bi sıkıntı çıkmaz. Gittik avukata kontratı imzaladık. Hayırlısı olur inşallah. Şu anki dükkanıma geçtik sonra.... Benim dükkanı çok sevdi. Bi kere değişik geldi. Yaptığımız poğaçalardan sıcacık hemen ikram ettim. Yanında çay. Bayıldı. Normalde sevmezmiş. Neyle yapıyosunuz bunu çok güzel. Sonuçta poğaça ama bu kadar mı lezzetli olur filan... Ben de özlemişim poğaçalarımızı ama yemedim. Tuttum kendimi. Sonra yeni dükkana geçtim. Önceki kiracılar yavaş yavaş toparlanıyolar. Hemen plan proje çizmeye başladım kafamda. Bişeyler şekillendi. Vitrin, fırın filan işlerini halledecek firmayı aradım. Yarın için randevulaştık. Sabah 8.30 da dükkanda hazır olmam lazım. Heyecan yavaş yavaş başladı bende. Allah'ım mahcup etme bizi.
Oğlum geldi peşimden. Babası anneni yanlız bırakma diye göndermiş yanıma. Biraz onunla mülakat yaptık... Benim bıcırığa bilezikler tokalar filan aldım. Eve akşam üstü ancak dönebildim. Ufaklık özlemiş. Tünedi kucağıma inmek bilmedi. Takısını tokasını taktı. Babasıda dün topuklu bi terlik almış ona. Onlarıda giydi. Hevesi gidene kadar kokoş kokoş döndü durdu ortalıkta. Bi ara kaçtım yemek yaptım. Hemen oturdum pc nin başına. Gitti gidiyorda sabunlarımı satışa çıkardım.Onların resimlerini yükle, özelliklerini yaz filan derken bu saat oldu. Dün de soğuk pres ballı yulaflı sabun yapmıştım. Bi de ardıç katranlı egzama sabunu. Ballıyı kalıptan çıkardım. Acayip bişey olmuş yaaa... Bayıldım bayıldım. Şimdi 4 hafta nasıl bekliyecem bilmiyorum. Olgunlaşıp bütün şifasını sabuna geçirmeleri için 3-4 hafta kendi hallerine bırakmak gerekiyo. Bazlarla yapılan öyle değil. Kalıplara dök, 15-20 dk sonra çıkar. yarım saat sonra kullanmaya başla. Gerçi onda da form vermek, hayal gücü filan zorluyo. Neyse işte bu saati buldum. Yarın çok işim olucak çokkkk..
Bu arada bu gün yetiştirebilirsem bi de papatyalı cilt dinlendirici sabun yapmaya niyetim var. Sabahtan papatyaları kaynattım. Demlenmeye bıraktım. Renk filan pek güzel. Ama doğal sabunda renkleri olduğu gibi korumak zor oluyo. Bakalım ona da bi formül bulucam.

ablammmm hayırlı mugurlu olsun allah utandırmasınnnn:KK16::KK16:

kızlar selam
ben bu hafta izine ayrılmak istıyorum
annemlere gideceğim ve orada tartı yok hemde baya salladım bu ara diyeti kendime gelmiş olurum ,
bilgini olsun kendinize iyi bakın

sagol canim insallah ise yarar ya
Yarar canım merak etme..
Merhaba arkıdeşler....
Hayırlı olsun canım..
Bu arada Alkali Diyeti denilen hadiseye merak saldım. 2 gündür yapıyorum. 2 gün önce sabah aç karna tartıldığımda gözlerime inanamamıştım. Felaket şiş vardı bende. Arada kaçamaklar yapsam da o kadar düşük kalorili beslenip nasıl kilo almaya devam edebiliyorum.... Delirdim resmen. Tam 67.700 çıktım tartıda. O sabah suyu alkali içmeye başladım. Tüm beslenmemi ona göre düzenledim. 2 gündür acayip su atıyorum. Şişliğim hafifledi. Bu gün kahvaltıdan sonra merakıma yenilip bi daha tartıldım. Karnım da tok olmasına rağmen 65.500 geldim. Bağırsaklarımda da hafif hafif bi hareketlilik başladı. Bu sefer umutluyum.
Neyse bu gün neler yedim

Sabah aç karna sirkeli su
peşinden yine su, yine su, yine su.... Sanırım 1 litreye yakın suyu kahvaltıdan önce içtim. Nasıl bi hararetse içtikçe içesim geldi

Kahvaltı: 2 dilim beyaz ekmek- aslında ekmek hamuruna kendi öğüttüğüm yulafı, keten tohumunu ve de ruşeym karıştırıyorum. Çok hafif bi ekmek oluyo.
3 kaşık tahin pekmez, yarım kibrit kutusu keçi peyniri, 2 bardak şekersiz çay

Büyük bi bardağa limonlu su hazırlayıp içine 2 tane havuç dilimleyip kokteyl yaptım. Gün içinde onları kemirdim.
Bi de bi sürahi suyun içine 1 tarçın çubuğu, 3 limon dilimi, 1 ceviz kadar taze zencefil, 3 greyfurt dilimi, 1 dilimlenmiş havuç koydum. Gün boyu o suyu içtim. Bitirdim yeniden yaptım. Hala içiyorum.

Akşam yemeği: Önce 1 tatlı kaşığı ruşeyn yedim. Üstüne alkali suyumu içtim, 10-15 dk kadar sonra;
kereviz salatası-( yarım küçük kereviz, bir tas yoğurt, az sarmısak, pul biber ve kaya tuzu)

Toplam kalori: 543- enteresan ama hiç aç hissetmiyorum.
Spor: 30 dk hafif tempo yürüyüş
Kitap: Alkali diyeti kitabına devam
Ben de suyu alkali içmeye özen gösteriyorum ve özellikle akşam yemeklerden uzak durabilme fikri oldukça güzel..
kızlar selam
ben bu hafta izine ayrılmak istıyorum
annemlere gideceğim ve orada tartı yok hemde baya salladım bu ara diyeti kendime gelmiş olurum ,
bilgini olsun kendinize iyi bakın

Tamamdır canım :KK55:

gurbet gelinleri çok kahırlı oluyo güzelim yaa. kimsenin anakuzusuna kıymak istemem. ben çok zorluk çektim. ömrüm hasretle geçiyo. o yüzden gurbetten kız almak istemem. bu arada gelinim belli oldu. İnşallah bi aksilik olmazsa yazın nişan takıcaz. Allah bozmasın çok iyi anlaşıyolar şimdilik....Hep böyle hatta daha da iyi sürmesini çok isterim... ben çok iyi kaynana olucam kız... gelin diyorum ama kızım gibi benimsedim. hatta annesiyle oturup ilerisi için konuştuğumuz zamanlarda düğün gecesi senden çok ben ağlarım heralde diyorum. oğlum için değil kızın için...:KK5::KK5::KK5:
gurbet her zaman zordur cnm ya ben sımdıden kayırıyorum dugundn sonra ramazan bayramı var ılk defa aılemden uzak bı bayram gecırıcem , ona keza bızım aılede doğum gunlerı onemlıdır doğum gunumdede onlarsız olucam daha sımdıden gozlerım doluyor:KK5: ayy hadı Allah tamamını erdırsın ınsallah kızın gıbı benimsemene cok sevındım canm ya dıger turlu her ıkı taraf ıcınde cok zor olur ya ne kayınvalıde kızı gelın gıbı gormelı nede gelın kayınvalıdeyı kaynana olarak gormelı ana kız gıbı olmalı ama bunu cogumuz başaramıyoruz ıste
Bu gün ergen kızım İrem'im grip oldu. Beren de zaten biraz kırgınlık vardı. hepten hasta oldu. çocuklara bulaştırdım yaa. bi birinin yanına koş, bi ötekinin... imanım gevredi. arada uyuduklarında bi yandan evi toparladım bi yandan dedim ve beren kucak kucak diye ağlamaya başladı. arkası birazdan :44::44::44:
kızlar nasıl oldu canm daha ıyıler mı

X